האם המיתוס מתנפץ ? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם המיתוס מתנפץ ?

nec_000

Recommended Posts

אז ככה חברים הולך הספור הבא שלנו.

בימים אלו עת מדברים כל העולם ואחותו על הדור הבא של מאיצים גראפיים הנמצא עוד מעט לפתחנו,

הנני מתחיל לבצע הכנות מקדימות משלי - לבחור לאיזה כרטיס מסך הבא הנני רוצה לשדרג, זה שיחליף את 

הכרטיס R9 390 הנוכחי שלי (שעושה עבודה מהימנה עד כה).

בכוונתי לשדרג לכרטיס הבא, ברגע שהדור הבא של מאיצים ייצא לשוק (משוער ברבעון שניים הקרובים)

והלוחות יועמסו בהתאם בהיצע רב ואטרקטיבי של כרטיסים משומשים - שהרי הכי נבון לבצע זאת אז.

הכרטיס הבא בתור אחרי כרטיס מרמתו של R9 390 (כמותו יש אצלי כאמור) הוא כרטיס מקליבר כדוגמתם של gtx980ti או gtx1070.

אז בשלב הראשון אומר לעצמי, שמכל מה שזוכר במרופרף בראש - למעבד 2500K  אין טעם לשדרג לכרטיס מסך

יותר מדי גבוה בסולם, אחרת מגיעים למצב בו כרטיס המסך "יהיה גדול מדי על המעבד" ברזולוציה 1080P:

קרי שקצב ה- FPS שהכרטיס יהיה מסוגל לו ברזולוציה שכזו, יעבור את קצב ה- FPS שהמעבד 2500k ומערכת

הזכרון DDR3 מסוגלים לייצר בכותרים השונים.

מכל מה שזוכר אודות הבדיקות שנעשו בשעתו בכל מיני אתרי סקירה, אלו הראו שתכלס "האויר נגמר" למעבד 2500k

תחת רזולוציה 1080P בשילוב עם כרטיסי gtx980Ti או המקביל אליו gtx1070. 

והיי, אפילו כבר באמצעות מאיצים שכאלו עומד העסק בסימן שאלה מסוים (תיכף נראה עד כמה - קראו הלאה זה מעניין):

הם כנראה נמצאים על קו התפר שבו הם מהירים יותר ב- FPS שיוכלו לחלץ (אפילו בהגדרות גראפיות גבוהות) תחת 1080P,

לעומת מה שיוכלו המעבד והפלטפורמה לחלץ. משמע שהמעבד ומערכת הזכרון יהיו במקסום פוטנציאל היכולת, כאשר המאיץ הגראפי רחוק מכך.

לכן בשלב הבא של תהליך ההכנה שהנני מבצע (שלב שני) רוצה לאמת - האם הקפיצה הבאה (לאחרי R9 390) והיא כאמור לאחד משני המאיצים

שהוזכרו קודם, אכן יחשבו אלו "בסדר לשימוש" תחת 1080P, או שחלילה כבר עברנו את נקודת הכדאיות ?

אז עושה כמה בדיקות וחיפוש ממצאים ונתקל במקרה במבחן ההשוואה המעולה הבא - תחילה צפו בו ואחרי זה נחזור לדיון:

מה אנחנו רואים:

ניתוח הסרטון מראה שכאשר למחשב 2500K משודך מאיץ מקליבר GTX1070 (שזהו אכן הקליבר המבוקש שאנו בוחנים כרגע)

וכאשר ההגדרות הגרפיות המבוקשות הן ברזולוציה 1080P שזה חשוב כי זה הדגש (רזולוציה כפי שהנני עובד עימה ולא מתכוון

לשנותה בזמן הנראה לעין),

נוצר איפה מצב שהמעבד והפלטפורמה מסתמנים כאיטיים יותר מההספק הפוטנציאלי שמאפשר המאיץ GTX1070.

זאת אפילו שההגדרות הגרפיות היו על המקסימום או קרוב לו בהדגמות השונות, קרי שניסו להקשות על המאיץ הגרפי ככל שהדבר ניתן

ועדיין היתה למאיץ יתירות נוספת שלא הצליחה לצאת לידי ביטוי, ראינו זאת בקלות בהשוואה עם פלטפורמה מודרנית לצידו כרפרנס.

איך מבינים זאת:

ניתן היה לראות במחן שעשו, שמעבר לארכיטקטורת מעבד kaby lake שהודגמה (באמצעות מעבד 7600k) עם ,

הצליחה לחלץ ביצועים גבוהים יותר כדי 24% בממוצע גס בכל 16 הכותרים, תחת אותן הגדרות ואותו מאיץ גראפי כבר ב- 1080P.

אגדיל לומר, שכשראיתי את הביצועים שחולצו מהפלטפורמה 2500K (הדומה לשלי) במבחן דלעיל, תוצאת ה- FPS באמצעות

GTX1070 לא נראית לי ככזו - שגבוהה בצורה מוחשית או מהותית מעל זו שמתקבלת כבר היום (אצלי במערכת) באמצעות ה- R9 390.

קרי שעושה הרושם שהמערכת 2500k מצליחה למצות את R9 390 היטב, אך שדרוגה ב- GTX1070 אינו מצליח להניב שפור של

ממש מעבר לה (כל עוד מתיחסים לרזולוציה של 1080P).

מה המסקנה הבלתי נמנעת (לתפיסתי):

שכאשר מדברים על כותרים מודרניים מהשנים האחרונות - כאלו שידועים ככבדים גם על המעבד והזכרון, למעשה, שדרוגו של

R9 390 למאיץ ממדרגה אחת מעליו כמו 980Ti/1070 - מביאנו למצב בו המאיץ הגראפי אינו מצליח להגיע ליידי מיצוי יכולותיו,

והוא מביא את הפלטפורמה (מעבד בשילוב זכרון) לרוויה (בשעה שהוא לא מנוצל כנדרש).

עכשיו:

לא ניתן לטעון שהמעבד בהדגמה הורץ לאט מדי - הרי בדקו על מהירות גבוה למדי = 4.7Ghz.

כמו כן לא ניתן לטעון שהזכרון הורץ לאט מדי, בדקו עם זכרון מהיר.

תוצאת המבחן דלעיל מציירת תמונה קונטרסטית, שלא זכורה לי שהודגמה בכזו בהירות בהדגמות מן העבר או לפחות אלו שעברנו עליהן.

כן היו רמיזות, אך לא כאלו ברורות.

ולכן אבקש את דעת החברים לתת את הפידבק שלהם:

האם ההדגמה דלעיל מפספסת משהו שלא עולה לנו במחשבה ראשונה ?

אם לא ובמידה וישנו קונסנזוס, שמאיץ גראפי כמו 390 (או מקבילו gtx1060 העדכני), למעשה מציבים את המקסימום שכדאי לשדך למעבד 2500k

תחת רזולוציה 1080P (באם רוצים למקסם את התמורה מהחומרה שעומדת לרשותנו),  

אזי שאין (לי) מה לתכנן את השדרוג למאיץ הגראפי הבא, באם אינני משדרג רזולוציה במקביל אליה,

או לחלופין - אם אין בכוונתי לבצע ביחד עם שדרוגו של המאיץ הגראפי,  גם שדרוגה של הפלטפורמה (המעבד + זכרון) לעדכניים יותר.

האם מדובר לפנינו במגמה חדשה שאנו רואים ולא ממש היתה נהירה או ברורה עד כדי כך - בהתבסס על הדגמות קודמות/ישנות מרחבי הרשת ?

והיא שעבור 1080P, ועבור IPC שמקנה פלטפורמת 2500K עם , אין לנו מה לשאוף למאיץ גראפי שהוא מעבר ל- 390/970/1060 ..... ?

בואו נדון על כך,

זה חשוב - שכן ישנן השלכות אופרטיביות בנושא עבורי (ועבור דומים לי במצבם), אודות נתיב השדרוג הבא שלנו:

המשמעות עשויה להיות - מצד אחד רכש משולב של מאיץ + פלטפורמה ביחד, או מצד שני רק רכש של מאיץ לחוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקצרה, תלוי תלוי תלוי תלוי תלוי.

ספקטרום המשחקים החדשים יותר ופחות היום הוא כל כך רחב - שהלוואי והיה אפשר לצמצם את העניין לשחור ולבן.

איך אפשר הרי להשוות ביצועי 2500K במשחקים כשמשחק אחד ברגע נתון דורש 20 כח עיבוד, ומשחק אחר דורש 200 כח עיבוד (סתם כמותית, להמחשה).

לכן, צריך להכיר ולהבין שישנן מגבלות חומרתיות כמעט בכל מעבד מודרני בתרחישים כאלה ואחרים. אתה יודע איזה עומס כביר נופל על מעבד בתרחישים מרובי שחקנים דוגמת 4\ 1? אדיר. אני ראיתי מעבד 4670K מתמקסם ל-100% במצבים קיצוניים שם. זה קרה לפני שלוש שנים, הרבה לפני אותו "מיתוס" בו לא האמנתי לרגע.

גם ל"סחיבת" R9 390 אין משקל קבוע - יש לו משקל שמשתנה ממשחק למשחק לפי קוד ועומס שונה. יהיו כאלה שבהם 2500K ינוח וה-390 יזיע, ונהפוכו.

כלל האצבע שלי הוא לדאוג בהינתן אפשרות כספית לשדרוג אחרי זמן מסויים, כדי שהביטוח המקיף שאתה מקבל מהמעבד שלך יכלול מצבי קיצון. 2500K כיום נמצא במצב שהוא מהווה מגבלה בתרחיש X או Y. זה בהחלט יכול לקרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שזה מדויק*. בסולם כרטיסי המסך יש קפיצות יפות שתלוי פר משחק.

מניסיון שלי שמשווים בין 2500K מומהר ל i7 6700K בסטוק, ב 1080P ההבדלים יהיו כאשר מבטלים את הנעילת פריימים.

ה 2500K נשאר בתחרות כאשר מגבילים את הפריימים ל 60, שזו הדרך הנכונה לשחק.

אני טוען שזה לא מדויק, כי על אותו מחשב ענתיקה שלי היו גם 290X ו 970 שבסופו של דבר הוחלפו ל 1070. הבדל ב 1080P

בין 970 ל 1070 תלוי פר משחק ב 1080P ואי אפשר להגיד שהוא לא קיים גם עם נעילת פריימים. אפשרי שמכוונים לנישה

מסוימת ( 3-4 משחקים מסוימים ) אז לרכוש 1070 ל 1080P יהיה בזבוז כסף ללא בדיקת הנושא.

אני אוסיף יותר זה.. לא בעיה להוריד לקרשים 970\390 ב 1080P היום במשחקים מודרניים. הרבה יותר קשה להוריד לקרשים 1070

ב 1080P. זה מראה על איזשהו פער.

קצת אוף טופיק מהדיון - יש הכרזות משוגעות ב בימים האחרונים, אז מי שמכוון מטרה ומשחק הרבה שייקח בחשבון

ששנת 2019 עם גלישה ל 2020 תהיה משמעותית מאוד בשוק משחקי ה , עם כותרים ענקיים.. והכרזות לא מהעולם

הזה.. אז רכישת מחשב מבוסס מבחינתי נעול לקיץ 2019.

זה נחמד לדבר על ומעבדים, אבל צריך משחקים שיצדיקו את כל החומרה הזו.. ואנחנו בתקופה סופר מעניינת.

כל ההכרזות האלה גם באו בתקופה שאולי יהיה מעבר למיינסטרים אחר, שימוש ביותר ליבות \ מעבר גדול יותר ל וכו'..

זה יכול מאוד להיות קשור בעקיפין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התייחסות לכל החברים במרוכז,

מה ששמתי לב אליו, הוא שבהדגמה שעשו על 16 הכותרים בסרטון שלנקקתי בפוסט הפותח (ועברתי על הסרט הארוך

כולו פעמיים), התבוננתי ברציפות איך הדבר מתנהג:

רואים כי העומס על ה- GPU באמצעות מעבד ה- 2500k עמד על בין 40-65% טיפוסי רוב רובו המכריע של הזמן.

שפשפתי את העיניים כדי להיווכח שלא מדמיין. למעשה לא רואים נשיקה לרוויה בקצה העליון של 100% אף פעם

שזה מה שמחפשים בעצם, לראות שהמאיץ הגראפי מנוצל כיאות ומזיעה כנדרש.

משמע הדבר שתחת רזולוציה זו = 1080P המערכת אינה מסוגלת להרוות את המאיץ הגראפי או קרוב לכך אפילו.

היו כמה עליות מעל 65% כן, אך לא הרבה מעל, כמה הבלחות פה ושם אך לרוב לא קרוב ל- 100% הפוטנציאל

(למעט אולי בכותר ספציפי מאד מאופטמז כמו BF1).

מצד שני בחנתי (לאחר מכן) סרטונים שבאו למדוד מעבד 2500k מומהר באמצעות מאיץ GTX1060 על רזולוציה

1080P גם כן (חוסך לכם לנקוק כרגע אולי אתלה בהמשך) ובו רואים שהיחס בין העומס על המעבד ועל המאיץ 

הגראפי מאוזן - לרוב שניהם מצביעים על אותו הערך כל הזמן, כאשר המאיץ הגראפי בעומס טיפוסי 85-100%

ובדומה גם ה- CPU. 

הרושם המתקבל הוא, שתחת 1080P השילוב המאוזן והאידאלי אם יותר להשתמש בטרמינולוגיה זו,

קרי זה אשר מביא את החומרה למיצוי מלא מבלי לאבד פוטנציאל ביצועים לפח, מתקבל דווקא משילוב זה

(2500K עם 1060GTX, שהוא שווה ערך גם ל- 290/390/970/980).

עוד שמתי לב (אם נחזור לסרטון שהובא בראש השרשור), זה שאפילו מעבד 7600k אינו מצליח להביא את GTX1070

לידי מיצוי מלוא הפוטנציאל שלו תחת 1080P, שכן לראיה גם אצלו העומס על ה- GPU אינו מגיע לאזור הטיפוסי 90-100%.

לרוב העומס עליו היה עוד 10 (גג 20%) מעל לזה שהיה תחת 2500K, אך הדבר עדיין אינו מספיק (צפו בסרטון שוב, אפשר

להתרשם ולהבין לבד לא צריך אותי).

התובנה שעולה (אצלי) מהממצאים הללו היא, שבמידה ורוצים "למקסם את ההוצאה הכספית על GPU", ולא לרכוש סתם

יכולת ביצועית עודפת שלא משתמשים בה בפרקטיקה - קרי שאינה מגיע תכלס למסך, היא לראות מה היא רמת הניצול

באחוזים של כל מרכיבי המערכת. אם מגיעים למצב שהממוצע ניצול GPU עומד באזור 50% טיפוסי מרבית הזמן

(כפי שניתן היה להיווכח במערכת 2500K עם GTX1070 ברזולוציה 1080P) אז לוותר על השידוך הזה בין המאיץ

למערכת. הוא אובל-קיל וסתם זורק משאבי GPU יקרים לטמיון.

עכשיו, שלא יובן בטעות לא נכון:

אינני טוען שצריכים לראות 100% ניצול כרוני, ברור שלו, אבל משהו שיעמוד יותר בכוון של 80-100% עומס טיפוסי

הוא הכוון שהייתי רוצה לראות כדי להבין שהמערכת מנוצלת היטב.

זה לא שלא ניתן לרכוש מאיץ חזק מעבר לנדרש סתם ככה כי רוצים, זו לא השאלה. שהרי בהנתן חוסר אכפתיות מתקציב

והוצאה כספית אפשר לרכוש הכל: עשירים שאין להם כבר מה לעשות עם הרי הכסף עושים כך לא אחת - שהרי לשאלת

העלות אין משמעות עוד.

אך לנו ליושבי הארץ שמרכיבים את רוב רובה המכריע של האוכלוסיה - השאלה שלנו היא אחרת:

השאלה שלנו היא "מקסום התמורה לגודל ההוצאה". מוטב שלא נזרוק משאב כספי סתם לפח, שהרי ניתן לעשות עימו

משהו מועיל אחר - אולי לרכוש מערכת מחשב טובה יותר ולאזן אותה ?

אני מרגיש שבאמצעות מערכת שוות ביצועים ל- 2500K, וזה כולל גם כמה וכמה מעבדי 4 ליבות חדשים דהיום בשוק

כמו ריזן 3 או ריזן 2200/2400G או i3-8100...  כל עוד תחומים אנו לרזולוציה של 1080P, אני סובר שאין כדאיות

למאיץ ברמתו של 1070GTX, שכן באמצעות מאיץ ברמתו של 1060GTX (וכל המקבילים לו כמובן....) נגיע לידי מיצוי

הקרוב יותר ל- 100% היעילות המבוקשת (תחת 1080P מדגיש כן - כי זה הכל תלוי עומס גראפי כמובן, שמוכתב על ידי

הרזולוציה הנקובה).

משמע הדבר שאם מגיע אלינו שואל שמבקש להתייעץ, ואומר שיש לו מחשב כזה וכזה ושואל איזה כרטיס מסך לקנות ?

אזי אם יש ברשותו כח חישובי מהעוצמה שתוארה, 4 ליבות מדורות i קודמים או 4 ליבות חדש, והוא ישיב שעובד על

1080P, אז נוכל להשיבו שיכול להסתפק בשלב הזה במאיץ עד גודל GTX1060 (או מקביליו בשוק המשומשים).

ורק אם העומס עולה לכוון 1440P (או יותר) או לחלופין יש מערכת עם מעבד חזק יותר משמעותית, נכוון אותו לעבר

מאיצים חזקים יותר. זו נראית לי התובנה בנושא.

עכשיו,

אם אני בנעליים הללו (ואני אכן שם), כרגע יוצא שאני מקפיא את תוכניתי לשדרוג למאיץ חזק יותר מה- R9 390,

משום שלא ממש אקבל תמורה ראויה על המסך. הרי המאיץ 1070GTX חזק מהנוכחי שאצלי R9 390 בכ- 50% לערך,

אך למסך בקושי יגיעו אולי עוד 10% ביום טוב אם רוח גבית (נוכחתי בזאת בסרטון, ה- FPS היה דומה, או לכל היותר

עוד 10% מעל לזה שמתקבל אצלי באמצעות 390 R9 ).

אלא אם....

אשדרג כבר את הפלטפורמה כולה. אלא שאז המהלך הנכון יהיה (כנראה) להמתין לשנת 2019 ומדוע:

השנה בה הדור השני של ריזן יושק ב- 7 ננו מטר, כנראה עם 4.5Ghz סדר גודל שעון ריצה, אולי עם 12 ליבות...

השנה שבה לאינטל כבר יהיה מעבד 8 ליבות (גם במחשבי mainstream) כדוגמתו של 9700K.

שדרוג שאז יציב את התמורה לכספי בצורה אידאלית.

היש תובנות נוספות או אחרות ?

או שעל פניו הניתוח נראה כעושה שכל ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה הגיוני. ל1070 יש יותר כוח במילוי פיקסלים.

נניח שהמשחק עם טקסטורות מעל 1080p וכבר יש לך בעיה שזה מאיט את המעבד כי הוא צריך לכווץ אותם לרזולוציה שלך.

תנסה למצוא בנצמרק עם אותם הגדרות אבל לרזולוציה יותר גבוהה. ככה תבין עוד.

אני עם I5 750 שמגביל לי את ה-GTX1060 לא מעט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמרתי/אמרנו את זה כבר לפני שנתיים ויותר.

זכור לי שהשתמשת בביטויים גרפיים למדי בתור תשובה.

בנוסף לקביעה שאין דבר כזה צוואר בקבוק במעבד (בהקשר של כרטיס מסך) בתוספת צא ולמד בתוספות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא ממליץ לאף אחד בפורום לרכוש כרטיס מסך שעולה על סכום ה 1500 ש"ח בישראל, אם הוא לא משחק במגוון רחב של משחקי PC

ומחשיב את עצמו כמיינסטרים לכל היותר. מהיכרותי עם @nec_000, תקן אותי אם אני טועה.. אך הגדרות גבוהות, פילטרים ופונקציות שמעמיסות על כרטיס המסך פחות מדברות אלייך שבוחנים את תגובות\דיוני העבר. לכן, זוהי החלטה סובייקטיבית ולא אובייקטיביות עבור הכלל. ההדגמה לא מראה לנו משחקים שמורידים 390\970 למטה ובהחלט יש כאלו.

כמה הנחות יסוד - 

1070GTX מותאם בהרבה מקרים ל 1440P.

קיימים ( זה מוכח ) משחקים והגדרות שיפילו 970\390 ובמקרים מסוימים גם 1060GTX ( למרות תוספת הזיכרון ) ב 1080P לאיזור

הפריימים הנמוך מ 50, נמוך מ 45 גם. דבר שלא יקרה עם 1070GTX. כלומר מי שרלוונטי עבורו היתרון, שמגדיר את עצמו כגיימר

שמשחק מגוון רחב של משחקים לתקופת זמן, או* בעל מסך 144 ( מקרה מאוד מומלץ ל 1070 ) בעיקר במשחקי אונליין פופולריים כמו PUBG \ BF אז אנחנו בעצם הופכים קנייה לרלוונטית.

אפשרי מאוד שקנייה של 1070 היא זריקת כסף, לכן חשוב מאוד להגדיר לעצמנו מה הדרישה מראש. 

דבר נוסף שאין לו התייחסות ( וזה מפליא ) בעיקר בבדיקות רציניות של סטרימרים מוכרים. שאדם רוכש כרטיס דמוי 1070, 

הוא יכול* להנות מהכרטיס לטווח זמן רחב יותר משמעותית מ 390\970 במידה והרכישה התבצעה אחרי בדיקה עצמית של מה

אני משחק ? כותרים שבשנת 2019 יכבידו על 1060 מאוד ולא יכבידו על 1070 - זה דבר לא רלוונטי ? לא שווה תזכורת ?

ממתי אנו רוכשים כרטיסים ולא חושבים קדימה ? כל אלו רלוונטיים להשקעה. גם המכירה האפשרית ביד שנייה.

הנושא סובייקטיבי וכך יש להתייחס אליו.. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק אומר שאם הכרטיס מסך מגביל אותך תמיד תוכל להוריד את ההגדרות הגראפיות, ואם המעבד מגביל אותך אז פשוט אכלת אותה.

משחקים מרובי משתתפים כמו באטלפילד 64 שחקנים, I5 מדור שני פשוט נחנק. וגם מדורות יותר מתקדמים. ככה שלא משנה אם יהיה לך 1050 או 1080, בפועל תמיד תקבל דרופים מתחת ל 60 FPS. וזה גם יכול לא לבוא לידי ביטוי במבחנים סינטטיים, כי הדרופים האלה לא קורים כל הזמן, ככה שהם לא מאוד משפיעים על ה AVARAGE FPS, אבל בתכלס זה מאוד מעיק.

אני שדרגתי מ I5 2500 ומחכה שתגיע המערכת עם 2600X. את הכרטיס מסך הנוכחי ( GTX 960 4GB) אני אעביר לחדש, וכשיהיה משהו משתלם בשוק אשדרג אותו גם. בינתיים הוא מספיק, מה שמגביל זה המעבד. זה לבדו סוגר את הסיפור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של YarYar

רק אומר שאם הכרטיס מסך מגביל אותך תמיד תוכל להוריד את ההגדרות הגראפיות, ואם המעבד מגביל אותך אז פשוט אכלת אותה.

משחקים מרובי משתתפים כמו באטלפילד 64 שחקנים, I5 מדור שני פשוט נחנק. וגם מדורות יותר מתקדמים. ככה שלא משנה אם יהיה לך 1050 או 1080, בפועל תמיד תקבל דרופים מתחת ל 60 FPS. וזה גם יכול לא לבוא לידי ביטוי במבחנים סינטטיים, כי הדרופים האלה לא קורים כל הזמן, ככה שהם לא מאוד משפיעים על ה AVARAGE FPS, אבל בתכלס זה מאוד מעיק.

אני שדרגתי מ I5 2500 ומחכה שתגיע המערכת עם 2600X. את הכרטיס מסך הנוכחי ( GTX 960 4GB) אני אעביר לחדש, וכשיהיה משהו משתלם בשוק אשדרג אותו גם. בינתיים הוא מספיק, מה שמגביל זה המעבד. זה לבדו סוגר את הסיפור.

נכון לא נכון

הנכון מאוד - כל מה שאמרת. הבעיה עם המעבדים דור ישן זה המינימום פריימים שמורגשים מאוד שמבטלים* את הנעילת פריימים. 

מורגש בצורה מוגזמת במשחקי BF וכדומה.

הלא נכון - לא מה שאמרת, אלא מה שלא אמרת :) 

ה dips האלה שחווים במשחקים כבדים \ משחקים שמעמיסים על המעבד ניתנים לצמצום משמעותי ( מניסיון ) שעושים דבר פשוט ~

המהרה. יש הבדל גדול בין מעבד בסטוק למעבד שחצית את ה 4.0 איתו. זה משהו שכבר יצא לי לבדוק. זה לא מנטרל לחלוטין

את הפער בינו לבין דורות מודרניים אבל זה מצמצם בצורה מורגשת מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים כמובן שהמהרה תוביל לשיפור ביצועים, אבל זה יותר כמו לשים מסטיק כדי למשוך עוד קצת מאשר משהו להסתמך עליו.

10 אולי 20 אחוז יותר ביצועים זה יכול להיות באמת מה שיעשה את ההבדל במקרה ספציפי, אבל באופן כללי גם התוספת ביצועים הזאת לא עוזרת.

ה 2500 שלי הגביל בצורה משמעותית GTX 960 4GB, וכאן בכלל מדובר על 1070. כבר היום אתה מוגבל, אז מה יהיה עוד קצת קדימה?

ואני מדבר על BF4, משחק בן 5. על BF1 וויתרתי, פשוט לא שחיק במולטיפלייר. ועוד רגע כבר יוצא אחד חדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...