פשוט מדהים מה שקורה ל- ryzen עם זכרון סופר מהיר - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פשוט מדהים מה שקורה ל- ryzen עם זכרון סופר מהיר

nec_000

Recommended Posts

הסרט מדבר בעד עצמו.

המסקנה הבלתי נמנעת, היא שהליבות ב- כשהן מיחידות CCX זרות זו לזו, נגיד 1 רוצה לדבר עם 8,

נאלצות לדבר אחת עם השניה באמצעות גישה דרך זכרון ה- של המחשב במקום באמצעות level 3 cache.

שם טמונה הבעיה מול מעבדי .

אילו ב- היה כל הליבות באותה יחידת CCX, הבעיה היתה נעלמת.

למזלנו כיום דור שני יודע לעבוד עם מהיר ללא בעיות כפי שנצפו בדור הראשון (תיקנו את הבקר של המעבד בדור 2)

וכשנותנים לו דרור לטוס קדימה, התוצאות מדברות בעד עצמן כך ששפור הבצועים משמעותי מאד - תהנו:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין ראם 4600 שיעבוד עם רייזן. רובם ידרשו מאמץ עילאי גם ממעבדי 8700K. זה תדר שעד לא מזמן שבר שיא עולם. אין לי מושג איפה מצאת את הסרטון התמוה הזה.

יתכן וזאת שגיאת כתיב והכוונה ל-3600, שאפשרי לעיתים עם לבקר הזיכרון במעבדי רייזן 2.

אין הוחכה למה שרואים בקשקוש הזה. סורי, זה מונפץ. ערוץ עלום שם ומוניטין שמנפיץ 3 סרטוני השוואה אקראיים ביום.

כל מה שהוא עושה זה להנפיץ גרפים על סמך חלקים שיצאו זה הרגע (או לעיתים אפילו עוד לא יצאו).

קבל:

S5nkEgm.png

קל מאוד.

אני כן מתכנן להשיג מעבד רייזן בהקדם האפשרי לבחינה עם מהירים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

הסרט מדבר בעד עצמו.

המסקנה הבלתי נמנעת, היא שהליבות ב- ryzen כשהן מיחידות CCX זרות זו לזו, נגיד ליבה 1 רוצה לדבר עם ליבה 8,

נאלצות לדבר אחת עם השניה באמצעות גישה דרך זכרון ה- RAM של המחשב במקום באמצעות level 3 cache.

שם טמונה הבעיה מול מעבדי אינטל.

אילו ב- RYZEN היה כל הליבות באותה יחידת CCX, הבעיה היתה נעלמת.

למזלנו כיום ryzen דור שני יודע לעבוד עם זכרון מהיר ללא בעיות כפי שנצפו בדור הראשון (תיקנו את הבקר של המעבד בדור 2)

וכשנותנים לו דרור לטוס קדימה, התוצאות מדברות בעד עצמן כך ששפור הבצועים משמעותי מאד - תהנו:

עצוב וגם מדאיג, שמי שמתיימר להיות מבין גדול במדעי המחשב,

על שלל תאריו האקדמיים וכו' וכו' וכו',

נופל למלכודת שטותית כמו זו, כאחרון השוטים של אחד באפריל.

לקח לכולנו !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רק שאלה:

נניח שאני קונה רייזן עם 4 ליבות, יש סיכוי "ליפול" על מעבד עם CCX אחד שבו כל הליבות פעילות ו-CCX אחד שכולן מכובות? ואז בעצם יהיו לי ביצועים גבוהים יותר מאדם שאחר שקנה אותו מעבד בדיוק אבל עם ליבות פעילות בשני ה-CCX?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של askme

עצוב וגם מדאיג, שמי שמתיימר להיות מבין גדול במדעי המחשב,

על שלל תאריו האקדמיים וכו' וכו' וכו',

נופל למלכודת שטותית כמו זו כאחרון השוטים של אחד באפריל.

לקח לכולנו !

נעשתה טעות, כי אין כאלה. ובכל זאת אתה כל פעם בוחר להיות טרול ולהגיב כמו שאתה מגיב..

גם אני התווכחתי עם nec על כל מיני דברים בכל מיני דיונים, רק שזה לא אישי זה תמיד היה תוך כדי הדיון

גם אם התחממנו קצת.

הלקח היחיד פה.. זה שאתה חי באתר. תמצא מה לעשות עם עצמך ( לתת לייקים לעצמך - זה לא תחביב ).

אני לא אומר את זה כמובן מאליו.. לפחות nec משקיע בדיונים, תורם איפשהו במהלך הדרך להרים את הרמה.

מה שאתה תורם זה רק תגובות רעילות.

תמצא את עצמך.. כי נראה לי אתה אבוד.

@nec_000 זו טעות. קורה לכולם, אין בסרטון משהו אמין.. dj כבר אמר את מה שנכון היה להגיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של askme

:nixweiss:

לא יודע מה הביא אותך לכתוב את מה שכתבת.

עדיין, בשביל שלא יהיו ספיקות - 

לקח לכולנו !

כי אתה מרעיל את האווירה. תקרא מה כתבת. גם אם זה טעות, איך הרגיש לך שהפנתי אלייך את התגובה הקודמת ?

טוב, לא ? אותו עיקרון. צריך להיות גועלי כדי לקבל גועל בחזרה. תשנה גישה דחוף.. לא בושה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת כואבת ?

מה מתוך מה שכתבתי לא נכון ?

מרעיל את האווירה ?

הפוסל במומו פוסל !

nec_000 לא צריך לא אותך ולא את האחרים

אם וכאשר יש לו מה לומר.

תתבגרו. לא בושה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ערב טוב חברים,

איך הגענו שוב פעם למצב של מריבה קולקטיבית - מכות כולם נגד מר kakadu אלוהים יודע....

זה כמו סרטוני המערבונים הללו מפעם, שכל פעם בבר של העיירה - קצת יותר מדי אלכוהול וכולם הולכים מכות.

נסו להיות קצת יותר מפוקסים בחומר שלפנינו, השתדלו להתעלם מטרדות הצד.

כולם מספיק נבונים להבין מתי נכתבים דברים שאינם ראויים לתגובה, שהרי מי שלא הפנים עד הלום את הערת

השבט החברתי - לשמור על כבוד הדדי ותרבות דיון, הרי שלא יעזרו לו עוד אלף פעם קריאות לסדר. זה מה יש, בואו נתקדם..

ברמה הטכנית אין לי אישית יכולת לדעת (כמו לאחרים) האם מדובר בסרטון לגיטימי או לא, שכן אין לנו בנתיים מספיק ראיות

מספריות שמציגות לפנינו משהו קונקרטי שונה בתכלית - כזה למשל שמפריך את המוצג לנו בסרטון הפרטני לעיל.

אזי עד שנמצא כזה בואו נתמקד במהות הטכנית:

האם ועד כמה לרוחב פס הזכרון ישנה תרומה לביצועי המעבדים וריזן בפרט. לגבי הדבר הזה, מוטב שנאסוף עוד תצפיות.

מה שכן אנחנו יודעים הוא, שרוחב פס הזכרון במעבד ריזן תורם רבות. כבר ראינו דוגמאות עוד בדור ריזן 1 אשתקד

ועד כמה הוא נהנה מזכרון שהומהר עד ל- 3000 פלוס Mhz לעומת תדר הבסיס 2133.

מי מאיתנו שימצא עוד ממצאים ראויים ברשת, שיביא לפני החברים בנושא - נשים פה בשרשור וננסה ללמוד ביחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של NiMo1771

אני רק שאלה:

נניח שאני קונה רייזן עם 4 ליבות, יש סיכוי "ליפול" על מעבד עם CCX אחד שבו כל הליבות פעילות ו-CCX אחד שכולן מכובות? ואז בעצם יהיו לי ביצועים גבוהים יותר מאדם שאחר שקנה אותו מעבד בדיוק אבל עם ליבות פעילות בשני ה-CCX?

רק ריזן מסדרת G מכיל יחידה אחת של CCX ובו ארבעת הליבות. יתר מעבדי ריזן מורכבים תמיד משתי יחידות CCX.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

ברמה הטכנית אין לי אישית יכולת לדעת (כמו לאחרים) האם מדובר בסרטון לגיטימי או לא, שכן אין לנו בנתיים מספיק ראיות

מספריות שמציגות לפנינו משהו קונקרטי שונה בתכלית - כזה למשל שמפריך את המוצג לנו בסרטון הפרטני לעיל.

סליחה, מה זאת אומרת " כמו לאחרים"?

לפחות שניים מהמגיבים אמרו שהסרטון מופרך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...