מחשב בשביל Machine Learning עד 10000 ש"ח - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב בשביל Machine Learning עד 10000 ש"ח

joe2010

Recommended Posts

תודה רבה על הפידבק.

אני כנראה אזמין מאמזון את ה 1080 TI של שמגיע עם קרור נוזלי:

https://www.amazon.com/EVGA-GeForce-GAMING-GDDR5X-Technology/dp/B06Y15DWXR/ref=sr_1_3?s=electronics&ie=UTF8&qid=1527080343&sr=1-3&keywords=1080+ti

אני חושב בהמשך להוסיף GPUים כדי להריץ במקביל כמה אימונים נפרדים, לא בשביל להאיץ אימון ספציפי. כלומר אם אימון נגיד לוקח יממה, ואני רוצה לעשות שלושה אחד אחרי השני עם פרמטרים שונים, אז אוכל להריץ אותם במקביל ביום.

אז מעבד: i7 7800X עם 28 ערוצי PCIe.

לוח אם: נראה לי Prime , יש שם 3 חריצים של PCIe שיאפשרו לי הרחבה לעד 3 GPUים.

ספק: אקח אחד עם 750W ואם אוסיף GPUים אז אוסיף ספקים? או שכדאי מראש ספק חזק? יש למישהו המלצה ספציפית?

זכרון: 4x16GB של Corsair? כל אחד עולה 1000 ש"ח

מארז: אין לי מושג - כדאי משהו ספציפי?

SSD: כדאי 900p של או מספיק ה m.2 600p שלהם?

תודה רבה !!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

להריץ כמה אימונים נפרדים על GPUים שונים בהחלט יתן סקיילינג רציני.

רק מה.

אם אתה הולך בדרך הזו פתאום תרגיש שאתה צריך הרבה יותר ת'רדים במעבד.

זו הסיבה שהלכנו על THREADRIPPERS.

עריכה:

ותעמיס כמה שאתה יכול.

אני מניח שכבר יש לך מושג שאין יותר מידי פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

RAM אכן צריך להתאים לכמות הזיכרון הגרפי. 64GB בארבע מקלות של 16 צריך לעשות את העבודה.

אני עדיין לא מסכים בנוגע למעבד, וחושב שמעבד עם 12\16 ליבות זה בזבוז טהור. שוב, תלוי מאוד באלגוריטם אבל לרוב, מכלים שהיום משתמשת בהם אפילו מעבדי 4 ליבות מספקים את הסחורה ל-2 GPUS שכאלה, באמת. אין יותר מדי עבודה שהם צריכים לעשות. אפילו ה-DGX מצויידים ב-CPU  סבירים בגלל הסיבות האלה

מקל היום לא עולה 1000 שקלים, לא יודע מאיפה המחיר הזה. אמור לעלות 650-700 לכל היותר.

SSD? קח איזה MX500 בסאטא או איזה אם בא לך להתפרע על M.2 NVME אז SX8200 של הוא מעולה וזול מאוד. מצאתי שלאמצעי אפקט יחסית שולי, אבל זה תלוי בסוג התוכן שאתה מאמן. את 600P של החליף ה-760P.

ספק כח - על כל 1080 TI תדאג לעוד 275W בחישוב הספק שלך, עם עוד 200 וואט לשאר המערכת. למערכת עם שני 1080 TI אמליץ על 900W לפחות, לשלושה הייתי לוקח ספק 1200W לפחות. הדבר הזה צריך לשרוד ימים של עבודה רצופה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על כל העזרה!!

זכרון: סטיקים של 16GB עם אזור ה 2000Mhz עולים כ 500-600 ש"ח. אבל סטיקים עם אזור ה 3000Mhz עולים כ 1000 ש"ח כל אחד. שווה לשדרג ל 300MHZ?

ספק: האם אפשר שני ספקים של 600W נגיד במקום אחד של 1200W? אני רואה שזה יוצא הרבה יותר זול (שני שליש מחיר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זיכרון לא משחק תפקיד במשימה הזאת, ולא שווה שקל יותר. ספקי כח הם יחידה מלאה שמגיעה עם כבלים מתאימים ללוח האם וכו'. להפעיל שני ספקים בעבודה יומיומית זה בלאגן, במיוחד במארז סטנדרטי. התשובה היא לא - תשיג ספק אחד ורסטילי וזהו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממה שמצאתי אצלינו בסוג החישובים הזה, הרבה יותר חשוב התזמונים מהתדר.

ערכה:

וגם ככה זה שולי.

עריכה 2:

אגב.

נקודה חשובה.

הסיבה שבמערכות DGX לא צריך הרבה ליבות (למרות שמשתמשים בשני מעבדי 20 ליבות אז היי מדובר על 80 ת'רדים לכל 8 כרטיסים) היא כי יש כרטיסי NVSWITCHES שמקשרים ישירות בין הכרטיסים במהירות פי כמה וכמה ממה ש-PCIE כמה ליינים שאתה רוצה לא יספקו.

אז תעשה קל וחומר למקרה זה שכן מסתמכים על הגשר הצפוני\מעבד לתעבורה בין הכרטיסים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על העצות!!!

איפה אתם ממליצים לקנות? סתם סניף של KSP או שיש מקום שכיף בו יותר? איזה חנות מומלצת באינטרנט עם אנשים נחמדים ורספונסיבים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה. ועוד שאלה:

אני מבין שכל GPU תופס מקום של 2 חריצים slots פיזיים של PCIE.

כלומר אם יהיו לי 3 GPU אז זה יתפוס מקום פיזי של 6 חריצים. 

אז האם בלוח כמו X229 PRIME ישאר לי מקום פיזי להכניס גם כונן SSD ?

image.png.db1b781717661e37a014e470a44477b3.png

image.png.3b20e3ac67271a8f6d4d87829aa1a98a.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכן אצלינו הלכנו על לוחות 4WAY כדי להמנע מבעיות אילו.

נכנסים 4 כרטיסי דאבל סלוט בשופי.

IMG_2537.JPG

עריכה:

איזה יתרון תקבל עם כרטיס סלוט לאומת סלוט שמיועד לכך? (ומקבל את אותה כמות PCIE LANES)?

https://www.amazon.com/Samsung-960-PRO-Internal-MZ-V6P1T0BW/dp/B01LYRCIPG

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פיזית זה יכנס אבל מבחינת ערוצי PCIE כשיש רק 28 אני בכלל לא בטוח שיש טעם בקונפיגורציה כזאת. כרטיס המסך השלישי וגם ה- יקבלו רק ערוץ PCIE יחיד x1 איזה ביצועים אתה מצפה לקבל ככה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי בעולם אידיאלי אבל מהתיעוד של לא נראה שהלוח יודע לעבוד ככה. במבנה של הלוחות יש הרבה דברים שמוכתבים מראש, זה שבמקרה אתה לא משתמש באחד מחיבורי ה-PCIE לא אומר שהלוח יכול לנתק אותו לגמרי ולהעביר את רוחב הפס שלו לכל אחד מהחיבורים האחרים. באתר היצרן ובמדריך למשתמש יש די הרבה כוכביות שמנסות להסביר מה בדיוק פועל באיזה מקרה אבל זה לא תמיד כזה פשוט להבין בכל מקרה המצב שאתה מתאר לא נראה לי אפשרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואהו פספסתי את זה לגמרי. אתה יכול בבקשה לעזור לי להבין את זה? מצ״ב הספסיפיקציה מאמזון, נראה שלוח תומך ב:

3x PCIe 3.0 x16 SafeSlots (supports triple @ x16/x16/x8); 2x PCIe 3.0 x4; 1x PCIe 3.0 x1

מה לדעתך יקרה אם אני מחבר לזה מעבד עם 28 ערוצים, 3 GPU ודיסק אחד? לא יהיה לי 8+8+8+4?

איפה אתה מסתכל אצל אסוס? תודה רבה רבה!!!

image.thumb.png.69c971fd8a0237303d32ef4e8733c223.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...