GTX 1180 ??? - עמוד 3 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

GTX 1180 ???

TECH AMATEUR

Recommended Posts

לא מרגיש לי צעד חכם לקנות עכשיו 1070ti ב-2000 ש"ח, כשבעוד חודשיים-שלושה אוכל לקנות בסכום הזה 1170, שגם ייתן ביצועים גבוהים יותר וגם יהיה חסכוני יותר בהספק ויוכל לעבוד עם הספק 550W שלי. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 59
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הבנתי ש-550w הוא כבר גבולי עבור 1070ti. בכל אופן, השיקול הוא גם הביצועים, ההתחממות, והעובדה שאני משדרג gpu כל שנתיים-שלוש ורוצה משהו שיעבוד טוב עם מסך ה-1440p שלי גם בעתיד. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם ספק 400-450 וואט ממותג מוכר ואיכותי בתעשיה (לדוגמא corsair, seasonic, FSP, וכדומה...)

מחזיקים GTX1070ti בלי להניד אפעף. ולראיה אני מחזיק עם כאלו ספקים כרטיס GTX570 שצורך יותר חשמל

אפילו מ- GTX1080...  רק כדי לסוור את האוזן.  *ליתר דיוק עושה זאת עם ספק צנוע יחסית של bp400

העולה סביבות 130 שקלים.

ישנה בקהילה הטעיה דפוסתית רבת שנים - אודות מהו ההספק הדרוש מספקי כח עבור , וישנה הגזמת

יתר בלתי נחוצה. מקורה נובע עוד מטרנד שהתחיל לפני שנים, כשכרטיסי המסך לראשונה התחילו להשתמש במחברי

pci-e וספקי הכח של אז, פשוט לא החזיקו את העומס וקרסו. אז יצרניות כרטיסי המסך רצו להגן על התחת שלהן

כמו שאומרים ולהמנע מתביעות לגבי נזק שנגרם באשמתן, ובאו עם דרישות מינימום לספקי כח בסף כזה, שהוא בלתי

רלוונטי בפרקטיקה. הגזימו לחומרה מה שנקרא.

מי שהוא חובב מתקדם בתחום ה- מכיר את התופעה, ויודע לחשב לבדו את האמפר'ז הנדרש ממסילות 12 וולט ולחבר

נכונה את הכרטיס ואת לוח האם למסילות הספק כנדרש. או אז מגלה שהדרישות המנופחות של פעם לספקי כח בהספק כזה

וכזה מצד יצרניות כרטיסי המסך, אינן  נכונות והן מוגזות.

בספק כח אמיתי של 550watt ניתן לחבר את כל סוגי כרטיסי המסך שיש בעולם - לרבות המפלצות הכבדות ביותר שצורכות

כ- 300 וואט בשיא עבודה. ולכרטיס צנוע יחסית כמו gtx1070ti שצורך רק 180 וואט, לרוב ספק 400 וואט (איכותי)

יעשה את העבודה. תלוי עד כמה לוקחים את ההמהרה של הכרטיס מסך ושל המעבד לקיצון - אם רוצים לשון בשקט אמליץ

על 450 וואט רק כדי להיות רגועים. מה שחשוב יותר מהכל זה בכלל האמפרז ב- 12 וולט (הנתון של הספק כולל עשוי להטעות).

אם הספק הוא בארכיטקטורה של מסילת 12 וולט בודדה - זה האידאלי כמובן. שכן כל הזרם הנחוץ ממסילת 12 וולט מתחלק 

בנצילות מלאה 100% על פני כל הצרכנים של המחשב, ונמנע הצורך שלנו מלבצע כל מני חישובים ידניים - כמה לקחנו מכל

אחת מן המסילות בנפרד והאם היא עומדת בעומס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת מידע משלים ומעניין:

hardwareunboxed בסקירה טריה יחסית (מלפני 5 ימים) אודות מחירי כרטיסי המסך החדשים (בהשוואה מיום 15.5.2018)

לעומת מחירם המנופח של כרטיסי המסך מסוף 2017 תחילת 2018. כתבה זו מספקת מידע חשוב וראיה ממבט על,

שנחוצים לתפיסת התמונה בשוק. יש לנושא כמובן קשר ישיר עם השקת סדרה 1100 הבאה, היות והמחירים שלה תלויים

במידה רבה בנקודת האיזון שבין היצע לבקוש בשוק. מה שקורה עכשיו עם סדרה 1000 גוזר במידה מסוימת מה יהיו תנאי השוק

מחר בבוקר עבור סדרה 1100 , ובהנחה שההשקה שלה היא אוטוטו ולא יהיו שינויים דרסטיים במשוואת הבקוש היצע לעומת היום (מאי).

image.thumb.png.4cc59ec7d19517e6439e070cafcc7af1.png

image.thumb.png.a5e69edbc6ef1d28cc0ce30a0a7c5c00.png

image.thumb.png.6c3a27298110a69748f1012e985fbff4.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על ההסבר לגבי ההספק. אני מניח שקיבלתי אינפורמציה שגויה. אני נמצא למשל בקבוצה ווטסאפ שעוסקת בגיימינג, ויש שם כמה אנשים שגם מוכרים מחשבים, ביניהם לפחות אחד מוכר מאוד בתחום ובאתר כאן. הם מדברים על זה שלא כדאי לקחת היום פחות מ-600w. בכל אופן, השכלתי. 

לגבי המחירים והטבלאות מההודעה האחרונה, כדאי לקחת בחשבון שלפחות חלק מההאטה בשוק וירידת המחירים נובעת מהציפייה לדור הבא. כלומר, כשייצא הדור הבא בחודשים הקרובים, תתכן הסתערות שתקפיץ את המחירים שוב. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יתכן בהחלט, ואם כך סביר להניח שהבקושים יהיו יותר לדור החדש ופחות לישן. 

אם כך יקרה, אז הדור הישן יהיה זול יותר (במיוחד בשוק המשומשים), אך יתכן שגם שאריות בשוק החדשים יהיו זולות יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Animor

תודה על ההסבר לגבי ההספק. אני מניח שקיבלתי אינפורמציה שגויה. אני נמצא למשל בקבוצה ווטסאפ שעוסקת בגיימינג, ויש שם כמה אנשים שגם מוכרים מחשבים, ביניהם לפחות אחד מוכר מאוד בתחום ובאתר כאן. הם מדברים על זה שלא כדאי לקחת היום פחות מ-600w. בכל אופן, השכלתי. 

לגבי המחירים והטבלאות מההודעה האחרונה, כדאי לקחת בחשבון שלפחות חלק מההאטה בשוק וירידת המחירים נובעת מהציפייה לדור הבא. כלומר, כשייצא הדור הבא בחודשים הקרובים, תתכן הסתערות שתקפיץ את המחירים שוב. 

כן - אינפורמציה שגויה. יש מידע רב בנושא ספקי כח ברשת. בדרך כלל שרוכשים מערכות שבפועל היצרן מדבר על ספק 600W מומלץ, ברוב המקרים

יש 20% סטייה למטה כלומר צריכה של פחות מ 500W במאמץ. אני רואה את הדבר קורה בכל ביקורת אפשרית באתרי חומרה ידועים כמו guru ו tp.

אגב זה לא אומר שכדאי לרכוש ספק 450W במחיר כזה או אחר, שיש ספקים 520W או 550W במחיר דומה. אפשרי לקחת בחשבון מרווח כל עוד

ההבדל בסכום הכסף הוגן.

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מקור ההדפלה (שנראה כאילו מגיע ממחלקת הפיתוח, אחרת קשה להסביר את המידע הבא) ממשיך לסבך

את העניינים: מסתבר שישנם כמה שבבי prototype שיצרו בנוידיאה עבור הדור הבא, ואשר עונים לקוד GV104.

האחד מכונה GV104-110, והשני GV104-200.

זאת להבנתי על מנת לתת מענה לשני תרחישים שונים ולמזער בכך את הסכון בהיבטים הבאים:

א. הסכון הראשון הוא קושי לדעת מראש מה יהיה תדר הריצה שבו השבבים מסוגלים לרוץ, היות ומדובר בליטוגרפיה חדשה

שאין בה שום נסיון ולא ידוע מראש מה יהיה- yield שלה.
אמנם טוענת לשפור של כ- 30%, אך אם בפועל שיפור בכזה גודל לא יתממש ?

או שכן יתממש, אך רק בשלב הרבה יותר מתקדם של הייצור, נגיד בעוד שנה ?

אי אפשר לבנות חומה על בסיס הימור שכזה, היצרן חייב להבטיח מענה לכל אחד מן התרחישים.

ב. סכון שני הוא שבמקביל לדור הליטוגרפיה החדש (7nm), ישנה הפעם גם כניסה לארכיטקטורת זכרונות חדשה ,

כאשר כרגע כל יצרן שהבטיח לספק שבבים מדווח על נתוני ריצה במהירות שונה!

גם על בסיס נתון זה אי אפשר לבנות חומה.

הפתרון של מבטיח 14Gbit per sec, בעוד שהפתרון של מבטיח 16Gbit per sec.

עם כאלו נעלמים קשה להסתמך על prototype אחד שיתן מענה לכל התרחישים. אם למשל יתגלו בהמשך בעיות בתדר

ריצה או במהירות , הפתרון ההדוק יותר עשוי להתברר כלא מהיר דיו על מנת להציג את השפור הנחוץ בהשוואה לדור היוצא.

מצד שני הפתרון השמרני - זה שבוחר ביתירות, עשוי להתברר כמהיר מדי ואז לבצע overshot - שמבחינה כלכלית עסקית הוא רע

עבור היצרנית בהמשך הדרך. הוא יכרסם בשיפור שיהיה ניתן להשיג בהמשך הדרך עת אוכל ממנו נתחים כבר עתה.

לכן יצרו (לפי מקור ההדלפה) שתי גרסאות:

גרסא שעונה למהירות גבוהה יותר של רכיבים (200), וגם גרסא שמפצה (110) אשר נותנת מענה למהירויות נמוכות יותר.

רק לשכשיקבלו את הזכרונות (מסמסונג או hynix) ולאחר שיבצעו מדידות סטטיסיות לשבבים שיורדים מפס היצור אודות

המהירות שהם מסוגלים לעבוד בה, יבחרו בנוידיאה את גרסת ה- prototype הסופית שתיושם במוצר.

להבנתי הזהירה עד יוני לכל המאוחר הם צריכים להחליט (בהנחה שביוני מתחילה אספקת רכיבים לתעשיה, או כך הלך

הדיבורים שרצים בימים אלו ברשת).

מטה נראה את שני ה- prototype-ים זה לצד זה כרפרנס לעומת המצב הקיים. זו "טבלת הדילמה" שעומדת (לדבר המקור)

מול נוידיאה בימים אלו. 

ממה שאני מבין ממנה, זה שיש שבב אחד קצת יותר קטן אך בתדר עבודה מתוכנן מהיר יותר, בעל רוחב פס 256 סיביות 

(שנשמע גם הרבה יותר הגיוני לאוזניי וגם תואם עוד הדלפה אחרת שראיתי), המתבסס על מהירים של ,

לעומת פתרון של 320 סיביות (שהוא פחות שכיח - אפשר לומר אפילו די נדיר) אך בעל רוחב פס רחב יותר שמתבסס על אספקת

זכרונות איטיים של .

אני מאד מקווה בשבילנו הצרכנים, שבסוף לא יהמרו על הפתרון ההדוק (המקוצץ) ויגלו בהמשך הדרך כי חלילה הזכרונות

אינם מספקים את הסחורה. אחרת אנו עשויים שלא לראות שפור גדול מספיק לעומת 1080ti.  אם אני הייתי נוטל ההחלטות בנדון,

הייתי בוחר בפתרון שמכיל יתירות כדי שלא לקחת סכון, מקסימום מופתע שהכל עובד נהדר, ואז כדי למנוע overshot מגביל את

תדרי העבודה בחומרה, או לחלופין נועל חלק מהליבות. תמיד אפשר לקחת עם 320 ביט ו- 4096 ליבות, ולנעול בו חלק מבקר

הזכרון ולהקטינו ל- 256 סיביות, או לנעול בו ליבות. אבל את הכוון ההפוך אי אפשר לעשות. יש לקוות איפה שיבחרו בפתרון GV104-110 .

מה שכן כך או אחרת, לא משנה באיזה פתרון בדיוק יבחרו - אנחנו מדברים על שפור ביצועים מסדר גודל שנע,  בין 23% במקרה

הגרוע ועד 30% במקרה הטוב -  לעומת ה- GTX1080Ti, זה מה שחשוב לנו להבין (יהיה ההרכב הטכני של השבב אשר יהיה,

הוא פחות מעניין לנושא זה).

המחיר גם הוא מה שחשוב להבין וזה משוער להיות יקר - לא פחות מאזור חיוג של 799$ MSRP נכון לעכשיו. מחיר זה תואם את

המגמה של השנים האחרונות, עת בכל דור ודור נוידיאה העלתה את סף מחיר ההשקה בערך ב- 100$ נוספים לעומת הדור הקודם.

355012911_GV104variations.JPG.64b1a13263da5bb0c0baf1ad498c150b.JPG

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

256 ביט על שבבי 14 גיגה-ביט הוא הפתרון ההנדסי הנכון לדעתי בדילמה הזאת, אם קיימת. תמיד אפשר לקחת שבבי 16 ומלאכותית להגביל אותם ל14. מצד שני, משחק עם רוחבי פס בקר הוא הרבה יותר מאתגר.

חוץ מזה, אם ההספקה של גדולה מספיק, אני לא רואה מה הבעיה כרגע לתת להם אקסקלוסיביות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממה שאני רואה בטבלה, הפתרון הוא:

או 320 סיביות עם 14Gb

או 256 סיביות עם 16Gb.

ולא 256 סיביות עם 14.

אם אכן התכוונת ל 256 על 14 במקרה שכזה רוחב הפס ירד אפילו עוד יותר מ- 512Gb, לכדי 448Gb .

וזה כבר איטי יותר מ- GTX1080Ti (שלו יש 484Gb), מה שלא יספק את הסחורה (והיא שפור לעומת הדור הקודם).

קרי שאם יצרו את רוחב הפס יותר מדי, שיפור כמתבקש לעומת הדור הקודם לא יושג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-256GB/s של GTX 1070 מספקים אחלה סחורה לעומת ה-336GB/s של Ti. אני לא מודאג מהפסדים קלים ברוחב פס מקסימלי של דאטא. כל עוד זה הולך להנמיך את העלות, ולהגביר את כמות היצור

השיפור לעומת דור קודם יכול להגיע בהרבה דרכים, שיפור אלגוריטמי, קאשינג פנימי יעיל יותר וכו'. אני ממש ממש לא דואג בנוגע לזה, בהתחשב בשינויים הרציניים שבין פסקל, מקסוול ופרמי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להערכתי הזהירה, השפור שהושג עד כה ברובד דחיסת המידע בציר התעבורה לזכרון,  מוצה עד תום בדור הפסקל

עת הגיע ליחס של סביבות 100% בקירוב. קרי שרק מחצית מנפח הכתיבה עובר בפועל (בממוצע).

קשה להשיג יחסי דחיסה טובים מאלו (מבחינה מתמטית) ולכן לא נראה שנותר עוד הרבה לאן להתקדם הלאה.

זה כבר לא קשור ביכולות , יש חסם עליון מתמטי שכשמתקרבים או מגיעים אליו, כבר לא נותר לאן ללכת הלאה

לא משנה כמה נחשוב על איך לשפר זאת. 

לכן להערכתי הזהירה ולפי מיטב השכלתי המתמטית בדיסיפלינה שלפנינו, יידרש בדור הבא להשיג גם רוחב פס משופר

לזכרון כך שיהיה מעל ל- 484Gb שיש ל 1080Ti. שאם לא כן, נחווה שפור בלתי מספק בביצועים ונכנס לרוויה מול הזכרון.

הערכתי היא ל- 256 סיביות עם מהיר של 16Gb לכל הפחות, אחרת זה לא ילך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה מידע נוסף מחזק, מכותב שהעלה פוסט באחד מהפורומים בחו"ל (הוא מתאר עצמו כאחד התכנתים בפרויקט).

טענתו מפריכה את כל ההדלפות הקודמות/ישנות שיש ברשת אודות יצור ב- 12nm כמו אלו שהיו ב- wccftech ושות'.

הוא מחזק את הממצא שמדובר בדילוג ישיר ל- 7nm, ולטענתו לכל המוקדם אנחנו מדברים על השקה רק בנובמבר.

בואו נזכור שלפי TSMC  ה- tapeout נעשה רק באפריל.

אז 7 חודשים לאחר מכן התחלת שווק נראת (גם לי) ראלית יותר מאשר בחודשי יולי-אוגוסט הקרובים:

https://forums.overclockers.co.uk/threads/gtx-1180-leaked.18819430/page-10#post-31810278

image.thumb.png.153a79466bd0e75c380d45e451b0d0a4.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...