האם חובה למשחקים כונן במהירות 7200RPM - עמוד 4 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם חובה למשחקים כונן במהירות 7200RPM

gilka

Recommended Posts

• תגובות 58
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של QttP

ראשית, כן, אתה מגזים בטירוף. למרות שגם אני נתקלתי בכוננים קשיחים שחווים האטנ לא מוסברת עם הזמן, זה לא קורה אחרי שנתיים ולא אחרי שלוש. יותר כמו אחרי 8-10 (אם הם עדיין עובדים בכלל). ולדעתי גם לא לכולם. יש לי עדיין כמה קשיחים בני כמה שנים טובות. בהזדמנות אריץ עליהם בדיקות ואשווה לתוצאות שדווחו על אותם דגמים כשהיו חדשים. סתם מעניין.

ואתה כנראה שכחת שגם SSD חווים האטה בביצועים, ואפילו מאוד מאוד משמעותית, אם לא "מטפלים" בהם ע"י TRIM או ע"י over-provisioning ו"רענון תאים" מפעם לפעם. זה משהו שאמור להיות מטופל באלגוריתמים של הקושחה, ואם זה עובד טוב, זה שקוף לך לגמרי, אבל מה קורה כשזה לא עובד טוב? זוכר את הSamsung Evo 840?

אוקי, אני מקבל את הנקודה הראשונה שלך. כונן בהחלט יכול למות ביום בהיר אחד. יש גם סדרות שאני יודע שזה קרה להן (Corsair Force LE היו נפיצים). פשוט הסיכוי שזה יקרה הוא נמוך, ומקדם סיכון הוא דבר שצריך לקחת בחשבון.

אמנם, כן נתקלתי באינספור "יום אחד הכונן פשוט לא מזוהה" במקרה של קשיחים רגילים.

לגבי האטת ביצועים - יש הבדל בין תקלה טכנית נטו בקושחה של בקר לבין שחיקת שבבים טבעית. נכון להיום שבבי מוגדרים לכמות אדירה של מחזורי כתיבה, ולכן לא הייתי מכניס את זה כמשהו לדאוג ממנו לכונן שישמש בעיקר לקריאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם קשיח וגם יכולים להתקלקל. אבל ברור ש- -ים באופן כללי אמינים יותר וזה יתרון שנזקף לזכותם. גם דיסק קשיח יכול להתקלקל בלי התראה מוקדמת, אך זה נכון שלפעמים יופיעו רמזים מקדימים לכך.

אין לי ניסיון ארוך שנים עם , אך מניסיוני עם דיסקים קשיחים ניתן להבחין באיטיות מורגשת למדיי אחרי 3-4 שנים. אולי גם ב- תיהיה איטיות אחרי כמה שנים, אבל בזה ניתן לטפל תוכנתית. בדיסק קשיח האיטיות נובעת משחיקה מכאנית של הרכיבים שלו ולא ניתן לטפל בזה תוכנתית. לכן זה גם ייתרון של SSD.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של djelectric

אפשר להרגע עם השדרוג. גם אני אמליץ על SATA 500GB על פני nvme 250GB באותו מחיר

ציטוט של gilka

אז זהו,היום ההבדלים במחירים הם לא גדולים.בגלל זה אני שוקל גם את הכיוון הזה.

אני חלוד אבל לדעתי אם אפשר לקבל הרבה יותר במחיר דומה אז למה לא?

לדוגמא יש בפלונטר את הגירסה הלא רשמית 256GB SAMSUNG PM961 ב-414 ש"ח

http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=MZ-VLW2560-PC

ןבאמזון הגיסה הקודמת WD Black 256GB Performance ב-420 ש"ח

https://www.amazon.com/dp/B01MS6BYJD/ref=sxts_sxwds-puwylo_rv_2?pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_p=3534076942&pd_rd_wg=ouGga&pf_rd_r=STAVPP60PCX46YD09FM5&pf_rd_s=desktop-sx-top-slot&pf_rd_t=301&pd_rd_i=B01MS6BYJD&pd_rd_w=hdIj4&pf_rd_i=nvme+m.2+ssd&pd_rd_r=1f43d830-2ec0-4e90-8a61-c2675c15ca7e&ie=UTF8&qid=1524567448&sr=2

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי anandtech ה-LiteOn CX2 זו גרסת OEM של Plextor M8Pe עם בקר מרוול וזכרונות MLC ועושה רושם שהרבה ניידים של נמכרו איתו בשנים האחרונות. לא המילה האחרונה בביצועים אבל אני לא רואה סיבה לא לקנות אותו במחיר המתאים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של --- The King ---

אין לי ניסיון ארוך שנים עם SSD, אך מניסיוני עם דיסקים קשיחים ניתן להבחין באיטיות מורגשת למדיי אחרי 3-4 שנים.

כאמור, הבטחתי לבדוק.

הכוננים הכי ישנים שלי שעדיין בשימוש שוטף הם זוג ברקודות 7200.11 שקניתי בסתיו 2008, שעברו פלוס מינוס 20,000 שעות עבודה ו2,500 מחזורי הדלקה/כיבוי. המהירות הרציפיה לא נפגעה כלל, ועדיין נמצאת מעל הממוצע; מהירות הגישה האקראית היא מתחת לממוצע, אך לא באופן קטסטרופלי. יש לציין שכרגע הכוננים יושבים במחשב ענתיקה 4 עם בקר ICH5 שהוא SATA1, עם ביצועים די עלובים וללא AHCI. במערכת מחשב מודרנית יותר זה רק יכול היה להיות טוב יותר.

אז לא הייתי אומר שהאטת ביצועים עם הגיל, בעקבות שחיקה, היא משהו בלתי נמנע בכונן קשיח.

Seagate ST3500320AS (500GB)        
  Seq. Read Seq. Write 4K Read 4K Write
Average Speed (UserBenchmark) 82.7 78.2 0.6 1.38
My Drive (9.5 yrs, 16K hrs, 2300 power cycles) 93.4 91.8 0.37 0.92

Seagate ST3750330AS (750GB)        
  Seq. Read Seq. Write 4K Read 4K Write
Average Speed (UserBenchmark) 82.9 77.3 0.61 1.36
My Drive (9.5 yrs, 23K hrs, 2700 power cycles) 98.5 95.6 0.42

0.96

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני בדיוק במצב של פותח הפוסט ומתקשה לקחת החלטה.

מצד אחד 7200RPM שיותר מהיר אבל מצד שני רועש מאוד ולוקח המון חשמל

מצד שני 5400RPM יותר איטי אבל שקט בעבודה שלו.

הייתי מעדיף כמובן את ה-7200RPM אבל העניין של הרעש מפריע לי. מה גם שאני לא מוצא באמאזון 7200 במחיר נורמלי(ואם אתם רוצים להציע בבקשה לא, ראיתי תגובות חריפות על הדיסקים שלהם)

ל-WD לא מצאתי 7200 לסדרה הכחולה ב-2 האתרים המוכרים של חול(משום מה לכוננים מעל 1 טרה לא מצאתי בכלל 7200) ובארץ ראיתי את הכונן ב-500+ ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של oz25

גם אני בדיוק במצב של פותח הפוסט ומתקשה לקחת החלטה.

מצד אחד 7200RPM שיותר מהיר אבל מצד שני רועש מאוד ולוקח המון חשמל

מצד שני 5400RPM יותר איטי אבל שקט בעבודה שלו.

לא ניתן לומר שהמצב כה חד משמעי.

7200RPM כבר לא כל-כך רועשים כמו פעם, ו5400RPM כבר לא כל-כך איטיים כמו פעם. סביר להניח שכונן מודרני יהיה גם מהיר יותר וגם שקט יותר מכונן בן 5 (ובטח מכונן בן 10), בלי קשר לRPM.

אמנם כשמשווים בין כוננים מודרניים, עדיין יהיו הבדלים בין 7200RPM ל5400RPM, אך לא גדולים כמו בעבר. מסיבה זו חלק מהיצרנים הפסיקו בכלל לפרסם בגלוי את הRPM.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...