שאלה על חוקיות הורדה חומר לימוד מהאינטרנט - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה על חוקיות הורדה חומר לימוד מהאינטרנט

Yehudaa

Recommended Posts

הרבה מבני העולם מקילים ראש בעיניין ההורדות
מבחינתם אם אפשר להוריד ולא יעשו להם בעיות  עם זה  הם יורידו .
אני בהתחלה הייתי מוריד ,  אבל אחרי שנתקלתי באנשים שמשנתם  היתה שיהיה הכל חוקי  .
החלטתי שגם אני איהיה  ככה , לא מוריד  שום דבר בצורה לא חוקית  .
עכשיו  השאלה  היא לגבי ספרי לימוד בתחום המחשבים  .
ספרים  נמכרים באמזון  במחירים של כמה עשרות  דולרים לפעמים יותר לפעמים פחות . 
אבל כשעושים חיפוש בגוגל , הרבה פעמים  בתוצאות הראשונות יש גירסה של הספר ב PDF
זה לא טורננט או משהו  פשוט קישור ישיר  וזהו .
הרבה פעמים יש גם לינקים github  לספרים

מה לפי דעתכם  הדרך הישרה ? לקנות כל ספר ?  או כל עוד  לא השתמשנו בטוררנט  אז אין בעיה עם זה . 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקרא. אם אהבת תשלם על אי-בוק או ספר אמיתי.

ככה אני עושה עם משחקים ומוסיקה ( ) וכשאמצא עבודה נורמלית בIT אני רוצה ליישם את זה גם עם ( כעותק דיגיטלי או אפילו להתחיל אוסף בלו ריי ).

הייתי עושה גם מנוי לנטפליקס אם רק היה שם תוכן.

האמן/סופר/שחקן/במאי/ווטאבר מקבלים את הכסף שלהם ואני את המוצר שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך הנחות יסוד שגויות.

א. קבצים בטורנט לא בהכרח לא חוקיים, זאת דרך לגיטימית להפצת קבצים והרבה חברות לגיטימיות משתמשות בה.

ב. קישור ישיר שמצאת בגוגל לא בהכרח חוקי.

אם זה עניין עקרוני אצלך אז תצטרך לברר אם מפיצי הספר אכן מחלקים את גרסת ה-PDF בחינם או לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yotam

יש לך הנחות יסוד שגויות.

א. קבצים בטורנט לא בהכרח לא חוקיים, זאת דרך לגיטימית להפצת קבצים והרבה חברות לגיטימיות משתמשות בה.

אם זה עניין עקרוני אצלך אז תצטרך לברר אם מפיצי הספר אכן מחלקים את גרסת ה-PDF בחינם או לא.

במחילה, קראת בכלל מה שכתבתי?

בעניין הנחות הייסוד, אני יודע לעומק איך עובד עקרון P2P ואני משתמש בזה כדי להעביר קבצים. 

בעניין הלינק - לא אכפת לי לפי העקרון שלי; קרא פרק או שניים ותראה אם אתה חושב שהוא תורם לך ורוצה לסיים אותו.

אני מבין שההקבלה לכאן ממשחקים נראית קצת מוזרה אבל אם תחשוב על זה, היא ממש מתאימה.

אמרתי לו שיקרא חלק מהספר באופן לא חוקי ואם באמת היה שווה לו לסיים אותו או שהוא תרם לו - אז שיקנה. נסיעת מבחן תעזור בהחלטה בעניין רכישת , למה לא בכל תחום אחר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yotam

כן ככה תיארתי לעצמי שלא כל מה שבחיפוש בגוגל חוקי . 
מפתה להוריד האמת , אבל מעדיף משהו חוקי . 
אבל מה הדין לגבי לינקים בגיטהאב ?  זה אתר רציני , איך ירשה לעצמו לעשות דברים לא חוקיים ? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של natanel102030

במחילה, קראת בכלל מה שכתבתי?

בעניין הנחות הייסוד, אני יודע לעומק איך עובד עקרון P2P ואני משתמש בזה כדי להעביר קבצים. 

בעניין הלינק - לא אכפת לי לפי העקרון שלי; קרא פרק או שניים ותראה אם אתה חושב שהוא תורם לך ורוצה לסיים אותו.

אני מבין שההקבלה לכאן ממשחקים נראית קצת מוזרה אבל אם תחשוב על זה, היא ממש מתאימה.

אמרתי לו שיקרא חלק מהספר באופן לא חוקי ואם באמת היה שווה לו לסיים אותו או שהוא תרם לו - אז שיקנה. נסיעת מבחן תעזור בהחלטה בעניין רכישת רכב, למה לא בכל תחום אחר?

לא, לא קראתי את מה שכתבת כי התחלתי לכתוב לפני שהתגובה שלך הופיע ודברי התייחסו לפותח הדיון לא אליך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Yehudaa

כן ככה תיארתי לעצמי שלא כל מה שבחיפוש בגוגל חוקי . 
מפתה להוריד האמת , אבל מעדיף משהו חוקי . 
אבל מה הדין לגבי לינקים בגיטהאב ?  זה אתר רציני , איך ירשה לעצמו לעשות דברים לא חוקיים ? 

לפעמים לוקח להם זמן להגיע לדברים כאלו... הם צריכים שידווחו על זה כדי שהם יראו את זה.

שוב, אם יעזור לך להרגיש טוב יותר, לפני שתכנס ללינק תקנה פשוט אי-בוק או את הספר הכי זול באיביי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...