דחוף- אחרי רכישה של GTX 1060, המחשב עצמו הוא החוליה החלשה. - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דחוף- אחרי רכישה של GTX 1060, המחשב עצמו הוא החוליה החלשה.

__MIKO__

Recommended Posts

המחשב הוא 760  i5  מהראשונים שיצאו .2.80 GHz . 

זכרון 8G 1333mhz

תקנו אותי אם אני טועה אבל כדאי כבר להחליף המחשב.

אז מה ששיש לי - כרטיס מסך 1060, מארז טוב של אנטק מידי, קולינג מסטר 500W ושני הארד דיסקים 500+250 גם מלפני 8 שנים.

אז מה שמחפש הוא מחשב לגימר בינוני - רוצה לשחק כל משחק ב1080 בלפחות 60FPS

חשוב שהמחשב יהיה שקט, לא מתחממם ופתוח לשדרוגים עתידיים,  i5 ומעלה.

מה מומלץ? ( מעבד, לוח, הארד דיסק מהיר , ועוד) 

אני הולך לקנות עוד היום לכן הדחיפות. קונה בKSP 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רכשת את הגרסאה של ה-6 או ה-3 ג'יגה?

וסתם מתוך סקרנות,, דווקא יצא לי לראות ביוטוב משחקים מודרנים שרצים על מערכת זהה עם כרטיס הנ"ל בצורה מאוד מכובדת (למעשה בסרטון שעושה השוואה על בין מחשב "זול" בדיוק כמו שלך, לבין XBOX ONE X, והראה שהמערכות יחסית זהות).

יש משחקים ספציפים שלא עובדים מספיק טוב, או שזאת שאלה כללית עוד לפי שהספקת לבדוק את המערכת?

ומבקרה שלך אם תחליט לשדרג בסוף, תצטרך לקנות מחשב חדש לגמרי (חוץ מכרטיס מסך כמובן), ולכן רצוי שתמלא שאלון כדי שיוכלו לעזור לך ע"פ צרכיך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של holyheat

רכשת את הגרסאה של ה-6 או ה-3 ג'יגה?

וסתם מתוך סקרנות,, דווקא יצא לי לראות ביוטוב משחקים מודרנים שרצים על מערכת זהה עם כרטיס הנ"ל בצורה מאוד מכובדת (למעשה בסרטון שעושה השוואה על 4k בין מחשב "זול" בדיוק כמו שלך, לבין XBOX ONE X, והראה שהמערכות יחסית זהות).

יש משחקים ספציפים שלא עובדים מספיק טוב, או שזאת שאלה כללית עוד לפי שהספקת לבדוק את המערכת?

ומבקרה שלך אם תחליט לשדרג בסוף, תצטרך לקנות מחשב חדש לגמרי (חוץ מכרטיס מסך כמובן), ולכן רצוי שתמלא שאלון כדי שיוכלו לעזור לך ע"פ צרכיך.

זה ה3 גיגה.

המחשבה היא בהתחלה שלא חייב לשדרג לדעתך ניתן להשאר עם הריג הנוכחי ? 

אגב הבעיה אצלי כרגע היא שהמאווררים לא עובדים ואת זה אשלח לתיקון מיידי. ( יושב עם מאוורר חיצוני ופנל פתוח...) 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דוגמא:

https://www.youtube.com/watch?v=dGa_7Ds13Ls

אומנם פה מדובר בi5 750 שעבר OC, אך עדיין מדובר פה במשחקים על (כשאתה צריך רק 1080p).
יש עוד הרבה דוגמאות למשחקים שעובדים לא רע בכלל בשילוב זהה לשלך:
https://www.youtube.com/results?search_query=i5+760+gtx+1060

מה שכן, ברוב הסירטונים מדובר ב-1060 עם ה6 ג'יגה שנותנים ביצועים יותר מה-3 ג'יגה שרכשת.

אני לא שולל את האופציה לשדרג את כל המערכת, אבל קודם כל הייתי מעדיף לבדוק איך המשחקים רצים לך, ורק אז מהחליט האם להשקיע עוד כמה אלפים בבמערכת חדשה או להסתפק במה שיש (הרי רכשת כבר את הכרטיס מסך, מה יש לך להפסיד?).
במקרה ותהיה מרוצה מהביצועים, במקסימום הייתי מוסיף עוד כדי לשפר ביצועים בכלל המערכת וסוגר בזה את הסיפור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של holyheat

דוגמא:

https://www.youtube.com/watch?v=dGa_7Ds13Ls

אומנם פה מדובר בi5 750 שעבר OC, אך עדיין מדובר פה במשחקים על 4k (כשאתה צריך רק 1080p).
יש עוד הרבה דוגמאות למשחקים שעובדים לא רע בכלל בשילוב זהה לשלך:
https://www.youtube.com/results?search_query=i5+760+gtx+1060

מה שכן, ברוב הסירטונים מדובר ב-1060 עם ה6 ג'יגה שנותנים ביצועים יותר מה-3 ג'יגה שרכשת.

אני לא שולל את האופציה לשדרג את כל המערכת, אבל קודם כל הייתי מעדיף לבדוק איך המשחקים רצים לך, ורק אז מהחליט האם להשקיע עוד כמה אלפים בבמערכת חדשה או להסתפק במה שיש (הרי רכשת כבר את הכרטיס מסך, מה יש לך להפסיד?).
במקרה ותהיה מרוצה מהביצועים, במקסימום הייתי מוסיף עוד SSD כדי לשפר ביצועים בכלל המערכת וסוגר בזה את הסיפור.

תודה, בזכותך נשארתי עם המחשב הקיים ובנתיים עובד יפה מאוד. הבעיה הייתה אצלי המאווררים שבכלל לא עבדו. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא ב- כ. המסך צריך לעבוד "קשה" יותר מאשר ב- 1080P (בעוד שהמעבד עובד באופן זהה בכל רזולוציה). משמע שאם זה עובד טוב ב- בלי צוואר בקבוק מצד המעבד, לא בטוח שכך יהיה גם ב- 1080P. בהחלט ייתכן שב- 1080P יהיה צוואר בקבוק מצד המעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך שלא תסובב את זה, ב1080 תמיד יהיו ביצועים יותר טובים מ4k.

כל עוד המחשב עומד בציפיות של פותח הדיון, מה זה מעניין אותו בשלב זה "מי עובד יותר קשה"?

אם היה קונה כרטיס כמו 1080ti והיה מצפה לסחוט ממנו את כל הביצועים שהוא מציע, זה היה כבר סיפור אחר.

בכל מקרה מבחינת value for money, הוא לא היה יכול לקבל עסקה טובה יותר לדרישות שלו. עם כל הכבוד למעבד, הכרטיס מסך הוא תמיד הרכיב הכי משמעותי במחשבי גיימינג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של holyheat

איך שלא תסובב את זה, ב1080 תמיד יהיו ביצועים יותר טובים מ4k.

כל עוד המחשב עומד בציפיות של פותח הדיון, מה זה מעניין אותו בשלב זה "מי עובד יותר קשה"?

כי הוא דיבר על צוואר בקבוק. אבל נכון. אם יש לו מסך 60Hz והוא מקבל 60FPS + אז הכל טוב. סתם הבהרתי משהו שלא דייקתם בו.

ציטוט של holyheat

בכל מקרה מבחינת value for money, הוא לא היה יכול לקבל עסקה טובה יותר לדרישות שלו. עם כל הכבוד למעבד, הכרטיס מסך הוא תמיד הרכיב הכי משמעותי במחשבי גיימינג.

הכרטיס מסך הוא בהחלט הרכיב הכי חשוב למשחקים, אבל בתנאי ששאר הרכיבים לא מגבילים אותו. ולכן פה כבר צריך לבדוק מה מגביל את המערכת. כי אם המעבד פה הוא מה שמגביל את כ. המסך, אז להשקיע בכ. מסך חדש לא יעזור בכלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו באמת, זה נושאים שאפשר לחפור עליהם שעות, אבל הם לא רלוונטים פה כי:

1. הכרטיס כבר נקנה.

2. הבחור רצה מערכת שתספק את צרכיו, ולא נכנס בכלל למושגים כמו צוואר בקבוק.

3. הוא מרוצה ממה שקנה, אז אין לו פה עוד משהו "לחקור".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא אולי לא השתמש במושג 'צוואר בקבוק', אך מאיך שאני הבנתי את זה, לזה הוא התכוונן בכותרת הדיון: "המחשב הוא החוליה החלשה".

והוא כן דיבר על לשדרג את המחשב. לכן רצוי קודם להבין האם שדרוג יתרום במשהו, ואם כן אז מה כדאי לשדרג (מה מגביל את המערכת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...