עזרה ב HTML, CSS, JS - עמוד 2 - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה ב HTML, CSS, JS

HD47

Recommended Posts

אני אומר שאתה לא צריך לעבוד קשה, ולא צריך לאחד בניהם. רוב האתרים עושים עיצובים נפרדים למחשב ולמובייל.

בתכנות צד שרת אפשר לעשות בדיקה אם האורח צופה דרך מובייל או מחשב. ולהציג בהתאם את העיצוב הנכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אם אשתמש במגה תפריט (שאותו אני צריך בגלל שאיך שהוא בנוי) ואשתמש נגיד באתר הזה שהבאת, אז זה יותאם למובייל? 

רק אם אתה יכול להסביר לי לגבי האתר הזה שהבאת, יש שם הרבה סקריפטים, במה אני צריך להשתמש? איך אני בוחר את מה שמתאים לי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי אתה צריך להתמקד בדברים הבסיסיים יותר לפני שאתה מחפש לבנות משהו רספונסיבי.
תשלוט קצת במבנה ה-DOM, תשחק הרבה עם CSS ותלמד תכנות עם JS.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אממ ..תקן אותי אם אני טועה, אבל היום אתר רספונסיבי זה דבר בסיסי היום, ואפילו חובה, אחרת לא מעט אנשים לא יוכלו לראות את האתר, וזה פספוס לא קטן, כי היום אנשים צופים לרוב דרך הטלפונים שלהם...

אני יכול להגיד לך ששיחקתי הרבה עם ה CSS ועדין אני לא מצליח להבין איך לטפל בזה (אחרת לא הייתי פה עכשיו), לגבי JS זה כבר סיפור אחר לחלוטין, ניסיתי ללמוד אותו, אבל אני בגלל שיש לי בעיה ממשפחת הדיסלקציה,

ו JS זה כבר מתמטיקה, בשבילי זה מעבר מהבנתי ויכולותיי (לצערי), אבל עדיין השתמשתי בדבר המדעי שנקרא ניחוש, וניסיתי לשנות דברים אבל בלי הצלחה.

אז לכן אני מבקש עזרה ממישהו שמבין, כי אני יודע שמי שמבין בשבילו זה כלום, ובשבילי זה המון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב ש JS זו "מתמטיקה". זו שפת תכנות אמנם, אבל מאוד לא מורכבת (בטח לא ES5) ובשביל שליטה ב DOM היא די פשוטה ללימוד. 

אתה יכול להתחיל מהמדריכים של w3schools. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Gil28 אני צריך עזרה במגה תפריט, אני צריך שהוא יהיה רספונסיבי (מה שיש בתפריט השני) ושאיחדתי בינהם וניסיתי לגרום להם לעבוד כיחידה אחת,  ואז אני מקבל בדיוק מה שאני צריך.

קודם אני רוצה לסיים את החלק הזה, ואז אוכל לעבור לשלב הבא - לבנות אתר, וזה אני רוצה להאמין שיהיה לי יותר קל, מהסיבה שבטח יש מדריכים שמראים איך בונים אתר מאפס, בצורה נכונה - כתיבה ולא תוכנה שעושה הכל..

nachum37, אתה מבחינתך זה לא נחשב מורכב ולא "מתמטיקה" אבל אם תסתכל על זה מהצד, אתה תראה שגם במתמטיקה וגם בשפת תיכנות (כלשהי) זה נוסחאות.

אני לא מבין נוסחאות, אני מנסה כל הזמן להבין וללמוד, אבל אצלי הצד הזה הוא חלש מאוד, ולכן גם יהיה קושי רב יותר, ואצל אחר - כלומר אצלך יהיה קל יותר.

תאמין לי שאני לא נהנה מהמצב הזה, להפך זה מעצבן, וזה מתסכל, בגלל הבעיה שיש לי (סוג של דיסלקציה), אני חייב להעזר באנשים, ולא כל דבר אני יכול לעשות לבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מישהו שיכול לעזור לי, בבקשה? שוב אני אומר, אני לא צריך עזרה בבניה של אתר שלם, רק בדבר הקטן הזה בלבד.

בשבילי זאת תהיה עזרה גדולה מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אממ זה מדהים, אחרי שגיליתי פרט אישי ,אמיתי עלי, משהו שאני לא אוהב לחשוף במיוחד לא בפורום (...),

הבנתי שאם אצטרך עזרה במשהו אחר, אני אפילו לא אחשוב לנסות כאן, חבל שזה רמת האנשים שנמצאים בפורום איכותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של HD47

אז אם אשתמש במגה תפריט (שאותו אני צריך בגלל שאיך שהוא בנוי) ואשתמש נגיד באתר הזה שהבאת, אז זה יותאם למובייל? 

רק אם אתה יכול להסביר לי לגבי האתר הזה שהבאת, יש שם הרבה סקריפטים, במה אני צריך להשתמש? איך אני בוחר את מה שמתאים לי?

עוד פעם, מכיוון שאתה יכול לעשות בתכנות צד שרת בדיקה האם הלקוח משתמש בטלפון או צופה ממחשב רגיל, אז אתה יכול להציג לו את המגה תפריט הזה רק כאשר הוא צופה מהמחשב, אבל כאשר הוא צופה מטלפון אז להראות לו את התפריט הקטן הזה שברשותך....

האתר מראה איך לבצע את הבדיקה הזאת, בשפות תכנות שונות בצד שרת.

ציטוט של HD47

ו JS זה כבר מתמטיקה, בשבילי זה מעבר מהבנתי ויכולותיי (לצערי), אבל עדיין השתמשתי בדבר המדעי שנקרא ניחוש, וניסיתי לשנות דברים אבל בלי הצלחה.

אז לכן אני מבקש עזרה ממישהו שמבין, כי אני יודע שמי שמבין בשבילו זה כלום, ובשבילי זה המון.

לא חושב שתצטרך מתמטיקה.

בכל אופן, ללמוד בניית אתרים דורש ידע נרחב, תכנות צד לקוח ותכנות צד שרת. אי אפשר ללמוד על רגל אחת, וגם צריכים ייסודות טובים. חשיבה לוגית עוזרת.

אם למדת בבית ספר טכנולוגי זה היה עוזר.

תעשה חושבים עם עצמך אם זה מתאים לך התחום הזה כי זה תחום גם שצריך למידה עצמית, שליטה באנגלית טובה בשביל לחפש ב- ולעקוב אחרי מדריכים וכו'

אני יכול להגיד על עצמי שאני מתלבט כרגע אם לעשות קורס וללמוד את המקצוע. בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Jabberwock

עוד פעם, מכיוון שאתה יכול לעשות בתכנות צד שרת בדיקה האם הלקוח משתמש בטלפון או צופה ממחשב רגיל, אז אתה יכול להציג לו את המגה תפריט הזה רק כאשר הוא צופה מהמחשב, אבל כאשר הוא צופה מטלפון אז להראות לו את התפריט הקטן הזה שברשותך....

האתר מראה איך לבצע את הבדיקה הזאת, בשפות תכנות שונות בצד שרת.

אל תטעה אותו, זו הפעם השניה שאתה עושה את זה. כולם עושים אתרים רספונסיביים, אף אחד כמעט לא עושה בצד שרת, זה דבר ממש מטופש להכין אתר כפול בטח באתרים פשוטים. עושים את זה עם CSS נטו אפילו בלי JS. 

מצטרף בקשר לשאר דבריך

ציטוט של HD47

אממ זה מדהים, אחרי שגיליתי פרט אישי ,אמיתי עלי, משהו שאני לא אוהב לחשוף במיוחד לא בפורום (...),

הבנתי שאם אצטרך עזרה במשהו אחר, אני אפילו לא אחשוב לנסות כאן, חבל שזה רמת האנשים שנמצאים בפורום איכותי.

אני מזדהה עם ההרגשה והאכזבה שלך. אבל אף אחד לא אמור לעשות לך קוד ריוויו שאתה אפילו לא כתבת, ספר לי כשתמצא פורום כזה. בדרך כלל כשמתייעצים על קוד אתה מדביק קטע שלא מצאת לו פתרון או שואל איך פותרים בעיה באופן כללי אבל תצטרך לפתור לבד. 

אני גם ממליץ להתחיל מלמטה - HTML, CSS ו JS. אני בטוח שאם תנסה תצליח, לפחות ברמה בסיסית. הסתכלת בw3schools?

אם יותר נוח לך קורס ישנם את שני הקורסים האלו, 

מבוא ל HTML ו CSS:

https://www.udacity.com/course/intro-to-html-and-css--ud001

ומבוא ל JS:

https://www.udacity.com/course/intro-to-javascript--ud803

שניהם בחינם, ובשיתוף עם , ATT וגיטהאב. 

אם אין לך רצון או אפשרות ללמוד את הנושא הייתי ממליץ לך לוותר. אי אפשר להתקדם בבנית אתרים בלי לימוד 3 הנ"ל. נניח שהיו פותרים לך את הבעיה הזו, איך היית פותר את הבעיה הבאה? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

nachum37, אני אהיה ברור, אין לי שום מחשבה שמישהו חייב לי, או שזה מובן מאליו שמישהו בכלל יעזור.

אני פה, כי קודם עשיתי חיפוש מקיף של גם סירטונים, וגם כתוב (טקסט) של מדריכים שמראים מאפס איך עושים דברים: 

גם מגה תפריט שבנוי בצורה מדוייקת מה שאני צריך לשימוש שלי, וגם רספונסיבי, אם היה כזה, אז לא הייתי פה עכשיו...

אז לכן החלטתי לנסות לבד, ישבתי וישבתי וישבתי, וניסיתי לשנות פה, וניסיתי לשנות שם, אני מספיק הגון כדי להודות שאני לא יודע.

אבל ניסיתי, ולא החלטתי ישר אתן את זה למישהו שמבין שיעשה את זה בשבילי, ואז אגיד "עשיתי" (ואמרתי את זה כבר שזאת לא הכוונה שלי בכלל).

זה לא שאין לי רצון ללמוד, יש, אבל בגלל הבעיה שיש לי, זה מקשה מאוד, ושוב אני אומר מה שיהיה קל לאחר - לאדם אחר לא,

ורק בשביל שאהיה ברור יותר - זה תקף לגבי כל דבר בחיים שלי הקושי הזה, לוותר זאת הדרך הקלה, זאת לא הדרך שלי.

אם אתה תעשה עכשיו חיפוש ביוטוב, או בגוגל, אתה תמצא לא מעט מדריכים שמראים, וזה בדיוק מה שאני אעשה, פשוט אחפש את זה שמתאים לי.

אני רק צריך את העזרה הראשונית בדבר הזה, אני בגלל שאני מודה שאני צריך עזרה, אני יודע להעריך ויעריך יותר מאדם שיודע, ויקח את זה כמובן מאליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...