SSD חדש נשחק מהר - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

SSD חדש נשחק מהר

User_Name

Recommended Posts

היי!

התחדשתי אתמול במחשב נייד חדש, שמגיע עם כונן מדגם THNSN5512GPUK של TOSHIBA. הדבר הראשון שעשיתי זו בדיקת תקינות כללית לרכיבים השונים, הכונן כמובן היה חדש והציג "בריאות" של 100%. לאחר התקנת כל התוכנות והעדכונים של מערכת ההפעלה, ירדה בריאותו של הכונן ל-99%. מבלבד כונן זה, יש לי עוד 5 כונני במחשבים/קונסולות בבית שהזקן בהם בן כמעט 9 שנים וכולם ללא יוצא דופן על 100%. הכונן היחיד שראיתי שמאבד מאורך חייו הציג 97% אחוזי לאחר כמעט 4 שנות עבודה.

מדוע זה, יש סיבה לדאגה? 😟

Capture.PNG

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

99% זה לא נראה נורא. רק תשים עין מידי פעם.

להשוואה, בזכותך הרצתי את התוכנה אצלי ומצאתי שיש לי כונן 3TB עם 55% בריאות!!!

מזל שבדיוק הזמנתי כונן חדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא עניין של זמן אלא קשור לעובדה שהוא ספג ביום האחד הזה כמעט טרה של כתיבות. לא מצאתי אצל הגדרה ברורה ל-endurance של הדגם הזה אבל כנראה שמדובר ב-0.3 DWPD מה שיוצא באזור ה-150TB בכללי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המממ

אפשר בשלב זה לפחות, להכריז על חזל"ש.

לך תדע מה עקץ או את הכונן או את התוכנה.

בסה"כ  זה לא כזה ראה וקדש, התוכנה הזאת וכל האחרות.

נכון שהיא טובה ואמינה לרוב, אבל עדיין, אין צורך בחרדות

או דאגות בגלל אחוז אחד.

כפי שנאמר, פקח עין על הכונן, בבחינת מול אירן -

"אנחנו יודעים מה אתם עושים".  😆

והכי חשוב, תהנה מהנייד ומרכיביו.

יש לך שלוש שנים של שקט גם עם ועל הכונן הזה.

הרי ברור לי שאת הגיבויים אתה עושה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו מילא, יכול להיות שזה עניין פסיכולוגי. ה- 160gb x25-m בן ה-9 שלי שעבר 5 מחשבים והיום מבלה את הפנסיה שלו בפלייסטיישן 3 הרגיל אותי לסטנדרטים גבוהים. אהיה עם היד על הדופק. תודה על התמיכה הנפשית 😋

אגב, מישהו מכיר אדפטר מ- ל- שניתן לקנות למטרת גיבויים? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גיבוי חומר לכונן חיצוני זה מובן. מלבד מחשב זה יש לי נייח גם הוא עם , בשני המקרים אני תלוי בלוח האם לחילוץ חומר.  במידה לא אספיק לגבות, אשמח לפתרון חיצוני שיאפשר לעשות זאת.. נו אני ילד גדול אחפש משהו.. סופ"ש נעים! 

😋

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של User_Name

גיבוי חומר לכונן חיצוני זה מובן. מלבד מחשב זה יש לי נייח גם הוא עם nvme, בשני המקרים אני תלוי בלוח האם לחילוץ חומר.  במידה לא אספיק לגבות, אשמח לפתרון חיצוני שיאפשר לעשות זאת.. נו אני ילד גדול אחפש משהו.. סופ"ש נעים! 

😋

הכי קרוב שמצאתי זה זה, אבל הוא תומך רק בדגם אחד מסוים...:

https://www.ebay.com/itm/Sintech-M-2-NGFF-PCIe-M-KEY-SSD-USB-3-0-External-Case-For-Samsung-XP941-MZHPU/222150380853?hash=item33b931cd35:g:EvQAAOSwZC1Z8pwQ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...