לא מוותרת על 10 ננומטר: השקעת הענק של אינטל בשוק הישראלי - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לא מוותרת על 10 ננומטר: השקעת הענק של אינטל בשוק הישראלי

yonatan.mendelson

Recommended Posts

הדעה שלך מגובה בנתונים? 

אני בכלל לא בטוח. הרושם שלי הוא שהמדינה מפסידה על סכומים נכבדים כדי שהיא תמשיך להעסיק בארץ. 

ציטוט של NetSpider

ללא פעילות אינטל בארץ אפשר לסגור את המדינה .

לא הגזמת בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nachum37

אני בכלל לא בטוח. הרושם שלי הוא שהמדינה מפסידה על אינטל סכומים נכבדים כדי שהיא תמשיך להעסיק בארץ.

אני חושב שהמדינה עושה את השיקולים האלה. להשאיר את בארץ זה מועיל ולא רק מהמיסים הישירים שגובים מהם תוסיף המון עובדים שמרוויחים טוב, והם פשוט חברה גדולה שאפילו עם מיסים כל כך נמוכים זה שווה למדינה...

בקיצור לא נראה לי שהמדינה מפסידה כסף מאינטל בסך הכל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

כן, המדינה ממש מפסידה מאינטל, כן ממש...

משכורות זה ההוצעה הכי גדולה בערך של כל חברת היי טק. משכורות זה סכום ענקי, לדעתי הרבה יותר גדול ממה שהמדינה נתנה לאינטל.

מלבד זה, אנשים שעובדים באינטל מקבלים השכלה, עבודה, וניסיון.

אם היה לך חברה בשם "פאלאפל שבבים" ישראלית אז אוליי היית צודק. אבל לייצר מקומות עבודה כאלה, מאיפה בדיוק תייצר אותם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איפה המספרים של השקרן הזה?

מי שמדבר כמותית כמו "הרבה, מעט, ריאלי, יותר, פחות" צריך לגבות הת קשיקושים שלו במספרים ולא ב"מומחים מסכימים".

תביא מספרים שיהיה על מה לדבר.

גם אם איטנל לא מניבה שום רווחים כלכליים, ואני בספק, היא עדיין מניבה רווחי הון אנושי עצומים בידע, וניסיון שאזרחים מקבלים פה.

זה כמו שתגיד שההשקעה בטכנולוגיה של התעשייה הצבאית היא מיותרת כי היא ל מניבה רווחים ואפשר פשוט לייבא הכל מאמריקה עם מספיק כסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איפה המספרים שלך? הוא לפחות ד"ר לכלכלה.

רווחי הון אנושי מעניינים את סבתא שלי, תממן אותם לעצמך. וההשקעה בתעשיה הצבאית אכן מיותרת לגמרי וכבר לא רווחית מזמן, עיין מה קרה עם הלווין האחרון. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא כותב מאמר, אנו אומר מה שאני חושב, אני לא אומר שאני יודע בוודעות. מישהו שכותב מאמר דעה כמו שלו ולא מביא מספרים הוא פשוט שקרן. כי הוא אומר שהוא יודע מבלי להביא את הביסוס לידע שלו.

חחח, מה אתה חושב שהכלכלה של מייצרת? מאיפה אתה חושב שהתמ"ג של ישראל?

ישראל צריכה לייצא, אנחנו לא כמו ארה"ב ששם הצריכה של האזרחים זה כח כלכלי. הצריכה של האזרחים שלנו היא כלום.

אהה... כן. אכן כיפת ברזל זו השקעה "מיותרת".

אגב: אוליי בלי הפיתוח של הלוויין לא היה לנו את ההון האנושי והידע לפתח את כיפת ברזל. 

כסף זה לא הפתרון להכל. אפשר לשרוף מילארד דולר בכמה דקות ולא לשנות כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...