למה בעצם עדיין ממליצים על אינטל? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה בעצם עדיין ממליצים על אינטל?

Rockstatement10

Recommended Posts

הרבה מציעים את i5 8400 לצורך הדוגמה במקום רייזן, השאלה היא למה?

אפשר להציע את הדור השני של רייזן שיצא עכשיו, יש לו אותה כמות של ליבות וגם יש לו פי 2 תהליכונים מאשר האינטל, כנראה בעתיד משחקים ידעו לנצל את זה הרבה יותר טוב...

אז למה מציעים עדיין? בגלל אופטימיזציה?

אומרים שאם מדובר בגיימינג בלבד אז עדיף...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 76
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ממליצים? תלוי למה , אם מדובר במשחקים , אז כן. יש לו יתרון יחסי על מדור ריאשון אם מצוותים אותו עם כרטיס כמו GTX 1070 ומעלה.

אם מצוותים אותו עם כרטיסים קצת יותר חלשים אז אין כל כך הבדל ברוב המשחקים למעט משחקים שכן יש להם אופטימיזציה טובה יותר לאינטל.

כמדברים על הדור שני של רייזן שיצא עכשיו עושה רושם שהפערים די הצטמצמו בגיזרה הזאת. לפי בנצ'ים שראיתי ב FHD היתרון של מעבד אינטל  עם GTX 1080 די זניח ואפילו עם GTX1080TI לא נוראי בכלל.

אם אני משווה את i5 למעבד מסדרה רייזן 2 , אז אני בהחלט נוטה לכיוון של כרגע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כרגע מדבר רק על הדור השני ולא על הראשון...

אז אני מבין שרק המשפט הראשון והשלישי רלוונטים אליי...

כל הדברים היום תומכים ברייזן כמו שצריך ולא צריך לחשוש כשאני בוחר ב-AMD? גם לטווח הארוך?

ולגבי עניין האופטימיזציה, במידה ולאינטל יש טובה יותר, איך זה יתבטא? זה לא שהמשחקים יעבדו חרא על רייזן אני מניח בגלל זה, אני צודק?

ומה לגבי משחקים ישנים שהושקו עוד לפני הדור הראשון של רייזן? הרי הם בטח כבר לא יקבלו תמיכה מן הסתם, איך יעבדו על הדור החדש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פער הביצועים במשחקים לטובת בטל בשישים מבחינה שמושית, במקרה הכי קצוני הוא נמדד באחוזים קטנים, בסף העליון בלבד,

שממילא אינם מוחשיים בחושיו של משתמש אנושי. למשל - אף אחד אינו מסוגל להבחין בין 180 ל 170 FPS.

כשעובדים באמצעות מסך 60hz אז גם הפער הזה אינו רלוונטי, שהרי המסך חותך הכל למכנה המשותף הנמוך (60fps).

מעבד מהיר יותר בגיימינג רלוונטי (בתאוריה) רק באם המסך מסוגל לחלץ את כל התמונות בפועל. אבל לשם כך צריך מסך .

היות וגם מעבד 4 ליבות מלפני 9 שנים (i דור ראשון) מספק מעל 60hz בכל כותר עדכני מ 2018,

שזהו קצב הרענון של המסך הטיפוסי השוכן אצל רוב רובו המכריע של הצרכנים, אזי שהוא טוב באותה מידה כמו מעבד חדש (ויקר).

מעבר לכך שהדבר הכי חשוב במשחק הוא רציפות וחלקות המשחק, אז ש- min fps חשוב הרבה יותר מ- average fps.

אל תתנו לאשפי מכירות להתל בכם. ציברו ידע, ידע הוא כח.

היות ובאותו מחיר פחות או יותר רוכשים מעבד i5 8400 או 2600 (סביב 200$ למעבד)

כאשר הריזן מנצח את ה- i5 בכל מה שאינו משחקים בגלל שיש לו יותר תת-ליבות שמישות,

וכנראה שגם ינצח אותו במשחקים (בעוד כמה שנים - בגלל 12 threads לעומת 6),

אינני רואה שום ערך מוסף לרכוש כיום את האינטל, שאין לו יתרון בכלום:

כבר הבנו שגם במשחקים כיום אין לו יתרון שמגיע ליידי שימושיות פרקטית - אם הבנו את המספרים שהוסברו מעלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבדלי IPC צומצמו כמעט לגמרי (אחוז שניים הבדל).

העדיפות בליבה בודדת נובעת היום מהתדר הגבוה יותר של האינטלים.

בבחירה בין ביצועי בודדת ובין ריבוי ליבות מוטב לבחור ריבוי ליבות.

לכן אם באותו תקציב נכנס 6C/6T ולעומתו רייזן 6C/12T עדיף ללא היסוס לבחור ברייזן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שבגלל שבמדינת ישראל פער המחירים שאמור ללכת לטובת די מתבטל, אנשים מעדיפים להמליץ בגלל עדיפות ביצועים מיניאטורית. 

יאמר לזכות שהם פתחו במלחמת הליבות, ובפעם הראשונה בחמש שנים אני שוקל לשדרג סתם כי מבאס להיות תקוע עם i5 3450. עכשיו אני רק צריך שתהיה לי סיבה להחזיק מעבד עם 8 ליבות. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על שום דבר. היום 2600 עולה 100 שקל יותר מ-1500X סה"כ, וכרטיסי 1060 זולים יותר מ- 570 בין כה וכה.

אני לא יודע איזה קהל של אנשים צריך בשביל לגרום לך להשתקע על החלטה מסויימת, בחיי. תתחשב בזמן של אחרים, בבקשה ממך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• djelectric locked וגם unlocked this דיון

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...