שדרוג שילוש - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג שילוש

saphisto

Recommended Posts

שלום לכולם, המעבד והזיכרונות כבר דיי ישנים, יש להם 5-6 שנים ואני מעוניין בשדרוג,

המערכת שלי כרגע היא

מעבד - i5 3450

לוח אם - Z77X-3DH

זכרונות - 8gig

כרטיס מסך - GTX 1070

כוננים קשיחים אני משער שזה לא משנה?

כמו כן יש לי מסך 27' 1440P 60hz

אני מעוניין בשדרוג של עד 2000 שקל, אם אפשר פחות אז זה יהיה מבורך, תודה רבה לעוזרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור, יש לך מסך 1440P.

בכל זאת, נראה שכן יש מקום לשדרוג שילוש.

שתי האפשרויות הבולטות היום בתקציב הן שילוש מבוסס RYZEN 5 2600 או i5 8400 משושי הליבות.

מי מהן עדיף? אין תשובה מוחלטת, זה תלוי במשחק ובשימושים אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. בהנחה שכל החומרה תקינה אפשר לחשוב גם על קניית מעבד i7 משומש מהדור השלישי.

ב. בכ-2000 ש"ח אפשר לקנות את השילושים ש @djelectric הציע עם 16GB של זיכרון . אם יש צורך לחסוך אפשר להסתפק, לפחות כרגע, ב 8GB של - זה אמור לחסוך כמה מאות שקלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנני מצטרף להצעתו של smalul,

אפשרות א' מוצאת חן בעייני, ומוסיף עליה גם שדרוג הזכרון מ- 8GB הנוכחיים, ל- 16GB באמצעות משומש גם הוא.

סה"כ השדרוג ייצא זול יותר במתודה זו, והתמורה לכסף רבה יותר.

חפש מעבד i5 או i7  מסדרת K שניתן להמהיר אותה, משום שיש לך שמאפשר זאת - ערכת שבבים Z77 .....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי תודה רבה על התגובות,

רציתי לשאול באמת לגבי התאימות של הלוח אם, האם יש זיכרונות שלא תואמים ללוח אם?

במידה ואני קונה מיד שניה, אילו דגמים של i7 או i5 מומלצים ואיך אני יודע אם אני קונה מעבד טוב או אחד שהולך לגמור את הקריירה?

ולוח אם לא צריך לשדרג?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זכרון הנך זקוק ל- , בדוק את המהירות של הנוכחים, נסה להשוות. זה כנראה 1600mhz או קרוב לכך.

מעבד לא גומר את הקריירה, או שהוא עובד או שלא. אחד הרכיבים הכי אמינים בתחום.  לרוב יעבוד ולכן

ימשיך עוד 1000000 שנה ובתנאי שלא תעשה איתו שטויות כמו הזנת מתח מעל המותר.

למד על סוגיית ההמהרה של מעבדים מדור סדרת K.

**לגבי אלו מעבדי k בדיוק, אשאיר לאחרים להשיב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעבד המומלץ הוא i7 3770K. עם קטן יש לו עדיין מה לתת, בייחוד אם מדובר ברזולוציה גבוהה בה עיקר העומס הוא על כרטיס המסך. למעשה בלי הוא לא נופל מהרייזנים המרובעים. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של saphisto

איך אני יודע אם אני קונה מעבד טוב או אחד שהולך לגמור את הקריירה?

ציטוט של nec_000

מעבד לא גומר את הקריירה, או שהוא עובד או שלא. אחד הרכיבים הכי אמינים בתחום.  לרוב יעבוד ולכן

ימשיך עוד 1000000 שנה ובתנאי שלא תעשה איתו שטויות כמו הזנת מתח מעל המותר.

זאת הבעיה ברכישת מעבד משומש - אם מדובר במעבד שאינו מיועד להמהרה, כלומר כזה שאינו בעל מכפלה פתוחה (ללא הסיומת K) אני מאמין שלא תהיה בעיה לרכוש אותו, כל עוד מוודאים מראש שהוא תקין. הבעיה מתחילה כאשר מעוניינים לרכוש מעבד משומש שכן מיועד להמהרה (בעל מכפלה פתוחה/בעל סיומת K) - במקרה כזה אין לדעת מה הבעלים הקודמים שלו עשה ועד כמה הוא "התעלל בו", ולכן תמיד קיימת האפשרות שהוא לא יהיה "הכי יציב" ואפילו שהוא יפסיק לעבוד לחלוטין בתוך זמן קצר יחסית (ביחס למעבדים רגילים מאותה משפחה כמובן).

בנוסף לכל הנ"ל יש לציין שהצלחת ההמהרה אינה מובטחת כלל - ייתן שתקבל מעבד שלא ניתן להמהירו מעל לתדר מסויים גם אם תגדיל את המתח עבורו בצורה משמעותית (דבר שכמובן מסכן את חיי המעבד ולעיתים גם את לוח האם). בכל מקרה, במידה ומתוכננת המהרה, יש לקחת בחשבון שיש צורך בהוצאה נוספת עבור קירור טוב יותר למעבד, כפי ש @Jabberwock כתב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי, תודה רבה לכולם על המידע!

רק שעכשיו אני עוד יותר לא יודע מה לעשות, האם לקנות מעבד חדש ולהמהיר או משומש

במידה ואני אקנה מעבד חדש, איזה מומלץ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין חדשים לתושבת הזו. i7 3770K הוא המעבד החזק ביותר לתושבת, גם אם תמצא חדש בדרך נס מחנות שלא הצליחה להיפטר ממנו, זה יהיה במחיר מופקע. 

נסה למצוא ביד שנייה את המעבד המדובר ב-400 עד 500 ש"ח. את שלך תוכל למכור ב-300 ש"ח פחות או יותר וכך לצאת בנזק מינימלי. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה חייב להביא מעבד מדור שלישי, לא תמצא כזה חדש. ואם כן במחיר לא הגיוני.

תקנה I7 משומש דור שלישי, עדיף מסדרת K ותמהיר אותו כמה שאפשר. ואפילו הגרסא הרגילה תעשה את העבודה לדעתי.

ההבדל בכמות הליבות משמעותי יותר מהתדר בדרך כלל, במיוחד במשחקי אונליין עם המון שחקנים. (באטלפילד 64 שחקנים למשל) בשביל להשיג 60FPS.

ותוסיף עוד סטיק של 8 ג'יגה , מאמין שתוכל למצוא בזול משומש, השוק מוצף בהם.

ככה בהשקעה מינימלית תוכל לסחוב עוד שנה שנתיים, אולי יותר, וכשתשדרג בעתיד זה כנראה ישתלם מבחינת ביצועים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...