למה באמת צריך לדאוג לפני רכישת מחשב בהרכבה? - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה באמת צריך לדאוג לפני רכישת מחשב בהרכבה?

Sargon

Recommended Posts

הבעיה העיקרית כשאתה קונה מחשב בהרכבה מחנות זה שהם לא תמיד מפרטים פירוט מלא את הדגם ששמים לך. או לא את הפירמה. או שחלק מהרכיבים הם מכניסים בלי פירוט דגם בכלל ואז יש לך כמה רכיבים טובים ופתאום אתה מגלה שיש לך מארז עם ספק כח מובנה מרוסייה ועכשיו אתה תקוע עם הספק הזה(כמו שקרה לי בTMS).

אז איך מוודעים שאתה באמת מקבל את מה שאתה משלם עליו ואין כל מיני טריקים להכניס לך רכיבים זולים יותר בחלק מהרכיבים?

מה בדבר לקבל קופסא של כל רכיב או להרכיב את המחשב בעצמך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של Sargon

מה בדבר לקבל קופסא של כל רכיב או להרכיב את המחשב בעצמך?

למה סתם ללכלך ? ואני מדבר על כלל החנויות, לאו דווקא ספציפית.

ברור שאם תתעקש, תמצא חנות שמעגלת פינות, אבל גדולות כקטנות

כבר כמה וכמה שנים מצרפות למחשב המורכב את הקופסאות של הרכיבים ( במידה והרכיבים מגיעים בקופסה, כמובן ).

בכל מקרה מצורף דף הזמנה ופירוט החלקים.

מה כן ? אפשר ליפול בזמן הרכישה אם אתה, כלקוח, לא מוודא מראש מה אתה קונה.

אבל זו חובתך כצרכן, ונכון שגם מן הדין היה שהחנויות " יהיו צדיקות ", אבל עד אז .....

בקיצור, לא נתקלתי במקרה שלקוח קנה א' וקיבל ב' ללא קבלת אישור ממנו ע"י החנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מלכלך אני מציג עובדות.

העובדה היא שקיבלתי מארז לא טוב. ובקבלה היו פריטים כלליים בלי הדגם. אני יכול להציג את הראיות. אין לי בעיה שTMS תסביר למה זה ככה, אוליי אני לא הבנתי נכון. אני לא קונה הרבה מחשבים אבל ב15 שנים האחרונות קניתי כמה פעמים מTMS. לאחרונה הבנתי שלא קיבלתי בדיוק את הרכיבים הכי איכותיים בין אם באשמתי או שלא.

כפי שאתה רואה את הספק כח הרוסי הזה(אני מניח) ורכיבים בלי דגם בקבלה. MicroATX זה סטנדרט של צורה של , זה לא הדגם להבנתי.

IMG-20180318-WA0010.thumb.jpg.09dc589b13fea489306057be4b17182d.jpgTMSComputer.thumb.png.06643616260849c3a1ae2ed51dcf0a56.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המארז והספק אכן מה שנקרא גנריים, הכי פשוטים/זולים מאיזו חברה סינית כנראה עלומת שם.

מה היית מצפה שיהיה רשום על הקבלה ? אם נגיד היה רשום מארז וספק גנרים , האם היית שואל מהם ?

או אם על הקבלה היה רשום חברה עלומת שם ודגם שכנראה לא ניתן למצוא באינטרנט האם היית את הרכישה אחרת ?

אז איך מוודעים שאתה באמת מקבל את מה שאתה משלם עליו ואין כל מיני טריקים להכניס לך רכיבים זולים יותר בחלק מהרכיבים?

לפני הרכישה, כאשר מקבלים הצעת מחיר לשואל לגבי כל רכיב מה החברה ומה הדגם, לעשות חיפוש באינטרנט ולראות אם זאת חברה ידועה או להתיעץ בפורומים מתאימים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך להבין מה קונים כמו כל דבר.

התחרות מאוד קשה וגם הרבה לקוחות אומרים, מה אצל מנחם זה 42 ש"ח פחות.

לכן החברות מגיעות למחיר הזול ביותר שהם יכולים עבור מי שמבקש מחשב.

נכון שהם יכולים להגיד, תקשיב זה מחשב בסיסי אתה רוצה לשדרג את הספק והמארז?

גם לזה הרבה לקוחות יגידו, מה הוא מנסה לדחוף לי עכשיו אני הולך למוטי.

בקיצור לא פשוט גם לקונה וגם למוכר.

צריך לבוא מוכנים עם דגמים שרוצים לפי המלאי, לא להסתפק בספק 400W איכותי!!!111!!

או מה קורה לך זה הספקים שלהם הכי טובים!!!!אני חמוד!!!!!!

לא שיש לי משהו נגד החברה, ספקים קונים לפי דגם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העניין הוא שהחנויות לא טורחות להסביר ללקוחות. לרוב הלקוחות מבינים פחות במגוון הרכיבים הזמינים. אז אם החנות היתה מסבירה לי מה אני קונה ולא אומרת "אל תדאג זה בסדר" הייתי אוליי עושה בחירה אחרת.

יש חנויות שמרוויחות מזה שהלקוחות מבולבלים ובערפל ולא יודעים את כל הפרטים.

אז חנות שהיית מסבירה ללקוח יפה מה הוא קונה, אוליי היית מפסידה את הלוקח באותו הרגע, אבל הלקוח הזה היה זוכר לטובה את היחס ההגון והיה חוזר בעתיד כשחנות אחרת היית מחרטטת אותו.

לגביי TMS, נסעתי גם פעם אחת לחנות כדי לקנות כונן . המוכר שישב שם נתן לי לחכות איזה 40 דקות, הוא דיבר בטלפון ואז עשה איזה משהו במחשב כשאני עומד מולו.

רצוי שיהיו כנים ויגידו שאין טעם לבוא לחנות בשביל לקבל שירות.

מה לעשות, זה , זבל נכנס זבל יוצא. כשאנשים במדינה הזו קשוחים ומגעילים אתה לא מצפה שיהיו פה חנויות כמו בארה"ב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זבל זה יכול להיות גם לקרוא לכולם שקרנים ורמאים, להיות קורבן כברירת מחדל ולפחד מבני אדם בכלליות.

אם תבקש ספק X ומארז Y - זה מה שתקבל היום מכל חנויות הגיימינג.

ואם תבוא לפה להתיעץ עם אנשים שלמדו לבנות מפרטים ונמצאים תחת השגחה שלנו - אפילו לא ישימו לך זבל. חינם פה, מבטיח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אמרתי שכולם רמאים. אמרתי שאחוז גדול מהאנשים פה(בישראל לא באתר) הם אנשים סופר אנוכיים וצבועים שרוצים שחוקים יחולו על אחרים אבל לא על עצמם.

יש מיעוט של אנשים טובים במדינה הזו שמחזיקים את המדינה הזו, השאר זה אנשים אפטיים או רעים.

בכל מקרה, זה לא חדש שחנויות במדינה הזו(ולא מדבר דווקא על חנויות מחשבים) מנסות את שיטת מצליח בלעבוד על אנשים. או שפשוט לא אכפת להם שאנשים מפסידים כסף, או שזה חלק מהתוכנית העיסקית שלהם לבלבל לקוחות שלא מבינים על מה הם משלמים.

יש אחוז מסויים של אנשים במדינה הזו שאם הם יוכלו להרוויח 1000 שקל בצורה לא הגונה אבל שלא יתפסו אותם הם יקחו את זה בלי לשאול.

כל פעם שמישהו עובר על החוק כשהוא יודע שלא יתפסו אותו או שאין שוטרים, או שעושה משהו שאין מישהו שיבדוק אותו, אז זה בדיוק מה שהוא עושה. וזה גישה של הרבה ישראלים פה.

בכל העולם יש אנשים רעים ורמאים ואנשים טובים והגונים, אבל בישראל האחוזים פה שונים מבמקומות אחרים בעולם.
לא כל הדמוגרפיות בעולם זהות אחת לשניה. DEAL WITH IT.
ישראל זה מדינה עם דמוגרפיה לא הכי הגונה ואדיבה. DEAL WITH IT. (בממוצע!!)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

sargon - אתה נסחף קילומטרים מנושא הדיון שאתה בעצמך פתחת.

אני לא מבין על מה אתה מתלונן. אתה בעצמך אמרת שאתה לא יודע אם זה באשמתך או לא.

החנות לא חייבת להגיד לך שמה שאתה קונה זה זבל. לחנות יש אינטרסים כלכליים כמו לכל בית עסק, ואם אותו מוצר לא יימכר לך הוא כנראה יימכר לאדם אחר.

על החנות החובה למכור לך מוצרים תקינים ולספק לך את השירות והאחריות ע"פ תנאי השירות של אותו מוצר. אם נפלת על מוכר נחמד שהשקיע זמן והסביר לך והמליץ לך וכו', אז ברכותיי, זכית. אבל אל תיקח את זה כמובן מאליו, ממש לא. תפקידך כלקוח לבוא מוכן ולדעת מה אתה רוצה לקנות. במקרה הספציפי הזה היית צריך לחקור ולבוא כשאתה יודע בדיוק אילו רכיבים אתה קונה. אם לא עשית את זה ולא ביקשת רכיבים ספציפיים, ואני משער שגם לא שאלת על טיב ואיכות הרכיבים את החנות, אז למה אתה מתפלא שהחנות בחרה בשבילך?.. 

זה בדיוק כמו שתלך לחנות של מכונות כביסה ותבקש מכונה זולה. מה אתה חושב שתקבל, איזו מכונה משוכללת של LG? כנראה שלא. וגם שם אולי בתוך המכונה שתקנה יהיו רכיבים זבל שיתקלקלו די מהר. זה בדיוק על אותו מטבע. אם תבוא מוכן כשבדקת על אותו דגם של מכונה אתה תדע שהיא מכונה גרועה. אל תצפה שהמוכר יגיד לך לא לקנות אותה אם יש לו 10 כאלה במלאי והוא צריך להיפטר מהן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ביקשתי מכונה זולה, המוכר "דחף לי" את זה. וככשאלתי אם זה טוב אמרו זה בסדר אל תדאג. למיטב זכורני.

בכל מקרה, בארה"ב זה לא ככה. המוכרים אדיבים ומנסים לנדב מידע גם כשאתה לא שואל, ולא משאירים לקוח שלרוב לא מתמצא עד הסוף בערפל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו הכללה שגויה ומעוותת מעט של המציאות. יש 101 מדינות שכמו תמצא בהן זבל שנדחף לאנשים. אני מדבר עם ספקטרום עצום של אנשים מקהילות מחשבים בכל העולם על בסיס יומי ואני רואה את הדברים האלה. מספקת את אותו זבל לארהב, או גרמניה, או וואטאבר שמגיע לישראל.

למרות שאתה מבלה את רוב זמנך בזון בעיסוק בפוליטיקה ונושאי יומיום אחרים, יש לך פה מתחת לאף את אחד מאיזורי ההמלצה הכי נקיים שיש באינטרנט. אנחנו רודפים אחרי בעלי עניין ונציגים סמויים על בסיס יומי, מה שלא נמצא בפייסבוק ושאר אתרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Sargon - אתה טרול נודניק מעצבן חופר ממורמר בכיין מנותק מהמציאות וחי באשליות.

אפשר לנהל דיון מעניין וענייני על נושא השרשור, אבל כשאתה מקשקש פה, פשוט אין חשק (וגם אין טעם). ברור שזה סתם עוד דיון על כמה המדינה חרא והאנשים פה חרא. רק אתה צח כשלג. לך תחיה בארה"ב הנהדרת, מחכים שם בזרועות פתוחות לאנשים כמוך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של QttP

Sargon - אתה טרול נודניק מעצבן חופר ממורמר בכיין מנותק מהמציאות וחי באשליות.

אפשר לנהל דיון מעניין וענייני על נושא השרשור, אבל כשאתה מקשקש פה, פשוט אין חשק (וגם אין טעם). ברור שזה סתם עוד דיון על כמה המדינה חרא והאנשים פה חרא. רק אתה צח כשלג. לך תחיה בארה"ב הנהדרת, מחכים שם בזרועות פתוחות לאנשים כמוך.

לפעמים אני אוליי מגזים או נרגש, אבל האנשים במדינה הזו חרא. בוודאות, לא כולם, אבל חלק גדול.

הכי הרבה אנשים נדרסים במעברי חציה, וכשאתה חוצה את הכביש אתה רואה כמה רע הנהג הישראלי הממוצע.

כשמישהו חוצה את מעבר החציה לא רק צריך לעצור לו, אלא צריך גם לתת לו לעבור בביטחה. הנהג הישראלי הממוצע שמרגיש שדפקת אותו שעברת לו את הכביש וזה חייב אותו להאיט בכוונה יתחיל לנסוע לפני שסיימת לחצות וזה ירגיש כאילו הוא כמעט עולה לך על הרגל. זה הכיעור הישראלי

ואם אתה לא מכיר את התופעה הזו כנראה אתה לא עובר במעברי חציה בלי רמזורים איפה שיש הרבה תנועה.

בכל מקרה, לא ראיתי שיש באתר הזה מדריך שמסביר איך לבנות מחשב בעצמך, יש רק הצעות לבנייה למחשב, אבל לא ממש מסבירים במה צריך להתחשב כשמרכיבים מחשב בעצמך. ומדריך שמאפשר לבנות מחשב מרכיבים בלי חנות גם יכול להיות מועיל.

מצאתי את האתר הנחמד הזה:

https://pcpartpicker.com/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה אנשים מבינים את ההבדל (או שאכפת להם) בין של סיסוניק שעולה 400 שקל , לבין ספק גנרי שעולה 50 שקל?

גם אנשים עם ידע באלקטרוניקה , פשוט רוצים מוצר שהם יראו את האיכויות שלו בצורה ברורה,כאן ועכשיו.

בשבילי זה שווה לקנות ומארז איכותיים, אבל בשביל אנשים ששמים את המחשב שלהם מתחת לשולחן ולא שואלים שאלות עד שהוא מתקלקל,כנראה שלא שווה להם להשקיע.

תנסה לשכנע אדם שאין לך שום רווח ממנו, להוסיף עוד כמה מאות שקלים על מחשב שלמראית עין יעשה בדיוק את אותו דבר.

עכשיו תחשוב על איך אדם שברור לו שיש לך רווח ממנו יסתכל על דבר כזה.

אם תשאל שאלות את המוכר , אז כנראה שהוא יענה לך בכנות וימליץ לך על מוצר יותר איכותי שמתאים לך.

נ.ב. מהיכן אתה חושב מגיעים מרבית המוצרים הזולים שאנחנו רוכשים? מסין.

אנשים מעדיפים מזגן של אחת החברות מדבקה בארץ , מאשר מזגן של חברה איכותית פי כמה, בגלל שהם אומרים לעצמם ששניהם עושים את אותה עבודה בסופו של דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...