תופעה מוזרה ובעיה ב ssd - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תופעה מוזרה ובעיה ב ssd

tenz

Recommended Posts

שלום לכולם יש ל ssd של  samsung 960 Evo 250 gb עכשיו ברגע שאני מתקין שמה משהו למשל משחק מוחק אותו אז כאילו הנפח של הגיגה במקום לרדת לכמה שהוא צריך להגיע מבחינת משקל מוריד עוד גיגה נעלמת לאיפשהו. למשל התקנתי משחק pubg הוא שוקל 13 גיגה ובנפח יש 220 פנוי ברגע שאני מוחק אותו במקום שיהיה 207 גיגה יש 206. כנל לגבי כל משחק למשל  csgo אותו הדבר. יש רעיונות או פתרון או הסבר לזה בבקשה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולמה זה קשור ל שלך ?

תצוגת המקום איננה ממש מדויקת ולא הייתי סומך עליה. ישנם קישורים בין קבצים ש"מבלבלים" אותה

ולכן חישוב פשוט איננו תופס.

לדוגמה בצילום תיקיה של  7.2 גיגה שתופסת רק 4.5 גיגה על הכונן. אם תמחק אותה רק 4.5 גיגה יפונו.

Untitled.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Ivan

ולמה זה קשור ל SSD שלך ?

תצוגת המקום איננה ממש מדויקת ולא הייתי סומך עליה. ישנם קישורים בין קבצים ש"מבלבלים" אותה

ולכן חישוב פשוט איננו תופס.

לדוגמה בצילום תיקיה של  7.2 גיגה שתופסת רק 4.5 גיגה על הכונן. אם תמחק אותה רק 4.5 גיגה יפונו.

Untitled.jpg

כי שמתי לב שלאט לאט הולך ונעלם לי מקום בלי קשר. כאילו שיש קבצים במחשב שאני לא מזהה. יכול להיות שיש קבצי זבל מסויימים? למרות שחוץ ממשחקים אני מתקין ומוחק ואיתו נעלם עוד מקום. יש לי 10 דרך אגב. יש דרך למחוק ולבדוק מה תופס לי מקום? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Ivan

תוריד ותריץ את CCLEANER 

https://www.ccleaner.com/ccleaner/download?source=cpc&gclid=EAIaIQobChMI_J3grKi-2gIVxSnTCh2zUgZeEAAYASABEgJ7zPD_BwE

בוצע אך ללא שינוי. יכול להיות שיש קבצים או חלקים של משחקים שנשארים בתיקיה מוסתרת כלשהי שיכולה לתפוס כל כך הרבה מקום? יש לי שמה את הוינדוס ו2 משחקים pubg,csgo . מעבר לזה לא הותקן שמה כלום ביצעתי מחיקה ונעלם שוב מקום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסית להריץ את ניקוי הדיסק המובנה? תריץ את הפקודה cleanmgr.exe ותסמן לו לנקות קבצי מערכת. שם תראה אם יש אפשרות לנקות קבצי update ישנים, אם לא עשית את זה אף פעם יכולים להיות כמה ג'יגה והניקוי ייקח הרבה זמן ויושלם אחרי ריסטרט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ariel007

ניסית להריץ את ניקוי הדיסק המובנה? תריץ את הפקודה cleanmgr.exe ותסמן לו לנקות קבצי מערכת. שם תראה אם יש אפשרות לנקות קבצי Windows update ישנים, אם לא עשית את זה אף פעם יכולים להיות כמה ג'יגה והניקוי ייקח הרבה זמן ויושלם אחרי ריסטרט

בעקרון זה מחשב חדש בין שבוע סך הכל. איך אני עושה את זה? אף פעם לא עשיתי את זה. לכן אם תוכל להדריך אשמח כי אני מפחד לעשות משהו לא במקום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תפתח שורת הפעלה - מקש וינדוס + R 

תרשום cleanmgr

יפתח ניקוי הדיסק

תסמן לו לנקות קבצי מערכת והוא ייפתח מחדש עם יותר אפשרויות

5ad47835340ed_.JPG.44e4641b86793444fc6d3a8a5aebea63.JPG

תראה אם יש אפשרות למחוק עדכונים ישנים של וינדוס אפדייט, זה תופס בדרך כלל הרבה מקום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה יכול להיות קשור לtrim.

הוא יכול לפעול גם אחרי זמן מסויים ולפעמים אחרי הפעלה מחדש.

תבדוק עם התוכנה הזאת אם הוא פועל.

http://files.thecybershadow.net/trimcheck/

תפעיל אותה כמנהל מהכונן.

תלחץ אנטר.

חכה דקה.

תפעיל עוד פעם ותראה מה היא רושמת.

לפעמים צריך הפעלה מחדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי משהו שמצאתי והייתי שמח שתגידו מה קורה פתחתי קבצים מוסתרים ובתיקיה של ה user יש קובץ appdata כשנכנסתי אליו יש תיקיה בשם local בגודל בערך של 1.75 גיגה יש שמה מלא תיקיות לדוגמה של temp ושל של של ועוד כל מיני תיקיות שאין לי שמץ של מושג מה יש שמה ומה הם אומרות. האם צריך למחוק את כל מה שיש בתיקיה של ה appdata? או תיקיות מסויימיות? והאם יש מצב ברגע שלמשל מחקתי משחק מסויים או תוכנה עדין נשמרים בתיקיה הזאת קבצים שהם כבר לא רלוונטים ותופסים מקום?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תמחוק שום דבר מ-appdata. אלה נתונים של התוכנות שמותקנות אצלך. רק את התוכן של תיקיית ה-TEMP ניתן למחוק, לא את התיקיה עצמה אלא את הקבצים שבה. בתוכנת ccleaner  שהמליצו לך כאן ניתן להגדיר לרוקן את הקבצים הזמניים של תיקיית ה-TEMP

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ariel007

אל תמחוק שום דבר מ-appdata. אלה נתונים של התוכנות שמותקנות אצלך. רק את התוכן של תיקיית ה-TEMP ניתן למחוק, לא את התיקיה עצמה אלא את הקבצים שבה. בתוכנת ccleaner  שהמליצו לך כאן ניתן להגדיר לרוקן את הקבצים הזמניים של תיקיית ה-TEMP

שמע זה פשוט מוזר באמת סתם עכשיו נכנסתי לראות מה המצב של הכונן היה 160 פנוי לא הורדתי כלום לא עשיתי כלום במחשב רק בפורומים מנסה למצוא תפתרון נכנס מסתכל פתאום ירד ל159 פנוי . כאילו נעלמה עוד גיגה בלי סיבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...