קפיצות טמפרטורה ב I7-8700K - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קפיצות טמפרטורה ב I7-8700K

KobyC92

Recommended Posts

יש לי I7-8700K כרגע עובד ב stock. 

corsair h80i v2 בפוש-פול עם בהכנסת אוויר למערכת.

2X8GB DDR4

gigabyte z370 HD3.

אני רואה שבמצב של מנוחה יש קפיצות טמפרטורה בליבה בודדה של עד כ 20 מעלות.

ז"א ממצב של כ 35 מעלות במנוחה מגיע ל 55 מעלות.

ניסיתי לבצע לו OC הגעתי ל5GHz במתח של 1.29V 

במצב של מנוחה הטמפרטורה שלו הייתה סביבות 40-45 מעלות עם קפיצות עד 70 מעלות.

במתאר של עומס בAida64 ראיתי טמפרטורה ממוצעת של 80 מעלות עם קפיצות לכמעט 100 מעלות. לכן העדפתי כרגע לחזור לסטוק עד שאבין אם זה תקין.

עוד מישהו מכיר את התופעה? ממה היא יכולה לנבוע? זה נשמע תקין?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעבר מ 30 מעלות ל 50 מעלות קורה בלי מאמץ ז"א בidle. 

קורה כל כמה שניות עד חצי דקה וכל פעם בליבה אחרת. ככה זה גם היה עם OC פשוט קיצוני יותר כנראה בגלל שהמתחים גבוהים יותר.

המעברים מ 80 ל 100 מעלות קרו במזמן שהמעבד היה במאמץ מלא. גם הם היו קורים כל כמה זמן. היה באופן כללי נראה שבכל זמן נתון יש כמה ליבות הרבה יותר חמות מאחרות. בשעה שראיתי אחת ב70 מעלות אחרת הייתה קרובה ל 100. אבל אולי זה חלק מהצורה שהתוכנה מעמיסה אני לא יודע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש "ספייקים" כאלה גם במעבדים דור קודם. תעשה בדיקת מאמץ של כמה שעות, תנסה לשחק קצת עם המתח ובהדרגה למצוא נקודת איזון - אם אתה על OC.

גם לי עם ה 7700K וקירור אוויר, OC מתון יחסית יש קפיצות כאלה לעיתים גם במנוחה או שאני פשוט מפעיל משהו ( , קובץ אקסל )

ואז יש חזרה למטה. הפורומים של בזמנו היו מלאים בתלונות דומות ואני חושב שזה חלק מהחבילה.

אמנם אף פעם לא הגיע לי ל 80-100 מעלות.. אז אולי יש לך משהו נקודתי, אבל הקפיצות האלה כן מוכרות.

אם אתה לא עושה שום דבר ויש לך קפיצות כל כמה זמן, אז סביר להניח שמשהו עובד ברקע. יש גם תהליכים של ה Windows

שעלולים לגרור את זה, צריך לעשות ניטור על זה.

אם הבדיקות מאמץ תקינות, שווה לך לעדכן ביוס ולוודא שאתה בגירסא האחרונה של מערכת ההפעלה - היה לא מזמן אפדייט

גדול ומשם להמשיך בחיפוש הבעיה דרך ניטור תהליכים במערכת ההפעלה, לראות מה יכול להקפיץ את המעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהתאם להמלצה מעלי תנסה לעדכן ביוס, כמו כן לבדוק טמפע ם עוד תוכנה כמו HWMONITOR.

קופיצות בקריאה זה לא משהו חדש, מה שכן אתה צריך להבין את הממוצע ומה באמת הטמפ, אם הקריאה היא 80+ מעלות תקרב את היד לקירור ותראה אם באמת נפלט חום ברמה הזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...