ספירת מס תוים בשורה - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ספירת מס תוים בשורה

בית שמש

Recommended Posts

שלום

אני בונה שומר מסך שמחליף מאמרים בתוך מסגרת 

אני טוען קובץ txt עם כמה מאות שורות וטוען בכל פעם שורה אחרת לתוך תיבת טקסט 

היות ואורך השורות משתנה ויש קצרים וארוכים לכן אני רוצה לבדוק את מס התווים ולשנות את גודל הגופן ומיקום תיבת הטקסט כדי לשמורו על עיצוב ממורכז 

אני בונה את זה באמצעות  Multimedia Builder שהיא תוכנה מדהימה עם קיצורי דרך וכלים רבים שמאפשרים לאנשים חסרי ידע בתיכנות לבנות ישומים בקלות  

התוכנה הזו כבר "מתה" מבחינת החברה ואין תמיכה ושדרוגים ,לכן לצערי תיבת הטקסט אינה מספיק חכמה כדי למרכז את העיצוב בהתאם לכמות הטקסט ואני מבקש את עזרתכם 

אני אפילו לא יודע מה שם השפה שעובדת פה , נדמה לי ויזואלבייסיק הכי פשוט שיש 

אני רוצה רק לדעת את הקוד שבודק את מס התוים בשורה הנוכחית לדוגמא מהראש שלי    If (Number_of_characters < 100 )   Then  

קישור לשאלה שפרסמתי בפורום החברה ובינתיים לא ענו לי http://www.mmbforums.com/viewtopic.php?f=17&t=7067

לחילופין , האם יש למישהו רעיון איך למיין שורות בקובץ טקסט מחדש לפי אורך השורות  (לפי כמות התוים בכל שורה)  , כך אוכל על כל פנים לעבוד ידנית ולפצל אותם לקבצים נפרדים ולהתאים את העיצוב כרצוני... 

<load Script>
SongListLoad("<Embedded>\text.txt","")
LoadText("Paragraph","<List>RND(300)+1")

<text Script> 

If (Number of characters < 100 ) Then

** Some design fixes actions I need To do (Font size / Center Alignment )
End
If (Number of characters < 100 ) Then

** Some design fixes actions I need To do (Font size / Center Alignment )
End

** Replace text every 5 seconds (run this Script)
ScriptTimer("text","5000")
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שזו שפה שהחברה הזאת המציאה לבד, אמנם הרבה שנים כבר לא עבדתי ב-VB אבל זה לא נראה לי מוכר בכלל. אני לא מכיר את המוצר הזה אבל יש שם לאובייקטים של טקסט אופציה של Align: Center מה שנשמע לי שיפתור את הבעיה בצורה יותר הגיונית, בכל מקרה יש שם גם פונקציה LEN שסופרת כמה תווים יש במחרוזת:

http://mmb.mediachance.com/mmbhelp/index.html?stringfunctions.htm

כדאי שתדע שבפונטים שלרוב משתמשים בהם יש גודל שונה לכל אות, לדוגמה האות 'ו' תופסת על המסך פחות מקום מהאות 'ת' ככה שלספור תווים זה לא מספיק כדי לקבל תוצאה מושלמת מבחינת מירכוז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה ! 

זה בדיוק מה שחיפשתי , אבדוק את זה. 

Align: Center  אני כבר משתמש , אין לי בעיית מרכוז של הטקסט עצמו אלא של תיבת הטקסט בתוך הדף , כיון שהזרימה תמיד מתחילה ממש למעלה לכן ככל שהטקסט קצר יותר אני צריך להקטין ולהזיז אוטומטית את תיבת הטקסט עצמה למרכז הדף.

לכאורה LEN אמור לעזור לי. 

שוב תודה! 

עדכון תגובה:

עובד מצוין בדיוק מה שחיפשתי!! תודה 

LoadText("string$","<List>RND(4)+1")
RetVal=LEN(string$)
LoadText("Paragraph","string$")
Refresh("")
If (RetVal<3) Then
  Message("קטן","RetVal")
End
If (RetVal>3) Then
  Message("גדול","RetVal")
End
ScriptTimer("text","5000")

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...