איך המגן ברקים Supco Tech ? - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך המגן ברקים Supco Tech ?

uriel250

Recommended Posts

הזמנתי אותו מחנות באינטרנט לפני שבוע והיום הוא הגיע, הייתי בטוח שהוא מיוצר בישראל אבל מה שקיבלתי היה Supco Tech De Great Professional שמיוצר בסין. עלה לי 115₪ אם רלוונטי למישהו.

התקשרתי לחנות שקניתי ממנה ושאלתי למה זה לא מיוצר בישראל ואמרו לי שלא השתלם להם לייצר בישראל אז עכשיו הם מייבאים מסין ואני אפילו יכול לוודא את זה מול סופקו.

התקשרתי לסופקו ואמרו לי שזה הדגמים החדשים שלהם והם כבר לא מיוצרים בישראל, ואין עליהם גם תו תקן (איך יכול להיות ?), אבל הם יותר טובים ממה שהיו מיוצרים בישראל (יש הגנה למתח גבוה ונמוך, אלו שהיו מיוצרים בישראל היה להם רק למתח נמוך).

עכשיו לשאלתי - כדאי להחזיר את המגן לחנות או להשתמש בו ? כתוב על הקופסא 36 חודשי אחריות, אם זה לא היה אמין אני שוקל אם היו נותנים אחריות כזו ארוכה.

אני יודע שהרבה ממליצים על ה Q Protector אבל אין לו את כל ההגנות שיש ב Supco Tech, הוא מדורג נמוך יותר ב Uoc. הסופקו 8.7KV וה Q Protector 6KV. כמו כן הסופקו מדורג ל 16A לעומת 10A של ה Q Protector, שלא לדבר על זה שהוא פי שתים במחיר, בנוסף הזמן תגובה של הסופקו נמוך מאוד והוא מגן עד 10,000V (יש לי משהו כמו 15 שקעים מחוברים דרך מפצלים, מודם, ראוטר, פסי לדים, מחשב, מסך, , שואב אבק רובוטי, מטען לשלטי אקסבוקס, שואב אבק נטען, סאבוופר, ועוד כמה מכשירים שלא ציינתי פה), לכן אני חושב שה 16A באמת יהיה נחוץ (בבדיקה שעשיתי אני לא עובר את ה 1500W שכל המכשירים מחוברים ופועלים ביחד ... רוב המטענים זה שטויות כנראה לא לוקח הרבה חשמל ...).

מה אתם אומרים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משהו מוזר נוסף ששמתי לב אליו על המגן עצמו כתוב דקה אחת השהיה אבל על הקופסא כתוב 3 דקות ... אולי הם משתמשים בקופסא ישנה של המגן הקודם ?

וצירפתי של הקופסא והמגן.

https://imgur.com/a/pMn356L

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכון: הבנתי שהזמן שמודפס על המגן עצמו זה טעות, כל המגנים האחרים בסדרה שמיועדים למדיח, מקרר או מזגן כתוב עליהם 3 דקות, וזה אותה קופסא בדיוק ואותם מילים במדויק.

אשמח שתענו לי על השאלות בפוסט הראשון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תפרק את המגן ותראה האם יש לכל רכיבי ספיגת הנחשולים רגל שלישית במרכז בין שתי הרגליים העיקריות שלהם (שהיא למעשה פיוז תרמי שמיועד לנתק אותם אם הם חטפו משהו). אם אין, המגן הזה הוא סכנת שריפה. כמו כן, ידוע לי שבמגן הקודם של סופקו, GPT SC9, היה באג בהגנת מתח נמוך (במקרה והמתח הוא גבולי [180V בערך], המגן היה מתחיל לנתק ולחבר את השקע במהירות והיה יכול לגרום לנזק).

אם אני לא טועה, גם בסדרה זו, כמו ב-GPT SC9, כל המגינים זהים ללא קשר לאיזה מוצרי חשמל הם מיועדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש אבל כמה בעיות בתיאור של המגן הזה בקופסא שלו, שאין ל-Qprotectors: כתוב שהמגן מחבר את הצרכן מיד עם חזרת המתח לתחום המותר (ה-Qprotectors מחכה 15 שניות (VDPS) או 4 דקות (VDP) לאחר שהמתח חזר לתחום המותר לפני שהוא מחבר את הצרכן. כמו כן רשום שהמגן מנתק את הצרכן ב-186V ומטה או 260V ומעלה וגם מחבר מחדש ב-186-260V. משמעות הדבר הוא שייתכן שכמו ה-GPT SC9 שבמקרה והמתח הוא גבולי 186V או 260V, המגן יתחיל לנתק ולחבר את הצרכן במהירות ויגרום לנזק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של dor123

יש אבל כמה בעיות בתיאור של המגן הזה בקופסא שלו, שאין ל-Qprotectors: כתוב שהמגן מחבר את הצרכן מיד עם חזרת המתח לתחום המותר (ה-Qprotectors מחכה 15 שניות (VDPS) או 4 דקות (VDP) לאחר שהמתח חזר לתחום המותר לפני שהוא מחבר את הצרכן. כמו כן רשום שהמגן מנתק את הצרכן ב-186V ומטה או 260V ומעלה וגם מחבר מחדש ב-186-260V. משמעות הדבר הוא שייתכן שכמו ה-GPT SC9 שבמקרה והמתח הוא גבולי 186V או 260V, המגן יתחיל לנתק ולחבר את הצרכן במהירות ויגרום לנזק.

זה לא מסוכן לפתוח אותו ? התחשמלות או נזק למגן עצמו שיכול להסיר אחריות גם כן בסופו של דבר ?

ולא יודע איפה קראת אבל יש הפסקה של 4 דקות במקרה של ניתוק לפי מה שכתוב.

הם אמרו לי שזה מגן חדש שלהם ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במגן הקודם של סופקו, GPT SC9, ההשהייה הופעלה רק במקרה של הפסקת חשמל או נפילת מתח. במקרה של מתח נמוך, המגן מחזיר את אספקת המתח מיד עם התייצבותו על מתח תקין, ולא מחכה עוד 4 דקות לאחר התייצבות המתח (למקרה והמתח ירד בשנית).

כאשר המגן מנותק מהחשמל, אין כל סכנה לפרק אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא. תקנה שנאי וסת מתח, תחבר אליו את מגן הברקים ותבדוק איך הוא מתנהג במתחי נמוכים וגבוהים וכן אם מתח הרשת הוא גבולי. ב-GPT SC9 המגן היה מחזיר את המתח מיד כאשר המתח היה חוזר ממתח נמוך למתח רגיל, וזאת למרות שהייתה לו השהייה לאחר הפסקת חשמל, ובמקרה של מתח גבולי הוא היה מתחיל לנתק ולחבר את הצרכן במהירות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של none77

תוציא מהחשמל ותחזיר.

ככה תוכל לראות כמה זמן השהייה יש.

השהייה של דקה בדיוק כמו שכתוב על המגן. זה בסדר אני חושב שלא צריך יותר מזה.

בכל אופן משהו אחר שקצת הטריד אותי זה שהחזרתי את המגן מאית שניה לפני שהוא נכנס למצב השהייה המכשירים קיבלו חשמל לחצי שניה (אפילו פחות, כמו הבזק מהיר כזה) ואז נכבו כי זה עבר למצב השהייה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...