Nvidia Screws Everyone with GeForce Partner Program - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Nvidia Screws Everyone with GeForce Partner Program

nec_000

Recommended Posts

בהתחלה הכותרת נראתה לי מאד מוזרה, ולא משהו רציני. לרוב אלו טענות קשקושיות מצד עיתונות בתחום.

אבל, אם האמור נכון, מדובר פה "בגול עצמי" שנוידיאה הכניסה לעצמה, ועוד בתקופה שהיא כלל אינה צריכה לעשות זאת - היא ממילא

שולטת במרבית השוק של הגיימרים כך או אחרת בלי לעשות מאמץ מיוחד.

אז מישהו כנראה בנוידיאה עשה שגיאה, בטח אחד "מגאוני השווק" שם שעוד יקבל בעיטה.

עכשיו מעניין יהיה לראות הכיצד החברה מתקנת ומנקה את השולחן, משום שכרגע עשתה לעצמה תדמיתית יותר נזק מאשר תועלת,

וזאת מעבר להכנסתה לעיניו הפקוחות של הממונה על ההגבלים העסקיים בשווקים הרלוונטיים (ארה"ב, אירופה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למרות שאני מאד מקווה שרגולטורים בעולם יכנסו בהם על זה , אני לא יודע להגיד אם הם עושים שגיאה או לא.

אני מאמין שהם עשו את התייעצות המשפטית שלהם ואולי אפילו לקחו בחשבון שהם יקנסו וחושבים שזה כדאי להם על מנת לפגוע במתחרים.

מה שכן , זה פשוט גועל נפש. מזכיר לי את החברה למשקאות בארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה המקור שביצע את החקירה בנושא - מרתקת עבודת העיתונות שביצע:

https://www.hardocp.com/article/2018/03/08/geforce_partner_program_impacts_consumer_choice

הוא ללא ספק פתח חזית מול נוידיאה - מרשימה היא דרך ההתכתבות שלו מולם.

להלן לקט עיתונות בסגמנט המחשוב,

אשר מדבר על הנושא ומביא את המידע לידיעת הציבור תוך כדי הפנייה למקור מעלה:

https://www.techspot.com/news/73661-nvidia-gets-anti-competitive-unsavory-geforce-partner-program.html

https://www.kitguru.net/components/graphic-cards/matthew-wilson/nvidias-geforce-partner-program-is-causing-a-stir-but-it-wont-stop-board-partners-from-selling-amd-gpus/

https://hothardware.com/news/nvidia-geforce-partner-program

https://www.techpowerup.com/242216/nvidias-new-gpp-program-reportedly-engages-in-monopolistic-practices

https://wccftech.com/nvidias-geforce-partner-program-allegedly-engages-in-anti-consumer-practices/

https://www.pcgamer.com/nvidias-geforce-affiliate-program-is-drawing-anti-consumer-criticism/

הרעש והרחש הגיעו לכל פינה ברחבי הרשת. הרושם הוא שהנזק עולה על התועלת.

סביר להניח שמי שעוד לא חתם מולם, גם כבר לא יחתום ולא יסתכן בנושאים משפטיים ממין זה. 

מי שכן חתם - סביר שיבדוק עם סביבתו המקבילה, ובמהלך מתואם סביר שיבטלו יחדיו את ההסכם שחתמו עליו.

חומרי החקירה הועברו לרגולטורים בארה"ב ואירופה, אשר כנראה יכנסו לחקירת GPP ומסמכיו לרבות partners

שהיו שותפים לחתימה על המסמך.

אפשר לדמיין את נציגה של חברה כמו (למשל) מעיד בחקירה, האם בין שבע"פ ובין שברמיזה מצד נציג נוידיאה

הובהר לו מה הן ההשלכות במידה ולא יחתמו מולם על GPP.

הימים בהם היה ניתן לעבור על חוקי ההגבלים העסקיים כפי שנעשה בתעשיה אפילו עד שנות ה- 90 העליזות, וזה עוד

עבר מסך איכשהו,  נגמרו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הכבוד לבחור שביצע את התחקיר וגם למערכת האתר שלא מפחדת ללכת איתם ראש בראש למרות שזה הולך לפגוע בהם בוודאות.

אני מאד מקווה שאתה צודק ושהרגולוטרים יכנסו בהם אבל נכון לכרגע אני לא רואה שום דיווח בשום אתר כלכלי בנושא הרגולטור וגם לא רואה תנודות במניה שלהם מה שכנראה אומר שאף אחד לא בודק בנתיים את הנושא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסרטון מסביר מצוין, ותודה רבה על שהבאת לנו את החומר הנ"ל.

אשמח אם פעם הבאה, תוכל להסביר בכמה משפטים על מה מדובר.

כדי שזה יהיה זמין בקריאה עבור אלו שלא רוצים לצפות בסרטון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אם זה יעלה לי בכמה "דירוגים שליליים" כדרכם של

כאלה ואחרים באתר, קשה שלא לומר -

נו    ו .... ?

זה כמו שאני מתעצבן על החלפת הסוקטים באינטל !

וואו, הם ממש רועדים !

אותו הדבר כאן.

הצחקתם את נווידיה, ועכשיו מתברר גם את .

מה שקובע לדידם זו שורת הרווח בדו"ח לבעלי המניות !

נו, מי כמוני יודע שגם להוציא קיטור זה משהו .....:D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסופו של דבר זה גועל נפש מצד נוידיה אבל לא ישנה דבר

כי חברות כמו GIGABYTE ASUS מעצמות ענק לא פחות מNVIDIA ימצאו דרך לעשות כרטיסים של כי מדובר בהמון המון כסף.

סתם לדוגמא  תפתח חברה בת עקב הGPP שתוציא כרטיס איכותי בפיתוח ובפיקוח של לא מאמין שלמשהו יהיה אכפת מה שם המותג אם הוא מקבל את אותו איכות הכרטיס שמקבל היום.

זה סתם דוגמא.אבל אני מאמין שכמו שיש ל NVIDIA צוות משפטי גם לחברות האחרות יש צוות חד לא פחות שימצא "תהליך כשר" כדי לשלשל את כספי הייצור של כרטיסי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של djelectric

כובע נייר כסף - אסוס נכנסה לתוכנית הזאת, אסרוק (חברת בת) משיקה כרטיסי AMD בבלעדיות.

צירוף מקרים?

נכון אך לפי דעתי העונש של צריך להיות הפוך

ASROCK וחברה בת של MSI יכנסו ל GPP

וישאירו את השמות הגדולים ללא כרטיסי כעונש על החוצפה

אבל זה לא כלכלי אז קרוב לודאי שזה לא יצא לפועל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של djelectric

כובע נייר כסף - אסוס נכנסה לתוכנית הזאת, אסרוק (חברת בת) משיקה כרטיסי AMD בבלעדיות.

צירוף מקרים?

ממש לא צירוף מקרים,

ASUS חתמה על GPP, ובכך מונעת מעצמה את היכולת לשווק כרטיסי תוך "מיתוג מקביל/זהה" לזה של כרטיסי

נוידיאה מצידה. אך היות ומותג אינו אלא מותג בן של חברת , אז מה יותר פשוט על מנת לעקוף את התניות

הסכם GPP, מאשר לשווק את מוצרי גם כן תחת מיתוג מרשים ומכובד עאלק "gaming" סטייל כזה או אחר, 

אך לא בשם ASUS - אלא בשם .

וכך אין בעיה עם GPP והלקוחות אינם מפסידים מאומה:

היה וירצו כרטיס מבוסס ליבת פשוט ירכשו אותו תחת ה- branding name של

who cares....

נוידיאה באה וחשבה לעצמה שהנה ומצאה לה קונץ פטנט לזרוק את ה- AIB partners מעבודה מול ,

אך בפועל לא הצליחה להשיג את מבוקשה.  הדבר היחידי שיצא מזה זהו מיתוג נפרד לכרטיסים מבוססי נוידיאה שהוא

נפרד לכרטיסים מבוססי AMD.  את הצרכן המיתוג מעניין כקליפת השום.

אה, והיא השיגה עוד משהו אחר כתוצר לוואי:

היא הצליחה לעצבן את הקהילה.

ולעצבן את הלקוח שלך זה אף פעם לא מועיל בראיה לטווח ארוך. מבוסס מחקרית אגב:

תמיד יהיה קיים נתח צרכנים כזה או אחר, קטן יותר או קטן פחות, שאם עצבנת אותו - אחרי זה לא ירכוש את המותג שלך

מבחינה עקרונית, גם אם הוא המשתלם ביותר בראיה טכנית-ביצועית (או כלכלית). צרכנים מסוג כזה שהצלחת להרגיזם,

יהיו מוכנים אף לשלם יותר, לקבל פחות, אבל לא ייגעו במה שיש לך להציע. יעבור זמן רב עד שהטעם המר ישכח.

באמת שאינני מבין את נוידיאה, כזה טמטום התנהלותי בגזרת PR ועוד בשעה שהם ממש לא צריכים אותה.

אם אני בעל זכות באסיפת בעלי המניות, המנכ"ל על הבימה יידרש לתת הסברים רציניים וענייניים, ועשוי אגב על הדרך לספוג

כרטיס צהוב מבזה אל מול כל בעלי זכות ההצבעה, לבל יחזור פעם נוספת על שטות כזו ביחסי ציבור למותג שלנו.

אחת המטרות של חברה היא להתחבב על קהל הצרכנים שלה, כך או אחרת, regardless תכונותיו ויכולותיו של המוצר

מבחינה טכנית-הנדסית. הדברים אינם סותרים זה את זה. PR חשוב לא פחות ומנכ"ל שאינו מבין זאת אינו ראוי לתפקידו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של אוהד נעוס

נכון אך לפי דעתי העונש של NVIDIA צריך להיות הפוך

ASROCK וחברה בת של MSI Gigabyte יכנסו ל GPP

וישאירו את השמות הגדולים ללא כרטיסי NVIDIA כעונש על החוצפה

אבל זה לא כלכלי אז קרוב לודאי שזה לא יצא לפועל

בשעה שנתח השוק של כיום מרץ 2018 הגיע לשליש מכלל כרטיסי המסך המיוצרים בעולם (שני שליש בצד של נוידיאה)

זה מאד כלכלי ומאד משתלם וזה מה שיקרה. לראיה כבר עשתה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

היה וירצו כרטיס מבוסס ליבת AMD פשוט ירכשו אותו תחת ה- branding name של ASRock

who cares....

ערוצי היבוא, המלאי והאספקה של אסרוק הם מאוד קטנים לעומת בעולם. זו בעיה ראשונה

בעיה שניה שאני חושש שתקרה היא הנדסה זולה יותר. אני חושש  שאותם כרטיסי פאנטום לא יגיע קרוב באיכותם למה שסדרת STRIX מציעה. יש מעטים שעושים זאת גם ככה עם תקציבים גדולים משמעותית. אני מדבר בעיקר על גופי הקירור דווקא, ולא על הלוחות המודפסים, למרות שקיצוץ שם גם כנראה יהיה על השולחן. זו בעיה שקשורה גם קצת בחוסר הביקוש, לפחות מחוץ למיינרים לכרטיסי גיימינג של כרגע.

.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...