חייב עזרה. רכישת ראוטר מודם חדש בעקבות אינטרנט איטי - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חייב עזרה. רכישת ראוטר מודם חדש בעקבות אינטרנט איטי

Roney Talgroup

Recommended Posts

שלום לכולם, 

לאחרונה במיוחד שלכל ילד  יש  +טלוויזיה  חכמה+xbox  ומכשירים נוספים, אני חווה ירידה במהירות האינטרנט הביתי מה גם שה wifi לא מכסה את כל הבית(5 חדרים סטנדרטי). 

יש לציין כי המחשב והמודם כיום נמצא בממ"ד היות ולטענת ספק האינטרנט שלי(013) ניתן להעבירו לסלון רק במידה והמחשב יועבר לסלון גם וזו לא אופציה מבחינתי. 

כיום יש לי תשתית של -40 mb. 

ושאלתי היא

1.אני מעוניין לקנות ראוטר מודם של tplink אך האם הוא יפתור לי את הבעיה? ואם כן  איזה דגם מומלץ? (חשוב לי שהראוטר מודם יתמוך גם בתשתיות אחרות במידה ובעתיד אחליט לעבור לחברה אחרת) 

2.יש לי חיבור קווי בסלון למספר מכשירים, האם ניתן לחבר אליו ראוטר כדי שניתן כיסוי wifi רחב יותר? 

תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לשער שמדובר בכמה בעיות: 

1. רוחב הפס לא מספיק, 40 מגה ביט הורדה ו3 העלאה לא מספיקים. ממליץ לבדוק מעבר להוט 200/5, לא יקר כעת. לא חושב שכדאי לך להגדיל את החבילה בבזק מטעמי מחיר וכן ספק אם תקבל יותר מ 40 בפועל. 

2. כנראה שהמודם ראוטר שמסופק על ידי לא מספיק חזק בשביל לנהל את התעבורה עבור כמות כזו של מכשירים. אתה יכול לרכוש ראוטר טוב ולהפוך את המודם של למודם בלבד (מה שמומלץ גם בהוט ועונה על מה שביקשת לאפשר מעבר לתשתית אחרת) או להחליף אותו לחלוטין במודם ראוטר משלך, מה שפחות מומלץ וסתם חבל במקרה שתעבור להוט. עדיין כדאי שהוא לא ימוקם בממ"ד וכדלקמן. 

3. מיקום המודם ראוטר בממ"ד אכן מנחית משמעותית את האות האלחוטי. לא הבנתי למה צריך להעביר את המחשב לסלון. אם לפי דבריך יש חיבור קווי בסלון שמגיע מהמודם ראוטר בממד, ויש אפשרות לחבר את המודם ראוטר בסלון לקו טלפון, אזי פשוט חבר בסלון את המודם לכבל ואת המחשב לשקע שבממד, כלומר אותו חיבור רק הפוך. אתה לא צריך טכנאי בשביל זה אם יש קו אקטיבי בסלון, וגם אם כן זה אמור לעבוד. 

אם הדבר לא אפשרי משום מה אתה יכול להמשיך להשתמש במודם ראוטר של בממד, לרכוש ראוטר נוסף, להגדיר אותו כנקודת גישה אלחוטית ללא ניתוב ולחבר אותו לרשת הקווית בסלון כמו ששאלת. עדיין יהיו לך שתי נקודות גישה ולא פשוט לאפשר נדידה אוטומטית ביניהן, וגם זה גם לא יפתור לך את בעיית רוחב הפס והעומס על הראוטר הראשי. 

לסיכום, האפשרויות המומלצות לדעתי הן (בסדר יורד): 

1. לעבור להוט, התקנת הוטבוקס בסלון רצוי עם ראוטר משלך וחיבור המחשב בממד עם כבל רשת*. 

2. העברת המודם של לסלון עם או בלי ראוטר משלך וחיבור המחשב בממד עם כבל

3. השארת המודם בממד וחיבור ראוטר משלך בסלון כנקודת גישה אלחוטית בלבד (או בשילוב הפתרון בכוכבית לעיל).  

4. הכי פחות מומלץ, שרשור ראוטר בממד למודם של בזק וחיבור הרשת הביתית אליו. יפתור את העומס על המודם ראוטר של בזק, אך יגדיל ממש מעט את הטווח ולא יפתור את בעיית רוחב הפס. 

*אם חיבור הכבלים קיים רק בממד ואכן יש תשתית רשת בין הממד לסלון תוכל לחבר את ההוטבוקס בממד, ואת הראוטר בסלון. אך את המחשב שבממד לא תוכל לחבר להוטבוקס כשהוא במצב מודם בלבד,

ולכן:

או שתאלץ להשתמש בהוטבוקס כראוטר ובראוטר שבסלון כנקודת גישה בלבד עם החסרונות הנלווים, 

או להשתמש בראוטר לא בממד עם הוטבוקס כמודם בלבד, ושימוש בראוטר שבסלון כנקודת גישה בלבד. לפתרון זה כל המעלות אך הוא יקר יותר עקב עלות הראוטר הלא

דגמים אפשריים: 

ראוטר בלבד: Archer C7/C9

מודם ראוטר: VR600

ראוטר לא אלחוטי: אלו של ubiqiti, לא בקי בדגמים. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...