מסכי המחשב מהשנים האחרונות עושים לי לא טוב בעיניים - זה נשמע שאין הרבה כמוני? - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מסכי המחשב מהשנים האחרונות עושים לי לא טוב בעיניים - זה נשמע שאין הרבה כמוני?

onetwo

Recommended Posts

שלום,

מסכי המחשב מה3-4 שנים האחרונות עושים לי בעיניים צורב / דומע / תחושה לא נוחה ואחר כך אני רואה כזה מטושטש לפרק זמן.

זה קורה לי גם בלפטופ חדש, גם במסך גדול של למחשב נייח, גם בסמארטפון וממה שקראתי בפורומים באנגלית זה לא כל כך

משנה איזה חברה, זה הטכנולוגיה החדשה של המסכים. אני לא בטוח בזה (שזה לא קשור לחברה), אך כך התרשמתי מהניסיון שלי וממה שקראתי.

בגלל זה אני חייב להשתמש בלפטופ ישן / מסכים ישנים.

קראתי מלא הצעות  - להוריד בהירות, צבע כחול, לשנות זויות, לשנות מרחק, לשנות תאורה - זה לא הנקודה. זה משהו במסך עצמו.

אני *רק מתחיל* להסתכל על המסך ו*אחרי שניה* אפילו אני מתחיל להרגיש תופעות לא טובות.

יש את זה לעוד מישהו? אני חושב שזה מאד נדיר כי עובדה שמוכרים מסכים במיליונים / מיליארדים ובקושי שומעים על זה.

יש דרך לפתור את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 8 חודשים מאוחר יותר...

היי,

גם אני סובל מצריבות ואי נעימות בעייניים

שמתי לב שזה קורה לי בעיקר בעת שימוש בפלאפון שלי SAMSUNG

שבו יש פאנל מסך מסוג AMOLED

לפי הבנתי מסכי LED יכולים לגרום לצריבה / אי נעימות בעיניים

האם מישהו חווה אי נעימות בעת שימוש במכשירי IPHONE או מוצרים אחרים של ?

ניסיתי את מסנן האור הכחול המובנה של המכשיר כבר... זה מקל קצת אך לא מספיק

אני אישית קניתי שמסננות אור כחול (זה דיי משפר את המצב אך לא לגמרי)

אשמח לשמוע עם עוד אנשים סובלים מדברים דומים

וגם האם למישהו יש הצעות לפיתרון העניין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין משהו אחד שתופס לכולם.

אצל רוב האנשים אם יש הבדל זה בגלל המעבר מתאורת ccfl, פלוריסנט, ללד. המסך בשנייהם lcd. המעבר קרה כבר לפני כמה שנים טובות. כיום לחלק מהאנשים פאנל עדיף.

זה לא אומר שלך זה יהיה עדיף.

ישנם חברות כגון benq שטוענות לאור כחול מופחת ולריצודים מופחתים.

https://ledstrain.org/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכי LED רבים משתמשים בטכניקה הנקראת PWM, שזה Pulse Width Modulation להורדת בהירות. מעשית זה כאילו שהמסך מהבהב כל הזמן בתדר גבוה. אם התדר לא מספיק גבוה, אז אנשים שרגישים לתופעה יכולים לסבול מחוסר נוחות גם אם לא רואים את ההבהוב בעין.

https://www.notebookcheck.net/Why-Pulse-Width-Modulation-PWM-is-such-a-headache.270240.0.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מרכיב , תבדוק את הציפוי של העדשות. יכול להיות שהציפוי הלך.

במידה וקנית עדשות עם מסנן אור כחול, הייתי ממליץ לבדוק שאכן הביאו לך את מה שביקשת. למשל באופטיקה הלפרין עבדו עליי, לא באמת הביאו לי עדשות שמסננות אור כחול.

כמו כן, התאורה בבית. אם יש לך תאורת לד, תבדוק שזה ANTI FLICKER משמע שכשמסתכלים במצלמה של הטלפון על האור, אין הבהובים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...