מעוניין להגדיל זיכרון ל 16G - רוצה וידוא שאכן אני קונה את הרכיבים הנכונים - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעוניין להגדיל זיכרון ל 16G - רוצה וידוא שאכן אני קונה את הרכיבים הנכונים

pooggy

Recommended Posts

שלום

כרגע יש לי 8G ואני רוצה לנסות להגדיל ל 16G כדי לקבל ביצועים יותר טובים במיוחד בהקשר של המשחק PUBG ששם אני מקבל הרבה פעמים תקיעויות של המשחק.

לפי המומלץ שלהם, רצוי 16G וזה לפני שיפור של כרטיס הגרפי ואולי דברים אחרים.

הזכרונות הקיימים עכשיו הם :
G SKILL "XL" 8192MB (4096MBX2) CL9 - RIPJAWS-X 1600

יש ב KSP לדוגמא:
https://ksp.co.il/?uin=17295&select=.1038..392..786.

אן שאולי צריך פעמיים 4G:

https://ksp.co.il/?uin=20145&select=.1038..392..786.

האם העובדה שאצלי זה CL9 ומה שמוכרים זה CL11 משנה?

חוץ מזה ייתכן שיש לי תקלה בזכרונות בגלל שהיו הרבה מסכים כחולים בגלל בעיה של memory management והרצתי תוכנית בדיקה של הזכרון שאמרה שיש בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הזיכרון שלך תקול - למה להוסיף עליו? בעיקרון אתה צריך 2 סטיקים של 4 ג'יגה, בהנחה שיש לך בכלל מקום על הלוח אם.

מהם שאר הרכיבים שיש לך? יכול להיות שבנוסף לזיכרון עוד משהו יגביל, ואז לא תראה בעצם שיפור, גם אם תרחיב .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחשב קצת ישן משנת 2011 אבל מריץ הכל כולל משחקים ותוכנות כבדות כמו סימולטור טיסה.

לאחרונה התחלתי לשחק ב PUBG וזה נתקע הרבה פעמים ולכן חשבתי להעלות את הזיכרון ל 16G.

זהו המפרט שלו.

אני רוצה בכל מקרה להעלות ל 16G.

המחשבה היא להתחיל עם ואם זה לא יספיק לנסות לשפר עם כרטיס גרפי עד 500 ש"ח.

אין לי עניין כרגע לרכוש מחשב חדש כי המחשב הנוכחי מריץ הכל  בסדר חוץ מ PUBG.

specs.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחלה מערכת, גם היום, במיוחד עם (תסחט כמה שאתה יכול). אכן תוסיף עוד 2 סטיקים של , באותה המהירות ועדיף עם תזמונים דומים, או שהם ירוצו בתזמונים הנמוכים מביניהם. אולי תצטרך להגדיר את זה בביוס, אבל אני מאמין שזה יעבוד ככה ישר.

קצת צורם לי הכרטיס מסך, היה לי כזה ששודרג בזמנו ל GTX960 משומש - שדרוג משמעותי. חפש איזה GTX970 משומש במחיר טוב.

יריץ כל משחק בלי בעיה.

ותגיד לי - לא הגיע הזמן לשים איזה SSD? זה יהיה ההבדל האמיתי.

עריכה - שכחתי לרגע שהזיכרון שיש לך בכלל דפוק, זה לא מפריע לך? לא יודע מה איתך, אני לא אוהב מסכים כחולים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של pooggy

חוץ מזה ייתכן שיש לי תקלה בזכרונות בגלל שהיו הרבה מסכים כחולים בגלל בעיה של memory management והרצתי תוכנית בדיקה של הזכרון שאמרה שיש בעיה.

א. בדוק את הזיכרון עם תוכנה כמו +memtest86 ותראה האם הוא מייצר שגיאות. אם כן - יש בעיה בזיכרון, בלוח האם או במעבד.

ב. לזיכרונות בד"כ יש אחריות לכל החיים - שלח את הזיכרון שלך לבדיקה בחנות ממנה רכשת אותו ואם יש בעיה הם אמורים לטפל בכך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובות ומצטער שאני עונה עכשיו ערב יום הזכרון אז אני אעשה את זה מהר.

בקיצור אני אקנה תוספת .

לגבי המסכים הכחולים, היתה בעיה עם האנטי וירוס של avira והורדתי אותו ידנית והתקנתי שוב  ובנוסף הגדלתי את התמיכה על הדיסק הקשיח (אני חושב שזה נקרא paging) ועכשיו אין לי מסכים כחולים.

אבל עדיין שווה לעשות בדיקה יותר רצינית לזכרונות.

אם זה לא יעזור אני בהחלט גם אשקול או תוספת כרטיס גרפי חדש בסכום של עד 500 ש"ח. 

כל טוב ותודה על התשובות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של pooggy

אני אקנה תוספת זיכרון.

א. וודא שהזיכרון החדש הוא מסוג (זה הזיכרון שיש לך לפי המפרט שצירפת).

ב. וודא שהזיכרון החדש מסוגל לעבוד באותו המתח כמו הזיכרון הקיים. בהנחה שזה הזיכרון שלך (דגם F3-12800CL9D-8GBXL), אתה צריך זיכרון שמסוגל לעבוד במתח של 1.5V, שזה המתח הסטנדרטי לזיכרון כזה.

ציטוט של pooggy

עדיין שווה לעשות בדיקה יותר רצינית לזכרונות.

בדוק את הזיכרון עם תוכנה כמו +memtest86 או memtest86 (אלו שתי תוכנות שונות) או Windows Memory Diagnostic המובנית במערכת ההפעלה (לפחות בגירסאות האחרונות שלה).

ציטוט של pooggy

אני בהחלט גם אשקול SSD

תשקול בחיוב ותקנה כונן בנפח של לפחות 250GB כאשר עליו מומלץ לבצע התקנה נקייה של מערכת ההפעלה. כונן מאד יתרום לתחושה שהמערכת עברה שידרוג שכן זמן טעינת מערכת ההפעלה והתוכנות שיותקנו עליו יתקצר בצורה מורגשת.

ציטוט של pooggy

תוספת כרטיס גרפי חדש בסכום של עד 500 ש"ח. 

יש לך כרגע Radeon HD 6950. אני בספק רב אם תצליח למצוא בכ-500 ש"ח כרטיס מסך חדש שייתן לך ביצועים עדיפים. לכן אני מצטרף להמלצה של @YarYar:

ציטוט של YarYar

חפש איזה GTX970 משומש במחיר טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו התוצאה של בדיקת memtest.
לא מבין בזה הרבה, אבל התוצאה מראה הרבה שגיאות, והשגיאות החלו להופיע כבר בתחילת הבדיקה.

אני מניח שאין מקום אחר חוץ מאשר להחליף את הזיכרון.

תודה לגבי יתר ההמלצות לגבי כרטיס מסך וזיכרון .
נתחיל בזכרון .

20180418_110825.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיברתי עם IQPC שם קניתי את המחשב.

אמרו להביא את המחשב והם יעשו לו בדיקה בחינם כדי לראות שזה לא מהבקר ובאותה הזדמנות יבדקו אם אפשר לקבל זיכוי על הזיכרון הישן.

חוץ מזה שאני אגדיל אצלם את הזיכרון ל 16G.

בקיצור פתרון עדיף :-).

עדיף חנות שנותנת שירות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה שיש לך ביט אחד תקול בזיכרון (אולי הוא "תקוע" באופן קבוע על ערך '0' או על ערך '1') וזה כמובן גורר שגיאות.

ציטוט של pooggy

אמרו להביא את המחשב והם יעשו לו בדיקה בחינם כדי לראות שזה לא מהבקר ובאותה הזדמנות יבדקו אם אפשר לקבל זיכוי על הזיכרון הישן.

אם הבעיה היא מהבקר, כלומר מהמעבד (בקר הזיכרון מובנה בתוך המעבד), אז אין יותר מדיי מה לעשות - האחריות על מעבד היא בדר"כ 3 שנים ולכן אני בספק אם יש לך אחריות עליו. אותו דבר תקף אם הבעיה נובעת מלוח האם.

אם הבעיה היא מהזיכרון עצמו אז יש עליו אחריות לכל החיים (ראה את הקישור הזה מהאתר של G,Skill) ואז אתה אמור לקבל אחר זהה בחינם. אם תרצה להרחיב את הזיכרון ל 16GB תוכל להוסיף עוד מודול אחד של 8GB או שניים של 4GB (תבחר באפשרות הזולה יותר, מתוך הנחה שלא תוסיף עוד למחשב זה בעתיד) לזיכרון הקיים - בכל מקרה יהיה אפשר להפעיל את הזיכרון במצב של ערוץ כפול (גם במצב של שני מודולים של 4GB ואחד של 8GB). מעבר לרכישת בנפח של 8GB לא הייתי מציע לך לשלם על דבר נוסף (אם תקבל זיכוי על הזיכרון יכול להיות שידרשו ממך להוסיף עוד כסף בכדי לקבל זיכרון אחר תקין במקום ה 8GB שהיו לך עד עכשו - אני לא הייתי מסכים לכך והייתי דורש שהזיכרון יוחלף במסגרת האחריות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...