מתי מחשב חדש פשוט לא שווה את המחיר? - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתי מחשב חדש פשוט לא שווה את המחיר?

Sargon

Recommended Posts

יש לי בעבודה מחשב מאוד חזק, וגם במחשב הזה, כל מיני תוכנות נתקעות בלי סוף וצריך לעשות ריסט וריבוט הרבה פעמים ביום.

נשאלת השאלה האבסורדית... למה בכלל צריך מחשבים חדשים?

בוא נתעלם כרגע מהדיון על כרטיס מסך, כי בכרטיסי מסך השיפור באמת מורגש.

אז בוא נסתכל על CPU, זיכרונות ואמצעי איחסון.

ההנחה שלי היא שכל שנה באופן גס המהירות של הCPU "מואצת" בפאקטור של 2.

כלומר שמחשב חדש היום צריך להיות יותר מהיר ממחשב לפני עשר שנים פי 1000.(2^10==1024).

מה זה פי אלף? האם פי אלף באמת משמעותי?

אם הדפדפן שלך נתקע, זה ייעזור לך שבמקום שיתקע לשעה הוא יתקע ל 3 דקות(3 שניות? חחח)? אתה באמת רוצה לחכות 3 דקות לדפדפן שלך בגלל איזה שטות לא ברורה?

הרבה דברים נתקעים בלי סיבה ברורה לזמן לא ידוע. פי אלף כח עיבוד לא באמת יועיל לך לצאת מהתקיעות האלה בלי RESTART' FORCE QUIT וכו.

מה ששמתי לב שמשחשבים עם ומעבד חזק עולים יותר מהר, כלומר אתה מחכה פחות זמן בין RESTART לRESTART.

אבל תכלס... לעבודה השותפת זה כזה משנה? כאילו, מה הסיבה שדפדפן נתקע? זה הרי לא שהדפדפן הזה כורה ביט קוין(או שכן).

בעבודה השותפת מעבד פי אלף לא כזה עוזר. עדיין יש מלא תקיעות אין סופיות וצריך לעשות ריסטרט.

אז האם מחשב חדש באמת מועיל לעבודה שותפת? לתיכנות? לאקסל? ולכל התוכנות שנוטות להיתקע כל הזמן?

סבבה, מעבד טוב לחישובים מדעיים, אבל בעבודה לא מחקרית לא נראה לי שמעבד פי אלף שווה את המחיר.

מה אתם חושבים?

אם הייתם קונים מחשב חדש היה לכם "אומץ" לקנות מעבד ישן יותר, נניח פי עשר יותר איטי(3 שנים אחורה)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב.

אני לא מתמתיקאי, לא מהנדס ולא שאר ירקות.

אז קח את הדברים בהתאם, עד שאחד שהוא כן כל אלה,

וגם מזכיר זאת בכל הזדמנות, יענה לך.

עד אז, הטיעונים שלך קצת לא מסתדרים.

לא שכל שנה המעבד מהיר פי שניים ( הלוואי ) ולא שאר ההנחות.

לא יודע מה קורה בעבודה שלך, אבל ברוב המקומות מחשבים משרדיים

שקשה לקרוא להם חזקים, עובדים משבוע לשבוע ללא ריסטים וללא בעיות.

כמו הרבה דברים ( החל מגוף האדם וכלה בחלליות ) הדברים מורכבים מאוד,

וכלל וכלל אין לראות בפעולתם התקינה והשותפת עניין מובן מאליו.

ויחד עם זאת, זה ( הפעולה התקינה ) קורה ולא מעט.

לכן, עם כל הכבוד, מחשב במקום העבודה שלך לא יכול לייצג את הסוגיה

שאתה רוצה לדון בה, וכאמור גם הנחות היסוד שלך לא ממש מחזיקות מים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שמחשבים נתקעים למרות שהם חדשים בדרך כלל זה אומר שזה בעיה של תוכנה. אם התוכנה לא טובה, לא משנה כמה החומרה חזקה...

מה שאמרת שמחשבים מכפילים עוצמת עיבוד כל שנה, זה דומה לחוק מור,רק שהוא דיבר על שנה וחצי או שנתיים.

יש פה באתר שירשור ארוך של אחד שעשה המון נסיונות עם חומרה ישנה מיד שניה להצליח להשתמש בה מצוין. אם מישהו יוסיף קישור לשירשור זה יהיה נחמד (עוד לא הבנתי איך עושים את זה 😁)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף תוכנה לא נתקעת לך אף פעם?

ברור שזה באשמת התוכנה ולא באשמת החומרה.

אבל נשאלת השאלה, מתי חומרה יותר חזקה לא מועילה?

מה התועלת של חומרה חזקה אם הדפדפן שלך נתקע?

יש דברים שחומרה חזקה לא מועילה להם יותר מחומרה בינונית, ויש דברים שגם חומרה חזקה וגם חומרה בינונית מסתדרים טוב.

זו בדיוק השאלה, האם החומרה החזקה מועילה בכלל? כי המיקרים בהם היא מועילה נראים יותר כמו מיקרים של מחקר מאשר עבודה שוטפת.

אז כנראה לא הבנת את השאלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי אמר לך שכל 3 שנים זה פי 10?

יש לי 4590 ששוחרר לפני כמעט 4 שנים, מעבד במחיר דומה היום נותן אולי +30% ביצועים.

עבדתי עד לפני כמה חודשים על נייד עם 2760qm מ2011 שאחרי התקנת טס כמו חללית...שום דבר לא נתקע שם, וגם במחשב הנוכחי לא. נשמע שהבעיה היא תוכנתית אצלך...כי לי שום דבר לא נתקע כבר לא מעט זמן. לצערי הייתי צריך לעשות עדכונים, אחרת הייתי מראה לך uptime של 20 ימים רצוף :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מדבר על תוכנות כמו VISUAL STUDIO, אבל גם נוטה להתקע הרבה.

באיזה אתה משתמש?

גם הWINDOWS EXPLORERׂ זה שמציד לך קבצים לא האבא של EDGE, נתקע המון פעמים. יכול להיות בגלל שיש לו בעיה להתמודד עם הרד דיסקים על הרשת. לפעמים הוא פשוט נתקע וכל תוכנה שצריכה לפתוח דיאלוג של קבצים גם נתקעת.

ברור שזה בעיה של תונכה ולא חומרה, וזו הנקודה. השיפורים של החומרה שוליים לעומת כמה גרועות התוכנות בווינדוס.

כן זה לא פי עשר כל 3 שנים. יותר כמו פי עשר כל 6 או 7 שנים.

בסך הכל חשבתי שאם כל שנה המחשבים נהיים מהירים פי שתיים, אז תוך שלוש שנים זה 2 בחזקת 3 שזה 8, שזה כמעט עשר. חחח.

אז כנראה המצב הרבה יותר גרוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחשב חדש וחזק  לא אמור להיתקע , בטח ובטח שיהיה צורך בריסטרט  .  משהו כזה אומר  שמשהו   במחשב הזה לא בסדר  . 
אם החומרה תקינה ויש טמפ  סבירות , 
ואם לא עליתם  על הבעיה  תעשו  התקנה מחדש  אולי עם כל  המשחקים  במערכת  דפקתם תוכנתית  משהו .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Sargon

אני מדבר על תוכנות כמו VISUAL STUDIO, אבל גם chrome נוטה להתקע הרבה.

באיזה דפדפן אתה משתמש?

גם הWINDOWS EXPLORERׂ זה שמציד לך קבצים לא האבא של EDGE, נתקע המון פעמים. יכול להיות בגלל שיש לו בעיה להתמודד עם הרד דיסקים על הרשת. לפעמים הוא פשוט נתקע וכל תוכנה שצריכה לפתוח דיאלוג של קבצים גם נתקעת.

ברור שזה בעיה של תונכה ולא חומרה, וזו הנקודה. השיפורים של החומרה שוליים לעומת כמה גרועות התוכנות בווינדוס.

כן זה לא פי עשר כל 3 שנים. יותר כמו פי עשר כל 6 או 7 שנים.

בסך הכל חשבתי שאם כל שנה המחשבים נהיים מהירים פי שתיים, אז תוך שלוש שנים זה 2 בחזקת 3 שזה 8, שזה כמעט עשר. חחח.

אז כנראה המצב הרבה יותר גרוע.

תבדוק השוואות ביצועים. בין דור לדור יש אולי 10-15%.

אני משתמש באופרה כי מעדיף כמה שפחות מוצרים של . מפעיל תוכנות novelty כמו מיקרוסקופ אלקטרוני שדורשות לא מעט משאבים, והכל סבבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התוכנות נתקעות, לרוב לא המערכת הפעלה עצמה.

תוכנות כמו VS, ועוד כל מיני מנועים ותוכנות כבדות.

אם מחשב חדש לא נתקע, למה צריך מחשב הכי חזק? אם מחשב פחות חזק אבל יחסית חדש לא אמור גם לא להתקע?

בקצרה אם המחשב נתקע שום מעבד עוצמתי לא ייעזור.

השאלה למה המחשב נתקע, אוליי הVS הוא נתקע במיוחד.

ואם נניח לא משתמשים בVS או בCHROME, אז למה צריך את המחשב הכי חזק?

אגב, אם אתה צריך לעשות RESTART או לסגור תוכנה בכח, זה סימן שהתוכנה נתקעה.

כנראה שאני אומר "המחשב נתקע" אני בעצם מתכוון לשזה שתוכנות נתקעות. או שיש איזה תוכנה ששותה את כל המשאבים ואז הוא נהיה איטי וכו.

כלומר, אם אני קונה מחשב הביתה אין לי צורך לקנות מחשב ממש חזק, אלא אם כן אני עושה עבודה מחקרית או משהו שבאמת דורש המון משאבים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ענית לעצמך, כל מחשב מבערך ה10 שנים האחרונות יעבוד אחלה למשימות ביתיות פשוטות כמו הרצת סרט\דפדפן\וורד

כמובן שצריך דיסק קשיח תקין עם עדיפות לSSD

אני לעיתים קרובות משתמש במחשב נייד בן 10 שעדיין עובד עם הכונן המקורי שלו ומעבד 2 DUO ולא נתקל בתקיעות או ביות מיוחדות

הוא אפילו מריץ Studio בלי יותר מידי קשיים.

כמובן שASKME לא יסכים איתי אבל כמו שאמרת, ממש אין צורך במחשב הכי חדש בשביל משימות פשוטות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Sargon

ההנחה שלי היא שכל שנה באופן גס המהירות של הCPU "מואצת" בפאקטור של 2.

אין לי מושג איך הגעת להנחה הזאת, אבל בפועל בעשור האחרון פחות או יותר עוצמת ה-CPU עלתה כל שנה בכ-15-20% בלבד, בשנים מסוימות אפילו פחות.

תוסיף לזה את העובדה שבכל מקרה מדובר בהשוואות של מבחנים סינטטיים, ולא במספרים שמשפיעים על העולם האמיתי, שבו לדוגמה גם מעבד i5 דור 2 (i5 2500) יפעיל כל דבר שתזרוק עליו בשימוש ביתי בסיסי (שימושים שאפילו הטלפון שלך מסוגל לעשות בלי יותר מדיי למצמץ) - ותבין למה לא היו לאינטל יותר מדיי סיבות לרוץ קדימה בשנים האחרונות.

מעבר לחוסר הברור בתחרות (עד לפני ~שנה וחצי), פשוט גם לא היה צורך.

ציטוט של Sargon

אם הדפדפן שלך נתקע, זה ייעזור לך שבמקום שיתקע לשעה הוא יתקע ל 3 דקות(3 שניות? חחח)? אתה באמת רוצה לחכות 3 דקות לדפדפן שלך בגלל איזה שטות לא ברורה?

אם הדפדפן שלך נתקע, זה לא קשור לכוח העיבוד של המעבד אלא לתקלת תוכנה. ככל הנראה בשילוב עם חוסר בזיכרון פנוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...