מפרט מחשב נייח לפיתוח תוכנה ומעט עיצוב גרפי - בעיקר החלטה על המעבד - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט מחשב נייח לפיתוח תוכנה ומעט עיצוב גרפי - בעיקר החלטה על המעבד

itziks00

Recommended Posts

מחשב נייח.

1. מה התקציב המקסימאלי? כרגע לא מוגדר...

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? -

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? -

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? פיתוח תוכנה (WEB / IONIC + NATIVE ANDROID), גלישה, מעט עבודה גרפית.

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה). CHROME (הרבה מאוד טאבים), Webstorm / Visual Code, STUDIO,  מעט עבודה עם פוטושופ, מעט עבודה עם SKETCHUP.

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב.

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך). שני מסכים 22", 1920X1200, 1920X1080

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)? בינוניות

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. לא.

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט? דיסק קשיח, .

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)? 6

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? כנראה שלא.

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? לא

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. KSP / IVORY אילת ככל הנראה.

9. מתי מתוכננת קניית המחשב? מיידית

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה). חיבור אופטי לרסיבר, 5.1, USB3.

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? בעיקר הרחבת מ16 ל32 אם אצטרך

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

מתכוון להשתמש ממחשב קיים ב -ספק כוח Thermaltake TR2 380W,  דיסק SSD 256 ועוד דיסק טרה רגיל.  כרטיס מסך פשוט יחסית GT720 (אלא אם כן הלוח יהיה עם משהו יותר טוב). מערכת הפעלה 10 קיימת.

מה שנדרש בעיקר זה מעבד, , זיכרונות (ואולי אחליף מארז)/

אני מניח שאם אדע איזה מעבד מספיק טוב, יהיה יותר קל לבחור , אבל הסתבכתי עם ההחלטה על המעבד.

האם ללכת על מסדרה 7 עם תושבת 1151 או סדרה 8 עם תושבת 1151v2 שלפי מה שראיתי דורשים לוחות אם שהם יקרים יותר Z370 ציפסט ולא בטוח צריך לצרכים שלי?

הסתכלתי על המעבדים הבאים: לא ברור לי מה יותר חשוב למחשב עם פיתוח? יותר CACHE, CORES, מהירות...?

מעבד אינטל Intel Core i5 8600K 3.6Ghz 9MB Cache s1151v2 - Tray - אני מניח שמיותר אם אני לא צריך OC?

מעבד אינטל Intel Core i5 8500 3.0Ghz 9MB Cache s1151v2 - Tray

זיכרון כנראה 16 GB 4.
חשוב לציין שאני מחליף מחשב לעיתים רחוקות מאוד ולכן מעדיף להשקיע קצת יותר מהצרכים לטווח הארוך (כרגע יש לי מחשב בן 6) .
בעבודה יש לי מחשב נייד עם מעבד i7 7700HQ עם 16 גיגה וציפיתי קצת ליותר. אולי בגלל שזה לפטופ והביצועים קצת פחות טובים מדסקטופ?

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בו תגדיר מה הכוונה בציפיתי לקצת יותר.

בתור תכנת קשה לי להאמין שמעבד כמו i7700HQ לא מספיק , יכול להיות שהבעיה היא בכלל במקום אחר , אולי .

ה 7700HQ לא נופל בהרבה מה i5 7500 בביצועי ועולה עליו בביצועי מולטי. בנוסף ה 7500 הוא פלטפורמה ישנה ככה שאני לא הייתי הולך עליו.

לגבי 8400 או 8500 זה לא הכי משנה . גירסת ה K לי באופן אישי נראית מטופשת. התמחור של מעבד ה K הוא כזה שכבר עדיף להוסיף כמה גרושים וקנות i7.

תשקיע קצת זמן בלהבין מה בנייד שלך מגביל אותך , למרות ש 16 גיגה אמור להספיק בהחלט אולי אתה פותח המון דברים ואוכל את כל הזיכרון.

דרך אגב בנייד יש לך SSD? אם לא, אולי זה מה שנותן לך את ההרגשה שהביצועים בנייד לא מספיק טובים.

דרך אגב לסידרה 8 יצאו גם לוחות זולים אבל אם אתה צריך לוח עם יציאה אופטית לרסיבר אז הוא כנראה יצטרך להיות מהיותר יקרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lompy

בו תגדיר מה הכוונה בציפיתי לקצת יותר.

בתור תכנת קשה לי להאמין שמעבד כמו i7700HQ לא מספיק , יכול להיות שהבעיה היא בכלל במקום אחר , אולי זיכרון.

ה 7700HQ לא נופל בהרבה מה i5 7500 בביצועי ליבה ועולה עליו בביצועי מולטי. בנוסף ה 7500 הוא פלטפורמה ישנה ככה שאני לא הייתי הולך עליו.

לגבי 8400 או 8500 זה לא הכי משנה . גירסת ה K לי באופן אישי נראית מטופשת. התמחור של מעבד ה K הוא כזה שכבר עדיף להוסיף כמה גרושים וקנות i7.

תשקיע קצת זמן בלהבין מה בנייד שלך מגביל אותך , למרות ש 16 גיגה אמור להספיק בהחלט אולי אתה פותח המון דברים ואוכל את כל הזיכרון.

דרך אגב בנייד יש לך SSD? אם לא, אולי זה מה שנותן לך את ההרגשה שהביצועים בנייד לא מספיק טובים.

דרך אגב לסידרה 8 יצאו גם לוחות זולים אבל אם אתה צריך לוח עם יציאה אופטית לרסיבר אז הוא כנראה יצטרך להיות מהיותר יקרים

תודה על התשובה.

הנייד בסה"כ מהיר.. לא יודע, לפעמים לא מגיב משהו. אולי באמת הרבה דברים רצים יחד. יש שם .

בכל מקרה סתם נתתי לצורך השוואה למה שאני רוצה לקנות לבית. מן הסתם בבית השימוש נמוך ביחס לעבודה.

חשבתי על המפרט הבא (מזכיר שיש לי גם בבית שאעביר).

האם זה סבבה / מוגזם לצרכים?

האם בזיכרון 2400MHz צריך להספיק?

תודה.

image.png.4387531f18653ae48d4b0ca848909d6b.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השילוב שבחרת בסדר גמור , אין צורך בזיכרון יותר מהיר.

אתה יכול לקחת אפילו יותר בסיסי.

לא מצאתי לוח עם יציאה אופטית שמובסס על ציפסט אחר שמוזיל בצורה משמעותית את המחיר של הלוח אז כבר עדיף להישאר עם Z370.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lompy

השילוב שבחרת בסדר גמור , אין צורך בזיכרון יותר מהיר.

אתה יכול לקחת קירור אפילו יותר בסיסי.

לא מצאתי לוח עם יציאה אופטית שמובסס על ציפסט אחר שמוזיל בצורה משמעותית את המחיר של הלוח אז כבר עדיף להישאר עם Z370.

לגבי הקירור, אשמח אם תכוון אותי לאחד יותר פשוט אבל שעדיין יהיה שקט

https://ksp.co.il/?select=.1066..182..2625.&kg=&list=1&sort=2&glist=0&uin=0&txt_search=&buy=&minprice=0&maxprice=0&intersect=&rintersect=&store_real=

לגבי האופטי, אני חושב שגם בלוח שבחרתי אין יציאה אופטית אבל במחשבה שניה אולי זה לא חובה, כי אני מזרים ישר לטלויזיה דרך PLEX וזה מעביר 5.1.. פעם פשוט חיברתי למחשב.. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lompy

נכון אתה צודק לגבי הלוח , כנראה הסתכלתי על משהו אחר או חשבתי על משהו אחר. אם אפשר לוותר על יציאה אופטית אז אני יחפש לך אופציה זולה ללוח.

ממש תודה! נראה לי שזה הלוח הכי זול שהיה זמין בסניף באילת שרציתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי הקירור הזה מספיק בהחלט.

https://ksp.co.il/?uin=9940&select=.1066..182..2625.

תיאורתית הוא יכול להיות יותר רועש מהקירור שבחרת אבל לא נראה לי שזה קריטי , שניהם יהיו מספיק שקטים.

האם אתה מוגבל לקניה ב KSP אילת ולמלאי שלהם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lompy

חושב להיסגר על אחד מאלה, יש עדיפות?

(אני אפרט את השיקול שלי - משתלם לי לקנות באותו סניף באילת שיש את המוצרים, ואז גם יש הנחת מעמ וגם הנחה של 100 שח מעל 2000 שח, אלא אם כן תגיד שזה ממש בזבוז לצרכים שלי...)

https://ksp.co.il/?uin=47428&select=.1030..3..52..1739..4789.

אתר יצרן:

https://www.msi.com/Motherboard/Z370-TOMAHAWK/Specification

https://ksp.co.il/?uin=43008&select=.1030..3..52..1739..4789.

אתר יצרן:

https://www.gigabyte.com/Motherboard/Z370-HD3P-rev-10#sp

בנוסף,

האם הספק שיש לי http://www.thermaltake.com/This/TR2_Series_/TR2/C_00001653/TR2_380W/design.htm

צריך להתאים ללוחות האלה מבחינת חיבורים ומבחינת הצריכה?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלוחות שהמלצתי לך הם פשוט לדעתי אופציות יותר טובות מהלוח המקורי שבחרת.

נתתי לך כמה אופציות כי אני לא יודע מה יש להם במלאי. בעיקרון הם מסודרים לפי המחיר.

אני הייתי הולך על הכי זול שזמין אלא אם אחרי קיזוז מע"מ הפער מספיק קטן ואז הייתי מעדיף לוח שמבוסס Z370.

הלוחות שבחרת הם מוגזמים בשבילך אבל בקיזוז המע"מ אני לא בטוח כמה הם יותר יקרים מהלחות היותר זולים ברשימה אז זה שיקול שלך.

מבין שניהם ל GA אין שום יתרון על פני מה שהמלצתי לך לצרכים שלך (אלא אם יש שם משהו ספציפי שבגלו בחרת אותו).

ה יכול להיות אופציה טובה כי יש לו יציאה אופטית כמו שרצית בהתחלה ,ככה שזה בעצם רק שיקול כלכלי.

הספק שלך הוא מאיכות סבירה ומבחינת חיבורים הוא יתאים.

המחשב אמור תחת עומס לצרוך בערך 280W ככה שמבחינת הספק הוא מספיק אבל די המינימום ככה שהוא עלול להגביל אותך בעתיד עם תרצה להוסיף משהו למחשב כמו כרטיס מסך למשל.

אם הייתי קונה מחשב חדש לחלוטין אז לא הייתי לוקח ספק עם פחות מ 450W. אם הספק כבר די ישן גם הייתי שוקל להחליף אותו.

באופן אישי אני לא חושב שספק זה מקום התקמצן , כשספק הולך הוא עלול לקחת איתו עוד חלקים.

זה הספק הכי זול ב KSP עם 5 שנים אחריות והוא מספיק איכותי לדעתי.

https://ksp.co.il/?uin=40815&select=.1108..140..860.

דרך אגב , עכשיו אני שם לב שלא רשמת בשום מקום איזה מארז יש לך. כל הלוחות שדיברנו עליהם הם ATX. תבדוק שבטעות אין לך בעיה עם הגודל של המארז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lompy

הלוחות שהמלצתי לך הם פשוט לדעתי אופציות יותר טובות מהלוח המקורי שבחרת.

נתתי לך כמה אופציות כי אני לא יודע מה יש להם במלאי. בעיקרון הם מסודרים לפי המחיר.

אני הייתי הולך על הכי זול שזמין אלא אם אחרי קיזוז מע"מ הפער מספיק קטן ואז הייתי מעדיף לוח שמבוסס Z370.

הלוחות שבחרת הם מוגזמים בשבילך אבל בקיזוז המע"מ אני לא בטוח כמה הם יותר יקרים מהלחות היותר זולים ברשימה אז זה שיקול שלך.

מבין שניהם ל GA אין שום יתרון על פני מה שהמלצתי לך לצרכים שלך (אלא אם יש שם משהו ספציפי שבגלו בחרת אותו).

ה MSI יכול להיות אופציה טובה כי יש לו יציאה אופטית כמו שרצית בהתחלה ,ככה שזה בעצם רק שיקול כלכלי.

הספק שלך הוא מאיכות סבירה ומבחינת חיבורים הוא יתאים.

המחשב אמור תחת עומס לצרוך בערך 280W ככה שמבחינת הספק הוא מספיק אבל די המינימום ככה שהוא עלול להגביל אותך בעתיד עם תרצה להוסיף משהו למחשב כמו כרטיס מסך למשל.

אם הייתי קונה מחשב חדש לחלוטין אז לא הייתי לוקח ספק עם פחות מ 450W. אם הספק כבר די ישן גם הייתי שוקל להחליף אותו.

באופן אישי אני לא חושב שספק זה מקום התקמצן , כשספק הולך הוא עלול לקחת איתו עוד חלקים.

זה הספק הכי זול ב KSP עם 5 שנים אחריות והוא מספיק איכותי לדעתי.

https://ksp.co.il/?uin=40815&select=.1108..140..860.

דרך אגב , עכשיו אני שם לב שלא רשמת בשום מקום איזה מארז יש לך. כל הלוחות שדיברנו עליהם הם ATX. תבדוק שבטעות אין לך בעיה עם הגודל של המארז.

מעריך מאוד את הסבלנות והעזרה!

מארז אקנה בסוף כי מישהו מביא לי מאילת ולא אפול עליו :)

https://ksp.co.il/?list_compare=.42627..30554

אני רואה שהמחיר של במהירות 3000 עם CL15 טיפה זול יותר מההוא של 2400 עם CL16.

יש עדיפות ל latency יותר נמוך עם 3000?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של itziks00

אני רואה שהמחיר של זיכרון במהירות 3000 עם CL15 טיפה זול יותר מההוא של 2400 עם CL16.

יש עדיפות ל latency יותר נמוך עם 3000?

ככל שמהירות הזיכרון יותר גבוהה זה יותר טוב.

ככל שה latency יותר נמוך זה יותר טוב.

מהירות משפיעה יותר מ latency .

בפועל בפלטפורמה של לא תרגיש הבדל בין 3000 ל 2400 או בין CL16 ל CL15

תיקח את הזול אלא אם הפער במחיר זניח.

ממליץ לך להכין כמה אופציות מראש בגלל שהקניה באילת היא לפי מה שיש במלאי באותו רגע.

--עריכה--

עכשיו אני מסתכל בלינק וזה נראה כמו טעות. הזיכרון המהיר יותר הוא גם הזול יותר.

הם כנראה טעו במחיר של ה 2400. המחיר של ה 3000 נראה הגיוני, דומה לחניות אחרות.

אולי זה בגלל הצבע של הזיכרון , הרבה היום באים עם חלון ויש אנשים שחשוב להם התאמה של צבעים (לך תבין:nixweiss:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lompy

ככל שמהירות הזיכרון יותר גבוהה זה יותר טוב.

ככל שה latency יותר נמוך זה יותר טוב.

מהירות זיכרון משפיעה יותר מ latency .

בפועל בפלטפורמה של אינטל לא תרגיש הבדל בין 3000 ל 2400 או בין CL16 ל CL15

תיקח את הזול אלא אם הפער במחיר זניח.

ממליץ לך להכין כמה אופציות מראש בגלל שהקניה באילת היא לפי מה שיש במלאי באותו רגע.

--עריכה--

עכשיו אני מסתכל בלינק וזה נראה כמו טעות. הזיכרון המהיר יותר הוא גם הזול יותר.

הם כנראה טעו במחיר של ה 2400. המחיר של ה 3000 נראה הגיוני, דומה לחניות אחרות.

אולי זה בגלל הצבע של הזיכרון , הרבה מארזים היום באים עם חלון ויש אנשים שחשוב להם התאמה של צבעים (לך תבין:nixweiss:)

היי,

פניתי לתמיכה של כדי לוודא שהמעבד נתמך, כי הוא לא מצויין ספציפית באתר שלהם (הוא מעבד שיצא לפני חודש), והם ענו שכן והאתר לא מעודכן, אבל רק אצטרך לעדכן את הBIOS.

מה שאני תוהה, אם אוכל בכלל להעלות את המחשב אם הBIOS לא מתאים? ¬¬ (שאלתי גם את זה אבל לוקח להם ימים ארוכים לענות)

הנה מה ששאלתי ומה שענו. תודה. 

Question:
Hello,

I would like to buy this motherboard - 

I see that it should support 8th Generation Intel® and I plan to purchase i5-8500, but on the cpu list i see only:
Core i5-8400
Core i5-8600K

should i5-8500 be supported? It's relatively new so I assume it's just not added to the list yet..?

In addition, I plan to purchase memory Vengeance LPX 2x8GB 2400Mhz CL16 (CMK16GX4M2A2400C16).
I see on the supported memory list that there is no V, on the Memory socket support, '4' column. Does it mean that it doesn't support 4 of these memory sticks?

Thanks you.
4/14/2018 8:30 PM
Answer:

Good day!

Thank you for contacting GBT Tech Support.

We will update website CPU support list for Z370 series in a few days. As for using new coffee lake CPUs with Z370 series models, yes. Please update to the latest on our website to support new CPUs.

Regarding memory, with 4 memory modules can be issues. 

Best Regards,
GIGABYTE Technology

4/16/2018 2:25 PM

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...