כמה?? מעבדי ה-Threadripper 2 גורמים לתדהמה - עמוד 5 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה?? מעבדי ה-Threadripper 2 גורמים לתדהמה

Recommended Posts

ציטוט של lompy

טוב אז בגדול , הכוכב הוא ה 2950X  שמציג שיפור ביצועים נחמד של כ 7% על פני הדור הקודם ובמחיר ללא תחרות של 900$.

2990WX מאכזב ,  מציג תוצאות נמוכות בהרבה מה 2950X ואפילו מה 1950X בהרבה משימושים כנראה עקב רוחב פס זיכרון מוגבל.

בשלב הזה הוא נראה יותר גימיק. היחידים שבאמת יכולים להרוויח כרגע ממעבד כזה אילו מי שבאמת עובדים על דברים שיכולים לעשות שימוש בכל הליבות כי בכל שאר המשימות הוא פחות טוב ובגדול.

אשתי משתמשת ב3ds max  ומבצעת רינדורים . 
לפי הבנתי מעבד 2990WX  הרבה יותר טוב מ2950X במשימה הזאת.

זה אני אומר לפי הבנצ'מארק של cinebench   שהמעבד 2990WX באזור ה5000 נקודות והמעבד השני 2950X  באזור ה3000 נקודות. 

לא חושב שנכון לומר "גימיק".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 90
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של eitan1980

אשתי משתמשת ב3ds max  ומבצעת רינדורים . 
לפי הבנתי מעבד 2990WX  הרבה יותר טוב מ2950X במשימה הזאת.

זה אני אומר לפי הבנצ'מארק של cinebench   שהמעבד 2990WX באזור ה5000 נקודות והמעבד השני 2950X  באזור ה3000 נקודות. 

לא חושב שנכון לומר "גימיק".

אני קורא לו גימייק כי השוק של מעבד כזה מאד מצומצם , המטרה העיקרית שלו זה להראות שהם מסוגלים להתחרות באינטל ולא באמת לענות על צורך.

מבחינה פרקטית יש מגוון מאד מצומצם של שימושים כמו רינדוד ו VM שלמעבד הזה יש שימוש וזה גם צריך להיות השימוש הכמעט בלעדי של המחשב כדי שהמעבד הזה יהיה משתלם כי הוא נופל בצורה מאד משמעותית בכל שאר השימושים ממעבדים אחרים כמו ה 2950X ו 1950X.

בנוסף שים לב שהסקילינג הוא לא ביחס ישר. כלומר אתה מקבל פי 2 ליבות אבל לא פי 2 ביצועים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למי שמתעניין : ביצועי 2990WX על לינוקס

https://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=amd-linux-2990wx&num=1

יש גם השוואה לחלונות עשר:

https://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=2990wx-linux-windows&num=1

ייתכן שחלונות 10 לא אופטימלית בניצול כמות עצומה כזאת של ליבות.

ייתכן שהאפליקציות לא אידיאוליות להשוואה מול חלונות (לפעמים אלה יוניקס/לינוקס שעברו הסבה לחלונות דרך ספריות התאמה)

מי צריך לדסקטופ 32C/64T ?

אף אחד.

אלה לתחנות עבודה ולצרכים ספציפים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

טוב אז ככה נכנסתי לפני שבת לקישורים שהבאת ועיינתי קצת לעומק.

אני עומד אחר דעתי מלפני כמה הודעות שבהכל אשמה.

בלינוקס החיה התורנית מביסה כל מתמודד בכל מבחן שדורש ריבוי ליבות...ובהפרש משמעותי.

לינוקס זה כבר לא מה שהיה פעם.

וסופה של לגווע ולמות.

פשוט כי זו לא הדרך הנכונה להפעיל מחשב באופן כללי ובכלל שלא לדבר מתחת למכסה המנוע (הפתוח לרווחה עם הסברים) של .

שנות התשעים.

אתם יודעים שאדם כבר היה בחלל?

ויש טענות אפילו שנחת על הלבנה בכבודה ובעצמה לפני כבר כמה עשורים.

תתקדמו.

זה בדיוק הקטע של .

קדמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כבר די ברור שיש למעבד הזה בעיה עם וינדוס אבל זה בטח לא אומר שהגיע הזמן של למות , לא כמערכת ביתית ולא כמערכת מקצועית.

מיקרוסופט יעשו את ההתאמות וישפרו את הביצועים.

הבעיה הגדולה של המעבד היא הביצועים החלשים שלו במשימות שלא דורשות ריבוי ליבות מה שהופך אותו לרלונטי לדברים מאד ספציפים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

לחלונות יש בעיה עם המעבד הזה אולי.

איך זה שמערכת הפעלה שמפותחת על ידי הקהילה בצורה וולנטארית וללא אופטמיזציות ככה מהקופסה מנצלת חומרה חדשה לגמרי?

למה משתמשי חלונות יהנו מכל הכיף הזה אולי עוד שנה שנתיים כש- יוציאו מעבד 64C\128T???!!!!!!אחד אחד אחת

אולי כי זה כתוב נכון מלכתחילה ואופטימיזציות רק משפרות ביצועים?

אולי כי הקוד פתוח וכולם רואים ואי אפשר לעשות שטיקים על משתמשים עם רוגלה מחופשת למערכת הפעלה???!!!

הרבה שאלות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי ואולי זה המעבד הספציפי הזה , יכול להיות המון סיבות.

לא הייתי משווה את המערכות על סמך המעבד הספציפי הזה , יש הרבה דברים אחרים שאפשר להשוות הרבה לפני.

לכל אחת יש היתרונות והחסרונות שלה ואת USE CASE שלה.

אם המצב היה הפוך לא היית אומר שלינוקס היא דפוקה,נכון?

בטוח שאם אני יחפש חומרה שעובדת יותר טוב על או רק אני אמצא כמה כאלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעבד 32 ליבות של הוא מעבד לשרתים בכלל, שברגע שמוכנס למערכת הפעלה 10 שהיא מערכת ל PC,

נו מה בדיוק ציפו לראות פה ?

המעבד הזה מחייב מינ' שבמינ' 2016 ms server ויתכן שצריך גרסה יותר מסטנדרט,

שיודעת לגשת לכמות ליבות כזו כמו שצריך.  

זו הסיבה שלינוקס או unix אוכלות את ה- 32 ליבות בלי מלח, אלו מערכות שמותאמות לשרתים (גם).

המעבד הזה הוא epyc עם חצי כמות רוחב פס וזה הכל. משמעות שולית יחסית.

אל תעשו מזה משהו אחר. יש להתאים את הכלי (מעבד שרתים 32 ליבות) ליישום שצריך אותו.

מי שמנסה לנסוע עם מעבד שרתים כבד על תוכנות שבקושי למדו מה לעשות עם 8 ליבות וגם זה למדו רק אתמול,

שלא יתפלא אם זה לא עובד כמו שציפו.

הבעיה פה בכלל לא במעבד, ולא אצל , הבעיה אצל מי שלא יודע איך להריץ אותו בסביבה תואמת ועל כלי ראוי,

והצופים שבשגגה סוברים, שתחום ה- המצומצם אותו הם מכירים מייצג את העולם הרחב.  

לא רק שהוא לא מייצג, אלא שרוב החומרה שמיוצרת כיום בעולם (מבחינה כמותית) היא לסביבת Enterprise ו- cloud,

תחום שצומח בקצב מהיר פי כמה מעולם ה- , ותחום שהוא חשוב להתפתחות הכלכלה והתעשיה בעולם עוד יותר פי כמה.

הנה אני בימים אלו מקדם הזמנה גדולה לשרתי וירטואליזציה אצלנו של simplivity כשכל מכונה תהיה עם 44 ליבות, 

ושלושת רבעי טרה . זו מכונה, זה מה שהמקצוענים עובדים עליו.

epyc בהחלט יכול לשרת פלטפורמות שכאלו ולתת לאינטל פייט רציני, כי כל מעבד 22 ליבות במכונה כזו (כל סוקט)

מתומחר סביבות 3000$ סדר גודל, כאשר ה- זול יותר וחזק יותר (ואוכל פחות חשמל).

ובחזרה אלינו:

מי שעובד על 10 ובמקרה הכי כבד מריץ פוטושופ ברקע, שלא יתבלבל לרגע:

המעבד המדובר כלל לא נועד למערכת שכזו. ואל לו לשפוט את המעבד בסביבת עבודה שכזו.

בקושי ה- 16 ליבות של שנה שעברה מסוגל איכשהו להיות מנוצל כאן וגם זה בקושי רב.

לצרכן שכזה שיבחן 8700k או ריזן 2700, ומה שעושה לו יותר שכל - זה מה שהוא צריך לקנות ל- שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

לצרכן שכזה שיבחן 8700k או ריזן 2700, ומה שעושה לו יותר שכל - זה מה שהוא צריך לקנות ל- PC שלו. 

גם הרבה פחות יספיק.

אני על 4790k 4C/8T ולא מרגיש שחסר כוח במעבד הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי מקבל הכל.

רק ראוי כשאתם ממליצים על מחשב עם מעבדים כאלו ולשימושים כאלו לכלול בחבילה את סרבר שוודאי תשמח אנשים שיצטרכו למתוח את התקציב בכמה אלפי שקלים.

אם מקצועי אז עד הסוף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל טוב ויפה.

אז להסביר שהחומרה שלהם לא תהיה קרובה ללהיות מנוצלת על ביתית.

או למתוח את התקציב.

אחרת באמת שיקנו חלשים יותר.

פשוט בושה שקדמה טכנולוגית עובדת בצורה ארכאית כזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...