חוות דעת על מפרט, שימוש כללי - 3500 ש"ח. - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חוות דעת על מפרט, שימוש כללי - 3500 ש"ח.

YarYar

Recommended Posts

בעיקרון אני יודע מה אני רוצה, אבל יש לי כמה התלבטויות קטנות, ותמיד טוב לשמוע עוד דעות. לא צריך כרטיס מסך (GTX960 4GB עובר דירה), הארד דיסק כנ"ל, ולא צריך צורב.

לשימוש כללי ופה ושם גיימינג FHD 60FPS. סביר שבעתיד אשדרג מסך וכרטיס מסך. אין תקציב מוגדר, יותר לכיוון המה הכי משתלם כרגע. סטודנט אז לא להגזים.

חשבתי על זה:

מפרט זה הורכב ב - www.tms.co.il - חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבדים:
AMD Ryzen 5 2600X Processor Box (Gen 2)
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 975
לוחות אם:
Gigabyte GA-AX370-Gaming 3
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 424
זכרונות RAM:
Corsair DDR 4 16 (8Gx2) 2133 CL13 Vengance LPX Red CMK16GX4M2A2133C13R
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 665
מארזים:
Corsair Carbide 275R Tempered Glass Gaming Black
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 295
ספקי כוח:
ANTEC PSU 650W Neo Eco Modular 80+
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 315
מאווררים למארזים:
Be Quiet! PURE WINGS 2 140mm Fan
    כמות: 2 - מחיר: ₪ 110
כונני SSD:
LiteON SSD 512GB CX2 M.2 NVMe PCIe
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 622
סה"כ: ₪ 3405
מתחייבים למחיר משתלם ביותר עבור מפרט זהה.
המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית.
https://www.tms.co.il/15688

הדילמות שלי הן לגבי לוח האם והזיכרון .

לגבי הלוח - תכננתי בהתחלה על MORTAR B350M, אבל יש לו 4 FAN HEADERS לעומת 5 של הג'יגהבייט (אני מתכנן על 4 מאווררים למארז ועוד אחד כמובן למעבד. 2 מקדימה שמכניסים, אחד למעלה שמוציא ואחד מאחורה שמוציא. יש למישהו המלצה אחרת?)

וחוץ מזה הצ'יפסט שלו יותר מתקדם. אני יודע משנים עברו שג'יגהבייט לא היו שיא האיכות, אבל בשנים האחרונות אני לא ממש מעודכן.

התכנון המקורי היה ללכת על מהיר יותר, אבל עברה לי מחשבה להמהיר ידנית את הזיכרון הזה, להוסיף מתח ולשחרר תזמונים. אפילו אהיה חזיר ואכוון לאיזור ה 3GHZ. מה אתם חושבים? לא התעסקתי בזה המון זמן, בינתיים יצא XMP ומי יודע מה עוד, עדיין אפשר להמהיר כמו פעם, נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לבד יודע שאין "מציאות" בסדר גודל כזה ,

בוא נאמר  שהחברה ( או הלייבל )  לא ממש הבריקו בתחום

מבחינת אמינות המוצרים לאורך זמן.

כך זכור  וידוע לי.

לדעתי, עדיף לחפש כונן אחר.

אם בכל זאת בא לך טוב, תהנה.

כתבת שאתה רוצה חוות דעת ....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה חוות דעת פשוט הייתי שמח גם להסבר, סך הכל אני רוצה להבין, לא סתם לקחת המלצה.

לא ממש מסכים שאין מציאות בסדר גודל כזה. בהמון מקרים דור ישן מתחלף בחדש, לפעמים עם שדרוגים כלכך קטנים, ועדיין המחיר של הדור הישן צונח. ובתחום הזה בחודש האחרון המחירים באופן כללי ירדו דיי משמעותית, במקרה עקבתי.

אתה אולי יכול לפרט מה זכור לך מבחינת אמינות, כי לא אומר יותר מדי בנוגע לזה. מה שאני כן רואה היא שהאחריות היא סטנדרטית סך הכל, חוץ מסמסונג שנותנים יותר וגם עולים יותר.

תודה בכל מקרה על התגובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית, בשביל מה למערכת לשימוש כללי כונן ?  :nixweiss:

שנית, אם כבר, אז קח משהו מוכר ומוכח.

היו הרבה תלונות על הכוננים של לייט און ששבקו חיים עוד בתקופת האחריות,

להבדיל מהרבה חברות אחרות שגם אם קרה כן, בטח ובטח לא בסדר גודל של

לייט און.

אין לי דו"ח בסגנון בלאקבלייז או כל צורה של אותות ומופתים.

לפעמים, גם המלצה כפשוטה שווה התייחסות.  :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל מה? סתם כי הוא יותר מהיר ופלוס מינוס באותו מחיר. כי לא צריך לחבר אליו כבל וזה יותר נוח.. למה לא בעצם?

אני יודע שאני כנראה לא אשים לב להבדל במהירות בינו לבין כל SATA, ועדיין העולם לא נעצר והכל ממשיך להתקדם. בעתיד אני מניח שהפער במהירות יבוא יותר לידי ביטוי, ומתישהו כבר יהפוך לסטנדרט.

כונן אחר יעלה באיזור ה 900 לפחות, אז זה כבר לא משתלם בשבילי.

אקשר לדיון אחר בפורום לתגובה על הכונן הזה - 

לפי הנתונים היבשים הוא בסדר גמור. הוא זול כי הוא כנראה פשוט OEM, מה שממש אבל ממש לא מעניין אותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מפרט שלך.

עשה בו כרצונך.

אין לי מה להוסיף מעבר למה שאמרתי.

אם כי עדיין לא אקח את הכונן הזה או אמליץ עליו

לאחרים. אבל זה אני. לא מחייב אותך בכלום, כמובן.

עד כאן בעניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2 דברים.

הריאשון תקנה יותר מהיר. הרעיון להמהיר ושחרר תיזמינים הוא רעיון לא טוב. מעבדי ריזן מדור 2 מרווחים ביצועים יפים מאד גם מתזמונים הדוקים ולא רק ממהירות יותר גבוהה.

דבר שני הייתי מחליף ספק לכזה עם 5 שנים אחריות ולא 3 שנים אחריות. זה לא אמור להיות תוספת משמעותית למחיר ותקבל גם אחריות יותר ארוכה וגם ספק יותר אמין.

--עריכה--

עוד משהו שאולי הייתי שוקל לעשות זה לקחת את ריזן 2600 ובהפרש לקנות שיאפשר לך OC ל 4.2

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העניין שהתזמונים בסטוק הם 13, יותר מהיר שעולה 200 יותר הוא CL 16, ויש לי הרגשה שאם אני נותן 1.35V אוכל להגיע לאיזור ה 3GHZ עם תזמונים דומים כמו של היקר. אני באשליה? גם אם "אכלתי אותה" ואגיע רק ל 2667 או חלילה ל 2400 אז עדיין חסכתי 200 שקל וממש לא הפסדתי הרבה. זה חלק מהעיקרון של להביא את החלקים הכי משתלמים.

פעם היה המון מידע על דברים כאלה באתר, היום נאדה. בשביל הספורט בא לי לראות לאן הם יגיעו.

בקשר לספק - כנראה שגם ב FXP יש תועלת לפעמים 

אני אשאל את TMS מה בקשר לאחריות - יכול להיות שהם פשוט לא עדכנו את זה באתר.

התכנון המקורי היה באמת לקחת 2600 "רגיל" עם סביר, אבל הגעתי למסקנה שאני אתן ל XFR לעשות את שלו. שיחליט מתי וכמה להמהיר *כל ליבה בנפרד*, וככה על הדרך לשחוק פחות את המערכת, ולהסתפק בקירור סטוק הסביר בהחלט, ויש סיכוי גם ל BINNING עדיף.

לראם אני אוציא את כל המיץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קשה לי להאמין שתצליח לעשות את ה OC שאתה מתכנן ובכל מקרה הייתי לוקח זיכרונות יותר מהירים מ 2133.

לגבי המעבד איך שמרגיש לך - סתם זרקתי רעיון  , ב XFR עם סטוק אתה יכול לצפות ל 4 MHZ לכל הליבות.

ב 2600X אם סביר אתה יכול להגיע 4.2 , מצד שני אתה יכול גם לא ואז זה מבאס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקטע שה XFR יכול להעלות את התדר של בודדת או מספר ליבות מעבר ל 4GHZ שהוא יכול להעלות את כולם ביחד. והוא גם משחק עם המתח בעצמו, ככה שרק ממש בשעת מאמץ הוא דוחף יותר מתח. סך הכל מדובר מעשית באותם הביצועים בדרך כלל, יתרון מינימלי לזה או לזה תלוי בכמה ליבות נעשה שימוש. ומבחינת צריכת ופליטת אנרגיה יש יתרון ברור ל XFR. אפשר להגיד שהוא הרג את האוברקלוק, באמת אין שום סיבה להמהיר אותו ידנית.

בקשר לזיכרון - באמת דילמה. אם היינו בחו"ל לא היתה דילמה. אבל כשיש 200 ש"ח הבדל.. :undecided:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...