GTX 1180 ??? - עמוד 4 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

GTX 1180 ???

TECH AMATEUR

Recommended Posts

• תגובות 59
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מתקשה להבין מה יש לנוידיה להרוויח מלשחרר עכשיו כרטיסי 7NM חדשים כשהם גם ככה הם שולטים בשוק ללא עוררין.

ההגיון אומר שעדיף להם לחכות איתם עד ש תצא עם דור כרטיסים חדש שינסה לצמצם את הפער.

התאוריה שאומרת שבתקופה הקרובה הם יצאו עם כרטיסי 12NM שיציגו שיפור יחסית מינורי של 10% ורק בשנה הבאה יצאו עם כרטיסי 7NM נשמעת לי הרבה יותר סבירה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית, שמח שלפחות אתה מייש קו עם תאריך השקה 

משוערשל חוד הבא.

בין כך או כך, לפעמים ( כמו בענייני ביטחון ) עדיף ליזום במקום להגיב.

לא שלי יש תשובה מוחלטת למה, אבל אני לא מתלונן .....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי מושג מה נכון ומה לא נכון.

אם נוידיה לא מדלגים על 12NM אז זה בהחלט אפשרות שהם יושקו בקרוב ורק בעוד שנה נקבל 7NM.

אם נוידיה מדלגת על 12NM והולכת ישירות ל 7NM אז הניתוח של NEC נראה הגיוני ,גם לגבי ביצועים וגם לגבי התאריכים.

באופן אישי האופציה הריאשונה נראית לי יותר הגיונית מבחינה עסקית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את זה עוד נראה.....

מה בדיוק יצא ומתי זה רק שמועות.

נראה לי די מיותר, שלא להתבטא יותר

בחריפות, לנתח שמועות.

אז רשמנו, הן שמועות והן הניתוחים לגביהם.

אהה, עוד דבר, ככה סתם  למחשבה, בייחוד למה שנאמר ע"י 

ההוא שעובד באנווידיה - הרי זה יכול בכלל להיות מסך עשן

כלפי חברות אחרות. אני מתכוון לגבי יציאת הכרטיסים.

ותחשבו על זה ....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למען הפרוטוקול ושלא איוחס חלילה כמי שיש בידו כדור בדולח,

מה שאני יודע אינו שונה כהוא זה ממה שכל אחד מחברי הפורום יודע.

גם אנכי ניזון ממידע גלוי פומבי שעיקרו שמועות או הדלפות כאלו ואחרות.

לכל היותר מעביר כאן ומשתף עם החברים, במידע שמוצא לטוב ולרע.

ישנן כרגע שתי שמועות שמתחרות זו באחרת, הראשונה היא משהו זמני 12nm בעוד חודשיים לערך,

ושניה שדילגו על 12nm ישר ל- 7nm היות וזו הגיע מוקדם מהצפוי וכבר זמינה ליצרנית.

אז התאוריה גורסת שדחו באיזה חצי שנה ויוציאו ישר 7nm.

כל אחת מן התאוריות טובות באותה מידה. אני כרגע לא שם את הז'יטון שלי על אף אחת מהן

אם זו השאלה - שתי התאוריות מחזיקות מים לטעמי.

רק אם יהיה יבש ושקט עד אוגוסט (כולל), אז אצא מהנחה שכנראה ה- 7nm זה הנתיב שבחרו בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שום דבר לא אושר, וזה מה שקצת היסטרי. בינתיים לא הוציאה ציוץ הכי קטן, לא משנה בנוגע למה, לגבי איזשהי השקה אפשרית אי פעם של משהו חדש. 100% ממה שיש כרגע זה ספקולציות \ ספק הדלפות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

עוד חיזוק (אולי) שנקבל או שיוכרזו כרטיסים חדשים בחודשים הקרובים.

ב 20 לאוגוסט נוודיה לוקחת חלק בסימפוזיון Hot Chips 30 עם הרצאה תחת השם Next Generation Mainstream GPU

זה פורום סגור ולא פורום שבו מכריזים על ארכיטכטורה או כרטיסים חדשים ולכן קיימת צפיה שאולי הכרטיסים יכרזו לפני הארוע זה.

זה גם מגביל בערך לתקופה שבא צופים יחל יצור המוני של זיכרונות DDR6.

לינק למקור

https://videocardz.com/76350/nvidia-teases-next-generation-mainstream-gpu-for-hot-chips-30

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל מתכנס, ואנו לקראת השקת דור חדש. רק דבר אחד נותר פתוח ואשר יכריע את משמעותו של הדור החדש:

האם מדובר בליטוגרפיה שהיא כבר לא הדבר האחרון = 12 ננו מטר, או שמדובר במעבר אל המילה האחרונה והיא 7 ננו מטר.

ההשלכות משמעותיות מאד. דור 12 ננו מטר יהיה בעל יתרון קטן ושולי לעומת הדור הנוכחי, ואורך חייו קצר מאד כדי שנה

ואולי אף פחות. שכן כאשר 7 ננו מטר זמין (או מעבר לפינה), אורך חיה של לטוגרפית 12 ננומטר נגזר מראש להיות זמני במיוחד.

כל אלו רק עוד יותר מחזקים אצלי את הערכה כי אכן אנחנו מדברים ישירות על מעבר ל- 7 ננו מטר. לא רואה סכוי סביר שאחרת.

ואם כך אלו חדשות מאד מרעננות עבורנו ועבור החובב הגראפי המצוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טרי מהתנור:

כמו שחשבתי, ההדלפה שהבאתי לפנינו לפני כשבועיים היא ככל הנראה מסתמנת להיות הנכונה:

"Nvidia CEO Hints At GTX 1180 Release Date, But Prepare For Disappointment"

https://www.forbes.com/sites/jasonevangelho/2018/06/04/nvidia-ceo-hints-at-gtx-1180-release-date-but-prepare-for-disappointment/#107dfa982758

קרי יש עוד זמן עד לדור הבא. תשכחו מאוגוסט, יותר לכוון סוף שנה (במקרה הכי אופטימי). 

מה שמדברים עליו "לגבי אוגוסט" ברחבי הרשת - זה מתי יתנו רמזים אודות הטכנולוגיה הבאה, ולא תאריך ההשקה שלה.

כך שבין אוגוסט ועד להשקה עצמה, יעברו כמה חודשים טובים.

המקורות שציינו אז (גלגלו כמה פוסטים טובים אחורה) שהם אנשי קוד מנווידיאה, הזכירו 7 ננו מטר - ולכל המוקדם

תאריך נובמבר. דבריהם (עתה) עושים שכל וחופפים עם דבריו של מנכ"ל נוידיאה בלינק לעיל.

*אנחנו יודעים ש- tape out אצל נערך באפריל, נסיון עבר מלמד, שחולפת לא פחות מחצי שנה ממועד

עריכת Tapeout עד למוצר משווק. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי יש תאוריה משלי.

המכירות של NV היו בשיאים בשנת כספים האחרונה. הם לא יוציאו שום דבר חדש ו\או "דמוי" השנה, זו דעתי.

אני צופה שבחודש אוגוסט הם יכריזו ויוציאו כרטיס מסך דמוי "1060Ti" או שזה פשוט יהיה השם שלו, יראה לנו ביצועים של 1070

במחיר נמוך מהרגיל. אני לא יודע למה, אבל תחושת בטן מסמנת לי שזה מה שיקרה הקיץ.. שיגיע עוד כרטיס.

אפשרי שגם מבחינת תזמון \ כל עניין ה GPP \ המחירים שעלו וכו'.. זה הזמן הנכון למהלך כזה.. אין אור בקצה המנהרה

השנה מצד בנושא כרטיסי המסך בשכבות האלה. יכול לעשות רק טוב ל NV גם תקשורתית לתת כרטיס כזה

במחיר נמוך\הוגן. 

נחכה ונראה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...