שבועיים שמחשב עושה restart רנדומלי ניסיתי הכל כלום לא עזר בבקשה עזרה! - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שבועיים שמחשב עושה restart רנדומלי ניסיתי הכל כלום לא עזר בבקשה עזרה!

alon ashcnzi

Recommended Posts

מפרט:

PSU

Antac 500w (נקנה בקי אס פי לפני שנה וחודשיים ב250 ש’’ח)

Operating System
Windows 10 Pro 64-bit

CPU
Intel i5 4460 @ 3.20GHz 38 °C

RAM
12.0GB (8+4) Dual-Channel @ 665MHz

Motherboard
Gigabyte B85M-D2V 28 °C

Graphics
LCDTV16 (1360x768@60Hz)
Intel HD Graphics 4600 (Gigabyte)
2048MB ATI 460 Graphics (Sapphire/PCPartner) 31 °C

Storage
465GB TOSHIBA DT01ACA050 (SATA) 35 °C
931GB WDC WD10EZEX-75WN4A0 (SATA) 36 °C

המחשב התחיל פתאום לפני שבועיים לעשות ריסטרט רנדומלי לחזור לעבוד לשעה ושוב לעשות ריסטרט רנדומלי ואחרי זה בריסטרט הרנדומלי ה5 הוא התחיל לעשות ריסטרט בלופים כיביתי אותו והדלקתי וזהו אין סינגל למסך המחשב נדלק אבל אין סינגל למסך. החלטתי לקנות לוח אם חדש. פירקתי את כל המחשב ניקיתי יסודי מאבק ניקיתי את הזהב של 2 הזיכרונות ראם עם מחק הרכבתי את הלוח אם החדש ואת כל מחשב מחדש. הדלקתי את המחשב עם הלוח אם החדש עדכנתי את הביוס בעזרת התוכנה הרשמית של gigabytes ואת הדריברים בעזרת iobit עבד כמה שעות פתאום בום ריסטרט רנדומלי המחשב עולה עובד שעתיים ושוב ריסטרט ככה שוב ושוב. הריסטרים מגיעים באופן רנדומלי זה יכול שאני גולש באינטרנט או רואה סרט או סתם עורך מסמך בוורד. הריסטרים הרדומליים מגיעים גם באופן מוזר לחלוטין זה יכול להיות 3 ריסטרים בשעה וזה יכול להיות 2 ריסטרים ביום סתם בזמן שאני גולש באינטרנט משהו מוזר מאוד. עוד דבר חשוב זה שגם שאני מנתק את הכרטיס מסך ומחבר את המסך מחשב ללוח אם גם יש ריסטרים זאת אומרת שהכרטיס מסך הוא לא הבעיה. ועוד דבר חשוב זה שיש לי ubuntu 17 על הכונן הקשיח השני וגם בubuntu המחשב עושה ריסטרים רנדומלים שזה מוביל אותי לחשוב שמדובר בבעיית חומרה ולא תוכנה. ועוד דבר בדקתי את הטמפ' של המעבד והכרטיס מסך במאמץ הם ממש טובות לא אמורות לגרום לריסטרט. ראיתי ביוטיוב סרטון מפורסם על הנושא שנקרא six Common Problems of Random Restarts. עשיתי את כל השלבים בסרטון ולא עבד. הרציתי memory diagnostic יצא בסדר הרציתי עוד כמה פעמיים יצא בסדר באחת הפעמיים שהרציתי המחשב עשה ריסטרט בזמן בדיקת הזיכרון אולי זה אומר משהו המחשב עושה ריסטרט רנדומלי לא רק בלינקוס ווינדוס אלה גם שאני מריץ memory diagnostic. מה שלא קרה לי עדיין זה ריסטרט בביוס. 
יש עוד דברים שלא ניסיתי שאני מתכוון לנסות בעקבות התגובות שאני יקבל פה. אחד זה לפתוח את הספק כוח ולנקות אותו מאבק מבפנים למרות שאין בו הרבה אבק הוא יחסית חדש. שתיים לנקות את הירוק מסביב למעבד ממשחה תרמית שזלגה לי לשם בטעות החלפתי משחה תרמית לפני חודשיים וזלג קצת למרובע הירוק מסביב למתכת המעבד והתייבשה. זה יכול לגורם לריסטרט רנדומלי? כי מה שקראתי באינטרנט משחה של Cooler Master pro לא מוליכות ולכן זה לא מהווה בעיה אבל יכול להיות שאני טועה. 
אני שוקל לקנות חדש כי כל מה שניסיתי עד עכשיו מובילים אותי לחשוב שהספק כוח או המעבד (אני נוטה יותר לכיוון הספק) הם הבעיה לפי התגובות פה אני יחליט כי חבל סתם לזרוק כסף אני רוצה להיות בטוח ב100%.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הממממ

לא פוסל את ספק כח, אם כי כרגע הוא לא החשוד המיידי.

מה שכן תוכל לעשות, זה לעבוד עם סטיק אחד של ,

ואם הריסטרטים יעלמו, תעבור לסטיק האחר וכך הלאה.

גם אם לא יעלמו, תבדוק עם סטיק אחר ותראה מה קורה.

אפשר וצריך גם לשחק עם הסלוטים של הזיכרון, כלומר לשים את הסטיק

בתושבת אחרת.

מה טיבו של הריסטארט ?

האם נוצר DUMP FILE ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היה לי בעיה דומה גם במעבד I5 4460 בסוף כמה מגעים במעבד עצמו היו מכוסים בחומר לבן ניקיתי עם אלכוהול נפתר הבעיה, אני מציע לבדוק ליתר ביטחון. לפעמים אין מגע טוב בין המעבד לפינים איזה אוורור למעבד יש לך ? אולי הוא לא מפעיל מספיק לחץ על המעבד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של askme

הממממ

לא פוסל את ספק כח, אם כי כרגע הוא לא החשוד המיידי.

מה שכן תוכל לעשות, זה לעבוד עם סטיק אחד של זיכרון,

ואם הריסטרטים יעלמו, תעבור לסטיק האחר וכך הלאה.

גם אם לא יעלמו, תבדוק עם סטיק אחר ותראה מה קורה.

אפשר וצריך גם לשחק עם הסלוטים של הזיכרון, כלומר לשים את הסטיק

בתושבת אחרת.

מה טיבו של הריסטארט ?

האם נוצר DUMP FILE ?

שיניתי את ההגדרות המתקדמות של startup כמו שאתה רואה בתמונה. המחשב עשה ריסטארט רנדומלי המחשב עלה ונוצר תיקייה חדשה בשם minidumps וכמו שאתה רואה בתמונה זה הקבצים שנוצרו. בנוסף הוצאתי את הזיכרון הישן של ה4gb ושמתי במקומו את ה8gb היותר חדש (החלפתי בין הסטיקים) ואת ה4gb השארתי בחוץ עכשיו אני עובד רק עם אחד וגם בנוסף הוצאתי את הבטרייה של הביוס ל 5 שעות ואחרי 5 שעות שמתי בטרייה חדשה. אחרי כל זה המחשב עדיין עושה ריסטארט.....

תמונה: https://imgur.com/O9VsOri

עשיתי בסדר? הייתי צריך לבחור הגדרות אחרות בstartup and recovery? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של avi_levy

היה לי בעיה דומה גם במעבד I5 4460 בסוף כמה מגעים במעבד עצמו היו מכוסים בחומר לבן ניקיתי עם אלכוהול נפתר הבעיה, אני מציע לבדוק ליתר ביטחון. לפעמים אין מגע טוב בין המעבד לפינים איזה אוורור למעבד יש לך ? אולי הוא לא מפעיל מספיק לחץ על המעבד

freezer 13 co די כבד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש עוד מישהו שחושב שאני צריך להחליף ספק פליז! תגיבו אני מחכה לעוד חוות דעת נוספת אם אומרים שצריך להחליף ספק זהו אני הולך לקנות ספק. יעזור אם אני ינסה לממש את האחריות על מקרה כזה בכל זאת הספק רק בן שנה? יש מצב שיחליפו לי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של askme

אז צריך נראה לי ללכת לכיוון ספק כח.

כמובן לא יזיק לראות מה נכתב בדאפ פיילס.

נכנסתי לביוס רשמתי את הוולט  מ- health status: 

cpu vcore - 0.972v

cpu vrin - 1.716

DRAM Voltage - 1.368

CPU VAXG - 0.756v

3.3v - 3.284v+

5v - 5.130v+

12v - 12.168v+

מה אתה אומר על הנתונים הם בסדר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של askme

אם הכוונה לחיווט של מפסק וכו'   יש מצב.

הנה קישור לחיבור והפעלת לוח אם מחוץ למארז  -

https://youtu.be/BZqunOrUWeM

כן אני ינסה עכשיו עוד משהו קטן אחרון ואני עוזב אותך תודה מעומק הלב אחי על העזרה. 

נכנסתי לביוס רשמתי את הוולט  מ- PC health status: 

cpu vcore - 0.972v

cpu vrin - 1.716

DRAM Voltage - 1.368

CPU VAXG - 0.756v

3.3v - 3.284v+

5v - 5.130v+

12v - 12.168v+

מה אתה אומר על הנתונים הם בסדר? הם מעידים שמשהו לא בסדר בספק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על פניו המתחים של ספק הכח -

3.3, 5  ו -  12  נראים תקינים.

השאלה אם הם נשארים כך לאורך זמן.

תפעיל מחוץ למארז, נראה איך ממשיכים.

בין לבין אולי תנקה את המישחה מסביב למעבד.  :)

אין מה לעשות, צריך הרבה סבלנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...