שדרוג שילוש - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג שילוש

saphisto

Recommended Posts

ציטוט של User_Name

אה, ואם אין לך בשנת 2018 SSD, זה בגדר חובה. 

לי אין, ופעם אחרונה שבדקתי אנו אכן ב- 2018.

אז חובה ?

לא לכולם.   לי למשל לא 👍

אך בהחלט מקבל את המלצתך ברמה העקרונית שלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

לא לכולם.   לי למשל לא 

בשם כל חברי הפורום, אני מאוכזב ממך. 

בתור דייג יד 2 ממולח אני מצפה ממך לתפוס רכיב כזה יעיל לכל מחשב. קח את הזמן ותחזור אלינו עם ממצאים. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

בתור דייג וכדבריך, זה יכול להיות אתגר מעניין ללא ספק 👍

אך מבחינה פרקטית אינני זקוק לכונן SSD לצרכים שלי במחשב הביתי. מה שיש עונה על דרישותיי

(קרא לי עוף מוזר ואני זורם איתך בכיף).

לגבי רכש כונן משומש מבחינת דיון עקרוני איפה, היות והטכנולוגיה הזו רגישה להזדקנות כמו גם יש לה אורך

חיים מוגבל מראש, לא הייתי שש לקנות משומש, למעט אם מדובר במחיר מאד אטרקטיבי לעומת מחירו של החדש,

מבחינתי מחיר שמתחיל מחצי ממחיר חדש ומטה.

קרי שצריכה להיות כאן דלתאת חסכון מוצקה וברורה, שבלעדיה לתפיסתי אין כדאיות לסיכון המדובר של משומש.

**אותו הדין לגבי כונן HDD משומש - מחיר חצי ומטה, ויותר לכוון שליש ומטה (זה מוצר מאד לא אמין).

אמנם לא חקרתי לעומק בלוחות שבארץ משום שלא עניין אותי עד הלום, אך מהמעט שכן ראיתי ברפרוף ככה על הדרך,

מוכרי מתמחרים בישראל כוננים משומשים במחירים לא ראליים ומאד יקרים, כדי מרחק קרוב מאד למחיר חדש

ולעיתים גבוהה מחדש 🙄

לכן אין אני רואה כל סיבה לרכוש משומש בשוק הישראלי. אם ארצה לקנות, אז אקנה חדש (מאמזון), כאשר במחירים

של היום ה- sweet spot עומד (להערכתי הזהירה) על נפח חצי טרה,

שעולה 496 ש"ח הכל כולל הכל עד הבית כולל מיסים, כמו זה למשל:

image.thumb.png.d9d7d31688de933c4fbd6f66bb8fd456.png

ומי שיכול להסתפק רק ב- 250gb נפח כונן SSD, אז היות ומחירים של אלו כבר ירד אל מתחת ל- 75$, הוא יכול לנצל

את הפטור ממע"מ שמתקבל ברכש של מוצרים מתחת לסכום זה, ולהשיג כונן SSD במחיר אטרקטיבי של

רק 280-290 ש"ח בלבד (עד הבית מחיר הכל כולל הכל). דוגמה לאחד שכזה הנה כאן:

image.thumb.png.ec67dd5267b47ba5e9165caca9998598.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז החלטתי להציץ לרגע קט מה מראים לוחות המשומשים בגזרת SSD:

לצערי לא היה צריך להציץ מעבר לעמוד הראשון (שמצולם לנוחיותנו מטה) בכדי שהתמונה העגומה תתחוור לנו.

עם מחירים שבהם מבקשים למכור משומש, כאלו שאינם זולים יותר מחדש מאומה ובחלק מן המקרים

אף גבוהים יותר ממחיר חדש, לא נראה כי ישנה נקודת פתיחה סבירה אפילו לתחילתו של משא ומתן.

נראה הדבר כי המוכרים מנותקים מהמציאות. אין לי אמונה שבמחירים שכאלו מישהו מהם מצליח למכור משהו:

image.thumb.png.33d07bb67dd5a056f681fabc841042f4.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תתייאש מהמחירים בלוח יד2.  המוכרים פתוחים למיקוח, לא כולם אידיוטים גמורים (רק חלקם). קנייה ביד 2 מלווה בהצעה שלך מגובה בקישורים למחירים של מוצר חדש, לרוב המוכר מבין שחבל לו על הזמן ויורד מהעץ. כמו כן, בפייסבוק קיימות קבוצות מכירה וקניה של חומרה יד2, שם המחירים הגיוניים יותר מלכתחילה והתקשורת עם המוכר מהירה. מחיר גבוה מדי מוביל לתגובות מצד אנשים שמבינים עניין, הלחץ על המוכר מיידי והמחיר יורד. למעשה, פייסבוק עומדת לחסל אתרים כמו יד2 - בזמן האחרון מכרתי מכשירי , חומרה ועוד כל מיני מוצרים, הכל בפייסבוק, לאחר שהתייבשתי ביד2. אם תרצה המלצה לקבוצות טובות אשמח לעזור בפרטי על מנת לא להסיט את הדיון מהנושא. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...