התאמת זיכרון - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התאמת זיכרון

Aviram Dan

Recommended Posts

שלום למומחים ותודה מראש על הסיוע!

יש לי כרגע סטיק אחד של 4G במחשב, ואני מעוניין להוסיף לו עוד סטיק של 4G, אלא שאיני יודע כיצד עניין התאימות עובד.

מה שיש לי כרגע זה המפרט שבתמונת.

האם הזיכרון שמוצע כאן יתאים לי? במידה ולא, אשמח להצעה שכן מתאימה לי מ-KSP.

https://ksp.co.il/?uin=17505&appkey=1002&enter_zap=1&store=shipment&utm_source=zap&utm_medium=cpc&utm_campaign=zap&store=shipment&param=20180429

Mem.png

Mem2.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. היה נחמד לדעת גם את דגם לוח האם שלך.

ב. בעיקרון אתה צריך זיכרון שמסוגל לעבוד במתח של 1.5V. הזיכרון שקישרת אליו מתאים מהבחינה הזו.

ג. באופן תיאורטי כל עוד כל מודולי הזיכרון מסוגלים לעבוד באותו המתח הם אמורים לעבוד ביחד בצורה תקינה. באופן מעשי תמיד קיים סיכוי לבעיית תאימות כלשהי (בין מודולי הזיכרון או בין מודול הזיכרון החדש ולוח האם). כל מה שאתה יכול לעשות בקשר לכך הוא לבדוק באינטרנט מקרים דומים (אותו דגם ואותו דגם של לוח האם), לחפש באתר יצרן הזיכרון את כלי בדיקת התאימות ולראות האם הזיכרון שבחרת ולוח האם שלך מסוגלים לעבוד ביחד ובנוסף - לדאוג שהביוס של לוח האם יהיה מעודכן, שכן יש עדכוני ביוס שנועדו לפתור בעיות תאימות עם הזיכרון. ובכל זאת - תמיד קיימת האפשרות שתהיה בעיית תאימות כלשהי - הסיכוי לכך הוא בד"כ דיי קטן, אבל חשוב להבהיר שהוא קיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על המענה המפורט! :)

לוח-האם שברשותי הוא :

גיגהבייט B75M-D3H

בהמשך להתייעצות עם המוכר, הפרמטרים שהוא נתן לי זה סוג הזיכרון : DDR3

וה-CL שמופיע על המדבקה של הזיכרון שמותקן כרגע - במקרה שלי הוא 9

לכן הזיכרון שהזמנתי לבסוף הוא זה :

https://ksp.co.il/index.php?uin=21130&select=

יעבוד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Aviram Dan

בהמשך להתייעצות עם המוכר, הפרמטרים שהוא נתן לי זה סוג הזיכרון : DDR3

וה-CL שמופיע על המדבקה של הזיכרון שמותקן כרגע - במקרה שלי הוא 9

האמת - זו תשובה של מוכר שלא מבין יותר מדיי או שפשוט לא רוצה להסביר לך את הנושא.

בגדול - ערך ה CL הוא יחסי לתדר הזיכרון והוא לא ערך קבוע. במקרה שלך יש זיכרון שעובד בתדר של 1333MHz עם תיזמונים של 9-9-9 (ערך ה CL הוא הראשון בסדרת המספרים הזו), ולכן המוכר הציע זיכרון דומה מבחינת הפרמטרים (הוא "הלך על בטוח"). העניין הוא שאם היית קונה זיכרון המסוגל לעבוד בתדר של 1600MHz עם CL של 11, בתדר של 1333MHz ערך ה CL שלו יהיה 9 ברוב המוחלט של המקרים. יש לציין כי במקרה של הזיכרון יעבוד בתדר מקסימלי של 1333MHz בכל מקרה, אז רכישת המסוגל לפעול בתדר גבוה יותר לא הייתה מוסיפה לך דבר (אלא אם כן כזה היה זול יות מהזיכרון שרכשת).

ציטוט של Aviram Dan

אין סיבה שהזיכרון לא יעבוד, אבל שוב - אני לא יכול להתחייב לכך ב 100 אחוז.

אגב, גם אם נראה שהזיכרון עובד, הייתי ממליץ לבדוק אותו בעזרת תוכנה כמו +memtest86.

בכל מקרה - תתחדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...