מיקום ראוטר בבית - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מיקום ראוטר בבית

eitan1980

Recommended Posts

הנתונים הקיימים :

דירה 4 חדרים . בסלון נמצא ארון תקשורת.
בכל אחד מהחדרים יש שקע טלפון.

הצרכנים שיש לי :

חדר ממ"ד  - 2 מחשבים 
ממיר קו טלפוני (כלומר רכיב שיש לו כניסה  כבל והיציאה זה קו טלפוני   - אין לי קו טלפון ביתי בכלל ) היציאה של קו הטלפון צריך לחבר אותו איכשהו שיגיע בסוף לשקע בחדר שינה.

טלויזיה בסלון .  מעדיף לעניות דעתי שיהיה מחובר בכבל לאינטרנט מאשר בWIFI  .(אצלי הטלויזיה הכל על סמך האינטרנט, בלי /יס ודומיו ) .
צריך WIFI בבית לטאבלטים ופלאפונים ושאר הרכיבים  שצריכים WIFI .

אני בבזק  + בינלאומי . אין תלונות באופן כללי על השירות/גלישה. 

הקונפיגורציה שחשבתי עליו 

בסלון לשים את הראוטר (נגיד של Be של עומר אדם) 
מהראוטר כבר אחד ישירות לטלויזיה בסלון.
כבל שני ייצא מהראוטר לשקע בקיר - צריך אכשהו להעביר חוט CAT6 מהשקע בסלון עד המרכזיה ומהמרכזייה עד ממ"ד. (אם זה יהיה כבל אחד בלבד עוד יותר טוב...)
בממ"ד  יחובר לראוטר פשוט (למעשה פשוט צריך לפצל משקע אחד ל3 שקעים).  מהראוטר הזה לחבר 2 מחשבים + ממיר טלפוני.
ממיר טלפוני יחובר חזרה לשקע (הרי יהיה שם 2 כבלים -אחד טלפוני והשני CAT6)  מהשקע בממ"ד דרך ארון תקשורת עד לחדר שינה. 

האם לדעתכם הקונפיגורציה  היא נכונה וכדאית ?

או :
לשים ראוטר בממ"ד , יחובר ל2 מחשבים + ממיר טלפוני  והכל יהיה WIFI ? (פשוט נשמע לי הזוי שWIFI יעמוד בחדר ממ"ד וגם חשוב לי האיכות הגלישה בטלוייזיה בסלון ומפחד שזה לא יהיה מספיק איכותי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה -אני צריך קו טלפון בבית. ובתכלס- צריך רק קו כניסה, כלומר לעולם אני לא מוציא שיחה החוצה.(אין לי שמץ של מושג מה עלויות שיחות החוצה, פשוט אין לי צורך בכך)
יש 2 אפשרויות :

א. - תשלום חודשי של X  שקלים וכו'.  

ב. דרך בזק בינלאומי (לדעתי 014) על בסיס קו .
הם מביאים מאין קופסא (כחולה) , הIN - זה כבל , הגדירו כנראה לפי הMAC של הקופסא שיהיה מספר טלפון מסויים שרק אני יודע אותו. 
הOUTPUT זה כבל טלפון. עלות יותר זולה מהאפשרות הראשונה.

תשאל אותי מה חסרונות בזה?
זה מבוסס ,כך שאם יש הפסקת חשמל - הקו טלפון הזה גם לא יהיה זמן לעומת קו שאינו תלוי בקו חשמל בבית ויכול לצלצל גם כשאין חשמל  - אבל בינינו - איזה טלפון ביתי משתמשים היום שאינו צריך חשמל???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...