אחריות על כרטיס מסך שנקנה בTms - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אחריות על כרטיס מסך שנקנה בTms

ida2423

Recommended Posts

שלום, נתקלתי בסוגיה מול חברת tms ואשמח אם תכריעו האם יש צדק בדבריהם או שאכן לטענתי תודעת השירות של החברה איננה ראויה.

אז הסוגיה היא כזו:

לפני כמעט שלוש שנים קניתי מחשב מחברת tms, כרטיס המסך שברשותי הוא 290x, (כמובן שעוד יש לי עליו אחריות) והכרטיס פשוט מרצד וקורס מדי פעם. דיברתי עם נציג החברה, ולטענתו החברה מקבלת המון תקלות עם הכרטיס הספיצפי הזה, ואני יכול להביא את הכרטיס למעבדה ורוב הסיכויים שלא יהיה פתרון או חלקי חילוף לכרטיס, ומה שהוא יוכל להציע לי זה זיכוי מגוחך שאיתו אוכל להוסיף עוד כסף לקניית כרטיס חדש.

האם לדעתכם הם נוהגים בהגינות, או שמא שאני אכן צודק, והפתרון שהוצע לי איננו הוגן בעליל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 63
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תגדיר "זיכוי מגוחך".

כל עוד הוא עדיין באחריות (אתה בטוח? אחרי 3 שנים?) הם צריכים או לתקן אותו או להביא לך כרטיס חלופי שווה ערך. אני לא יודע מה הערך של כרטיס מסך בן 3 שנים אבל אני מניח שלא הרבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיין לא עבר שלוש שנים, הזיכוי שהוצע הוא 500 שקלים והכרטיס נקנה ביותר מזה, כמובן שהסכום הזה אינו מסוגל לקנות שום כרטיס מסך הקרוב לכרטיס הנוכחי. הם הציעו לתת לי זיכוי ושאוסיף עוד 1000+/- ש"ח לריכשת כרטיס מסך חדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Milford Cubicle

כרטיס מסך בן 3 שנים אבל אני מניח שלא הרבה.

רגע, רגע,

מה זה כרטיס בן 3 שנים ?

מה אתה מחשב פחת ועניינים ?

צריך כרטיס מסך שווה ערך  בביצועים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ida2423

והכרטיס נקנה ביותר מזה,

ברור שלפני 3 שנים הכרטיס נקנה ביותר מזה, מה זה קשור? אתה מצפה לקבל אחרי 3 שנים זיכוי על מחיר הקניה?

ציטוט של ida2423

הם הציעו לתת לי זיכוי ושאוסיף עוד 1000+/- ש"ח לריכשת כרטיס מסך חדש.

הצעה לגיטימית, ב-1500 שקל אתה תקבל כרטיס מסך חזק משמעותית מזה שיש לך.

יחד עם זאת הם גם צריכים להציע לך פיתרון שכולל קבלת מוצר שווה ערך.

ציטוט של askme

רגע, רגע,

מה זה כרטיס בן 3 שנים ?

מה אתה מחשב פחת ועניינים ?

צריך כרטיס מסך שווה ערך  בביצועים.

לא הבנתי מה אתה רוצה. איפה ראית אותי כותב "פחת ועניינים"? מה הקשר? כרטיס שנקנה ב-2,000 ש"ח (סתם זורק) לפני 3 שנים שווה היום הרבה פחות. מה לעשות? מה זה קשור לפחת.

ונכון, אם הם לא יכולים לתקן את הכרטיס שבאחריות הם צריכים לספק לו כרטיס מסך חלופי זהה או דומה לו בביצועים ("שווה ערך").

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Milford Cubicle

ברור שלפני 3 שנים הכרטיס נקנה ביותר מזה, מה זה קשור? אתה מצפה לקבל אחרי 3 שנים זיכוי על מחיר הקניה?

הצעה לגיטימית, ב-1500 שקל אתה תקבל כרטיס מסך חזק משמעותית מזה שיש לך.

יחד עם זאת הם גם צריכים להציע לך פיתרון שכולל קבלת מוצר שווה ערך.

לא הבנתי מה אתה רוצה. איפה ראית אותי כותב "פחת ועניינים"? מה הקשר? כרטיס שנקנה ב-2,000 ש"ח (סתם זורק) לפני 3 שנים שווה היום הרבה פחות. מה לעשות? מה זה קשור לפחת.

ונכון, אם הם לא יכולים לתקן את הכרטיס שבאחריות הם צריכים לספק לו כרטיס מסך חלופי זהה או דומה לו בביצועים ("שווה ערך").

אני לא מסכים. אני לא מצפה שיביאו לי כרטיס חדש ששווה הרבה יותר.

מבחינתי שיתקנו את מה שקיים, ואם לא שייתנו לי בדיוק את אותו הכרטיס רק חדש. 

אני לא צריך לשלם 1000 שקלים על תקלה שלא באשמתי, כדי לקבל כרטיס שווה ערך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Milford Cubicle

על זה בכלל אין וויכוח !

גם אם הכרטיס החלופי עולה עשירית ונותן ביצועים זהים, אין על מה להתווכח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל שחנות כמו tms בוחרת בשיטת "מצליח". אתה לא אמור להוסיף ולו שקל אחד על מנת לרכוש כרטיס שווה ערך. ע"פ חוק, תיקון הקיים או החלפה במוצר שווה ערך. כמובן שלתקן לא ניתן וסביר להניח שלחנות אין אחריות על הכרטיס מול הספק (sapphire, נכון?).  נוצר מצב בו הם צריכים לספק לך 580 או gtx 1060 בביקושים ובמחירים המטורפים של היום מבלי שיוכלו להזדכות על הכרטיס שלך ובעצם לזרוק אותו לפח. הם אמורים להתמודד עם זה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ida2423

אני לא מסכים.

אתה יכול לא להסכים אבל זה החוק, הם לא חייבים להביא לך "בדיוק את אותו הכרטיס רק חדש", הם יכולים להביא לך כרטיס שווה ערך (כלומר, בעל ביצועים דומים).

ציטוט של ida2423

אני לא צריך לשלם 1000 שקלים על תקלה שלא באשמתי, כדי לקבל כרטיס שווה ערך.

אף אחד לא אמר שאתה צריך לשלם. מה שהציעו לך זה להוסיף את ההפרש בשביל לקבל כרטיס טוב יותר משמעותית, לא כרטיס "שווה ערך".

תשחרר את הפנטזיות שלך שהכרטיס שלך "שווה" היום כמה ששילמת עליו לפני 3 שנים, זה לא עובד ככה. מה שהוא שווה זה הביצועים שלו. ומבחינת החוק אם הם לא יכולים להביא לך כרטיס זהה הם צריכים להביא לך כרטיס שווה ערך בביצועים. לא כרטיס שעולה היום כמו ששילמת על שלך לפני 3 שנים.

מה שאתה בעצם מצפה זה כמו שאני אקנה היום מכונית ב-150 אלף שקל, ועוד 10 שנים (כשהיא תהיה שווה 20 אלף שקל) אני אעשה תאונה ואני אדרוש מהביטוח מכונית חדשה בשווי 150 אלף שקל כי ככה שילמתי כשקניתי אותה...

ציטוט של User_Name

חבל שחנות כמו tms בוחרת בשיטת "מצליח". אתה לא אמור להוסיף ולו שקל אחד על מנת לרכוש כרטיס שווה ערך.

זה לא מה שהם הציעו לו.

מה שהם הציעו לו זה לקבל זיכוי על הכרטיס הנוכחי ולשדרג לכרטיס חזק יותר, בתוספת ההפרש.

הוא לא מוכרח להסכים לזה ויכול גם לקבל כרטיס שווה ערך בלי להוסיף כסף.

ציטוט של User_Name

נוצר מצב בו הם צריכים לספק לך 580 או gtx 1060 בביקושים ובמחירים המטורפים של היום

באיזה סרט אתה חי חמודי? :)

למה שהם יספקו לו כרטיס שטוב בעשרות מונים מזה שיש לו?

לפי מה שאני רואה בגיגול קצר, ה-290x הוא כרטיס שעומד פחות או יותר מול ה-GTX 780.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Milford Cubicle

אתה יכול לא להסכים אבל זה החוק, הם לא חייבים להביא לך "בדיוק את אותו הכרטיס רק חדש", הם יכולים להביא לך כרטיס שווה ערך (כלומר, בעל ביצועים דומים).

אף אחד לא אמר שאתה צריך לשלם. מה שהציעו לך זה להוסיף את ההפרש בשביל לקבל כרטיס טוב יותר משמעותית, לא כרטיס "שווה ערך".

תשחרר את הפנטזיות שלך שהכרטיס שלך "שווה" היום כמה ששילמת עליו לפני 3 שנים, זה לא עובד ככה. מה שהוא שווה זה הביצועים שלו. ומבחינת החוק אם הם לא יכולים להביא לך כרטיס זהה הם צריכים להביא לך כרטיס שווה ערך בביצועים. לא כרטיס שעולה היום כמו ששילמת על שלך לפני 3 שנים.

מה שאתה בעצם מצפה זה כמו שאני אקנה היום מכונית ב-150 אלף שקל, ועוד 10 שנים (כשהיא תהיה שווה 20 אלף שקל) אני אעשה תאונה ואני אדרוש מהביטוח מכונית חדשה בשווי 150 אלף שקל כי ככה שילמתי כשקניתי אותה.

לא הבנת אותי. אני לא מצפה שאקבל את המחיר ששילמתי עליו לפני 3 שנים, אני מצפה מהם שייתנו לי כרטיס שווה ערך בביצועים לכרטיס שיש לי היום, ואני מצטער, אבל 500 השקלים שהציעו לי בהחלט לא יוכלו לרכוש לי כרטיס שווה ערך. החנות גם לא הציעה לי להחליף בכרטיס מסך שווה ערך, היא רק הציעה את הזיכוי הכספי שכבר ציינתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ida2423

אני מצפה מהם שייתנו לי כרטיס שווה ערך בביצועים לכרטיס שיש לי היום, ואני מצטער, אבל 500 השקלים שהציעו לי בהחלט לא יוכלו לרכוש לי כרטיס שווה ערך. החנות גם לא הציעה לי להחליף בכרטיס מסך שווה ערך, היא רק הציעה את הזיכוי הכספי שכבר ציינתי.

אוקיי, בסדר גמור. אז תגיד להם תודה על הצעת השדרוג אבל אתה לא מעוניין בה, ואתה מעוניין שיספקו לך כרטיס שווה ערך (בביצועים) במסגרת האחריות, במידה ואין להם אפשרות לספק לך כרטיס זהה.

ביקשת את זה? מה הם אמרו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Milford Cubicle

אוקיי, בסדר גמור. אז תגיד להם תודה על הצעת השדרוג אבל אתה לא מעוניין בה, ואתה מעוניין שיספקו לך כרטיס שווה ערך (בביצועים) במסגרת האחריות, במידה ואין להם אפשרות לספק לך כרטיס זהה.

ביקשת את זה? מה הם אמרו?

שאלתי מה ניתן לעשות והם אמרו שהאופציות היחידות הן שאקבל זיכוי של 500 ש"ח, ובונסף אוסיף 1000 ש"ח כדי לשדרג ל1060, לדוגמה.

והכרטיס שהוא ציין שווה ערך בביצועים לכרטיס הנוכחי שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Milford Cubicle

באיזה סרט אתה חי חמודי? :)

למה שהם יספקו לו כרטיס שטוב בעשרות מונים מזה שיש לו?

זה מאוד פשוט. אם אין כרטיס שווה ערך בדיוק (עוצמה חישובית ונפח זיכרון) נותנים את מה שהכי קרוב אליו מהקצה העליון. עבדתי בתחום לא יום ולא יומיים, לפעמים הלקוח "מרוויח" בתקופת האחריות כרטיס חזק יותר במעט, אבל לעולם לא נחות יותר. שיהיה לו לבריאות, זה מגולם במחיר וחלק ממחזור העסק. 

אתה לא מצפה שיתנו לו gtx 1050 ti, נכון? 

גם 570 4gb יהיה חלופה הולמת. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של User_Name

זה מאוד פשוט. אם אין כרטיס שווה ערך בדיוק (עוצמה חישובית ונפח זיכרון) נותנים את מה שהכי קרוב אליו מהקצה העליון. עבדתי בתחום לא יום ולא יומיים, לפעמים הלקוח "מרוויח" בתקופת האחריות כרטיס חזק יותר במעט, אבל לעולם לא נחות יותר. שיהיה לו לבריאות, זה מגולם במחיר וחלק ממחזור העסק. 

אתה לא מצפה שיתנו לו gtx 1050 ti, נכון? 

גם 570 4gb יהיה חלופה הולמת. 

מסכים לגמרי.

אגב, יש אפשרות ל"תייג" את הבעלים?

אני מניח שהסוגיה לא הגיעה אליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...