מחשב נייח לשימוש VR בלבד - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב נייח לשימוש VR בלבד

jackhammer

Recommended Posts

שלום לכולם.

אני רוצה להרכיב מחשב לשימוש של VR בלבד. VIVE באופן ספציפי, בשימוש עם סטים כמובן. להלן השאלון עם התשובות שלי באדום

1. מה התקציב המקסימאלי? 3700

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? אפשר לחסוך.

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? מקסימום 4000. לא יותר

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? משחקים. בעיקר VR

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה).

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב.

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך). 

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)?

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. אין צורך בכלום. רק מחשב

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט?

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)? לא ממש חשוב. אבל גם לא רוצה טרקטור. 2-3

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? לא

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? אין צורך

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. לא. עדיפות לאיזור המרכז

9. מתי מתוכננת קניית המחשב? בקרוב מאוד

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה). לא

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? לא

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות: לא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Dead_pool

תקציב בלתי אפשרי - כרטיס מסך המינימלי המומלץ לVR הוא 1070 רק הוא עולה 2300 שקל.

למה 1070 מינימלי?

שיחקתי אצל חבר עם לפטופ עם כרטיס 970.

בדור ה1000, המקביל של ה970 זה ה1060. שזה גם המינימום שצויין בלינק מעליי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע למה זכרתי את ה1070 כמינימום טעות שלי אבל בכל אופן אני מאמין שאתה רוצה אתה מחשב הזה למשחקים עדכנים ועתידיים, לכן לדעתי עדיף לחסוך עוד כסף ולחכות גם לכרטיסי המסך החדשים של נוידיה כדי לקבל מקסימום ביצועים.

1060-1070 GTX

https://www.geforce.com/hardware/technology/vr/system-requirements

plonter_logo.png
הצעת מחיר למערכת מחשב - www.plonter.co.il - המקום לאנשים שאוהבים מחשבים

[table]

[tr][td]BX80684I58400.jpg[/td]
[td]1[/td]
[td]Intel[/td]
[td]BX80684I58400[/td]
[td]מעבדים - Socket LGA1151v2
BX80684I58400 - Intel - Intel Core  i5-8400 Coffee Lake Six cores CPU - 2.8 GHz - Max Turbo Frequency 4.0 GHz - Intel UHD Graphics 630 - Socket LGA1151v2 - 14nm - 9MB cache - 65W TDP - Box - (Coffee Lake)...
שלוש שנים אחריות[/td]
[td]₪849/832[/td]
[/tr]

[tr][td]PRIME-B360M-A.jpg[/td]
[td]1[/td]
[td]ASUS[/td]
[td]PRIME-B360M-A[/td]
[td]לוחות אם - LGA1151v2
PRIME-B360M-A - ASUS - 1151 V2 - B360 - 4x DDR4 2666MHz - HDMI - DVI - VGA - PCIe 3.0 x16 - 2x PCIe 3.0 x1 - 2x M.2 - 6x SATA - 2x USB 3.1 Gen 2 - 3x USB 3.1 - 6x USB 2.0 - mATX...
שלוש שנים אחריות[/td]
[td]₪373/365[/td]
[/tr]

[tr][td]AD4U2400W4G17-B.jpg[/td]
[td]2[/td]
[td]ADATA[/td]
[td]AD4U240038G17-B-PC[/td]
[td]זכרונות - - לנייח
AD4U240038G17-B-PC - ADATA - 8GB DDR4 2400Mhz CL17 - With New PC Only...
בקניית מחשב חדש בלבד - אחריות לכל החיים[/td]
[td]₪353/346[/td]
[/tr]

[tr][td]100x100[/td]
[td]1[/td]
[td]PNY[/td]
[td]VCGGTX10606PB[/td]
[td]כרטיסי מסך - PCIe
VCGGTX10606PB - PNY - GeForce GTX1060 - 6GB GDDR5 - System power requirement 500W...
במלאי - שלוש שנים אחריות[/td]
[td]₪1602/1570[/td]
[/tr]

[tr][td]DT01ACA100.jpg[/td]
[td]1[/td]
[td]Toshiba[/td]
[td]DT01ACA100-PC[/td]
[td]דיסקים קשיחים ו - SATA
DT01ACA100-PC - Toshiba - 1TB - 3.5 inch - With new PC Only - 7200 RPM - SATA3 6Gb/s - 32MB Cache - DT01ACA series...
בקניית מחשב חדש בלבד - שנתיים אחריות[/td]
[td]₪178/174[/td]
[/tr]

[tr][td]VSK4000B-NPS.jpg[/td]
[td]1[/td]
[td]Antec[/td]
[td]VSK4000B-U3-NPS[/td]
[td]מארזי מחשב - mATX מארז
VSK4000B-U3-NPS - Antec - Black - No power supply included - 3x 5.25 inch Drive Bays - 2x 3.5 inch Drive Bays - USB3.0, Audio front ports - 1 x 120 mm rear exhaust fan - ATX - Maximum graphics card size: 318mm...
שלוש שנים אחריות[/td]
[td]₪130/127[/td]
[/tr]

[tr][td]VPF550.jpg[/td]
[td]1[/td]
[td]Antec[/td]
[td]VPF550[/td]
[td]ספקי כח - ATX
VPF550 - Antec - 550W - 80Plus Bronze...
שלוש שנים אחריות[/td]
[td]₪264/259[/td]
[/tr]

[tr][td]GH24NS95.jpg[/td]
[td]1[/td]
[td]LG[/td]
[td]GH24NSB0[/td]
[td]DVD צורבים תקליטורים ו  - פנימי SATA צורב
GH24NSB0 - LG - DVD-RW x24 Drive with M-DISC Support - SATA interface - Black - Model GH24NSC0...
שנתיים אחריות[/td]
[td]₪71/70[/td]
[/tr]

[/table]

4173.00 / 4090

עד 12 תשלומים ללא ריבית.
המחירים הזולים יותר הינם לתשלום במזומן/העברה בנקאית או תשלום בביטקוין - סכום ההנחה עומד על 2% ממחיר המוצר/עסקה
הזמנה שתיווצר בפורום לא תחוייב בדמי הרכבה

קישור להצעת המחיר
http://www.plonter.co.il/priceoffer_shoppingcart.tmpl?PriceOffer=132514

חרגתי אני יודע, פשוט חבל לי לקחת מעבד 4 ליבות במקום 6 ואם אתה רוצה מפרט ללא חריגה קח את המעבד 8300.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי תודה על ההמלצה.

אפשר להוריד את הצורב. מיותר לגמרי.

אפשר גם להוריד דיסק קשיח. השגתי כונן של 240 ככה שאני יכול ליעד אותו למחשב הזה.

בקשר למעבד, אין הבדל אמיתי בין ה8400 ל8600? (חוץ מהתדר כמובן)

כמה זה מהותי לVR?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל הוא רק בתדר. גם ככה ה 1060 יגביל אותך לפני, אז לך על ה 8400.

מפרט זה הורכב ב - www.tms.co.il - חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבדים:
Intel Core i5 8400 / 1151 Tray
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 786
קירור למעבדים:
ZALMAN CPU COOLER  CNPS90F 1150/1151/1155/775/AM4  RETAIL
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 59
לוחות אם:
Asus PRIME B360M-A
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 378
זכרונות RAM:
DDR4 8G / 2400 CL16 A-DATA - בקניית מחשב חדש בלבד
    כמות: 2 - מחיר: ₪ 684
מארזים:
Antec P6 Compact Micro-Atx Case
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 194
ספקי כוח:
ANTEC PSU 550W Neo Eco Modular 80+
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 254
כרטיסי מסך:
Palit GeForce GTX 1060 Dual 6GB GDDR5 VR Ready - בקניית מחשב חדש בלבד חורף חם!
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 1450
סה"כ: ₪ 3805
מתחייבים למחיר משתלם ביותר עבור מפרט זהה.
המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית.
https://www.tms.co.il/14631

למרות שאפשר לחסוך עוד, 

מפרט זה הורכב ב - www.tms.co.il - חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבדים:
Intel Core i5 8400 / 1151 Tray
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 786
קירור למעבדים:
Arctic Cooling Alpine 11 Rev. 2 Retail
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 41
לוחות אם:
Gigabyte H310M S2V
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 267
זכרונות RAM:
DDR 4 16G / 2400 CL15 1.2V Vulcan Grey TEAM - בקניית מחשב חדש בלבד
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 674
מארזים:
Antec VSK-4500B-U3 + PSU 500W
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 281
כרטיסי מסך:
Palit GeForce GTX 1060 Dual 6GB GDDR5 VR Ready - בקניית מחשב חדש בלבד חורף חם!
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 1450
סה"כ: ₪ 3499
מתחייבים למחיר משתלם ביותר עבור מפרט זהה.
המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית.
https://www.tms.co.il/14632

כאן אתה מתפשר על לוח אם עם צ'יפסט בסיסי יותר ורק 2 סלוטים של , סטיק אחד של לעומת 2 שיתנו יותר ביצועים בדוואל צ'אנל (לא קריטי כי כנראה הכרטיס מסך בכל מקרה יגביל קודם)

מארז וספק פשוטים יותר (ולא מודולריים), אך יספיקו לכזה מחשב, וקירור אפילו עוד יותר פשוט (אך כמובן מספיק)

סך הכל מבחינת ביצועים ופריימים לשניה במשחקים לא יהיה הבדל. אבל אני אישית הייתי עדיין משקיע.

קח בחשבון - מומלץ כרטיס מסך חזק יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על המפרטים הנוספים.

מומלץ כרטיס מסך חזק יותר בשביל משחקים עתידיים? או בשביל שהמשחקים העכשויים ירוצו יותר טוב?

ראיתי שהדור החדש של נווידיה יצא עוד חצי שנה בערך... אז לחכות לדור החדש לא ממש אפשרי.

יש משחקי "כבדים" שנמצאים בתכנון? ואם המשחקים כבד מידי אפשר להנמיך רזולוציה כמו במשחקים הרגילים? איך זה יתבטא במה שרואים בתוך המשקפת?

ואם אני נניח משקיע קצת יותר בשביל כרטיס 1070, האם מעבד 8400 יגביל אותי באותם משחקים כבדים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע בדיוק, העניין שמדובר ברזולוציות גבוהות וגם אם אני לא טועה יותר פריימים בשניה לעומת מסך מחשב. בשביל רזולוציה FHD על 60 FPS ה 1060 מספיק. אבל כאן מדובר על משהו אחר. תמיד תוכל להתפשר על ההגדרות, אבל אם תוריד רזולוציה זה ייראה רע. מדובר על משחקים שקיימים כבר היום. למרות שכמובן תלוי אילו.

אם אתה משקיע ב 1070, אני מניח שבחלק גדול מהמקרים ה 8400 לא יגביל. תחפש בנצ'ים בגוגל. תבדוק מה הרזולוציה שאתה הולך לרוץ עליה, וכמה פריימים לשניה אתה צריך. אחרי זה תהיה יותר חכם.

עריכה - חשבת על לקנות מחשב ללא כרטיס מסך, ולחפש אחד משומש? במקומך הייתי מחפש איזה 1070 או אפילו 980TI.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עם YarYar רק שאני חושב שכדי לחכות לדור החדש של .

לjackhammer קצת נתונים שיעזור לך להבין את התשובות שלנו

הקצב הרענון של המשקפים הם 90 הרץ (אני לא סגור על זה אבל אני חושב שקצת רענון נמוך גורם לתחושות לא נעימות עם המשקפים),

רזולוציה של הOculus ושל vive הישן  היא 2160x1200 קצת יותר מ2K מה שאומר כרטיס מסך חזק יחסית . המשקפים החדשות של VIVE PRO כבר ברזולוציה 2880x1600 קצת יותר נמוך מ3K .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבתי על לקנות כרטיס יד 2 אבל עם כל הקריפטו היום אנשים גומרים את הכרטיסים תוך שנה וחצי ומוכרים אותם. 

יש הרבה כרטיסי קריפטו מסתובבים בשוק היד2. לא בא לי ליפול על אחד כזה.

הVIVE פרו כרגע לא מעניין אותי כי הוא גם ממש יקר (עולה כפול ומגיע בלי השלטים והחיישנים).

לגבי הלוח אם, יש סיבה להשקיע פה? לוח של 250-300 שקל לא יעשה את העבודה? 

2 סלוטים לראם, סלוט אחד שלPCIE דור 3, 6 . לא צריך יותר מזה.

אני טועה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שאני מכיר גם אם עובדים 24/7 לא נהרסים כל כך מהר.. אולי דגמים מסויימים כן? יודע על משהו ספציפי?

לגבי הלוח - אתה צודק, גם הלוח הכי זול יעשה את העבודה (לשימושים שלך), אבל מהניסיון שלי טוב שיש 4 סלוטים של ראם כדי לשמור על האופציה להרחיב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של YarYar

לפי מה שאני מכיר כרטיסי מסך גם אם עובדים 24/7 לא נהרסים כל כך מהר.. אולי דגמים מסויימים כן? יודע על משהו ספציפי?

לגבי הלוח - אתה צודק, גם הלוח הכי זול יעשה את העבודה (לשימושים שלך), אבל מהניסיון שלי טוב שיש 4 סלוטים של ראם כדי לשמור על האופציה להרחיב.

לא שבדקתי את כל הדגמים אבל לפי מה שקראתי, מיועדים לעבוד 3 שנים תחת עומס של 100% 24/7.

אז אנשים מריצים את הכרטיסים שנה וחצי שנתיים ואז מוכרים.

אם היינו ב2012 כשהקריפטו עוד היה זניח הייתי אומר שזה לא ביג דיל אבל היום זה כבר ממש ביג דיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי ש NVIDIA מנסים להילחם בתופעה ואולי יוצאו כרטיסים יעילים יותר לקריפטו או משהו בסגנון, חוץ מי זה שאם תקנה בחו"ל את הכרטיס של ממש ביצאה יש סיכוי שתפוס אותו במחיר זול מבארץ לפני שיהיה עליו התנפלות המונית. הזכרתי את חברה EVGA  מפני שזאת חברה אמינה עם אחריות בין לאומית לשלוש שנים וזה עובד מניסיון רק דורש רישום הכרטיס באתר שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Dead_pool

הבנתי ש NVIDIA מנסים להילחם בתופעה ואולי יוצאו כרטיסים יעילים יותר לקריפטו או משהו בסגנון, חוץ מי זה שאם תקנה בחו"ל את הכרטיס של EVGA ממש ביצאה יש סיכוי שתפוס אותו במחיר זול מבארץ לפני שיהיה עליו התנפלות המונית. הזכרתי את חברה EVGA  מפני שזאת חברה אמינה עם אחריות בין לאומית לשלוש שנים וזה עובד מניסיון רק דורש רישום הכרטיס באתר שלהם.

מה זאת אומרת ממש ביציאה?

בחו"ל אתה מתכוון דרך אתר וכאלה? כי יש על זה משלוח ומעמ. אבל זה עדיין זול במאות שקלים מהמחיר בארץ... אולי שווה לבדוק

EVGA באמת חברה  טובה ואני גם מאוד אוהב אותם. בטח יותר מMSI וגיגהבייט שכל כך אוהבים למכור בארץ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...