מחשב בשביל Machine Learning עד 10000 ש"ח - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב בשביל Machine Learning עד 10000 ש"ח

joe2010

Recommended Posts

שלום!

אני מחפש להרכיב מחשב בשביל machine learning. תודה לכולם על העזרה!

1. מה התקציב המקסימאלי? חשבתי על 10000 ש"ח אבל זה לא קשיח. לא רוצה להוציא כסף סתם אבל.

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? לחסוך

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? אין בעיה

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? למידת מכונה

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה). שימוש מקצועי וכבד בסביבות של machine learning

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין: לא גיימינג

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. צריך עכבר מקלדת הכי הכי פשוטים, זה יהיה מחשב שמחובר לרשת ואעבוד עליו מרחוק.

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט? לא צריך מסך. 

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)? עדיף שקט אם אפשר, לא הייתי מוציא על זה הרבה כסף אבל.

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? אני לא בעניינים של ה OC כרגע, לא ברור לי אם זה חשוב לשימוש שלי

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? לא. הולך לשים לינוקס

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. גר ברעננה, עובד בשרונה תל אביב.  לא חושב שאכפת לי מאיזה חנות לקנות כל עוד מקבל מוצר עובד...

9. מתי מתוכננת קניית המחשב? בשבוע הקרוב

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה). כרטיס מסך Nvidia GTX 1080 TI. מתלבט האם את של כי ראיתי שאפשר להזמין מאמזון קרור נוזלי לכרטיס הזה, וקראתי שזה מקטין טמפרטורות שימוש מ 80 ל 30-40.

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? אולי להוסיף כרטיס מסך שני בהמשך

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

זכרון כנראה שני דימים של 16, אולי ארבע. מעבד של אינטל. i7 השאלה איזה. מפתה לקחת אחד עם 40 PCIe lanes אבל לא ברור אם זה שווה את המחיר הכפול. ספק כנראה 750W. כונן קשיח מן הסתם. אופציונלי האם לקחת גם HDD בשביל מאסיבי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כמה עצות מנסיוני כעובד בשטח הזה.

אם אתה עובד עם קודה - אל תחשיב מעבד כעדיפות ראשונה בכלל. הדבר האחרון שאתה רוצה לעשות זה לזרוק 1000 דולר על איזה מעבד 12 ליבות ולוח יקר.

עוד עצה - לרוב הבדלי הביצועים בין X16 לבין X8 ב-PCIE בלמידה - אפסיים, לא קיימים כלל. מציע מאוד לבדוק את זה עם האלגוריטם שלך.

הצעה שלי היא לקחת משהו מבוסס i7 8700 למשל אם איזה לוח Z370 וזהו, באמת. וזה משהו שאני יודע עם נסיון של מערכות כאלה אפילו עם שני 1080 TI

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של djelectric

כמה עצות מנסיוני כעובד בשטח הזה.

אם אתה עובד עם קודה - אל תחשיב מעבד כעדיפות ראשונה בכלל. הדבר האחרון שאתה רוצה לעשות זה לזרוק 1000 דולר על איזה מעבד 12 ליבות ולוח יקר.

עוד עצה - לרוב הבדלי הביצועים בין X16 לבין X8 ב-PCIE בלמידה - אפסיים, לא קיימים כלל. מציע מאוד לבדוק את זה עם האלגוריטם שלך.

הצעה שלי היא לקחת משהו מבוסס Core i7 8700 למשל אם איזה לוח Z370 וזהו, באמת. וזה משהו שאני יודע עם נסיון של מערכות כאלה אפילו עם שני 1080 TI

האם נגיד 3 כרטיסי 1080 יהיו יותר טובים משניים של 1080 ti  ? במקרה שאתה מתאר ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1080 TI מהיר באופן מפלצתי יותר מ-1080 סטנדרטי. ממה שראיתי זה מגיע ל-60% גם, תלוי באלגוריטם. בML ו-DL כמות הזיכרון בכרטיס משחקת תפקיד ענק. היום לדברים האלה, לפחות בהיקף הביתי\עסקי הקטן, משתמשים ב1080 TI, זה הפתרון הכי כלכלי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה. ראיתי שאין 1080 TI לא ב KSP ולא ב Ivory. האם כדאי ללכת לחנות אחרת?  מפתה אותי להזמין מאמזון קרור נוזלי בשביל הכרטיס הזה ולא ראיתי משהו דומה לכרטיסים אחרים (ראה תמונה של מה שראיתי).

שאלה נוספת: ל i7 8700 יש 16 ערוצי pcie. אני מבין שזה כנראה מעל הראש עבור כרטיס גרפי אחד, אבל אתה חושב שבהמשך אם ארצה להוסיף עוד gpu זה גם יהיה מספיק?

תודה רבה!

image.thumb.png.0153ddbf3e4ccf95bcfdd1660f07afc9.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של djelectric

1080 TI מהיר באופן מפלצתי יותר מ-1080 סטנדרטי. ממה שראיתי זה מגיע ל-60% גם, תלוי באלגוריטם. בML ו-DL כמות הזיכרון בכרטיס משחקת תפקיד ענק. היום לדברים האלה, לפחות בהיקף הביתי\עסקי הקטן, משתמשים ב1080 TI, זה הפתרון הכי כלכלי

הבנתי תודה רבה.

אז אולי לפותח האשכול יתאים מעבד i5-8400 ושני כרטיסי 1080 ti

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש ממש תודה לכם!!!

אני חושב אולי ללכת על ה i7 7800X. יש לו 28 ערוצי PCIE שיאפשרו לי אפילו 3 כרטיסי מסך (לכל אחד 8 ערוצים) + SSD שזה 4 ערוצים. מחיר 1670 ש"ח.

הקפיצה ל 40 ערוצים ומעלה זה מעבדי i9 בעלות של 4000 ש"ח ונראה לי מוגזם ומיותר. 

הסיבה שאני חושש מלקחת מעבד כמו ה 8700 היא שאני לא בטוח ש 16 ערוצים יספיקו לי לשני כרטיסי מסך + NVMe

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של joe2010

ממש ממש תודה לכם!!!

אני חושב אולי ללכת על ה i7 7800X. יש לו 28 ערוצי PCIE שיאפשרו לי אפילו 3 כרטיסי מסך (לכל אחד 8 ערוצים) + SSD nvme שזה 4 ערוצים. מחיר 1670 ש"ח.

הקפיצה ל 40 ערוצים ומעלה זה מעבדי i9 בעלות של 4000 ש"ח ונראה לי מוגזם ומיותר. 

הסיבה שאני חושש מלקחת מעבד כמו ה 8700 היא שאני לא בטוח ש 16 ערוצים יספיקו לי לשני כרטיסי מסך + SSD NVMe

תנסה להתייחס למה ש djelectric כתב לך.

אתה מסתכל רק על נתונים יבשים.

הוא אומר לך שבפועל כמות ה pcie lanes אינה משפיעה על הביצועים.

אלא אם כן אתה עושה משהו שונה לגמרי ממה שהוא עושה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של The_MichMan

תנסה להתייחס למה ש djelectric כתב לך.

אתה מסתכל רק על נתונים יבשים.

הוא אומר לך שבפועל כמות ה pcie lanes אינה משפיעה על הביצועים.

אלא אם כן אתה עושה משהו שונה לגמרי ממה שהוא עושה.

djelectric ממש ממש צודק! הוא אומר שבין 16 ל 8 אין הבדל גדול (אם בכלל), ולכן אני בהחלט לא מחפש שיהיה לי 16 ערוצים לכרטיס מסך. אבל כנראה שפחות מ 8 כבר ממש ישפיע על הביצועים ובכלל לא מומלץ. ולכן אם אני רוצה בעתיד 2 כרטיסי מסך, פלוס SSD , אז צריך 8+8+4 לפי הבנתי לפחות, שזה 20. מצאתי מעבד במחיר סביר עם 28, וזה יתן לי אפילו 3 בעתיד. נשמע הגיוני?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שמצאתי לשימושים שלנו יש משמעות דווקא גדולה לכמות ה-PCIE LANES אבל הוא באמת לא גדול בין 8 ל-16.

מתחת לזה הירידה כבר יותר דראסטית.

ובנוסף אל תבנה בכלל על הכפלת ביצועים או אפילו קרוב לזה בהוספת כרטיסים נוספים.

התקשורת בין הכרטיסים היא שמשנה ו-PCIE פשוט לא מספיק מהיר לזה.

אבל כל זה מאד תלוי ומשתנה באיזה קונטיינרים אתה מריץ וסוג החישובים הספציפיים של האלגוריתם שלך.

עריכה:

קירור מים מאד מאד מומלץ.

אל תלך בשום אופן על ה-1080TI של בגלל שיש שם בעיה סדרתית במשאבת המים שכושלת לאחר זמן מה בשימוש רציף.

אצלינו מתוך 120 כרטיסים כאלו כשלו כבר 30 והוחלפו באחריות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...