הציונות מתה? ולמה בכלל להתגייס לקרבי? - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הציונות מתה? ולמה בכלל להתגייס לקרבי?

Sargon

Recommended Posts

אני לא רואה שום סיבה הגייונית למה להתגייס לקרבי.

הסיבה היחידה שאני רואה זה ש"אם אני לא אתגייס לא יהיו מספיק פרייארים בשביל להתגייס לקרבי להגן בעקיפין על המשפחה שלי"

לדעתי אין שום סיבה אמיתית להתגייס לקרבי אם אפשר להיות ג'ובניק במקום.

מכיוון שישראלים הם חסריי כל רגש ואמפטייה לכל מי שזר להם, גם אם הוא מאותו העם או ישראלי, ובגלל שישראלים מעריצים כוחניות ותחמנות, אין שום סיבה אמיתית לתרום למדינה הזו.

כבר יותר טוב שאחוז הקרביים ירדו כל כך שכל האנוכיים שנהנים במדינה הזו כמו שהיא יתחילו לדאוג.

סיבה נוספת היא שהצבא רואה בחיילים קרביים כשכירי חרב לכל דבר שנענשים בדיוק כמו שכל שכיר חרב נענש אם היה טועה, ומצד שני הגיוס הקרבי הוא בכפייה ואפילו באינוס הייתי אומר.

אני לא חושב שלישראלים מזיז הביצה מישהו חוץ מעצמם והמשפחה שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם יש עוד הגיון לחשוב בצורה של לאום ועם יהודי, או שזה סתם פרופאגנדה של המדינה?

עם יש עוד הגיון לחשוב כי יש קשר גנטי בין היהודים.

אבל הלאומיות של מדינת לדעתי מתה. האם יש עוד סיבה לשים ז**ן על המדינה? או שהאזרחים פה כל כך מרוכזים בעצמם שעדיף לחשוב רק על עצמך ומצידך שהמדינה תישרף בשואה שניה?

יש גם היבט של תורת המשחקים.

שווה להיות אנוכי כל עוד יש מספיק פרייארים אדיבים. אבל ברגע שכולם אנוכיים כמוך פתאום לא שווה להיות אנוכי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המממ

שני הפוסטים שלך, טובים ל - AI  בשלביו הראשוניים.

אממה, הסוגיה שאתה מעלה היא הרבה יותר מחישובים קרים

של עלות / תועלת.

למעשה, כל מקבץ השאלות הוא עניין של חינוך ואווירת הסביבה.

לדוגמה - חרדים - אפילו את זה לא שואלים.

קיבוצים - ההיפך הגמור.

בין לבין - כל הקשת בין שתי הגישות.

אז כל אחד ייתן משהו אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב החרדים הם צייונים מאוד. זה שאתה רואה רק את המיעוט הסורר לא מעיד על שאר החרדים.

זה כמו שתגיד שכל הישראלים הם כמו מרץ אם אתה לא מכיר את .

גם המתנחלים שאתם טוענים שעושים לכם צרות במילואים הם האוכולוסיה עם אחוז המתגייסים לקרבי הגבוה ביותר בארץ.

את הקיבוצניקים אני די מתעב. כי הם גנבים של אדמות וחובות מחוקים. כשמישהו גונב משהו מהסופר לאכול אז עוצרים אותו, אבל כשהקיבוצניקים גונבים אדמות מדינה במילארדים אז לאף אחד לא אכפת.

יש אנשים שעוד אוהבים את הארץ ובאמת אכפת להם מהעם הזה, אבל הם המיעוט שמחזיק את המדינה הזו. השאר הם פרזיטים אנוכיים ומרושעים.

לכן אני תוהה אם עדיף שאותם פרייארים שמחזיקים את המדינה יעשו "שביתה" שיבינו שהמדינה לא תתקיים בלעדייהם.

או לפחות להפוך את הצבא לצבא מקצועי, שהצבא יבין שחייל קרבי שכיר זה משהו יקר, ולא משהו שהם יכולים לזרוק לכלא או לפח כי גם ככה הוא מאוד זול וגם ככה הם אונסים את החיילים האלה לשרת בקרבי אז אוליי משהו ישתנה.

זה כמו שאתה נותן לאנשים לנצל אותך הם ימשיכו לנצל אותך לא משנה כמה תתן להם. הם לא יחזירו לך טובה.

ככה גם הצבא והמדינה, הקרביים צריכים פשוט להפסיק להתגייס לקרבי כדי שאנשים במדינה הזו יבינו כמה הם יקרים להם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה לעשות? אתה באמת צודק.

את אף אחד במדינה לא מעניין אף אחד, חוץ ממנו.

ציונות? הצחקת אותי. מי בכלל יודע מה זה ציונות? גבאי טוען שביבי לא ציוני, לפיד טוען שביבי לא ציוני, ביבי אומר שגבאי ולפיד מסכנים לציונות, אז מה אתה רוצה מהמון העם אם המנהיגים הנערצים של המדינה הציונית נראים ככה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חייל בודד מתנדב מארצות הברית נעצר במכס ונדרש לשלם 1500 ש''ח על פלאפון שקיבל מתנה מהוריו

חלש ומבוהל - כך נראה המחבל שרצח את הרב איתמר בן גל רגעים לאחר מעצרו(לצערי הוא בדרך לתואר...)

דו''ח המבקר: הלחימה בצה''ל כפופה לחלוטין לדרג המשפטי | שרי קבינט מתוסכלים מפסילת סיכולים

ציטוט

השתגענו
1. מילואימניקים? לוחמים? הורים אחים או סבים ללוחמים?
אם אתם לא רוצים לאבד את זה סופית,
תעשו לעצמכם טובה ואל תקראו את דוח המבקר על צוק איתן.

זה מטריף את המוח.
הדו"ח מתאר מציאות הזויה בה ניהול הלחימה כפוף לחלוטין לדרג המשפטי ולאבחנה *דיכוטומית* בין מטרה אזרחית לצבאית. בין היתר, מתואר דיון בקבינט מיום 27.7 בו הודה הרמטכל כי שיטת הלחימה המשפטית והנחיות לעדכן את כלל האוכלוסייה לפני כניסת הלוחמים הובילו לאובדן "אלמנט ההפתעה" ולמוכנות מקסימלית של מחבלים. מוכנות שיצרה סכנה משמעותית ללוחמים שנכנסו לשטח אזרחי אשר "הפך להיות מעשית שכונה צבאית מורכבת, ממולכדת על-עילית, תת-קרקעית".

2. הדוח גם מספר מי כאן מקבל את ההכרעות החשובות.
כן כן, בדיוק מי שחשבתם.
כך, בין היתר, אנו מתבשרים על תחושות של "חוסר אונים" מצד שרים בקבינט שהעידו על כך שהיוהמ"ש והפצ"ר ניהלו באופן כמעט אבסולוטי את הלחימה ("בשום מדינה אחרת אין מנגנון כזה").
השרים האומללים תיארו את התסכול כשהיוהמ"ש פוסל סיכולים, מונע פעולות הנדרשות ללחימה אפקטיבית ומשאיר להם "אפשרות מאוד מוגבלת לאישור פעולות".
אפשר למות.

3. והנה הקטע המטורף באמת.
נחשו ילדים – בתום התיאור העובדתי, ומכיוון שהוא בטוח שזה לגמרי התפקיד שלו, מהן מסקנות המבקר הכל-יודע בנוגע למציאות המטורפת הזו?
האם הערכה כי המצב האסטרטגי אחרי שלל מדשדשים מחייב שינוי חשיבתי? אזהרה שלא להקריב יותר לוחמים תמורת סטנדרטים לא הגיוניים? המלצה להתאים את התפיסה האנכרוניסטית לשדה הקרב העדכני?

ואולי המבקר הנחה את הגורמים המשפטיים לגבש מדיניות משפטית שתכשיר לחימה אפקטיבית בטרור? או אפילו לנצל את הממשל הידידותי בוושינגטון בשביל לייצר לחץ לשינוי בינלאומי ולאימוץ - סתם לשם הדוגמה - של דוקטרינת התוקף הראשון (אותה הציע אלכס שטיין) בה התוקף הראשון נושא באחריות מעשהו "והצד המותקף אינו מחויב כלל למידתיות"?

הצחקתם אותי.

4. קשה להאמין ואתם מוזמנים לקרוא בעצמכם אבל (בפשטנות מה) הביקורת בדו"ח המבקר היא בכלל על *מחסור* בדגש צבאי אודות "כללי התנהגות ההומניטריים על פי המשפט הבין לאומי" והימנעות מפגיעה באזרחים.
כן כן, מחסור.

אז אחרי כמה סבבי לחימה מדשדשים ולקראת איום סמי-אסטרטגי חסר תקדים בהיקפו ובאיכותו בגבול הצפוני - אפשר להיות רגועים. יש מבקר בירושלים.
מהיום, יש לעם מסקנות חדות ואמיצות של המבקר:
עוד דגש על פגיעה באזרחים ומשפט בינלאומי.

נגמרו לי המילים.
השתגענו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני נוטה להסכים עם דברייך Sargon, 

ציטוט של Sargon

האם יש עוד הגיון לחשוב בצורה של לאום ועם יהודי, או שזה סתם פרופאגנדה של המדינה?

עם יש עוד הגיון לחשוב כי יש קשר גנטי בין היהודים.

אבל הלאומיות של מדינת ישראל לדעתי מתה. האם יש עוד סיבה לשים ז**ן על המדינה? או שהאזרחים פה כל כך מרוכזים בעצמם שעדיף לחשוב רק על עצמך ומצידך שהמדינה תישרף בשואה שניה?

יש גם היבט של תורת המשחקים.

שווה להיות אנוכי כל עוד יש מספיק פרייארים אדיבים. אבל ברגע שכולם אנוכיים כמוך פתאום לא שווה להיות אנוכי.

אני מציע לבחון הסתכלות יותר גלובלית של הדברים - לראות שההיסטוריה תמיד חוזרת על עצמה.

כאדם מאד לא דתי שרואה בתנ"ך יצירה ספרותית מעולה - מתואר שם בדיוק מפליא הליך חזרתי זה של - עם שוכח לעבוד את ה' => ה' מקים על אויב=> ישראל כבושים תקופה מסוימת על ידי אויב זה => זועקים לעזרה אשר מתקבלת בסופו של דבר=> ישראל חוזרים לעבוד את ה' => הארץ שקטה זמן מסוים => עם שוכח לעבוד את ה' - וחוזר חלילה. 

הנרטיב הזה הוא גלובלי ומייצג את האנושות. עבודת ה' היא אנלוגית לגורם השלטון החברתי ככל שיהיה.  

אני חושב שעם התפתחות התקשורת האינטרנטית בסוף המאה הקודמת והקמת הרשתות החברתיות - האנושות נכנסה לסחרור מקצב וכמות תעבורת הנתונים והמידע הגדולים כל כך - ולכן ההליך הזה של חזרתיות - הואץ במיוחד. (לולא האינטרנט - לא היה מתאפשר בכלל הדיון הזה עם מגוון הנפשות הפעילות בו). 

בסופו של יום כל אדם נשאר עם שאלה אחת שלדעתי צריכה להנחות אותו - מה טוב עבורו ועבור הקרובים החשובים לו. 

אם טוב עבורך להאשים אחרים במצבך העגום (אני מדבר ברצינות - זה מאפיין אישיותי נפוץ ולגיטימי) - תלך ותאשים את האחר יום יום. (גורמי שלטון בכל רחבי העולם עושים שימוש מצויין בנטיה הזו של אנשים). 

אם טוב עבורך לחשוב עבור הכלל ולראות את המשמעות של קיום חברה מאורגנת וחזקה - תלך ותהיה פעיל חברתי פוליטי ותשפיע במקומות השלטון. אם טוב עבורך להיות עם שקט כלכלי לך ולמשפחתך - תלך ותלמד ותתפתח בכיוונים שיאפשרו לך עתיד כלכלי חזק. 

(אם היית פוטין, מארק צוקרברג, מייסד וויז או חיים סבן - פחות היה מטריד אותך הנושא גיוס קרבי).  

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הקשר? אני אומר שכיום המצב הוא שלהתגייס לקרבי זה הקרבה עם אפס תועלת אישית. אפילו מינוס תועלת אישית.

אני מסכים שחברה וקהילה זה דבר מאוד חזק. הבעיה היא שהחברה שלנו היא כזו שיש כאלה שנותנים ויש כאלה שרק לוקחים.

זה המצב הנוח לישראלים, לנצל את החברה, ומצד שני להנות מהפירות וההגנה של החברה.

שוב, בוא נסתכל על זה מנקודת מבט יותר מחושבת.

יש דבר שנקרא תורת המשחקים.

לכל אזרח יש איזשהיא אסטרטגיה שהוא נוקט בה. האסטרטגיה שבחר תאפשר לו להרוויח או להפסיד בחברה בה הוא חיי.

יש עוד פן. ההירכב של האוכלוסיה ושל האסטרטגיות שנבחרות הכי הרבה, גם משתנות בהתאם למצב החברה.

זאת אומרת, כיום זה נוח להיות פאראזיט ואנוכי, בגלל שיש מספיק אנשים שמתנדבים ותורמים למדינה.

ברגע שלא יהיה המיעוט הזה של האנשים שתורמים למדינה, פתאום האסטרטגיה של הפאראזיטיות לא תשתלם יותר. ואז אוליי משהו ישתנה.

אתה מבין?

עצם העובדה שבחורים מתנדבים לקרבי משמר את המצב שהם נדפקים ממנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...