הוספת מאוורר - נגד, בעד, ואם בעד - איך עדיף (נגמרו לי החיבורים על הלוח...) - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הוספת מאוורר - נגד, בעד, ואם בעד - איך עדיף (נגמרו לי החיבורים על הלוח...)

nissim tr

Recommended Posts

אהלן חברים,

אתאר ברשותכם את המצב בקצרה,
אני כרגע עם מארז 460x rgb, כאשר המארז עצמו הגיע עם שלושה מאווררי SP120 ששואבים אוויר מקדימה, כל אחד מחובר בנפרד לחיבור 4 פין בלוח,
כמו כן ישנו מקום פנוי לעוד מאוורר 120 מאחורה.
קירור המעבד שלי הוא h100i v2 והוא כולל שני מאווררי SP120 שדוחפים אוויר כלפי מעלה דרך הרדיאטור.
המעבד הוא 7 1700 עם (רגוע, ל3800Mhz ובקר הזכרון מחזיק 32GB של על 3200Mhz) שיושב לו לרוב סביב ה30C.
כרטיס מסך GTX1070 של .

עכשיו המקרה שקרה הוא כזה, הפעלתי משחק ברזולוציית ולאחר זמן מה שמתי לב שלפחות חלק מהמאווררים פתחו מבערים ופצחו בסינפוניית רעש בSPL לא רע...
מחקר קצר העלה את הממצאים הבאים: כרטיס המסך החל לעבוד בתפוקה מלאה (בניגוד לעבודה ב1080p שאז הוא יושב על 50-60%)
מה שגרם לו להגיע לאזור ה70 מעלות, ולהפעיל את שני המאווררים שלו על כ- 1000rpm. עקב כך (לדעתי) האוויר במארז התחמם לכיוון ה40 מעלות - שזה מה שכל חיישן טמפרטורה הציג.
במצב הזה, האוויר החם נשאב לתוך הרדיאטור והעלה גם את המעבד לכיוון ה40 מעלות, מה שגרם לכל מערכת הקירור לעלות הילוך. (אפשר היה גם להרגיש את האוויר החם יוצא מלמעלה)

עכשיו, אני יודע ש40 מעלות זה לא ביג דיל למעבד, מה גם שזה חום שלא הגיע מהמעבד עצמו (אני די סגור שקשה למצוא משחק שיגרום למעבד הזה ממש להתאמץ)
גם הרעש, הוא לא ממש סוף העולם ובמצב כזה אפשר לפתוח טיפה יותר ווליום.

ובכל זאת בררתי בקשר לאכלוס פתח האוורור האחורי, הרעיון הוא שבמצבים שבהם כרטיס המסך יפלוט הרבה אוויר חם, חלק יישאב אחורה ולא יעבור דרך הרדיאטור.
 מצאתי מועמד - be quiet! BL070 SILENTWINGS 3

לאחר מכן בדתי את הלוח ואבוי! אין עוד מחברי מאווררים.
אי לכך האופציות הן:
1. לחבר את המאוורר החדש לאחד מחיבורי הSATA של הספק (הוא אמור להיות שקט גם בסל"ד גבוה)
2. לקנות מפצל 4 pin, ולחבר שניים מהקדמיים ביחד - לא נראה לי שזה קריטי לשלוט בכל אחד מהם בנפרד - ואז לחבר את החדש למחבר שהתפנה.
אני לא יודע מה ההספק המירבי של כל חיבור, אני יודע שכל מאוורר SP120 מושך 0.3A, יש לי רק חיבור אחד שבו מצויין הספק מקסימלי - 18W אז אני מניח שהחיבורים האחרים יכולים להזרים כאמפר אחד -12W - זה הגיוני?

מה דעתכם?

בברכה ותודה מראש...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

לא יודע איך ה1070 שלך מסתדר לבדו עם , על כל מקרה פשוט תחבר את המאוורר ישירות לספק עם חיבור מולקס (לא SATA).

בגדול תיקח פשוט את המאוורר הכי שקט שהוא במצב MAX ואותו תחבר לספק, ככה תקבל שקט יחסי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nissim tr

2. לקנות מפצל 4 pin, ולחבר שניים מהקדמיים ביחד - לא נראה לי שזה קריטי לשלוט בכל אחד מהם בנפרד - ואז לחבר את החדש למחבר שהתפנה.

לא כדאי. זה מפצל להם גם את הזרם ועלול לשבש להם את העבודה. מומלץ להימנע מזה כל עוד יש ברירה אחרת.

ציטוט של nissim tr

1. לחבר את המאוורר החדש לאחד מחיבורי הSATA של הספק (הוא אמור להיות שקט גם בסל"ד גבוה)

זה מה שכדאי לעשות.

יש לך 3 מאווררים שמכניסים אוויר כרגע ואף לא אחד שמוציא. גם אם אתה מחבר שלושה מאווררים יותר נכון לחבר 2 מקדימה שיכניסו (ובחלק בתחתון של המארז עדיף) ואחד מאחורה שיוציא אוויר. היות ויש לך 4 מאווררים אז שלושה מקדימה שיכניסו ואחד מאחורה שיתחבר ישירות לספק הכוח זו האופציה הכי טובה, כי רצוי שהמאוורר שמאחורה יעבוד על מקסימום תמיד כי הוא בכל זאת רק אחד לעומת 3 שמכניסים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב הסיכויים שלא תהיה שום בעייה להשתמש במפצל.

תשובה מדוייקת:

לחפש בלוח כמה אמפר ניתן בכל יציאת מאוורר, ערכים בדר"כ בין 1.5-3A ואז לראות כמה אמפר כל מאוורר משתמש ולחבר.

מצד שני כמו שאמרו אם המאוורר שיחובר לספק מספיק שקט אז זה מיותר לחבר ללוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...