מסך מחשב הכי טוב לפיתוח. 4K? - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מסך מחשב הכי טוב לפיתוח. 4K?

yigael_o

Recommended Posts

היי, לבית קניתי לפני שנתיים מסכים מעולים של אבל עכשיו התחלתי לעבוד בעבודה חדשה והמסכים בעבודה מפריעים לי. שניהם FULL HD אבל לפעמים זה מרגיש לא מספיק (כמובן שהם TN).

מחיפוש קצר בגוגל ראיתי שיש כמה המלצות למסכים לפיתוח תוכנה UHD אבל בגודל 43' וגדלים דומים.

האם למישהו יצא לתכנת בצורה מקצועית מול מסכי ענק כאלה ואיך הוא הרגיש? מה הקונפיגורציה המומלצת לדעתכם? מסך יחיד? כפול? אחד UHD ואחד FULL HD?

אשמח לחוות דעת אישיות של אנשים פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלוי במקום הפנוי אצלך על השולחן, ובאופי העבודה המועדף עליך.

יש המעדיפים להגדיל כל חלון שהם עובדים עליו לגודל המסך. בשבילם 2-3 מסכים קטנים עשויים להיות עדיפים על אחד גדול, כי קל יות לפזר עליהם משימות.

יש המעדיפים גמישות בסידור החלונות, ולהם יהיה עדיף מסך אחד גדול ברזולוציה גבוהה.

מנסיוני, צריך שיהיה איזון בין גודל לרזולוציה. מסך גדול ברזולוציה נמוכה זה בזבוז מקום, ולעומתו מסך קטן ברזולוציה גבוהה לאו דווקא יאפשר להפיק את המירב מהרזולוציה, כי טקסט ואלמנטים גרפיים אחרים עשויים להיות קטנים מכדי להיות נוחים.

בDPI סטנדרטי של 100% אני מוצא ש"21-24 הוא גודל טוב לFHD, לQHD הייתי מעדיף "27 ולUHD הייתי מעדיף "30 ומעלה.

בפועל יש הרבה מסכי UHD בסביבות "28, ויכול להיות נוח לעבוד איתם אם מגדילים DPI ל125-150%. כך עדיין מקבלים שטח עבודה גדול מFHD, אבל עם חדות משופרת ובלי טקסט קטן מידי.

מה שחשוב לדעת למי שעובד עם , הוא שגם בגרסאות האחרונות שלו, הגדרת DPI שונה למסכים שונים באה עם מספר תופעות לוואי כמו טשטוש פה ושם. לכן בכל מקרה של עבודה עם מסכים מרובים, הייתי ממליץ שיהיו זהים בגודל וברזולוציה, כדי לא להידרש להתעסק עם DPI שונה לכל מסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זול באופן מפתיע יחסית לגודל. זה ממש כמו להדביק 4 מסכי "22 ("21.5) FHD יחד.

אם יש לך מספיק מקום על השולחן - יכול להיות אופציה טובה, אך שים לב לנקודה הבאה שהוא ציין:

serious deficiencies in White Point and Luminance Uniformity

These issues may not be noticeable to a home user. Media professionals, or any serious media hobbyist should be aware.

הוא ממליץ על מסך דומה של - ה43UD79. לדבריו, המחירון שלו בארה"ב נמוך יותר בכ$300 משל הDELL, אך בישראל הDELL זול במקצת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...