המלצה לפתרון בעיית טווח קליטה - נק' גישה/ראוטר? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה לפתרון בעיית טווח קליטה - נק' גישה/ראוטר?

tomerk1

Recommended Posts

שלום לכולם,

יש לי דירה יחסית גדולה,כך שבקצה אחד שלה הראוטר נמצא בממ"ד,

ומצד שני המרפסת ששם אין שליטה בככל.

באמצע הבית יש את הסלון שלשם מגיע כבל ישירות מהמודם/ראוטר.

המטרה - להגיע עם קליטה אלחוטית עד למרפסת במהירות שתאפשר צפייה בסרטים לשני מכשירים (למשל טלפון ומחשב).

אחלק לשתי פתרונות שחשבתי עליהם:

1. אני תוהה לעצמי האם ראוטר הוא פתרון טוב לחיבור בסלון(לאן שמגיע הכבל רשת) ומשם לפרוס עוד אלחוטית?

א. האם ניתן דרך הראוטר להגדיר שתיהיה אותה SSID? זה יותר יעיל?

ב. חיבור של שני ראוטרים אחד לשני זה יעיל ופתרון סביר לבעיה?

ג. או שבעצם עדיף לקנות ראוטר ולהגיד אותו כנקודת גישה?

ד. על איזה ראוטר אתם ממליצים שיהיה לו טווח קליטה של 10 מטר?

2. או פתרון אחר שמלכתחילה לקנות נק' גישה שיש לו חיבור לכבל ומשם הפצה אלחוטית עד למרפסת (טווח של 10 מטר)?

א. האם זה יעיל יותר מראוטר?

ב. אם קיימת נק' גישה כזו האם אתם יכולים להמליץ לי על דגם מסויים?

טווח מחיר - עד 500 ש"ח, לדעתי יספיק לא?

בתודה מראש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הייתי מציע לך להשתמש בפתרון הראשון - קנה נתב טוב, מקם אותו בסלון וחבר את כבל הרשת שמגיע מהנתב הראשון שלך (את כבל הרשת יש לחבר לנתב החדש לפורט המסומן ב LAN בנתב החדש). בהגדרות הנתב החדש יש לבטל את שרת ה DHCP המובנה בו, לקבוע כתובת IP השייכת לרשת ששרת ה DHCP של הנתב הראשון  פורש אך לא מחולקת על ידו, להגדיר שם רשת (SSID) חדש לרשת האלחוטית שהוא יפרוש וכמובן - להוסיף הגדרות

ציטוט של tomerk1

א. האם ניתן דרך הראוטר להגדיר שתיהיה אותה SSID? זה יותר יעיל?

האם ניתן? כן. האם יעבוד? טכנית - זה אמור לעבוד, ולמעשה לפי התקן זה גם מה מאפשר נדידה של מכשירי בתוך הבית בצורה "שקופה".. ובכל זאת -  אני חושב שיהיה לך עדיף, לפחות במכשירים נייחים, להגדיר בדיוק לאיזו (נתב) להתחבר (זו שיותר קרובה אליהם ושהקליטה שלה יותר טובה) בכדי שלא יווצר מצב שבו בטעות מכשיר יתחבר לנתב המרוחק יותר ואז התקשורת מולו תהיה "מקרטעת".

אולי אני טועה כאן ואולי בכל זאת יהיה עדיף להגדיר שם (SSID) אחד לשני הנתבים. לכן אני אציע לך לנסות את שתי השיטות (תתחיל מהשיטה שבה לכל הנתבים יש אותו SSID) ותראה מה עובד בצורה טובה יותר.

ציטוט של tomerk1

ב. חיבור של שני ראוטרים אחד לשני זה יעיל ופתרון סביר לבעיה?

זה פתרון שאמור לעבוד.

ציטוט של tomerk1

2. או פתרון אחר שמלכתחילה לקנות נק' גישה שיש לו חיבור לכבל רשת ומשם הפצה אלחוטית עד למרפסת (טווח של 10 מטר)?

א. האם זה יעיל יותר מראוטר?

זה פתרון שבד"כ אינו משתלם מבחינת המחיר - עדיף לקנות במחיר דומה ולתת לו לעשות את העבודה. כך גם יהיה לך נוסף בבית במידה ותהיה לך בעיה עם הנתב המקורי.

ציטוט של tomerk1

ד. על איזה ראוטר אתם ממליצים שיהיה לו טווח קליטה של 10 מטר?

אני קניתי לא מזמן את ה Archer C9 של TP-LINK ואני מרוצה ממנו. עד כמה אני מרוצה? אני אספר לך שאתמול הלכתי לפארק שנמצא מול הבית שלי וישבתי על ספסל שמרוחק כ-50 מטר מהבניין. במקרה הסתכלתי על הטלפון שלי וראיתי שלא רק שהרשת האלחוטית שלי מזוהה על ידו אלא גם שממש אפשר לגלוש. לא ציפיתי שבמרחק כזה מהרשת האלחוטית שלי תהיה קליטה או יכולת לגלוש, אבל זה  קרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואלה גם לי היתה הבעיה הזו בדירה שהייתי לפני כמה שנים

אבל פשוט קניתי העברתי כבל דווקא לWAN והיה לי פשוט 2 בבית עם DHCP לכל אחת כמובן בטווח שונה

זה לא ממש נורא כי הרי האחת גם כך לא מורגשת

הבעסה שזה היה אצלי בקומות אז כל פעם שעליתי למעלה הייתי צריך להחליף אבל לא ממש קריטי מתרגלים

אצלך זה יותר פשוט כי למעשה כל עוד אתה לא בממד אתה מחובר לנתב שבסלון לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של אוהד נעוס

וואלה גם לי היתה הבעיה הזו בדירה שהייתי לפני כמה שנים

אבל פשוט קניתי נתב העברתי כבל רשת דווקא לWAN והיה לי פשוט 2 רשתות בבית עם DHCP לכל אחת כמובן בטווח שונה

זה לא ממש נורא כי הרי האחת גם כך לא מורגשת

הבעסה שזה היה אצלי בקומות אז כל פעם שעליתי למעלה הייתי צריך להחליף רשת אבל לא ממש קריטי מתרגלים

אצלך זה יותר פשוט כי למעשה כל עוד אתה לא בממד אתה מחובר לנתב שבסלון לא?

נכון, אבל אני רוצה שתיהיה נדידת ..

ציטוט של smalul

אני הייתי מציע לך להשתמש בפתרון הראשון - קנה נתב טוב, מקם אותו בסלון וחבר את כבל הרשת שמגיע מהנתב הראשון שלך (את כבל הרשת יש לחבר לנתב החדש לפורט המסומן ב LAN בנתב החדש). בהגדרות הנתב החדש יש לבטל את שרת ה DHCP המובנה בו, לקבוע כתובת IP השייכת לרשת ששרת ה DHCP של הנתב הראשון  פורש אך לא מחולקת על ידו, להגדיר שם רשת (SSID) חדש לרשת האלחוטית שהוא יפרוש וכמובן - להוסיף הגדרות אבטחה

האם ניתן? כן. האם יעבוד? טכנית - זה אמור לעבוד, ולמעשה לפי התקן זה גם מה מאפשר נדידה של מכשירי רשת בתוך הבית בצורה "שקופה".. ובכל זאת -  אני חושב שיהיה לך עדיף, לפחות במכשירים נייחים, להגדיר בדיוק לאיזו רשת (נתב) להתחבר (זו שיותר קרובה אליהם ושהקליטה שלה יותר טובה) בכדי שלא יווצר מצב שבו בטעות מכשיר רשת יתחבר לנתב המרוחק יותר ואז התקשורת מולו תהיה "מקרטעת".

אולי אני טועה כאן ואולי בכל זאת יהיה עדיף להגדיר שם (SSID) אחד לשני הנתבים. לכן אני אציע לך לנסות את שתי השיטות (תתחיל מהשיטה שבה לכל הנתבים יש אותו SSID) ותראה מה עובד בצורה טובה יותר.

זה פתרון שאמור לעבוד.

זה פתרון שבד"כ אינו משתלם מבחינת המחיר - עדיף לקנות נתב במחיר דומה ולתת לו לעשות את העבודה. כך גם יהיה לך נתב נוסף בבית במידה ותהיה לך בעיה עם הנתב המקורי.

אני קניתי לא מזמן את נתב ה Archer C9 של TP-LINK ואני מרוצה ממנו. עד כמה אני מרוצה? אני אספר לך שאתמול הלכתי לפארק שנמצא מול הבית שלי וישבתי על ספסל שמרוחק כ-50 מטר מהבניין. במקרה הסתכלתי על הטלפון שלי וראיתי שלא רק שהרשת האלחוטית שלי מזוהה על ידו אלא גם שממש אפשר לגלוש. לא ציפיתי שבמרחק כזה מהרשת האלחוטית שלי תהיה קליטה או יכולת לגלוש, אבל זה  קרה.

תודה רבה על הפירוט הרב בתשובות שלך.
המליצו לי על הראוטר הזה: http://www.zap.co.il/compmodels.aspx?modelid=976230 , שהוא חצי מהמחיר של c9.
אומנם זה מחיר בשמיים כי זה עדיין בתקציב שהגדרתי.

מה דעתך בנושא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצערי אני לא מומחה בתחום הנתבים, אבל ממה שאני רואה מבחינת התכונות, לפחות לפי עמוד הנתב DIR-825/AC/G1 של  D-Link, נראה שמדובר בנתב סביר - יש לו חיבורי 1000Mbps, ארבע אנטנות, הוא מוגדר כ AC1200 (לפי מה שאני מבין החישוב במקרה הזה הוא 300Mbps בתדר 2.4Ghz בתקן IEEE 802.11n ועוד 867Mbps בתדר 5GHz בתקן IEEE 802.11ac) ונראה שהוא תומך בטכנולוגיית Beamforming. האם יש תכונות נוספות החשובות לשימושים מודרניים? האם הנתב מספיק חזק לשימושים מודרניים (מבחינת כח עיבוד ונפח זיכרון)? אני לא יודע. כל מה שאני אוכל להמליץ לך הוא לחפש ביקורות לגביו ולראות האם מדובר בנתב איכותי או לא. בפרט הייתי ממליץ לך לקרוא את הביקורת הזו באתר של NetCHEIF.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של smalul

אני הייתי מציע לך להשתמש בפתרון הראשון - קנה נתב טוב, מקם אותו בסלון וחבר את כבל הרשת שמגיע מהנתב הראשון שלך (את כבל הרשת יש לחבר לנתב החדש לפורט המסומן ב LAN בנתב החדש). בהגדרות הנתב החדש יש לבטל את שרת ה DHCP המובנה בו, לקבוע כתובת IP השייכת לרשת ששרת ה DHCP של הנתב הראשון  פורש אך לא מחולקת על ידו, להגדיר שם רשת (SSID) חדש לרשת האלחוטית שהוא יפרוש וכמובן - להוסיף הגדרות אבטחה

האם ניתן? כן. האם יעבוד? טכנית - זה אמור לעבוד, ולמעשה לפי התקן זה גם מה מאפשר נדידה של מכשירי רשת בתוך הבית בצורה "שקופה".. ובכל זאת -  אני חושב שיהיה לך עדיף, לפחות במכשירים נייחים, להגדיר בדיוק לאיזו רשת (נתב) להתחבר (זו שיותר קרובה אליהם ושהקליטה שלה יותר טובה) בכדי שלא יווצר מצב שבו בטעות מכשיר רשת יתחבר לנתב המרוחק יותר ואז התקשורת מולו תהיה "מקרטעת".

זה פתרון שאמור לעבוד.

זה פתרון שבד"כ אינו משתלם מבחינת המחיר - עדיף לקנות נתב במחיר דומה ולתת לו לעשות את העבודה. כך גם יהיה לך נתב נוסף בבית במידה ותהיה לך בעיה עם הנתב המקורי.

אני קניתי לא מזמן את נתב ה Archer C9 של TP-LINK ואני מרוצה ממנו. עד כמה אני מרוצה? אני אספר לך שאתמול הלכתי לפארק שנמצא מול הבית שלי וישבתי על ספסל שמרוחק כ-50 מטר מהבניין. במקרה הסתכלתי על הטלפון שלי וראיתי שלא רק שהרשת האלחוטית שלי מזוהה על ידו אלא גם שממש אפשר לגלוש. לא ציפיתי שבמרחק כזה מהרשת האלחוטית שלי תהיה קליטה או יכולת לגלוש, אבל זה  קרה.

ה Archer C9 של TP-LINK  הוא פגז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...