מותר לחבר אלקטרוניה בתוך שקע 1 עם מזגן שמחובר בה מגן ברקים? - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מותר לחבר אלקטרוניה בתוך שקע 1 עם מזגן שמחובר בה מגן ברקים?

Boris_yo

Recommended Posts

שלום,

יש רק שקע אחת ליד ומזגן. אני רוצה לחבר GPT מגן ברקים דגם SC9L ועליו לחבר כל הציוד.

בתיאור של מגן ברקים רשום שהוא לאלקטרוניקה ויש גם דגם במכירה שהוא בשביל מזגן ויש דגם שהוא בשביל מקרר.

האם זה מאוד קריטי שאני אקנה דגם שמיועד למזגן?

האם בכלל לכל מזגן חייבת להיות שקע משלו?

תודה 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

המגינים של GPT אינם בטיחותיים ומהווים סכנת שריפה במקרה של חיבור אפס מנותק:

כמו כן המגן GPT SC9L הוא חסר תועלת כיוון שיש בו רק את הגנת הברקים שלא תעשה כלום, ואין לו הגנות חשובות יותר שכן יכולות להציל את האלקטרוניקה והן השהייה וכן הגנת נגד מתח גבוה/נמוך. גם המגן GPT SC9 (לא משנה אם למזגן, למקרר או לאלקטרוניקה בידורית, הוא אותו המגן בדיוק) איננו בטיחותי. בנוסף אין לו הגנת מתח גבוה ובמתח נמוך גבולי (180V) הוא מתחיל לכבות ולהדליק את הממסר שלו במהירות ובכך הורס את כל מה שמחובר אליו.

אסור לחבר מזגן עם במשותף, כי בכל פעם שמכבים את המזגן, המדחס יוצר נחשול מתח שיפגע בטלוויזיה ועלול להרוס אותה. זה יקרה גם אם שניהם יהיו מחוברים למגן ברקים וגם אם רק הטלוויזיה תהייה מחוברת אך המזגן לא.

המגן היחיד שאני מכיר שהוא בטיחותי ועושה את העבודה שלו כמו שצריך, זה Q-Protectors (דגמים VDP ו-VDPS) של חברת Q-Trade.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של dor123

אסור לחבר מזגן עם טלוויזיה במשותף, כי בכל פעם שמכבים את המזגן, המדחס יוצר נחשול מתח שיפגע בטלוויזיה ועלול להרוס אותה. זה יקרה גם אם שניהם יהיו מחוברים למגן ברקים וגם אם רק הטלוויזיה תהייה מחוברת אך המזגן לא.

תודה.

יש לי מזגן בחדר שמחובר למפצל ולמפצל מחובר מגן ברקים GPT ואליו מחובר מחשב נייד עם סוללה בפנים + מודם הוט + נתב + .

האם זה בעייתי? זה מסכן מחשב נייד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

אסור לחבר מזגן למפצל. הוא יכול לשרוף אותו ולהזיק למכשירי האלקטרוניקה (גם בנוכחות מגן הברקים). השקעים בארץ מדורגים ל-16 אמפר, אך במציאות לא מסוגלים להחזיק יותר מ-8 אמפר. בכל מקרה הייתי גם ממליץ לזרוק את מגן הברקים כי הוא מהווה סכנת שריפה.

את המזגן יש לחבר לשקע המוזן ממפסק נפרד בארון החשמל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@dor123

הבעיה שאין לי אופציה כזאת אלה כן אם אני מזמין חשמלאי שיעביר שקע חדש ממפסק.

יש שקע שנייה בחדר אבל היא רחוקה. אפשר לקחת כבל מערך, להעביר אותו בכל החדר ואז לחבר אליו מפצל עם אלקטרוניקה ואת שקע שיתפנה להקדיש למזגן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...