הרייזן באמת עדיפים? - עמוד 4 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הרייזן באמת עדיפים?

Rockstatement10

Recommended Posts

@Rockstatement10

סרטון חדש של סטיב שפוגע בדיוק במה ששאלת , אין פה אינפורמציה חדשה אבל הוא ממוקד בדיוק בשאלה שלך ומסכם את כל שנאמר פה בצורה יפה.

ממליץ לך לראות את זה.

https://www.youtube.com/watch?v=4fd_GXFBUtk

שורה תחתונה , עם כרטיסי מסך בסדר גודל שאתה מדבר עליהם הוא ממליץ ללכת על ה בגלל שבמשחקים תקבל אותם ביצועים ובכל השאר הריזן עדיף.

אני נוטה להסכים איתו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 67
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של lompy

בגלל שבמשחקים תקבל אותם ביצועים ובכל השאר הריזן עדיף.

זה עובדתית לא נכון. עובדתית.

זה התעלמות ממה שהחצי השני של הסרטון מראה. יש פרודקטיביות, ויש גיימינג. באחד האחד מוביל, ובשני השני

העוצמות הגרפיות אותן המעבד יאלץ לדחוף רק יעלו במשך השנים והפער צפוי להמשיך לגדול, בדיוק כמו מה שרואים היום עם סדרת FX ומעבדי סנדי\אייבי ברידג'

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נורא קל לצטט מה שנח לך.

ציטוט של lompy

עם כרטיסי מסך בסדר גודל שאתה מדבר עליהם הוא ממליץ ללכת על ה RYZEN בגלל שבמשחקים תקבל אותם ביצועים ובכל השאר הריזן עדיף.

ואם מסתכלים על העתיד אז אי אפשר לקבוע בוודאות כי מהצד השני אולי יתחילו להוציא משחקים שיודעים לנצל את כל הליבות של הריזן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוזר ואומר , בדיוק אותם ביצועים. צריך GTX1060 ומעלה כדי לקבל ביצועים עדיפים ב מעבד ואפילו עם GTX 1060 אני לא בטוח שיש הבדלים.

--עריכה--

מוכן לסייג , יש משחקים כמו pubg שכלום לא יעזור איתם , הם פשוט לא עובדים טוב עם כי המפתחת לא מוכנה לעשות את המאמץ ולשפר את התאימות של המשחק למעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך שאני רואה את זה, אלא אם יש לך כרטיס מסך פסיכי ואתה משחק על רזולוציות מטורפות, הרייזן מספיק חזק ונכון להיום לא יהיה שום הבדל.

כשמסתכלים על העתיד, המגמה היא שמשחקים ידעו לנצל יותר ליבות. זה פשוט מתבקש. פעם דור חדש של מעבדים היה בעיקר מביא שיפור בביצועי בודדת, היום עושה רושם שהעסק דיי נתקע והשיפור בא לידי ביטוי ביותר ליבות ונימים. בכלל מבחינת מזעור טרנזיסטורים קצב ההתקדמות ירד כי כבר הרבה יותר קשה פיזית למזער את מה שכבר ככה ממוזער מאוד. כבר היום חלק מהמשחקים יודעים לנצל 8 ואף יותר ליבות.

אז אם הביצועים של בודדת מספיק טובים למשחקים של היום, כנראה שהם יספיקו גם בעתיד. לפי בנצ'ים שראיתי, ה I5 מתאמצים הרבה יותר מהרייזן 1600 למשל, פשוט כי משחקים עוד לא יודעים לנצל אותם. (TASK MANAGER - CPU USAGE). באלה שכן יודעים, זה מתבטא גם ביותר פריימים לשניה.

אז שוב, איך שאני רואה את הדברים, הרייזן עדיפים.

עריכה: זה מאוד מזכיר לי את התקופה של הדור שני של ה I3, כשמשחקים לא ידעו לנצל יותר משתי ליבות והביצועים היו זהים ל I5 או I7, ההמלצה הגורפת היתה שאין טעם להשקיע כי גם ככה משחקים לא מנצלים יותר משתי ליבות. והנה אחרי שנים בודדות ה I3 כבר לא עמד בקצב לעומת I5 או I7 שאפילו מסתדר יפה עד היום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של YarYar

עריכה: זה מאוד מזכיר לי את התקופה של הדור שני של ה I3, כשמשחקים לא ידעו לנצל יותר משתי ליבות והביצועים היו זהים ל I5 או i7, ההמלצה הגורפת היתה שאין טעם להשקיע כי גם ככה משחקים לא מנצלים יותר משתי ליבות. והנה אחרי שנים בודדות ה I3 כבר לא עמד בקצב לעומת I5 או i7 שאפילו מסתדר יפה עד היום.

אני מסכים עם שאר ההודעה, אבל הקטע הזה מתעלם מהעלות, i3 עולה פחות מחצי מi7 וברגע שהi3 הישן שלך התחיל לגמגם יכולת לקנות פשוט עוד אחד מדור חדש ולקבל ביצועים טובים ורמת ביצועים רציפה פחות או יותר.
בכל מקרה היום כמו שנאמר לא תראה הבדל בביצועים בין אם אתה משתמש ברייזן או עם בסדר גודל של ה1060 ומטה אבל בביצועי רינדור הרייזן יהיה טוב יותר, בהמשך כמו שyaryar אמר כנראה שיותר תוכנות ידעו לנצל את מספר הנימים והרייזן ישתפר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל בשביל להביא I3 מדור חדש הייתי צריך כבר להחליף וזיכרון, אז זה לא ממש אותו דבר. אם הייתי הולך על I7 מלכתחילה לא הייתי צריך בכלל לשדרג. לכן זול בסוף עלה ביוקר. (למרות שאני ספציפית ששדרגתי ל I5 דור 2 משומש ומשכתי ככה עוד קצת)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Moon-Mage

בהמשך כמו שyaryar אמר כנראה שיותר תוכנות ידעו לנצל את מספר הנימים והרייזן ישתפר.

שמענו את זה ב-2008 כשהכפולים נלחמו במרובעים. זוכר כמה זמן לקח לזה להיפך למציאות?

אתן לך רמז, אני פותח מנהל משימות ובודק לעיתים כמה ליבות נמצאות במאמץ רלוונטי במעבד. ברוב הפעמים אני רואה בין 1 ל-3 מהן עובדות על המשחק אותו אני משחק. בוא נתקדם קצת משם, גם היום כחמש שנים אחרי שהושקו, 3770K טוב מ-4930K במשחקים.

התהפכות מצבים במעבדים לגיימינג היא מאוד דבר נדיר בשוק. מעבד למשחקים צריך לקנות כמו כרטיס מסך למשחקים - טוב למה שקורה כרגע בשוק.

קונסולות בעלות 8 נימים למעבד קיימות הרבה מאוד שנים, ואנשים חשבו שתיק תק תוך שנה העניינים יסתדרו. APIs ומנועים גרפים עדיין נעולים על מספר מאוד קטן של נימים, והם צריכים אותם חזקים ומהירים. אי אפשר לקוות שאיפשהו ב-2023 כל המשחקים יראו כמו Ashes of the benchmark

אני עומד בביטחון מלא מאחורי הדברים האלה שאני רושם, ואין לי בעיה שיצטטו אותי ב-2023.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה כרגע אם אתה לא משתמש ב1070+ אתה לא תראה הבדל בכלל במשחקים ובשימושים אחרים הרייזן יותר טוב וזה אם נתעלם מהעובדה שעוד שנייה יוצא הדור השני שלהם ושהתמיכה שלהם בערכות שבבים משמעותית פחות בעייתית מהתמיכה של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Moon-Mage

ושהתמיכה שלהם בערכות שבבים משמעותית פחות בעייתית מהתמיכה של אינטל.

אשמח לדעת על בסיס מה הדבר הזה נאמר. השקת Z370 הייתה מהחלקות ביותר שראיתי בחיי.

זו תושבת שהייתה זקוקה ל5+ עדכונים רק בשביל להפעיל זיכרונות מהירים, להגדיל את היצע הזכרונות הנתמכים ולתקן אנומליות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של djelectric

אשמח לדעת על בסיס מה הדבר הזה נאמר. השקת Z370 הייתה מהחלקות ביותר שראיתי בחיי.

זו תושבת AMD שהייתה זקוקה ל5+ עדכונים רק בשביל להפעיל זיכרונות מהירים, להגדיל את היצע הזכרונות הנתמכים ולתקן אנומליות

הכוונה שלי היתה שאינטל מחליפים ערכת שבבים עם כל סדרת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של djelectric

שמענו את זה ב-2008 כשהכפולים נלחמו במרובעים. זוכר כמה זמן לקח לזה להיפך למציאות?

אתן לך רמז, אני פותח מנהל משימות ובודק לעיתים כמה ליבות נמצאות במאמץ רלוונטי במעבד. ברוב הפעמים אני רואה בין 1 ל-3 מהן עובדות על המשחק אותו אני משחק. בוא נתקדם קצת משם, גם היום כחמש שנים אחרי שהושקו, 3770K טוב מ-4930K במשחקים.

התהפכות מצבים במעבדים לגיימינג היא מאוד דבר נדיר בשוק. מעבד למשחקים צריך לקנות כמו כרטיס מסך למשחקים - טוב למה שקורה כרגע בשוק.

קונסולות בעלות 8 נימים למעבד קיימות הרבה מאוד שנים, ואנשים חשבו שתיק תק תוך שנה העניינים יסתדרו. APIs ומנועים גרפים עדיין נעולים על מספר מאוד קטן של נימים, והם צריכים אותם חזקים ומהירים. אי אפשר לקוות שאיפשהו ב-2023 כל המשחקים יראו כמו Ashes of the benchmark

אני עומד בביטחון מלא מאחורי הדברים האלה שאני רושם, ואין לי בעיה שיצטטו אותי ב-2023.

ושמענו את הצד שלך יותר מדי טוב ב 2010 כשקנינו I3. בדיוק את אותן הטענות. כשנתיים אחרי שהמרובעים נהיו פופולריים, באה התוכנה שידעה גם לנצל אותם. אני מאמין שזה יקרה גם עכשיו, עם 6 מול 12 ליבות. אם אתה קונה מחשב שיהיה מספיק חזק רק להיום, אתה צודק. אבל למה לא להסתכל קדימה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מעולם לא המלצתי באופן כללי לאנשים לקנות i3 כפולי למשחקים כאשר תקציב לא היה בעניין. מעולם. ידעתי טוב מאוד להמליץ על מרובעי ליבות גם מבחינה כלכלית בשל ההפרש הכספי הקטן.

לקנות 8400 משושה במקום 8100 מרובע זה להסתכל קדימה. לקנות FX8150 במקום 2500K היה לקוות ש-8 ינצח 4, כמו שנה לפני כן לקנות 1090T משושה במקום לקנות i5 760 מרובע היה להמר על העתיד. נחש מי הפסיד בקייסים האלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...