הם הרשת שלי בטוחה - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הם הרשת שלי בטוחה

gameri

Recommended Posts

יש לי שני מחשבים שמחוברים לאותו WIFI (כמובן שהגדרתי שאף מחשב לא יזעה את השני) במחשב אחד השימוש הוא בטיחותי כל אתר כל הורדה שקולה ומחשב השני אני פחות מקפיד איזה אתרים אני ניכנס מה אני מוריד כי פחות אכפת לי ממנו השאלה היא אם אחד המחשבים חשוף לווירוסים אז מקסימום אותו מחשב יהרס או שכל המחשבים שמשתמשים באותו מודם (רשת) עכשיו פגיעים ואם כן איך אני יכול להשתמש בשני המחשבים כל אחד לצרכים שלו בלי ליפגוע בנוחות ובטיחות המחשבים האחרים 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במחשב ראשון אין שום הרשאות שיתוף מול המחשב השני באותה הרשת, ויש חומת אש+אנטיוירוס ברקע שמנטר - רוב הסיכויים שלא תדבק בוירוס/נוזקה שתחטוף במחשב השני.

טכנית, חלק מהוירוסים מנצלים לא רק הרשאות והמצאות שני מחשבים באותה הרשת, אלה גם את החוסר מודעות של המשתמש - שיכניס מדיה ממחשב נגוע למחשב נקי.

תיהיה זהיר עם כל המחשבים.

במידה ויש צורך, אפשר לחלק את הרשת לתתי רשתות(VLANים) אבל לא כל הראוטרים תומכים בזה כי רוב המשתמשים הביתיים לא צריכים את זה

תפרט יותר מה צריך ונוכל לעזור לך בהתאם! ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי השאלה צריכה ליות האם הווירוסים נימצאים רק על המחשב או שיכול ליות ווירוסים על המודם אני יציין שלכל מחשב יש ציוד היקפי משלו ואני לא מחבר ביניים אף פעם וגם אם אף פעם לא עובדים בו זמנית אני מסיים עבודה באחד מכבה אותו ורק אז משתמש במחשב השני אבל עדין אם יש וירוס על המודם או על הרשת אז אולי זה לא עוזר לי תודה מראש לכל העוזרים 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברוב המוחלט של המקרים - המודם/ראוטר שלך לא יכול "להיות" סתם נגוע בוירוס

אם אתה לא עושה משהו מיוחד(צורב קושחה על הראוטר ממקור לא מוכר) או שאין האקר שממש שונא אותך, אין לך מה לדאוג.

וירוס זה קוד תוכנה שעושה פעולה/פעולות מסוימות במחשב(לרוב לא לטובת המשתמש) והוא לא צץ סתם ככה במערכת הפעלה שלך.

קוד זדוני חודר למחשב דרך פירצות או דרך תוכנה ממקור מפוקפק, כך שאתה צריך לדאוג רק שכל מחשב יהיה מוגן עם חומת אש פעילה, אנטיוירוס עדכני, מעודכנת וכמובן היגיון בריא מה להוריד ואיזה לינק לפתוח או לא

המודם ראוטר רק מעביר את המידע מהמחשב הפעיל החוצה וההיפך, לא מאחסן מידע תוכנתי (אלה אם יש לך שירותי איחסון שמשתמשים ברשת) 

מקווה שזה ברור מספיק בנושא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...