GTX 1180 ??? - עמוד 2 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

GTX 1180 ???

TECH AMATEUR

Recommended Posts

ה- 7 nm הוא semi רשמי,

ועימו כל המשמעויות הנלוות לשיפור ביצועי בסדר גודל אחוזי, שהליטוגרפיה מאפשרת ( כ- 30% תדר וכ- 70% הקטנת גודל).

זה משהו מדיד שכבר בוצע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 59
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אין לי בעיה גם עם semi רשמיות.

רק צריך להדגיש את זה, כי יש כאלה 

שזה כן חשוב להם.

ואם כבר, מקורות אחרים מדברים על יולי אוגוסט 

כתקופה ליציאת הכרטיסים.

בהתחשב שגם מתחילה להיכנס לתמונה של ,

זה יכול להזיז את לוחות הזמנים גם אם זה סותר את העבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יולי-אוגוסט או ספטמבר-אוקטובר זה הי נוח.

רשמתי ספטמבר-אוקטובר בפוסט שלי, בהתבסס על נסיון עבר שלוקח כ- "חצי שנה" מביצוע tapeout עד להתחלת שווק.

זו היתה הערכה ותו לא (שלי).

אז אם יעשו זאת ב 3-4 חודשים, דיינו.

במקרה שכזה הדבר יבוא לידי ביטוי כבר ביולי-אוגוסט, אין סתירה עם הנאמר מעלה, אל תחפש להתעסק בשטויות.

הדגש הכי חשוב לנו כצרכנים להבנה, זה שבדור הבא המעבר הוא ישירות ל- 7nm, אשר ממנו כל התובנות אודות הצפוי נבנית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד קצת מידע מעניין שאולי מקרב אותנו שלב נוסף לדבר האמיתי ?

*מביני עניין עברו על הערכים בטבלה מטה, במטרה לאמת נכונותם החישובית - הן ברובד המתמטי והן בגדלים הפיסיקליים

של שבבים, טרנזיטורים, ויחסי חשמל. נמצא כי הערכים מתכנסים נכונה, משכך ישנה הערכה כי מדובר בהדלפה אותנטית

או קרובה דיה למוצר הסופי.

GV104.JPG.8cc23e3cde3eb932b4de7c2f10ea1baa.JPG

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין אם זה אמיתי. שטח של 192mm^2 הוא מיניאטורי לליבה (דומה לזה של GTX 1060), ואם יפיק כזאת עוצמה, זה דבר אדיר מבחינה טכנולוגית. 

לפי הנתונים האלה ל-GTX 1170 תהיה טביעת רגל דומה לזאת של GTX 1060 בעבור ביצועים של GTX 1080 Ti.

נראה טוב מכדי להיות אמיתי, אבל הרבה דברים שאנוידיה הצליחו לעשות נראו בדיעבד טובים מכדי להיות אמיתיים. בדיוני של ממש.

המחירים נראים מתאימים למה שאפשר לשער שאנוידיה תבקש. אפשר להגיד להתראות לתג מחיר של 350-400 דולר לכרטיס X70. אני תוהה לעצמי איפה ימוקם X60... אם יעלה כ-300-350 דולר ויהיה דומה לביצועי GTX 1080 הקיים, אני מניח שהשוק ירוויח מזה בצורה נאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היות והליטוגרפיה הבאה 7 ננו-מטר מאפשרת לקבל הקטנה של כ- 70% עבור אותה כמות טרנזיטורים,

יוצא שהערך 192 מ"מ רבועים נכנס בהחלט בתוך תחום הטווח הסביר:

חישבתי ומצאתי, ש- 192 מ"מ רבועים מייצג הקטנה שהיא פחותה מ- 70% (בערך 65%) מה שנקרא "נתון לחומרה",

כך שזה נראה הגיוני.

ככל שאני מסתכל על המספרים, לא רואה משהו חריג או בלתי סביר, ועברתי בעצמי על כולם (לא סומך על אחרים).

יש לשים לב, כי חלק מן הערכים הם עדיין לא סגורים ונמצאים בשלב החלטה בהמשך (TBD), במיוחד ברובד תדרי העבודה,

ואלו משפיעים במישרין על הביצועים, על צריכת החשמל, ועל השיפור בביצוע (גם לעומת הדור הקודם). 

זה משהו שבדר"כ לוקח זמן (למצוא את האופטימום שלו), שכן צריכים לראות yields בפועל שיורדים מפס היצור.

ישנן סטיות בין המתוכנן על הנייר והחישובים התאורטיים, לבין איכות הסיליקון שיורדת בפועל מקו היצור ומחזיקים אותה ביד.

רק מדידה סטטיסטית של כמות מספקת של שבבים, תאפשר למצוא ערכים אידאלים למוצר, כאלו שמאפשרים להפעיל את רוב

רובם המכריע של השבבים. מחפשים את המכנה המשותף הגדול ביותר על מנת לענות על הערך הזה. 

בדר"כ בוחרים בתדר עבודה שמרני, אשר מאפשר לרוב רובם המכריע של השבבים לעבוד כאמור. שכן זוהי משמעות כספית

קריטית בתהליך המוצר. הרי שכל עליה קטנה בתדר הנבחר, אשר בתורה מרנדרת כמות נוספת של שבבים שלא לעבוד

בה (ולכן להזרק לפח), עולה ליצרן הון תועפות. 

אחרי שבוחרים את התדר השמרני, השבבים הטובים יותר יאפשרו headroom מועדף לביצועי OC מן הסתם, או ששבבים אלו

ישמשו לגרסאות היוקרתיות יותר של הכרטיס - כל גרסאות ה- OC וה- extreme למינהן....

לגבי התדר, העסק מתנהג די לינארי:

כל שפור של X אחוזים בתדר, משפר ב- X אחוזים את הביצוע (פלוס מינוס - בכפוף לאילוצים אחרים בשרשרת כמובן

כמו רוחב פס ו/או latency מול יתר מערכת המחשוב בכללם CPU ו- PCI-E).

מצד שני צריכת החשמל עולה ביחס ריבועי, אזי שעוד 10% תדר למשל, תאמיר ב- 21% את צריכת חשמל (אאוץ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משהו לא מסתדר לי בטבלה, ה-die size קטן מדי על פניו. 

אם היו מצליחים לצמצם כל כך, היו יכולים לשמור על אותו גודל ולספק עוד כמה מיליארדי טרנזיסטורים. 

האם לאורך הדורות היה שינוי כזה בגודל ה-die? כי אם לא, אז זה מעורר לדעתי קצת חשד לגבי מהימנות הטבלה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי החישוב שערכתי ממש לא קטן מדי. חברס לא להתבלבל: 

המעבר מ 16 ננו-מטר ל- 7 ננו-מטר הוא דילוג של שני דורות במכה אחת.

הדור הבא אחרי 16 ננו-מטר אמור היה להיות 11-12 ננו-מטר (שעליו דלגו כאמור).

יש לנו הפעם הקטנה בליטוגרפיה שהיא כפולה באירטציה אחת.

האמת היא שמגיע לנו להנות מכך, אחרי שבשנים 2012 עד 2016 אכלנו חצץ - ולא קבלנו את השפור שהיה מגיע לנו.

אז הפסדנו דור שלם בדרך, זה שהיה אמור להיות מושק ב- 2014 , ולכן סחבנו עם הדור הישן 28 ננו-מטר לא

פחות מ- 4 וחצי שנים, למעשה מדצמבר 2011 עד מאי 2016 (אם להיות מדויקים).

אז בדור ההוא הפסדנו ליטוגרפיה, ועתה מפצים אותנו עם קפיצה כפולה שלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של djelectric

המחירים נראים מתאימים למה שאפשר לשער שאנוידיה תבקש. אפשר להגיד להתראות לתג מחיר של 350-400 דולר לכרטיס X70. אני תוהה לעצמי איפה ימוקם X60... אם יעלה כ-300-350 דולר ויהיה דומה לביצועי GTX 1080 הקיים, אני מניח שהשוק ירוויח מזה בצורה נאה.

ארצה להוסיף על דבריך, שאלו רק מחירי MSRP כן, שלא נתבלבל פה.

בתקופה בה כבר היום GTX1080Ti לפי MSRP שלו שהוא 699$ (כמעט שכחנו) נמכר באמזון לא פחות מאזור חיוג 900$,

יש לקחת בחשבון שבפועל גם כרטיסי GTX1180 לא ימכרו קרוב אפילו (או בכלל) למחיר MSRP.

נוסף על כך בתחילת השקתו של דגם חדש לוקח לעיתים כמה חודשים עד שהפער בין ההיצע לבקוש מתייצב.

בתקופה הזו השוק הרי חווה מה שנקרא price gouging. 

לאור שתי הסיבות דלעיל, והן שגם עתה יש מחסור כרטיסים מסדרה 1000 (מהדגמים העליונים) לעומת הבקוש להם,

וגם יהיה מדובר פה במוצר הכי חדש ומבוקש בשוק בעת השקתו GTX1180,

אזי נצפה שמחיר בפועל לרכישה - לא משנה מהיכן (אם בכלל יהיה במלאי אצל מי מהספקים) לא יעמוד על פחות מ- 1000

דולר לצרכן. אולי אפילו אנחש נחוש מושכל משלי, לא פחות מ- 1200 דולר בשבועות הראשונים להשקתו.

שהרי זה יהיה מוצר איזוטרי המיועד לשפיון העליון - זה שחייב תמיד להצטייד במילה האחרונה בשוק ויהיה מה, ומוכן לשלם על כך

כמה שיעלה (כמו כל אותם מכורים קשה ההולכים עם שק שינה לישון על המדרכה ברחוב, בלילה שלפני השקת חדש,

רק כדי לזכות להיות בין הראשונים שנכנסים לחנות ולקבל את האצווה הראשונה שלו).

GTX 1180 יהיה מוצר שיטפטף לשוק טיפין טיפין. ועד שנראה אותו מוצב על המדפים במסה קריטית מספקת דיה את הבקושים,

כנראה שנמתין לפחות כמה חודשים טובים, אולי אפילו עד דצמבר לסייל של christmas. 

בנסיון להעריך מה יהיה לגבי GTX 1170, אז אנו מבינים שהוא נכנס למשבצת של GTX 1080Ti מבחינת ביצועים,

אלא רק שהוא במחיר MSRP של 550$ סדר גודל במקום 700.

גם איתו לבטח יקרה אותו הדבר, ואז עולה השאלה: מה יהיה המחיר שבפועל נוכל לרכוש אותו ? (נגיד והוא יהיה במלאי).

היות ובצועים זהים ל- 1080Ti (פלוס מינוס) ואנחנו קונים כמותם היום ב- 900$ באמזון, אנחש בזהירות שמחירו בפועל בשוק

(לפחות בתחילת הדרך) ינוע סביבות 700-800$ (במקומות שבהם הוא כן יהיה במלאי).

*מי שימכור ב- MSRP יגמור מלאי בתוך דקות. מלאי יהיה רק אצל עושי price gouging.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז 1160 יהיה ה 1070Ti החדש, בערך.

כמו ברוב המקרים הם אמורים לצאת עם הכרטיסים החזקים, 1180 ו 1170 בהשקה עצמה.

מי שחיכה עד עכשיו ויש לו אופציה לקחת כרטיס במכה הראשונה, כמו שאני עשיתי עם ה 1070 ( ישר ממחסני בסיאטל )

אז המחיר יהיה בהתאם. לטובה. לא מצאתי מחיר מצוין כמו שרכשתי את ה x שלי מאז ההשקה, גם לא באמאזון.

צריך לחטוף בגל הראשון, זה למדתי בפעם האחרונה שרכשתי דרך חבר פיזית בארה"ב.

אם זה יהיה אותו גל כמו ההשקה של דור 1000 - לא יודע. יש את עניין הכרייה, ושוק יש שנייה שמוצף.

מעניין לראות אם יהיו מחירי MSRP לזמן מוגבל, גם אם זה כמה ימים. בתקווה שיהיו כמה ברי מזל ביניכם,

כמו שיצא לי אז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של coch

אז 1160 יהיה ה 1070Ti החדש, בערך

אז עולה השאלה - מה יהיה ה- MSRP שלו ומה יהיה מפרטו הטכני.. ?

ראינו כ- 550$ משוער ל- 1170,  אז בוא ננחש משהו כמו 350-400$ ל- 1160... ?

הדבר נראה/מרגיש כמו אינפלציה רבתי במחירי דור כרטיסי המסך הבא. כנראה שאין מספיק תחרות בשוק אז

חולבים את המקסימום שניתן לחלץ מהצרכנים, פשוטו כמשמעו - רוכבים על גל התייקרות כרטיסי המסך מהשנה

האחרונה (בשל בום הכריה) בבחינת "השוק כבר התרגל לכך, אז לא קשה להמשיך את אותו קו מגמה".

למעשה ראו היצרנים כי הציבור מצביע ברגליים ולמרות המחירים המופקעים כן רוכש במחירים כאלו ...

אז מבחינת היצרן, מדוע לא להמשיך עם זה כמו שאומרים ולהעלות את מתח הרווחים עד למקסימום האפשרי ?

לכל הגרוע יגלו להפתעתם, שיש יותר מדי היצע לעומת הבקוש, ואת המחיר הרי תמיד אפשר להוריד - עשו כך

בעבר אינספור פעמים. לכן מתחילים בתמחור גבוה יחסית, ועוקבים מהצד לראות מהו קצה המכירות וסך הרווחים.

הם לבטח ישחקו עם זה ויעשו fine tuning תוך כדי תנועה. כמונופול הם מתחרים רק מול עצמם ולא מול מתחרה

עם מוצרים מקבילים. קרי שהם צריכים לשכנע לקוחות לרכוש חדש, רק כפונקציה של מה שיש להם 

כיום ורוצים לשדרגו. זוהי תחרות עם הרבה פחות פרמטרים שצריך לשחק עימם בתהליך התמחור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של coch

אז 1160 יהיה ה 1070Ti החדש, בערך.

כמו ברוב המקרים הם אמורים לצאת עם הכרטיסים החזקים, 1180 ו 1170 בהשקה עצמה.

מי שחיכה עד עכשיו ויש לו אופציה לקחת כרטיס במכה הראשונה, כמו שאני עשיתי עם ה 1070 ( ישר ממחסני אמאזון בסיאטל )

אז המחיר יהיה בהתאם. לטובה. לא מצאתי מחיר מצוין כמו שרכשתי את ה gaming x שלי מאז ההשקה, גם לא באמאזון.

צריך לחטוף בגל הראשון, זה למדתי בפעם האחרונה שרכשתי דרך חבר פיזית בארה"ב.

אם זה יהיה אותו גל כמו ההשקה של דור 1000 - לא יודע. יש את עניין הכרייה, ושוק יש שנייה שמוצף.

מעניין לראות אם יהיו מחירי MSRP לזמן מוגבל, גם אם זה כמה ימים. בתקווה שיהיו כמה ברי מזל ביניכם,

כמו שיצא לי אז.

הבעיה היא שקודם יוצא הכרטיס הבסיסי ורק אחר כך הגרסאות החזקות והמאווררות של היצרנים השונים, לא? אז צריך להמתין עוד כמה שבועות אחרי ההשקה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן,

בתחילת הדרך יוצאות גרסאות המפוח הבסיסיות, או בשמן המודרני founders edition (פעם קראו להן reference design)

שהן פחות מוצלחות, יותר יקרות, יותר רועשות, יותר מתחממות, ומקשות על אפשרות OC.

ומכל הטעמים בהמשך הדרך, גם פחות מבוקשות בשוק המשומשים ולכן שווין נמוך יותר.

רק כמה שבועות לאחר ההשקה יוצאות גרסאות ה- custom של היצרניות השונות, שהן הדבר המבוקש בקרב צרכנים מתקדמים.

אני אישית - אילו הייתי קונה חדש, הייתי בוחר ללכת רק על custom כמו של , , וכדומה...

בנתיים עבור אלו שרוצים לרכוש כאן ועכשיו, גרסאות ה- 1070Ti (שהן כמעט זהות בביצועיהן ל- 1080 ובכדי להתרשם מטענה

זו גלגלו עד הסוף למטה יש לינק לחומר בנדון) אלו ירדו במחירן ומצויות באמזון במלאי בלקט הדוגמאות הבאות שאביא לטובת

החברים.

דוגמא ראשונה היא ל- ,  שאחרי משלוח ומיסים לארץ היא אצלנו ביד תמורת 2180 ש"ח מחיר סופי הכל כולל הכל:

image.thumb.png.c43f75ef1403a5f30b7016422b6c0b8a.png

דוגמא שניה יותר בזול דגם של , רק 2077 ש"ח אצלנו ביד בישראל:

image.thumb.png.13f732051412225f04c2520d68f82e29.png

מחירים אלו מעלים בסימן שאלה גדול את המחירים שמבקשים עבור כרטיסי 1070 ו- 1070ti ביד שניה בארץ.

מחירים שנעים בלוחות באזור חיוג טיפוסי של 1600-2650 ש"ח, שאינו תחרותי בכלל לעומת אפשרות הרכישה של

כרטיס חדש בניילונים אם לשפוט לאור המחירים דלעיל. ולכן עד שהמוכרים בארץ לא יתאפסו על עצמם ויספקו

"חלופת משומש" במחיר רלוונטי (לעומת אפשרות החדש), לא נראה לי שיש להם סכוי גדול למכור.

הנה להתרשמותנו:

image.png.856738710dd58085fc00b4621def4477.png

ועתה על מנת להתרשם עד כמה ביצועיו של GTX1070Ti מביאים אותו כדי מרחק יריקה של ממש מאלו של GTX1080,

סטיב עשה עבורנו עבודה נהדרת כרגלו, תהנו:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Animor

הבעיה היא שקודם יוצא הכרטיס הבסיסי ורק אחר כך הגרסאות החזקות והמאווררות של היצרנים השונים, לא? אז צריך להמתין עוד כמה שבועות אחרי ההשקה. 

כן. רק צריך לעקוב כל בוקר, צהריים וערב אם חשוב לך דיל זול. כאשר אני רכשתי את ה 1070 הוא עלה לי בכספי לפני שנתיים פחות כמה

חודשים באיזור חיוג של 1650-1700 ש"ח ללא משלוח מאחר וחבר הביא לי אותו משם פיזית. אני זוכר שיחסית מהר אחרי שחיברתי כבר את הכרטיס למחשב

והתחלתי להשתעשע התחילו מחסורים די משמעותיים. לקחת כרטיס כמו 1170\1180 בגל הראשון במחיר MSRP עם סטייה של 10% למעלה

יכול להיות עסק משתלם למי שמשך כמה שנים טובות עם דורות ישנים.

צריך לחשוב לגבי הדילים באמאזון, 2100-2200 ש"ח לכרטיסי 1070Ti שהם באמת כמעט זהים ל 1080 מרכיש כמו דיל בסדר, אבל זה רענון

לכרטיס שקיים בשוק כבר שנתיים. שוק יד שנייה גם ככה יהיה רווי בכרטיסים ובקרוב יש השקה חדשה, אז הדילים האלו מרגישים קצת חמוצים

למרות שהם זולים יותר מהארץ. אני בכל אופן חושב שמבחינת ביצועים 1000 של NV די רמסו FHD. אחרי שנתיים אני עדיין משחק עם כל

ה eye candy האפשרי במשחקים שיוצאים וזה פשוט לא מדגדג אותו. לאט לאט עולים למעלה, נראה לי שבאיזור חיוג 2020-2021

1440P זה המיינסטרים החדש בשוק הגיימינג של ה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...