האצת מחשב נייח שנתקע לפעמים - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האצת מחשב נייח שנתקע לפעמים

Daniel Pagis

Recommended Posts

שלום לכולם,

ברשותי מחשב בן כ-6 שנים, יחסית לגילו הוא עובד לא רע. השימוש הוא ביתי- משרדי רגיל- , מסמכים וכו'

אני משתדל לטפל בו הן פיזית והן מבחינת אנטיווירוסים למיניהם- מנקה אותו אחת לחצי שנה מבפנים ומשתמש באופן קבוע באנטיווירוס, spybot, ו ccleaner.

עדיין, לפעמים יש למחשב תקופות גם אחרי ניקיונות כאלה שהוא מאוד איטי. הטכנאי שהתקין לי את הווינדוס חילק את הדיסק לשניים כמו בתמונה המצורפת:

Screenshot_3.jpg.ad004c83bc0a0a0eb919324dd6f9f90a.jpg

נכון שגם דיסק C ממש מלא אבל האם יש משמעות גם לאופן החלוקה של הדיסק?

מצרף גם תמונה של פרטי המערכת לכל מקרה

אשמח להצעות מה אפשר לעשות בנושא

Screenshot_5.jpg.08818fb328c02867a60e2da1ba8dbe08.jpg

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי התמונה, אתה כלל לא משתמש במחיצה השנייה, אז אין הצדקה לקיומה.

אתה יכול לאחד אותן באמצעות הכלי המובנה של מערכת ההפעלה לפי ההוראות כאן: (וודא כמובן שמחיצה F אכן לא מכילה שום דבר חשוב לפני שאתה מוחק אותה):

https://www.disk-partition.com/disk-management/disk-management-combine-partitions.html

עם זאת, לא סביר שזה מה שגורם לבעיות האיטיות שאתה מתאר, וככלל ללא פרטים נוספים קשה יהיה לנחש מה גורם להן.

אם אתה נתקל בבעיה בזמן אמת אתה יכול לבדוק במנהל התהליכים האם יש משהו שמעמיס על המעבד, או האם הזכרון הפיזי מלא מידי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי

1.שים כונן של 250 גיגה.

2. תכפיל את הזיכרון  ( רק אחרי שתראה שה - ssd  לא פתר את ההאטות )

בכל מקרה, כדאי לבדוק בזמן ההאטות מה קורה עם ניצול הזיכרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של QttP

לפי התמונה, אתה כלל לא משתמש במחיצה השנייה, אז אין הצדקה לקיומה.

אתה יכול לאחד אותן באמצעות הכלי המובנה של מערכת ההפעלה לפי ההוראות כאן: (וודא כמובן שמחיצה F אכן לא מכילה שום דבר חשוב לפני שאתה מוחק אותה):

https://www.disk-partition.com/disk-management/disk-management-combine-partitions.html

עם זאת, לא סביר שזה מה שגורם לבעיות האיטיות שאתה מתאר, וככלל ללא פרטים נוספים קשה יהיה לנחש מה גורם להן.

אם אתה נתקל בבעיה בזמן אמת אתה יכול לבדוק במנהל התהליכים האם יש משהו שמעמיס על המעבד, או האם הזכרון הפיזי מלא מידי.

תודה על התגובה, באמת שכחתי לצרף גם את התמונה של F. מה שהטכנאי אמר בזמנו שהתיקייה הזאת היא בשביל מערכת ההפעלה. שיהיה לה את המחיצה שלה ושתעבוד טוב יותר. הגיוני? נכון?

זה מה שיש פה. נראה כמו הרבה קבצי מערכת:
Screenshot_6.jpg.3083fb13ca5a0502278ca9066bb99f5c.jpg

ציטוט של askme

היי

1.שים כונן SSD של 250 גיגה.

2. תכפיל את הזיכרון  ( רק אחרי שתראה שה - ssd  לא פתר את ההאטות )

בכל מקרה, כדאי לבדוק בזמן ההאטות מה קורה עם ניצול הזיכרון.

היי תודה.
250 ג'יגה יספיק בשביל לפתור את זה?
ויש דרך נוספת לדעת האם להחליף משחת חוץ מבדיקת החום בזמן האטה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Daniel Pagis

היי תודה.
250 ג'יגה יספיק בשביל לפתור את זה?  זה לא זול ! למערכת הפעלה ותוכנות זה מספיק +. כל השאר תשמור בקשיח.
ויש דרך נוספת לדעת האם להחליף משחת קירור חוץ מבדיקת החום בזמן האטה? כן, לפרק על "בלנקו" ולהחילף.  :D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדקתי עכשיו את הזיכרון הפיזי והוא כרגע ב75% למרות שכל מה שאני עושה זה לגלוש בדפדפן במקסימום 4 לשוניות

בדקתי שחוץ מהכרום מה שתופס הרבה זה svchost.exe

ראיתי איזה מדריך שעוזר לעצור תהליכים מסויימים של svchost שלא קריטיים להפעלת המערכת ובכך לחסוך משמעותית מהזיכרון הפיזי. 

אחד מהתהליכים כלל update. נשמע לי קצת מוזר לעצור את זה, לא?

מה דעתכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Daniel Pagis

בדקתי עכשיו את הזיכרון הפיזי והוא כרגע ב75% למרות שכל מה שאני עושה זה לגלוש בדפדפן כרום במקסימום 4 לשוניות

75% מכמה? בכל מקרה זה לא נשמע בעייתי.

ציטוט של Daniel Pagis

ראיתי איזה מדריך שעוזר לעצור תהליכים מסויימים של svchost שלא קריטיים להפעלת המערכת ובכך לחסוך משמעותית מהזיכרון הפיזי.

מה דעתכם?

אם אתה רוצה לדפוק את המחשב שלך ומהר, המדריכים האלה מומלצים ביותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנחתי שזה לא הכי טוב לסמוך על המדריכים האלה אבל אנשים בתגובות הודו לו שזה עזר להם.

בכל מקרה הזיכרון אצלי זה 4GB וכרגע זה הגיע כמעט ל80% (קצת יותר מ 3GB)

Screenshot_7.jpg.24e95c5dedfb75456e5d4dff38f09701.jpg

לשם המחשה שחוץ מהכרום scvhost תופס הכי הרבה מקום

בדקתי גם את מנהל המשימות של כרום:

Screenshot_8.jpg.fcd7b1f3757126682c08715fef5aedb4.jpg

נראה "קצת" יותר מדי לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

80% ניצול פיזי זה סביר ביותר. בשביל מה צריך פיזי אם לא בשביל לנצל אותו?

אם אתה באופן תדיר היית ב90%+, זה כבר גבולי, כי כל דבר קטן מביא אותך מעבר לגבול, מה שדורש swapping מאומץ מהמערכת (לקשיח ובחזרה), וזה כמובן גורם לאיטיות.

באופן כללי אני מחזק מה שאמר askme:

• החלפת כונן מע' ההפעלה בSSD יעזור
  • שדרוג ל8GB עשוי לעזור

מבחינת דפדפנים, כרום ידוע כזללן גדול. יש דפדפנים אחרים שצורכים פחות (פיירפוקס ונגזרותיו). אתה יכול לנסות אותם, למרות שסביר להניח שהם מעט מפגרים מאחורי מבחינת תאימות לאתרים מסוימים.

•  
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנסה את התוסף הבא...

ציטוט של Spaghet

למי שמשתמש ביותר מידי לשוניות(Tabs) בGoogle Chrome או סתם רוצה לחסוך קצת זיכרון יכול לנסות את The Great Suspender, ניתן להגדיר השהיה להחל מ20שנ'/דקה/5דק'.., ברירת המחדל היא שעה ואם באחת הלשוניות כבר מתנגן במקרה שיר כלשהו בYoutube למשל אז לא תבוצע השהיה לאותה לשונית.

מה שבטוח כמו שאמרו לפני SSD ועוד זיכרון יעזרו בנוסף לFirefox שכמובן קליל יותר וגם לו יש תוסף דומה

Tab Suspender (memory saver)

אגב התעדכן לגרסה 59 לא מזמן...

ציטוט

Performance enhancements:
- Faster load times for content on the Home page
- Faster page load times by loading either from the networked cache or the cache on the user’s hard drive (Race Cache With Network)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי תודה לכם. אנסה את כל מה שכתבתם (את הSSD וה אשאיר לסוף כדי לנסות לחסוך כסף:D)

ה80% היו כמו שאמרתי רק עם כמה לשוניות של כרום (אפילו לא באחת מהן)

אז מניח שכשאפעיל תוכנה כלשהי במקביל לסרטון זה כבר יהיה הרבה יותר.

אנסה גם את פיירפוקס אולי יעזור לעניין

אגב לגבי איחוד המחיצות- אני לא סגור אם מה שיש במחיצה F כמו שצירפתי בתמונה זה משהו שאפשר למחוק (נראה לי כמו קבצי מערכת)

כתבתי לפני זה שהטכנאי שעשה את זה אמר שזאת מחיצה נפרדת למערכת ההפעלה כדי שיהיה לה זיכרון משלה. לא יודע אם זה נכון. לפי התמונה איך זה נראה? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Daniel Pagis

אגב לגבי איחוד המחיצות- אני לא סגור אם מה שיש במחיצה F כמו שצירפתי בתמונה זה משהו שאפשר למחוק (נראה לי כמו קבצי מערכת)

כתבתי לפני זה שהטכנאי שעשה את זה אמר שזאת מחיצה נפרדת למערכת ההפעלה כדי שיהיה לה זיכרון משלה. לא יודע אם זה נכון. לפי התמונה איך זה נראה? 

זה לא משנה מה הוא אמר. בפועל אתה לא מנצל את זה ונראה שאין שם כלום חוץ מכמה קבצים זמניים. גם כתוב 430GB מתוך 430GB פנוי אז מה בדיוק חשוב יכול להיות שם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

שלום שוב, חזרתי אחרי ניסיון עם העצות שנתתם לי לפני רכישת SSD ו- אבל כנראה שבכל זאת צריך לשדרג אותם..

השאלות שלי הם-

1. האם כדאי לנסות קודם רק SSD/ רק חדש כדי לבדוק שאולי רק אחד מהם יעזור (בגלל חיסכון בקנייה). ואם כן, אז מה מהם כדאי לנסות קודם?

2. לפי פרטי המחשב והשימוש בו שכתבתי בתחילת הפוסט- האם יש חברה מומלצת לשני הרכיבים? אדגיש שאני לא מחפש משהו יקר יותר מדי אבל מצד שני גם יחסית טוב.

3. שוב, לפי פרטי המחשב והשימוש בו, כמה נפח יספיק לדעתכם כדי לשמור על היציבות של המחשב?

שאלה נוספת קצת אחרת- יש ברשותי דיסק קשיח חיצוני של בנפח 1TB. האם יש אפשרות לחבר אותו כדיסק קשיח נוסף שיהיה חלק מהמערכת? והאם זה בכלל יעזור לפתור את הבעיה?

שוב תודה לכולם!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...