Ryzen 3 1200 VS i3 8100 הטוב מביניהם לגיימינג ? - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Ryzen 3 1200 VS i3 8100 הטוב מביניהם לגיימינג ?

superbijo

Recommended Posts

ציטוט של --- The King ---

טוב, בוא נריב ;)

מה נסגר ?  :angryfire:

יש ריב ולא קראתם לי  ?  :D

טוב, בלי להיכנס לעימותי אינטרנטי, רק

רוצה להזכיר לכם את עניין  הדואל צ'אנל שמשפיע

מאוד על ביצועי ה - 2200G  ולא  מופיע במפרט  שלמעלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כנראה שיש אמת בדברייך @djelectric, לאחר בדיקה שלי בעוד כמה מקומות.

אבל - אם פותח הדיון יחליט שהוא כן מעוניין לבצע OC (למרות שאמר מקודם שהוא לא), כאשר זה לא מצריך ממנו אפילו לרכוש חדש, האם תעמוד על דעתך כי יהיה לו עדיף לרכוש את הI3 8100? (על אף העובדה כי הוא למעשה נתקע עם פלטפורמה שעתידה להתחלף בקרוב)

על פי passmark (כן אני יודע, לא הכי אמין אבל מה שיכולתי להביא) ה2200G מקבל כ7500 נקודות בסטוק, בעוד בI3 8100 מקבל 8100

https://www.cpubenchmark.net/compare.php?cmp[]=3103&cmp[]=3186

עם זאת, בOC ל3.9GHZ ה2200G מקבל 8034 נקודות, ולמעשה כמעט סוגר את הפער לחלוטין אל מול הI3 8100.

https://www.cpubenchmark.net/overclocked_cpus.html

ותודה לך על ההערה @askme, אכן יש לכך חשיבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Passmark נכנס אצלי למגירת "אתרים שיכולים לעשות יותר נזק מתועלת". יהיה לו חם שם עם זבל אינטרנטי דוגמת gpuboss וכו'.

אחרי של כ-20% שאפשר לבצע ל-2200G, הוא בהחלט קרוב יותר ל-8100 מבחינת ביצועי גיימינג. אתווכח שעדיין לעיתים הוא יהיה נחות ממנו, פשוט כי לעיתים ההבדל בניהם עומד על יותר מ-20%. תלוי כמובן במשחק, ובכרטיס המסך. מה שהיום נחשב לכרטיס סופר מתקדם, יחשב בעוד שנתיים לממוצע+, ולכן אפשר להגיד שמבחנים בעלי GTX1070 ומעלה יש להם משמעות כלשהי.

אם שדרוגיות עתידית חשובה - למען האמת גם פה התשובה לא הכי ברורה.

ברור שאפשר להגיד שיש עוד 2.5 דורות קדימה ב-. אבל, מי אמר שזה יקלע בדיוק לנקודה שהוא ירצה לשדרג בשנית? יכול להיות שמישהו יקנה היום 8100, ובשנה הבאה איזשהו מעבד 6 ליבות של הדור הבא לאותה תושבת, ועד שירצה לשדרג שוב כבר גם התושבת הנוכחית של תיעלם לגמרי.

זה קרה עם משתמשי i3 מדור 2000 שלקחו איזשהו i7 מדור 3000, ואז שדרגו שוב רק ממש לאחרונה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של djelectric

אין לי מושג מה אלו הבאנצ'מארקים המוזרים האלה מיוטיובר עלום השם עם 0 השקעה בלהסביר מה הולך מאחוריהם.

זו "הוכחה" כמו שאני בעצמי אשים כמה תמונות מפוברקות מחשבון יוטיוב אקראי והשיר Faded של Alan Walker ברקע.

המעבד, שמבוסס על ZEN GEN1 ממש כמו 1300X, לעולם לא יהיה מהיר ממנו לפעולות נטולות ליבה גרפית מובנית. הוא מהיר, ומכובד, אבל לא מהיר כמו 4 ליבות Coffee Lake  ב3.6Ghz. אפילו מעבדי גיימינג רציניים דוגמת Core i5 6600 מוצאים את עצמם צמודים או מתחת ל-8100 היום.

הנה השוואת PUBG.

הנה השוואות של GTAV והיטמן.

אתה יכול לצפות בשאר ההשוואות שם בטומס. זה לא ממשיך להחמיא לרייזן פה.

כשאין הרבה הבדלים - הם צמודים. כשיש הרבה הבדלים, הם יכולים להיות מכוערים

בלינקים ששלחת אין השווה עם 3 2200G אלא עם 1200, ויש הבדל בינהם.

הנה השוואה נכונה:

https://www.techspot.com/amp/review/1574-amd-ryzen-5-2400g-and-ryzen-3-2200g/page5.html

לגבי dual channel, גם בלי זה הרייזן מנצח. אז מה נגיד בעוד שנה כשנרצה להוסיף עוד 8GB? הפער יגדל לטובת הרייזן..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזוב 1200, מדבר איתך על אחיו הגדול ה1300X. מה שנקרא "קח פור". טכנית, ה-1300X בשרני יותר מ2200G בחישובי מעבד.

המשחק Overwatch הוא מהבודדים שבהם יש קו ישר בין המעבדים עם כרטיסים יעודיים. אני שמח שיש כאלה, אבל עצוב שיש הרבה כמו אלה שקישרתי אליהם.

גיימר לא צריך לחשוב שהוא הולך בשדה מוקשים עם המעבד שלו. "אה, פה אני נהנה מביצועים מקבילים למעבד אינטל שיכולתי לקנות" בזמן שהוא מגיע למשחקים אחרים, שבהם גם אם תחליף לו את ה1050 TI ב-1050 במחשב, הוא עדיין יראה ביצועים מקבילים למערכת בעלת 2200G ו-1050 TI. חוסר עקביות במשחקים זה שד שרודף אחרי עוד מהעשור הקודם, וכזה שהיא שמה לה למטרה עליונה לחסל עם מעבדי ה- הבאים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פחחחח

גם כן ריב  .......

תלמדו ממני  ו....

לענייננו - בקשר לשאלה המקורית -  It's complicated   !

יעני, אין מנצח בנוק אאות .

מסתמן ש - 8100 יותר וורסאטילי מה 2200G, שלא לדבר על 1200.

אם הבלחות כאן ושם לטובת ה - 2200G , אם בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואלה כבר בא לי לקנות את שני הבאנדלים ולעשות בנצ'ים בעצמי..

באמת לא מוצא תשובה חד משמעית כאן. אגב, אני לא בטוח שה- 1300X טוב יותר למשחקים מה- 2200G. גם זה משהו שבא לי למצוא תשובה לגביו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של --- The King ---

ואלה כבר בא לי לקנות את שני הבאנדלים ולעשות בנצ'ים בעצמי..

באמת לא מוצא תשובה חד משמעית כאן. אגב, אני לא בטוח שה- RYZEN 1300X טוב יותר למשחקים מה- RYZEN 2200G. גם זה משהו שבא לי למצוא תשובה לגביו.

ליאור, מרים את הכפפה ?  :D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, סופרביז'ו -

והזוכה הוא   I3  8100

כי -

בעוד כולם מתלבטים מה נכון ולמה, מנהול הפורום איתן ובטוח

בעמדתו, ובצירוף הנאמר לעיל, אין אלא להמליץ לך על 8100.

תתחדש ! ? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדעה שלי לא שווה יותר מדעה של כל משתמש אחר.

אבל זו לא הדעה שלי. טומס בדקו את רייזן מול מעבדי I3 עם כרטיסים בשלל משחקים פופולאריים והציגו את הדברים כמו שהם

רייזן 2200G מבוסס 1300X ללא שינויים חומרתיים. הוא רפרנס מעולה. זה מאוד פשוט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של djelectric

הדעה שלי לא שווה יותר מדעה של כל משתמש אחר.

ברור שלא, בייחוד לא יותר מדעתי  :lol:

אבל .....

יש הבדל בין "אני אבדוק" , " לא מצאתי ", וכו'  לבין אחד שבטוח

בדברים וגם הביא להם ( לדברים שאמר ) כיסוי.

מה גם שמדובר בתחום שאתה אמון עליו ובוא נגיד מבין

לא פחות מאחרים, אז אחד ועוד אחד גרם לי לכתוב את מה שכתבתי.

יש לכולם כחודש להביא הוכחות סותרות / מנוגדות למסקנה שכתבתי לעיל.

יותר טוב מזה ?  :nixweiss:

:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...