יש טעם להחזיק קרן השתלנות מאוד קטנה שאני לא מפקיד אליה יותר? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יש טעם להחזיק קרן השתלנות מאוד קטנה שאני לא מפקיד אליה יותר?

Sargon

Recommended Posts

בכל מקום עבודה חדשה פותחים קרן השתלמות חדשה. יש לי קרן השתלומת אחת משנה עבודה בחברה מסויימת.

יש טעם להחזיק אותה או שכדאי לי למשוך משם את כל הכסף? איך בדיוק מושכים את הכסף?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כמה אפשרויות:

1. למשוך (אם הקרן הגיעה לוותק של 6 שנים והיא נזילה) - לרוב בקרנות השתלמות אין טעם למשוך אם לא זקוקים לכסף, כי זה מכשיר החסכון / השקעה הכי טוב - פטור ממס על רווחים.

2. להעביר את הקרן לגוף המנהל החדש תחת המעסיק החדש - היא תעבור עם הוותק הקיים, ותקבל את התנאים החדשים מבחינת דמי ניהול ומסלול - כדאי לעשות את זה אם התנאים החדשים יותר טובים. הקרן עדיין תהיה קופה נפרדת, אבל תחת אותו גוף מנהל

3. להשאיר איפה שזה - אם אין הבדל משמעותי בין התנאים (דמי ניהול) ואם אתה לא רוצה למלא טפסים וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, כי קרן נזילה (ותיקה יותר משש שנים) אפילו עם אגורה אחת, מקנה לך את האפשרות לאיחוד זכויות ומשיכה של כל הקרנות החדשות שלך. 

בפועל אתה משמר נזילות והטבת מס. שים לב שאפשר גם להפקיד עצמאית כל שנה את ההפרש עד סכום התקרה ולהנות מפטור ממס. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן כן.

התקרה בקרנות ההשתלמות לא השתנתה המון זמן ועומדת כרגע על משכורת של 15,712 ש"ח לחודש (שמתוכן ניתן להפריש 10% - 2.5% עובד ו7.5% מעביד - כלומר הפקדה של עד 1571.2 לחודש). אפשר להפקיד גם יותר, אך כל שקל מעל התקרה וכל רווח שהוא יניב לא יהיו פטורים ממס, אז לא תמיד יש טעם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...