התלבטות לגבי כרטיס מסך חדש (או יד2) למחשב ישן - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות לגבי כרטיס מסך חדש (או יד2) למחשב ישן

maya li

Recommended Posts

שלום לכולם

המחשב הישן עושה את עבודתו נאמנה, אך נראה שחסר לי קצת כוח בגזרת כרטיס המסך

כרגע אני עם:

Intel 2 quad Q9550

Intel DQ35JO motherboard

6GB (היה 8 אבל באחד הסלוטים הצ'ופצ'יק של הנעילה נשבר אז עכשיו הוא ריק, אם מישהו יודע איך לתקן אשמח לשמוע)

SSD 250 500MX

ו........ 210 🤦‍♀️

השימוש במחשב כולל בעיקר שיטוט באינטרנט, עבודה עם ושאר תוכנות של אדובי ותכנות ב unity3d (בעיקר דו מימד וקצת , משחקי מובייל)

כפי שרשמתי למעלה, נראה שחסר קצת כוח בעיבודים גדולים של או בהרצה של המשחקונים, השאלה היא איזה כרטיס ייתן לי את ה value for money הכי טוב בהתחשב במפרט הנוכחי?

חשבתי על gtx 750 ti, gt 1030 ואפילו על gt1050 אבל לא בא לי לקנות סתם משהו שלא יוכל להיות מנוצל עד הסוף (או לפחות בצורה טובה) וכמובן שאשמח לשמוע הצעות נוספות

התקציב לא מהווה בעיה אך אולי תהיה בעיה עם הספק, לא זוכרת בדיוק את הדגם אבל זה 450W, לא מותג אבל עובד כבר 5-6 שנים בלי בעיות מיוחדות

דבר אחרון, האם כדאי לקנות בארץ או בחו"ל? המחירים באמזון ואפילו באלי אקספרס נמוכים משמעותית (אין לי בעיה עם משומשים)

תודה לעוזרים 🌵

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

VALUE FOR MONEY? רק משומש. חפשי הכי טוב שתמצאי עד 200 שקל. רק תוודאי שהוא עובד. להריץ מבחן ביצועים או משהו. אם הוא עובר, סביר להניח שלא יתקלקל. משהו בסגנון GTX 750, 760, 660, 1030, 950... תבדקי בלוח של יד 2.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אתה אומר שלא משנה איזה כרטיס ממה שהצעת אבחר, כולם יעשו את העבודה?

השאלה היא גם האם הספק יוכל לתמוך בכולם בצורה טובה?

מה לגבי יד2 מחו"ל? באלי אקספרס יש gtx 750 ti בסביבות ה60$, האם שווה את הסיכון? בכל מקרה יש להם את הגנת הצרכן שלהם

סליחה על כל השאלות אני פשוט כבר זמן מה לא בתחום...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהתחשב בשאר המפרט העתיק שלך, כל אלה יהיו שדרוג משמעותי על פני הכרטיס הנוכחי. משהו חזק מזה כבר יוגבל כנראה על ידי שאר החלקים, ככה שאין טעם. החוכמה היא פשוט למצוא דיל קרוקודיל, כי כרטיס כמו 1030 חדש עולה 400 שקל. ומי שמוכר כרטיסים בסגנון ונתקע איתם,כנראה יעדיף אפילו 50 שקל על פני לזרוק אותם לפח. אל תתביישי להתקשר ולהתמקח. עוד המון כרטיסים יהיו שדרוג עצום לעומת מה שיש לך, אפילו חלשים ממה שציינתי.

כל עוד לא תקני מפלצת ענקית עם הרבה מאווררים וקירור מאסיבי, הספק אמור להחזיק.

באלי אקספרס מה שנמכר בזול לפעמים מזוייף, ולפעמים אמיתי אבל מורכב מהרכיבים הכי זולים שיש. הימור סך הכל לטעמי. 

בכל מקרה האם את בטוחה בכלל שכרטיס מסך זה מה שיעזור לך? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט

בכל מקרה האם את בטוחה בכלל שכרטיס מסך זה מה שיעזור לך?

די בטוחה

זהו הרכיב החלש ביותר במערכת ונראה לי שאין לי מה לשדרג בלוח הקיים מבלי לקנות כבר מחשב חדש...

אשמח לשמוע את הזווית שלך בנושא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין ספק שהוא החלש ביותר - אבל השאלה אם עיבוד גרפי זה מה שנדרש בכלל מהשימושים? אני מניח שכן, אבל דו מימד נניח? אין לי מושג בתכלס. 

העניין הוא ששאר המפרט חוץ מה דיי חלש בסטנדרטים של היום. אולי הכוח עיבוד שחסר לך נובע מזה.

במקומך, אני מנסה את מזלי עם משהו במחיר מציאה מיד 2, בודק אם יש שיפור. אם לא מספיק, כבר תחשבי על החלפה של כל המערכת, ותרכיבי עליה את אותו הכרטיס + . או לפחות באנדל מעבד לוח , אפילו משומש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי וunity 3d הייתי בודק ספציפית אם אותם דברים שבהם את מרגישה מחסור בכוח עיבוד הם בכלל דברים שיודעים לנצל את הGPU. אם כן, יכול להיות טעם לשדרוג.

בגלל שהספק אולי טיפה גבולי, הייתי מציע להישאר באזור כרטיסי הmid-range (כמו סדרות x50 של nVidia) ולא להעלות לכרטיסי mid-high כמו הx60.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובות
כפי שאמרתי, הכרטיס הוא בערך הדבר האחרון שעוד נותר לי לשדרג מבלי להחליף מחשב

אקח את העצה של YarYar ואנסה לרכוש כרטיס יד שנייה

ציטוט

בגלל שהספק אולי טיפה גבולי, הייתי מציע להישאר באזור כרטיסי הmid-range (כמו סדרות x50 של nVidia) ולא להעלות לכרטיסי mid-high כמו הx60.

תודה על העצה, לא חשבתי על זה ככה 💐

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היה לי מחשב די דומה לשלך רק עם Q6600, לא הרגשתי שינוי ככ ענק בינו בOC ל-3.6GHZ לבין I7 2600K בסטוק
תחת 960GTX
אני מאמין שכרטיס מסך+SSD יתנו לך אוויר לנשום

בנוגע לכרטיס זיכרון, אתה לא יכול לחבר אותו בלי התופסן? אני אברר לך אם ניתן לתקן, במידה ולא ואתה באזור שלי מוכן לתרום לך את הלוח שלי P5B DELUXE, עובד מעולה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט

היה לי מחשב די דומה לשלך רק עם Q6600, לא הרגשתי שינוי ככ ענק בינו בOC ל-3.6GHZ לבין i7 2600K בסטוק
תחת 960GTX

תודה, זו בדיוק המסקנה שהגעתי אליה אחרי קריאה מרובה ולכן המחשב נשאר לעוד כמה רגעים של חסד

לגבי הזיכרון, אפשר לחבר אותו בלי התופסן אבל מדי פעם כשהמחשב קצת זז או מקבל מכה קלה, הזיכרון יוצא ואז מתחילים צפצופים וכלום לא עולה וכל הבעיות הנלוות של שלא יושב טוב, אז העדפתי בינתיים פשוט להוציא אותו

מחכה לשמוע אם אפשר לתקן את זה איכשהו : )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...