זקוק להמלצה לראוטר בעקבות מעבר דירה - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זקוק להמלצה לראוטר בעקבות מעבר דירה

Yanivriv

Recommended Posts

שלום לכולם,

בשעה טובה אני נכנס לדירה חדשה, 5 חדרים ובגודל של 150 מ"ר לערך. אני מתכנן להתחבר לסלקום טיוי , כאשר הדירה מחווטת כולה בכבל רשת של 1 ג'יגה, 2 כבלים לכל חדר (מחשב + טלוויזיה). ארון התקשורת הוא חלק אינטגרלי ממעמד הטלוויזיה, ככה שכל החייווט מתנקז לשם. כמו כן, יש לי 5 מכשירים אלחוטיים בבית (2 לפטופים, טאבלט ו-2 מצלמות), ואני תוהה מהו הראוטר הנכון על מנת שכל הדבר הזה יעבוד בצורה רציפה ככל האפשר, וכן יתמוך בטכנולוגיות עתידיות (סיבים אופטיים וכו'). אני מתכנן להתחבר לסלקום טיוי ולזנוח את ויס. מבחינת חיבור לאינטרנט, אין עדיין החלטה, אבל אני מאוד מקווה שאוכל להתחבר לפרטנר, ובמידה ולא - לדעתי זה יהיה (ולא בזק). הסלון עם הטלוויזיה יושבים במרכז הבית (בחלוקה של 60\40 לטובת הראוטר), ככה שזה יחסית מיקום מרכזי.

בכל אופן, התקציב לא מהווה בעיה, אני מוכן להשקיע על מנת לקבל פתרון יציב וטוב.

אני לא איש טכני, אבל עשיתי קצת שיעורי בית בפורומים השונים, וכנראה שישנן מספר אפשרויות:

1. MESH - בין אם זה ווייפיי או ORBI של נטגיר + סוויץ'. מניח ש-2 יחידות ייתנו כיסוי לא רע. הבעיה שלי היא שהבנתי שגוגל ווייפיי לא עובד בצורה אידיאלית עם טיוי. שוב, איני איש טכני, אבל מקריאה באחד הפורומים הבנתי שחייבים להתקין עוד ראוטר באמצע כדי שהדבר הזה יעבוד ספציפית לגבי טיוי. אני לא יודע אם זה באמת הכרחי, והאם זה נכון גם לגבי ORBI של נטגיר. כיוון והיחידות יושבות בסלון, העיצוב צריך להיות סביר ככל האפשר, וזהו פתרון מצוין לעניות דעתי, אך רק במידה והוא אכן עובד. אשמח לחוות דעת ממי שמשתמש בסלקום טיוי ועובד עם אחד הראוטרים האלה. האם זה גם יתאים בעתיד לחיבור סיבים אופטיים מבחינת מהירות מקסימאלית?

2. ראוטר TPLINK C9, או נטגיר R7000 או אסוס AC88U  + סוויץ' -  יש טווח רחב במחירים, ולא בטוח שאני באמת זקוק לאסוס המאסיבי. בכל אופן, אני מניח שהכיסוי יהיה ברוב הדירה (שוב, המכשירים שבאמת צורכים "כבד", יהיו מחוברים בכבל בלאו הכי) ולתחושתי זה אמור להספיק. כיוון ומוכרים את שני הראשונים בארץ, אני מניח שיהיה יותר קל להשיג אותם, מאשר לרכוש את האסוס באינטרנט ולהתפלל שהמכס לא יעצור אותו. 

אשמח לשמוע מה דעתכם וכן המלצה על דגמים ספציפיים, שיהיו אידיאליים לצרכים שאני רוצה.

המון תודה,

יניב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי האישית בהתחשב בגודל הבית מספר הקליינטים והעומסים הצפויים כדאי שתקנה משהו קצת יותר חזק מ C7, ותפזר לפחות עוד AP אחד. 

דווקא mesh קצת מיותר כאן כי יש לך קווית בכל החדרים. 

ראשית בכל מקרה תזדקק ל swich בגלל כמות הכבלים. 

מבחינת ראוטר ו AP הכל לפי היכולות 

אתה יכול לקנות שני אסוסים כי הם יודעים לעבוד טוב עם roaming ללא יותר מדי הגדרות אם אני מבין נכון, 

אתה יכול גם לקנות C9 כראוטר ראשי + C7 כ AP ולשים אותו איפשהו בקצה השני (אם יש ממד באמצע הבית כדאי לפזר מעבר לו). 

או בכלל ללכת על הפתרון שהוצע והוסבר פה יפה מאוד ע"י חבר הפורום @About:blank

https://hwzone.co.il/community/topic/586140-המלצה-לראוטר-חדש-מוכן-להשקיע-אם-יש-הצדקה-700-800/?do=findComment&comment=5109559

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...