דפדפן chrome זולל את הזיכרון בצורה מוזרה - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דפדפן chrome זולל את הזיכרון בצורה מוזרה

sub100

Recommended Posts

חבר'ה, בימים האחרונים שמתי לב לבעיה מוזרה במחשב: הוא בקושי זז. וזה מחשב שבד"כ עובד בסדר.

אני מסתכל במנהל המשימות אני רואה 90% שימוש בזיכרון הפיזי! לא פחות ולא יותר
האבסורד פה שרק כרום  פתוח לי במחשב(חוץ מתוכנת אנטיוירוס וחומת אש ברקע)

אז הלכתי לבדוק בתהליכים ואני רואה 28 תהליכים!!! רק של כרום!! ו-90% פיזי בשימוש!

לא ייאמן. 

אז סגרתי את כרום(היו בו איזה 15 כרטיסיות פתוחות, לא משנה אבל כל כך הרבה תהליכים?!)

בקיצור עכשיו במקום 90% פיזי, רק 50% בשימוש. זאת אומרת לקח לי 40% זיכרון!

פתחתי את מחדש. עכשיו אני עם איזה 4 כרטיסיות פתוחות כולה ו-20 תהליכים רק של כרום! וזיכרון של 70% בשמוש

כל כרטיסיה שאני פותח לוקחת לי בערך 10% זיכרון!

מה זה יכול להיות וירוס? תסכימו איתי שכרום לא אמור לקחת כמות כל כך גדלה של .

מישהו מכיר את הבעיה? אשמח לתגובות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לוירוס הזה קוראים .

כרום באמת מפריד כל טאב לתהליך נפרד וזולל הרבה מאוד , ככה הוא עובד. אפשר להתקין תוסף כמו The Great Suspender שמכבה את התהליכים של הטאבים שלא בשימוש אבל מעבר לזה אין הרבה מה לעשות בעניין.

לא כתבת כמה פיזי יש לך, אם זה פחות מ-8GB הייתי שוקל להוסיף .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק מה שאתה מתאר קרה גם לי. אחרי שערכתי כמה ניסויים ועברתי כמה סוגים של דפדפני הגעתי למסקנה כי כרום אכן מאוד איטי וצורך המון .

בין אם זה וירוס או לא מאוד ממליץ לעבור ל-, מהיר שלא עושה בעיות כלל(כבר מעל חצי שנה של שימוש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של מעוז מוריאן שביט

בדיוק מה שאתה מתאר קרה גם לי. אחרי שערכתי כמה ניסויים ועברתי כמה סוגים של דפדפני אינטרנט הגעתי למסקנה כי כרום אכן מאוד איטי וצורך המון זיכרון.

בין אם זה וירוס או לא מאוד ממליץ לעבור ל-firefox, דפדפן מהיר שלא עושה בעיות כלל(כבר מעל חצי שנה של שימוש.

ציטוט של etal

לוירוס הזה קוראים כרום.

כרום באמת מפריד כל טאב לתהליך נפרד וזולל הרבה מאוד זכרון, ככה הוא עובד. אפשר להתקין תוסף כמו The Great Suspender שמכבה את התהליכים של הטאבים שלא בשימוש אבל מעבר לזה אין הרבה מה לעשות בעניין.

לא כתבת כמה זכרון פיזי יש לך, אם זה פחות מ-8GB הייתי שוקל להוסיף זכרון.

יש לי 8 ג'יגה זיכרון. אתמול עשיתי סריקת עם מלווארבייטס, והיה שם 74!!! קבצים נגועים, וכולם בתיקייה של .

כולם בעלי אותו שם:Default\Extensions\nladljmabboanhihfkjacnnkgjhnokhj\ ארוך...

מישהו מכיר וירוס כזה?

מהאתר של מלווארבייטס עושה רושם שזה וירוס מוכר...רק שלא הצלחתי להבין כ"כ מהו?

אחרי הסריקה כרום עדין זולל אבל הרבה פחות : 50 אחוז במקרה של הרבה כרטיסיות פתוחות. ו30 אוחוז בלי .

שובר את הראש מאיפה זה הגיע? אחרי הכל אני בדר"כ נזהר מהורדת קבצים ממקורות לא מוכרים.

תודה על העזרה, מקווה שלא יחזור על עצמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כמו סוס טרויאני שמעביר מידע דרך הדפדפן. משנה URL ומה לא, וככה מעביר מידע ועושה מה שבראש שלו.

מציע לך לשנות את כל הסיסמאות. ואל תהיה בטוח שנפתרת ממנו בקלות. יכול להיות שהוא השאיר לך קיצורי דרך נגועים בשולחן העבודה. ובעצם אתה בעצמך מתקין אותו מחדש בלי ידיעתך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Jabberwock

זה כמו סוס טרויאני שמעביר מידע דרך הדפדפן. משנה URL ומה לא, וככה מעביר מידע ועושה מה שבראש שלו.

מציע לך לשנות את כל הסיסמאות. ואל תהיה בטוח שנפתרת ממנו בקלות. יכול להיות שהוא השאיר לך קיצורי דרך נגועים בשולחן העבודה. ובעצם אתה בעצמך מתקין אותו מחדש בלי ידיעתך

אתה בטוח? יש לך קישור אולי למידע על הוירוס יותר?

מוזר שהאנטיוירוס לא הצליח לגלות בזמן אמת ורק אחרי שעשיתי סריקה עם מלווארבייטס.

מה אתה מציע לעשות לפרמט את המחשב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Malwarebytes טוב לדברים האלה.

אבל, יכול להיות שהוא פספס לנקות ואז יצא שאתה בבעיה.

המידע מפה: https://greatis.com/blog/howto/remove-nladljmabboanhihfkjacnnkgjhnokhj-extension-completely.htm

אבל אל תתקין את מה שהם רוצים שתתקין. תעשה את הניקוי הידני תחת הכותרת "How to remove Extension manually". אני לא יודע מה האמינות של האתר הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של dor123

תעשה את מה שכתוב באתר Malwaretips. הוא יותר אמין.

עשיתי תודה, מקווה שעוזר. עושה רושם של אתר אמין.

תגיד אתה ממליץ לעשות משהו יותר קיצוני כמו פירמוט או להסתפק במה שכתוב שם וזהו?(ולצפות שהוירוס לא יחזור)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו אני שם לב לעוד דברים מוזרים במחשב:

בכונן c תחת users יש תיקיות חדשות עם שמות מוזרים:

Aj3cn

Akdtmtcp

zpbh-(ושם של היוזר שלי)

zqcytgmy-(ושם של היוזר שלי)

בתוך התיקיות יש קבצי אקסל,אקסס, jpg

האנטי וירווס לא מזהה את הקבצים כוירוס, וגם לא האתר virus scan

וזה אחרי סריקה של כמה אנטיוירוסים

התאריך יצירה של התיקיות הוא ביומיים האחרונים.

מה עושים? לפרמט?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך מותקנת איזה תוכנה נגד כופרות?

כי זה שיטה של תוכנות כאלה, יוצרים תיקיות עם שמות רנדומליים (מוסתרות בד"כ) עם כל מני סוגים של קבצי פיתיון, ומנטרות אותם, וברגע שוירוס כופרה מנסה לשנות/להצפין אותם היא חוסמת אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי כמה תוכנות אנטיוירוס  שהתקנתי לאחרונה, ע"פ המלצת איזה אתר(שהביא לי אחד המשתמשים פה, בפורום הזה

אנטיוירוס zemana

hitman

אתה אומר שזה התוכנות האלו יצרו את התיקיות? אין לי מה לחשוש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...