מפרט למשחקים בלבד 2K ש"ח עם אפשרויות שדרוג לעתיד. - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט למשחקים בלבד 2K ש"ח עם אפשרויות שדרוג לעתיד.

Decktor

Recommended Posts

אחרי שנים בלי שום מחשב גיימינג החלטתי לנסות להרכיב אחד, הרעיון הוא שהוא יריץ משחקים בצורה הרבה יותר טובה מהלפטופ שלי אבל את רוב העבודה השוטפת אני מתכוון להמשיך לעשות מהלפטופ שחוץ ממשחקים עדיין סוחב הכל מעולה למרות הגיל שלו.

בגלל התקציב הנמוך ביותר הכוונה היא בעיקר לקנות "שלד" שישודרג בהמשך, כרגע יש לי של 2 טרה וכרטיס מסך אמנם דיי ישן אבל הרבה יותר טוב ממה שיש לי בלפטופ אז השיפור כבר יהיה מורגש.

צריך בעיקר מארז, ספק כוח, לוח אם, מעבד, זכרון ו- בשביל מערכת ההפעלה.

1. מה התקציב המקסימאלי? 2,000 ש"ח.

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? היה עדיף לנסות לחסוך אבל קשה לי להאמין.

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? כמה מאות בודדות.

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? משחקים בלבד.

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה).

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין: בהחלט.

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב. הכל מהכל אבל לאו דווקא חדשים, לא היה לי מחשב מתאים לגיימינג המון שנים אז אני בטח אתחיל מלשחק כמה קלסיקות שלא יצא לי לחוות כמו שצריך.

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך).  מסך 24" ברזולוצית FULL HD.

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)? נמוכות עד בינוניות.

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. לא צריך כלום, יש הכל באיכות טובה.

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט? יש כונן קשיח של 2 טרה, צריך קטן בשביל מערכת ההפעלה. יש כרטיס מסך לבינתיים שישודרג בהמשך.

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)? 5-6, הוא לא יהיה בחדר שינה אבל בכל זאת שלא ירעיש כמו מטוס סילון.

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? קל עד בינוני, בעיקר סוג ה OC שמיועד לחסוך כסך, לא בשביל להוציא מפלצת ביצועים.

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? אין צורך, אני ארכיב ואתקין הכל לבד.

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. עדיף KSP רק כי הם ואייבורי הם היחידים שיש להם סניפים ליד הבית שלי ואני לא מת על אייבורי. אפשרות גם ל TMS.

9. מתי מתוכננת קניית המחשב? שבועות הקרובים.

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה). שום דבר מיוחד.

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? מאוד חשוב, לכן לוח האם חייב לתמוך במעבדים האחרונים של אינטל או אין העדפה ספציפית לחברה כלשהי אבל יש לי חברים שעובדים באינטל אז כנראה שאני יכול לקבל הנחה יפה על מעבד שלהם.

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרטיס לא רע בכלל.. לא ממליץ לך לקנות מאיבורי או KSP בגלל שהמחירים שלהם גבוהים והמבחר לא משהו. יש חנויות עדיפות לחומרה ויש אפשרות לעשות משלוח.

ממליץ על המפרט הבא:

https://www.tms.co.il/12434

יש אפשרות להחליף את הקירור מעבד ל- a30 ולחסוך כמה שקלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד שלושה שבועות יוצא דור חדש של מעבדים של . ונכנסות עוד אופציות של , כולל לוחות אם זולים. להוציא 550 שקל על לוח כמו שהוצע למחשב תקציבי זה לא הגיוני.

מה שחשוב לדעת זה שאינטל מחליפה תושבת כל דור, ו לא. אז בעתיד תוכל לשדרג מעבד בלי להחליף לוח.

אז אם גם ככה אתה לא לחוץ לקנות את המחשב בזה הרגע, כדאי מאוד לחכות, והמפרטים שמוצעים עכשיו לא הכי רלוונטיים.

עוד דבר - לא תוכל לבצע OC במעבדים שהם לא מסידרת K אצל אינטל. לעומת זאת, תוכל להמהיר כל מעבד של , והקירור סטוק שלהם עדיף על זה של

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של YarYar

ונכנסות עוד אופציות של אינטל, כולל לוחות אם זולים.

אנחנו מחכים ללוחות האלה מקום המדינה בערך. הם כבר היו צריכים להגיע אלף פעם ועדיין לא הגיעו. מסכים לגבי התושבת של , אבל המלצתי על בגלל זה:

ציטוט של Decktor

יש לי חברים שעובדים באינטל אז כנראה שאני יכול לקבל הנחה יפה על מעבד שלהם.

ציטוט של YarYar

לא תוכל לבצע OC במעבדים שהם לא מסידרת K אצל .

לא נכון. בעזרת עדכון ביוס לא רשמי ללוח אם ניתן להמהיר גם ללא  מכפלה פתוחה (K).

לא פוסל מפרט מבוסס , אבל ההבדל שולי מבחינת ביצועים פר מחיר בין 2200G ל- i3-8100 (לטובת האינטל אגב), היתרון היחיד לטובת הוא התושבת שמובטחת על 2020, אבל אם הוא יקבל הנחה משמעותית על מעבד אז לדעתי עדיף אינטל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תהיה בטוח שאינטל יוציאו את הלוחות החדשים בערך מתי ש יוציאו את שלהם. שזה ב 19 באפריל. (כבר דלפו לחנויות בתאילנד)

אני לא מכיר שאפשר להמהיר. יכול להיות שללוח ספציפי יש עדכון ביוס שמאפשר להמהיר. בכל מקרה עדכון ביוס לא רשמי זה לא משהו שהייתי עושה, בטח לא ממליץ למישהו לעשות, בטח ובטח למחשב חדש. אם בא לבחור לצאת להרפתקאות אז למה לא..

בשביל משחקים אכן האינטל יותר חזק אבל גם ככה בפועל לא יהיה שום הבדל כי הכרטיס מסך יגביל קודם. תרחיש הגיוני בעוד כמה שנים שדרוג מחשב - עם אינטל תהיה מוגבל ל 8700 משומש, או להחליף לוח. בעוד עם תוכל להביא אחד דנדש מהחנות או משומש מתקדם הרבה יותר.

העובדה הזאת לבדה יכולה להיות שווה הרבה כסף בעתיד, ולא באמת יהיה הבדל במשחקים נכון להיום.

אז אם אין בעיה לחכות 3 שבועות, מומלץ. או בשביל הדור החדש של , או בשביל הלוחות הזולים של . בתקציב כזה זה משמעותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של YarYar

תהיה בטוח שאינטל יוציאו את הלוחות החדשים בערך מתי ש AMD יוציאו את שלהם. שזה ב 19 באפריל. (כבר דלפו לחנויות בתאילנד)

אני לא מכיר שאפשר להמהיר. יכול להיות שללוח ספציפי יש עדכון ביוס שמאפשר להמהיר. בכל מקרה עדכון ביוס לא רשמי זה לא משהו שהייתי עושה, בטח לא ממליץ למישהו לעשות, בטח ובטח למחשב חדש. אם בא לבחור לצאת להרפתקאות אז למה לא..

לא דייקתי. זה לא באמת עדכון ביוס אלא מן תלאי כזה שפותח את המגבלה להמהיר בלוחות ZXXX. זה לא ללוח מסויים אלא לכל הלוחות של אותו צ'יפסט.

מי שלא התעסק עם המהרות מיימיו לא הייתי ממליץ. בכל מקרה להמהיר מעבד לגיימינג לא משפר הרבה.

ציטוט של YarYar

בשביל משחקים אכן האינטל יותר חזק אבל גם ככה בפועל לא יהיה שום הבדל כי הכרטיס מסך יגביל קודם.

נכון, אבל עדיין יהיה הבדל קטן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מכיר את הפאץ' הזה והאמת שזה מריח לא טוב, בדיוק כמו עדכון ביוס לא רשמי. אבל אני לא מכיר אז אני לא באמת יודע. בכל מקרה אין הגיון בצ'יפסט הזה במחשב שעולה 2000 שקל, איך שלא תסובב את זה. לעומת זאת לפי הבנתי ב למעבדים "רגילים" הוא מאוד פשוט, גם על צ'יפסט זול כמו ה B350. שוב לא יודע כמה זה רלוונטי לכרטיס מסך הנוכחי בכלל, בשביל משחקים.

ולא ברור לי איך לטענתך יהיה הבדל קטן אם הכרטיס מסך יגביל ראשון. הכרטיס יגביל נניח ל 50FPS - זה לא שאם תדחוף 8700K אז ה FPS יעלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי עסוק אז לא ראיתי שהדיון המשיך.

אני לא מהאנשים שאוהבים לחכות לדור הבא של דברים פשוט כי תמיד יש משהו שעומד לצאת אבל גם ככה התכוונתי לחכות עוד כמה ימים עד שבוע אז להוסיף את העוד טיפה הזה נשמע הגיוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נעים להגיד, אבל מחשב גיימינג ב-2000 ש"ח? גם ללא כרטיס מסך זה נראה לי לא מתאים, אולי עבור קנדי קראש ודומיו.....

אם הייתי חייב גיימינג ב-2000 ש"ח הייתי קונה קונסולה, בעודף ניתן להוסיף משחק או שניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של moshind

לא נעים להגיד, אבל מחשב גיימינג ב-2000 ש"ח? גם ללא כרטיס מסך זה נראה לי לא מתאים, אולי עבור קנדי קראש ודומיו.....

אם הייתי חייב גיימינג ב-2000 ש"ח הייתי קונה קונסולה, בעודף ניתן להוסיף משחק או שניים.

למה? היום מעבד כמו 8100 הוא מעולה כתחליף למה שהציע i5 7500 רק לפני כמה חודשים בתור מעבד למשחקים, ויש כרטיס מסך מכובד למדי.

הגיעו כבר לוחות B360 זולים אז אפילו שם אפשר לחסוך. זו אחלה של פלטפורמה לשדרוג כרטיס מסך עתידי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...