יש לנו תאריך: הדור הבא של NVIDIA יוצג בחודש אוגוסט - או לפני - עמוד 3 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יש לנו תאריך: הדור הבא של NVIDIA יוצג בחודש אוגוסט - או לפני

yonatan.mendelson

Recommended Posts

ציטוט של djelectric

בסרטון דובר על האיוולות השיווקית של אנוידיה

8800GTS 512MB

9800GTX

9800GTX+

GTS250

כל אלה בגדול משתמשים באותה ליבה, והבדל הביצועים בניהם אחרי המהרה עומדים על אחוז בודד.

לא דובר על כך ש-AMD שיווקה סדרה שלמה מחדש עם אוברקלוקינג מהמפעל בתוספת 0 פוטנציאל המהרה מירבי.

HD 7970

HD 7970 Ghz Edition

R9 280X

אותה חיה, אותה ליבה, אותם ביצועים בהמהרה לחלוטין.

כן אבל זה מקובל. אתה צריך להסתכל על NV היום ופעם ולראות מה היא עשתה מבחינה טכנולוגית. ו NV מיחזרו ולא מיחזרו.

אין פה התנהגות אנטי צרכנית. 

בימים טובים* של NV גם שהיה לה פחות תחרות, הם יצאו עם מוצרים... פשוט מעולים. אני לא מגן אגב על החברה, שתיהן בעייתיות.

בעולם טוב יותר היה לנו אופציה לבחור לפחות 4 יצרניות.

קח את כדוגמא למקרה NV. לאינטל לא הייתה תחרות ובמילים עממיות הם שמו ז.. עלינו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 177
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אתם תמימים בעולם האמיתי\עסקי אין דבר כזה הוגן או מוסריות.

כל חברה עם גוף ניהולי בריא תרצה להתחזק ולהשיג דומיננטיות על השוק ולהיות זאת שנותנת את הטון ולא צריכה לרדוף אחרי המתחרים.

מעטים יכולים לכן מעטים עושים זאת.

זה הטבע של תחרות, קיימת לא בגלל יכולות ניהול מופלאות או בגלל יכולת טכנולוגית יוצאת דופן, הסיבה המרכזית שamd עדיין קיימת כי ו צריכות תחרות על מנת שהן לא יוכרזו מונופול, לכן אגב מיקרוסופוט השקיעה כסף באפל על מנת לתת לה מרווח נשימה.

אני לא אתפלא אם וכאשר אינטל אכן תצליח להיכנס לתחום הגרפי החטיבה הגראפית של תקרוס לחלוטין כי היא לא תעמוד בכסף והמשאבים שיש ל nvidia ו .

אם כבר אני כועס זה על יש להם מוצרים מעולים בתחום המעבדים לדסקטופ מה הם עשו? מיתגו את הכל בשמות זהים לאינטל פשוט ביזיון אם זה ערכות שבבים ואם אלה המעבדים, אני פשוט לא מבין את זה הם רוצים להוות תחרות\ אלטרנטיבה או שימשיכו להתייחס אליהם כסוג ב' knockoff ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על פני השטח, באמת נשארה שאננה. לא על פני השטח קרו הרבה דברים בחברה הזאת.

אני יכול לאשר ב-100% שהסחבת על פני 4-5 הדורות האחרונים היא לא כמו שמתארים אותה בתקשורת. היו קשיים טכנולוגיים ולוגיסטיים מסויימים.

לגבי לא הטעיה צרכנית - להוציא כרטיס ולקרוא לו R9 280X, ואז להוציא כרטיס חלש יותר בשם R9 285 זה נכנס לספקטרום של הטעיה. ואז, להוציא R9 380 שגם הוא חלש מ-280X זה בהחלט נכנס לתחום הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של djelectric

על פני השטח, אינטל באמת נשארה שאננה. לא על פני השטח קרו הרבה דברים בחברה הזאת.

אני יכול לאשר ב-100% שהסחבת על פני 4-5 הדורות האחרונים היא לא כמו שמתארים אותה בתקשורת. היו קשיים טכנולוגיים ולוגיסטיים מסויימים.

לגבי לא הטעיה צרכנית - להוציא כרטיס ולקרוא לו R9 280X, ואז להוציא כרטיס חלש יותר בשם R9 285 זה נכנס לספקטרום של הטעיה. ואז, להוציא R9 380 שגם הוא חלש מ-280X זה בהחלט נכנס לתחום הזה.

שיווק מוטעה נעשה בכל חור אפשרי שיש פירצה לזה. שוב, זה מלוכלך, זה שקרי - זה לא אנטי צרכני. הם בתחרות,

כל אחת מפיצה את הרעל שלה.

ציטוט של k534d

אתם תמימים בעולם האמיתי\עסקי אין דבר כזה הוגן או מוסריות.

אם כבר אני כועס זה על AMD יש להם מוצרים מעולים בתחום המעבדים לדסקטופ מה הם עשו? מיתגו את הכל בשמות זהים לאינטל פשוט ביזיון אם זה ערכות שבבים ואם אלה המעבדים, אני פשוט לא מבין את זה הם רוצים להוות תחרות\ אלטרנטיבה או שימשיכו להתייחס אליהם כסוג ב' knockoff ?

זה שחברה מעניין אותה הגדלת רווחים, לא הופך אותנו לתמימים בגלל שאנחנו דנים בזה.

מכל הדברים  ש עשתה \ לא עשתה דווקא המהלך הזה, של לנצל את מה שאינטל בנתה כמותג ולקרוא לו בצורה חוקית לגמרי 

בשם 7 מה שמכעיס אותך :) ? זה המהלך הכי לא מפתיע ומתבקש שאני יכול לחשוב עליו.. לשמחתי לאינטל אין על מה לדרוש

דבר דומה ל GPP... הם מזמן היו עושים את זה אם היה להם קלף פרקטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למי שפיספס , יש דיווחים בימים אחרונים ש 300,000 כרטיסים הוחזרו לנווידה עקב מחסור בביקושים.

אז מצד אחד הם תקועים עם מלאי ענקי ומצד שני המחירים עדין לא חזרו למחירי MSRP.

ישנם דיבורים שזה עלול לדחות את ההשקה של הכרטיסים החדשים ואולי נראה סוף סוף מחירים נורמאלים.

https://wccftech.com/nvidia-oem-partner-300k-gpu-inventory-issues-next-gen-geforce-delay/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^מעולה - אלו חדשות טובות עבורנו הצרכנים.

ואני אומר שמגיע להם:

בהתחלה מכרו הכל לכורים, שהעלו את הבקושים עשרות מונים ממה שהשוק הראלי - זה שצורך לגיימינג צריך,

וכך יצרו מחסור חמור ואינפלציית מחירים, תוך שהיצרניות נוידיאה ו- חגגו כל הדרך אל הבנק וחשבו "שהמסיבה תמשיך לעד...."

לכן יצרו אספקת כרטיסים אדירה להמשך הדרך מתוך אמונה, שהמגמה תמשך. והנה נתפסו עם המכנסיים למטה:

הצטננות שוק הכריה הגיע מהר משציפו ועכשיו הם תקועים עם כמויות אדירות של כרטיסים ללא ביקוש.

בשילוב הציפייה בשוק הגיימרים להשקת הדור הבא (דור 1100) - ולכן דחיית רכש של כרטיסים חדשים כעת,

בשילוב שוק יד שניה שמפוצץ בכרטים משומשים מדור 1000 מחוות כריה לשעבר, במחירים טובים שרק דוחפים עוד

יותר רוכשים אל עבר רכישת משומש (במקום לרכוש חדש), המצוקה של מכירת כרטיסים חדשה לא יכלה לדמיין זמנים

קשים מאלו.

ועכשיו חברים תראו מה קורה לפי חוקי הכלכלה של היצע ובקוש:

המלאי חייב הרי להמכר - זו עובדה יסודית של תעשייה ויצור. המעבדים והרים של שבבי GDDR 5 יושבים כבר במלאי

אצל נוידיאה, זה מלאי שיוצר ושולם כבר - ומחמם עתה מדפים.

מחירי חדש ימשיכו לרדת אף אל מתחת למחיר MSRP של דור 1000 המקורי, ואנחנו הרוכשים....  אנחנו נעשה חגיגה :s0817:

רק אנו מדברים והנה לנו דגימה עדכנית ממחיר GTX1080:

מחירו נפל משבוע שעבר והוא עתה נמכר במחיר שבו GTX1070ti היה נמכר לנו - רק 469$ 

רגע מה קורה פה ?!    זה מחיר מתחת ל- MSRP שהוא 500$ בכלל :shocked:

מחיר זה נכבדיי בשקלים כולל משלוח ומע"מ (קרי מחיר הכל כולל הכל עד הבית) רק 2100 ש"ח עבורנו.

תהנו :

image.thumb.png.bafa456c084204721dd60b5df130cf79.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא אני חושב זה מראה ממש יפה את כוחו של מונופול.

הם מעדיפים לשבת על הר של כרטיסים מאשר להוריד מחירים.

אני לא יודע כמה עולה להם ליצר כרטיס אבל כל המלאי הזה שווה כמה עשרות מיליוני דולרים שהם כנראה יחסית כסף קטן בשבילם.

הם יורידו מחירים רק ברגע שזה ישתלם להם וכנראה כרגע זה לא הזמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^אם החזירו להם 300 אלף (שזה כולל גם את הזכרונות עבורם כן) ונניח שהמלאי הכולל הוא "רק" מליון יחידות כרגע,

ששולמו כ- 100$ סדר גודל עקרוני פר עותק (סט מעבד וזכרונות עבורו) אנחנו מדברים פה על מליון כפול 100$ - שזה

כ- 100 מיליון דולר מלאי למכירה. לא מצחיק בכלל. 

מעבר לסכום הזה, זה גם אומר "שהצנרת ייצור נעצרה" ולכן ההפסדים הם ההמשך שבדרך - כל מה שעכשיו לא מייצרים

עד שהמלאי יגמר.

הם תקועים (להערכתי העקרונית) עם מלאי קדימה לרבעון שניים לפחות (סדר גודל),

הכל תלוי כמה זמן יקח לחסל את מלאי חוות הכריה - שכרגע מתחרות מול שוק החדשים. 

לי זה היה ברור שמתי שהוא האירוע הזה יגיע אלינו, לא האם הוא יקרה - אלא מתי יקרה. והנה זה קרה ביוני 18.

הכתובת היתה על הקיר באזור מרץ, כאשר ראו שהכריה נעשתה ללא משתלמת עוד, מאז התחיל שעון החול המהיר לתקתק.

לא בטוח שנוידיאה הבינה זאת. או שהבינה, אבל זה כבר היה מאוחר מדי שכן צנרת היצור וההזמנות כבר היו בתהליך עיבוד

עוד מרבעון קודם - מתוך מחשבה שמה שראו בינואר יסמן גם את הבאות להמשך זמן רב. לכן הזמינו כמויות אדירות של

מעבדים מ- וזכרונות מ- hynix\samsung. לכן גם היתה אינפלציית מחירים של הזכרונות אגב.

ועכשיו הם יקבלו את המכה, הזמנות נעצרות, נתקעת עם אמצעי יצור ב- 16 ננו-מטר ללא עבודה עבורם,

ויצרניות הזכרונות המוזכרות מעלה אותו הדבר - המחירים של GDDR ירדו לתחתונים.

אין דבר כזה "ישחקו עם החזקת מלאי ולא ישחררו רק כדי שלא למכור בזול".

השוק חזק מהם, אין להם ברירה בכלל. לא ימכרו, לא יכניסו כסף. עובדים בנתיים צריכים לקבל משכורת (מאיפה ישלמו ?)

בעלי מניות צריכים לראות דיווחים פיננסיים טובים - קרי מחזורי מכירה, אחרת המניה תיפול.

תמרקרו טוב טוב שורות אלו - בהנחה שהדווחים אודות מלאי שהוחזר לנוידיאה נכונות,

ברבעון הקרוב מחירי סדרה 1000 הולכים לרדת היטב, עד שתמצא נקודת שווי המשקל הבאה.

ואיפה היא תמצא ?   יתכן במחירי MSRP פחות 10-30%.

**הנה לנו כבר GTX1080 נמכר ב- 8% מתחת ל- MSRP שלו (469$ במקום 500$) ואלו ניצנים ראשונים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מקווה שאתה צודק ושהמגמה תימשך.

כרגע הנחה של 50$ על מחיר MSRP זה נחמד , נראה שגיגהביט נתקעו עם מלאים.

ברגע שנוידיה תודיע על ירידה במחירי MSRP אז תיהיה סיבה לחגוג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lompy

דווקא אני חושב זה מראה ממש יפה את כוחו של מונופול.

הם מעדיפים לשבת על הר של כרטיסים מאשר להוריד מחירים.

אף אחד לא רוצה לשבת על הר של כרטיסים, גם לא מונופול.

הר נייח של כרטיסים לא עושה כסף: הוא מבזבז זמן יקר שהמתחרים מנצלים למכור כרטיסים אחרים

(במקום שאנוידיה תציג את הדור החדש) ולהתקדם טכנולוגית,

להיפך: צריכה להעיף את הכרטיסים הללו כמה שיותר מהר, אך במחיר סביר מבחינתם, אם כי זול יותר מאשר קודם\תכננו.

שוק הכרטיסים הגרפיים הוא כרגע אנומלי בגלל הכרייה: משלמים כיום על אותו כרטיס מחיר גבוה יותר מאשר לפני שנה וחצי,

בשוק בו יש התקדמות טכנולוגית ולכן לאורך זמן המצב צריך להיות הפוך.

האנומליה הזו תסתיים מתישהו (ואולי היא כבר בשלב של ריסון) ולכן חיה על זמן שאול עם המלאי הזה.

אני גם לא שולל שאנוידיה תעדיף להשמיד חלק מהמלאי הזה כדי למנוע חלק מהעיכוב של הדור החדש וחלק מירידת המחירים.

חוץ מזה טקטיקות נוספות כמו להכריז על הדור החדש אבל לטפטף אותו לאט ובמחירים גבוהים אל השוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Gico

אף אחד לא רוצה לשבת על הר של כרטיסים, גם לא מונופול.

הר נייח של כרטיסים לא עושה כסף: הוא מבזבז זמן יקר שהמתחרים מנצלים למכור כרטיסים אחרים 

(במקום שאנוידיה תציג את הדור החדש) ולהתקדם טכנולוגית,

להיפך: אנוידיה צריכה להעיף את הכרטיסים הללו כמה שיותר מהר, אך במחיר סביר מבחינתם, אם כי זול יותר מאשר קודם\תכננו.

איזה מתחרים? על מה אתה מדבר?

הם יעשו מה שמכניס להם הכי הרבה כסף , אם זה להוריד מחיר אז הם יורידו מחיר , אם זה להשאיר אותם תקועים במחסן אז שם זה יהיה ואם זה להשמיד את זה אז הם ישמידו את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lompy

איזה מתחרים? על מה אתה מדבר?

אם אנוידיה מחזיקה 72.8% מהשוק, עם הדור החדש אולי יוכלו להגדיל ל-75%, או לקבל יותר כסף עבור אותו חלק שוק.

זמן זה כסף. עיכוב = יותר אנשים קונים כרטיסי ATI במקום כרטיסי = הפסד כסף עבור .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין סיכוי בחיים שהמלאי יושמד. לא מדובר במלאי זול.

מדובר במלאי שעולה כ- 100$ לסט מעבד + הצמוד אליו.

מוכרים גם תחת מתח רווחים נמוך יותר.

למזלם מדובר במתח רווחים ענק בשגרה, ולכן יכולים להסתפק בפחות ממנו, העיקר להעיף את המלאי ומהר.

אז נראה הוזלות של כ- 10 עד 30% ברבעון הבא ונהנה מכרטיסים 1000 מוזלים.

לא יקרה אסון, הצרכן יהנה ואנוידיאה תמשיך הלאה לרבעון הבא, מכה קלה בכנף כמו שאומרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שיחלקו כרטיסים חינם בשוק כמו שהחקלאים מחלקים סחורה טובה שמיועדת להשמדה (כדי לשמור על מחירי השוק).

אפשר גם למחזר ולהנציל לא מעט רכיבים מכרטיס במיוחד שהוא חדש ללא שימוש.

ואפשר שהכל פלופ אחד גדול, תעלול PR של דיסאינפורמציה או סתם מי שמחפשים להוציא עצבים על NV שלמרות כל הטעויות שהיא עושה עדין נמצאת שנתיים קדימה על פני .
דעתי האישית היא שאין מה לשבת בצפייה דרוכה לקריסת מחירים בקרוב...

דבר אחד בטוח, יש סדרה חדשה שNV מוציאים בקרוב, בתקופה חסרת תקדים עם כל עליית וירידת כריית הכסף. לא פלא שהתיאוריות מתעופפות כי מעולם לא הייתה סיטואציה כזו. אז כמו תמיד, הזמן יעבור, ערפל המלחמה יתפזר ובכל מקרה אין מה לדבר לפני שיש ביקורות ביצועים בלתי תלויות מ-5 מקורות לפחות.

קיץ חם ומגניב :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...