נייד עם דרישות לא שגרתיות - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נייד עם דרישות לא שגרתיות

hayde

Recommended Posts

היי,

אני מחפש מחשב נייד לשימוש אקדמי/עסקי. השימוש לעבודה יומיומית באתרים שונים, ולכן המשקל חשוב. חשוב לי שהמחשב יגיב ויעלה מהר, ולכן חשבתי על דיסק גדול מאוד, מה שמעלה את השאלה של מחשב נייד עם שני דיסקים קשיחים? המחשב מיועד לעבודה עם ציוד היקפי חיצוני, ולכן גודל המסך לא מאוד חשוב. המחשב מיועד לעבודה לכמה שנים טובות קדימה, ולכן האמינות חשובה. עדיף שלמחשב יהיה מעבד שעדיין נתמך על ידי 7, שכן 10 היא מכונת ריגול לא פחות מאשר שהיא ...

הדרישות העיקריות, לפי סדר חשיבות יורד:

1. משקל -- עדיף מתחת ל- 1.5 ק"ג.
  2. אחסון מהיר בנפח 2TB לפחות: אפשר בנפח 2TB או קטן יחסית + דיסק קשיח רגיל גדול.
  3. זיכרון מהיר: נפח 16GB לפחות.
  4. חיבורים: מעדיף שיהיה + לפחות שני חיבורי USB. אפשר Display Port כאפשרות שנייה במקום .
  5. רשת: אשמח לכרטיס חוטי, בנוסף על האלחוטי.
    עדכון: מסתבר שיש כזה דבר מתאם USB לרשת, כך שכל נושא הרשת כבר לא רלוונטי.
  6. מערכת הפעלה: מעדיף מחשב עם מעבד שעדיין נתמך על ידי חלונות 7.
  7. גודל מסך: עדיף לפחות 14", לא חובה.
  8. כרטיס גרפי: אין דרישות מיוחדות, שימוש ביתי רגיל.

עבדתי בעבר עם ניידים של אסוס והייתי מרוצה. האם זאת בחירה טובה גם כיום? הסתכלתי על כמה מחשבים שלהם כדוגמת המחשב הזה של אסוס או המחשב הזה שהוא יותר קל, אך לשניהם אין חיבור רשת חוטי. האם למחשבים היום יש חיבור חוטי? והאם אפשר לשדרג בהם את הדיסק הקשיח כדי שיעמוד בדרישות לעיל?

1. מה התקציב המקסימאלי? לא קשיח. מצפה שהמחשב יעלה סביבות 3,500 ש"ח + תוספת משמעותית במקרה של דיסק גדול.

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? המטרה המרכזית היא לענות על הצרכים. אם אפשר, מעדיף לא להתפרע בתקציב.

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? אפשר לחרוג ב-2,000 ש"ח, כנראה שגם יותר מזה.

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? עבודה משרדית/אקדמית. הרבה חלונות ומסמכים פתוחים בו-זמנית בכמה תוכנות שונות.

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה). שימוש כבד: דפדפנים, כמה תוכנות שונות לצפייה ב-PDF ודומיו, בסיסי. שימוש נדיר: matlab, python, צפייה בסרטים, סימולציות נומריות.

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין: לא מיועד לגיימינג.

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב. שולה המוקשים...    🙂

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך). מסך 24" ברזולוציה 1920x1080, דגם P2417H.

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)? גבוהות.

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. אין צורך בציוד היקפי.

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט?

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)? 7-8, השקט חשוב.

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? לא מתוכנן OC.

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? נדרשת הרכבת מחשב. מערכת הפעלה: 7 או בכלל לא.

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. אין העדפה.

9. מתי מתוכננת קניית המחשב? בימים/שבועות הקרובים.

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה). מעדיף שתהיה אפשרות לחיבור קווי (ethernet).

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? אולי החלפה של דיסק קשיח / הרחבת בעתיד, אך כשיקול משני בלבד.

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות: ראו למעלה.

תודה,

שלמי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של hayde

עדיף מתחת ל- 1.5 ק"ג.

דרישה יקרה ולא ככ מציאותית, 

בדרך כלל רק באולטרבוקים "13 שאין בהם מקום לקשיח, וכדלקמן. 

ציטוט של hayde

אחסון מהיר בנפח 2TB לפחות: אפשר SSD בנפח 2TB או SSD קטן יחסית + דיסק קשיח רגיל גדול.

אני מציע לא לחפש לפי הגודל, כי הסיכוי שתמצא שמגיע בנפחים הללו קטן או שהוא מאוד יקר. 

ציטוט של hayde

מערכת הפעלה: מעדיף מחשב עם מעבד שעדיין נתמך על ידי חלונות 7.

רד מזה. המעבדים החדשים עם 4 ליבות במקום 2 באותה צריכת חשמל. בנוסף התמיכה ב7 מסתיימת מתישהו. אתה יכול להתקין תוכנות כמו K9 ולחסום Web Ads זה יחסום את הקילוגינג ללא בעיה. 

ציטוט של hayde

עדיף לפחות 14", לא חובה

לא ריאלי בכלל, בקושי יש 14 במה שביקשת. לא הייתי ממליץ מעל. 

אני ממליץ לבחור נייד קצת יותר כבד, שמגיע עם אך יש לו אפשרות שדרוג לקשיח, להזמין קשיח 2TB 7mm ולשדרג עצמאית אם יש מקום נרחב יותר (לא מאמין) אתה יכול לשדרג גם לקשיחים 15mm ואז יש אפילו 5TB.

באותה הזדמנות תוכל לחסוך קצת על ה , להזמין עם 8 ולשדרג בעצמך לעוד 8. 

תבדוק על Thinkpad T480 או Latitude 5490. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nachum37

תודה על התשובה. מה לגבי ASUS ZenBook UX410UQ למשל? אם הבנתי נכון, יש לו שני דיסקים קשיחים (אחד ואחד רגיל), והוא שוקל רק 1.4 ק"ג, עם מסך 14".

מבחינתי מחשב לא חייב לצאת מהקופסה עם דיסק קשיח גדול במיוחד. הרי תמיד אפשר לקנות בנפרד דיסק גדול ולשדרג עצמאית, לא? אם זה מה שאני עושה, האם מחשב כזה לא עונה על כל הדרישות שלי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nachum37

גם טוב, אבל זה דגם קודם דור 7. 

בדוק על Asus ZenBook UX410UA (לא UF - הוא עם כרטיס מסך מיותר). הגרסה בלי טאצ'

זה נראה בדיוק מה שאני צריך עד כדי החלפה של דיסק, לא?

תודה!    🙂

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nachum37

גם טוב, אבל זה דגם קודם דור 7. 

בדוק על Asus ZenBook UX410UA (לא UF - הוא עם כרטיס מסך מיותר). הגרסה בלי טאצ'

יש איזה חיסרון בהחלפת דיסקים באופן עצמאי? למשל, יש מצב שהמחשב לא יעבוד אם אשים בו דיסק קשיח גדול יותר ממה שאסוס שמים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שכדאי לך לקנות גרסה עם קשיח ולהחליפו בגדול יותר - חבל עליו. 

קנה כזה שמגיע גם עם קשיח - אבל בגרסה עם בלבד, ותוסיף קשיח עצמאית. רק תוודא שבגרסה הזו הקשיח הוא כרטיס m.2 ולא 2.5 במקום. 

יכולות להיות בעיות תאימות בהחלט, לא בגלל הנפח. בדוק בעיקר את העובי הפנוי - אם יש רק 7 ממ אתה בכל מקרה מוגבל ל2TB. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nachum37

יכולות להיות בעיות תאימות בהחלט, לא בגלל הנפח. בדוק בעיקר את העובי הפנוי - אם יש רק 7 ממ אתה בכל מקרה מוגבל ל2TB. 

ואם העובי מתאים עלולות להיות בעיות תאימות אחרות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, תמיד עלולות להיות. ליצרן יש רשימה של חלקי OEM תואמים שהם משתמשים בהם שנבדקו ונמצאו תואמים. מה שלא ברשימה - לא מובטחת תאימות. 

אתה יכול פשוט להזמין מאמאזון, אפשר להחזיר בלי בעיה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nachum37

כן, תמיד עלולות להיות. ליצרן יש רשימה של חלקי OEM תואמים שהם משתמשים בהם שנבדקו ונמצאו תואמים. מה שלא ברשימה - לא מובטחת תאימות. 

אתה יכול פשוט להזמין מאמאזון, אפשר להחזיר בלי בעיה. 

סבבה, תודה רבה!!    :-)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...
ציטוט של hayde

לטעמי לא אם ניידות המחשב חשובה, או שיש מגבלת תקציב קשיחה.

ברור אבל יש לזה מחיר....

וב3500 שקל שביקשת קצת קשה לדחוף מהיר של 2TB ועוד גודל ומשקל כל כך נמוכים. כי זה בדרך כלל פיצ'ר שמגיע בניידי ביצועים ואלה מגיעים בדר"כ עם יותר חזקים, כרטיסים גרפיים וגודל ומשקל קצת יותר גבוהים (וכמובן גם מחיר קצת יותר גבוה)

האופציות שלך (לפי דעתי) הם:

1. לקחת מחשב נייד "חלש" וזול שיגיע עם סלוט לSSD (כונן 2.5 אינטש או M2) ולקנות בנפרד באיזה גודל/חברה/מהירות/מחיר שתרצה ולהתקין לבד.

2. להתפשר במחיר או במימדים של הנייד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל שלא טרחת לקרוא, כי אופציה 1 זה בדיוק מה שדיברנו עליו,  רק עם שדרוג.

לחפש נייד שמגיע עם אופציה לקשיח + (ואז אתה בטוח שהssd הוא m.2 ונותר סלוט "2.5 פנוי) אבל לקחת את הורסיה הזולה שמגיעה עם בלבד, ולהוסיף קשיח 2tb עצמאית. הכי משתלם שיש. 

בלי קשר לפרטים הטכניים, מבחינת דעה אני חושב כמוך, זה דבר די מיותר. 

לא רצוי להשתמש בזיכרון של נייד לאחסון, ולכן אין סיבה לקנות יותר נפח ממה שאתה צריך לעבודה בבת אחת. זו הסיבה שלמרות עליית נפחי הזכרונות רוב הניידים נמכרים עם 256GB , ולכן ניידי גיימינג ועריכת , בהם יש צורך לזיכרון רב בו זמנית הם שמגיעים בדרך כלל עם תוספת קשיח 2TB. 

מנסיון אישי, יצא לי להשתמש תקופה ארוכה בניידים עם בלבד או בצירוף קשיח, היות שהעבודה שלי לא כללה שימוש בקבצים בעלי נפח גדול שעל הקשיח, השימוש בו היה בעיקר כמו לאחסון חיצוני כלומר מיותר לגמרי. 

לדעתי גם פלאפונים עם נפח זיכרון מופרך, מעבר לממוצע הנדרש להתקנת אפליקציות, מיותרים לגמרי לרוב האנשים. גם ככה מגבים תמונות לענן / מזרימים מוזיקה מענן. ובשביל מי שמסריט עם הטלפון או שומע flac גם x עם 256GB לא יספיקו. 

מה שכן נחמד ומשפיע על חווית השימוש היא מהירות הזיכרון, וכמובן תמיכה בכרטיס בנפח נרחב למעוניינים, ועבודה מהירה מולו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nachum37

חבל שלא טרחת לקרוא, כי אופציה 1 זה בדיוק מה שדיברנו עליו,  רק עם שדרוג.

לחפש נייד שמגיע עם אופציה לקשיח + SSD (ואז אתה בטוח שהssd הוא m.2 ונותר סלוט "2.5 פנוי) אבל לקחת את הורסיה הזולה שמגיעה עם SSD בלבד, ולהוסיף קשיח 2tb עצמאית. הכי משתלם שיש. 

קראתי...

לא נגדתי את מה שאמרתם בהתחלה. להיפך, זה היה סוג של "סיכום" של האופציות שיש לו בהודעה אחת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...